• Mały Samorząd - Dzień Kobiet🌷🌼

          • 8 marca uczniowie Małego Samorządu Uczniowskiego złożyli pracownikom naszej szkoły oraz dziewczynkom w klasach 1-3 życzenia z okazji Dnia Kobiet. W tym dniu każda kobietka zarówno mała jak i duża otrzymała słodki poczęstunek. [A.P.]
             

          • Zielona szkoła klas IIIa, IIIb

          • W dniach 26.02-1.03 klasy IIIa i IIIb wyjechały na zieloną szkołę do Wygonina. To przepiękne miejsce na Kaszubach, położone wśród lasów i jezior. Jest to kraina kolorów, pięknego wzornictwa, unikatowej architektury, niepowtarzalnej ludowej muzyki oraz charakterystycznego języka kaszubskiego. 
            Zamieszkaliśmy w Domu Wczasów Dziecięcych w powiecie Kościerskim. Każdy dzień był niezwykle bogaty w różne atrakcje. I tak odbyliśmy kilka zielonych lekcji w terenie realizując tematy: "Mieszkańcy lasu i ich zwyczaje", "Drzewa przyjaciółmi człowieka", "Na tropach zwierząt". Wielką atrakcją były dla nas zajęcia sportowo-rekreacyjne. Do naszych ulubionych należały: "Polowanie na smocze jajo", "Celni i szybcy", "Wędrujące piłki", "Poszukiwacze złota", "Zbijany kwadrat". Dużo radości dostarczyły nam zabawy terenowe np: "Baskucja" oraz "Podchody przyrodnicze". Często korzystaliśmy również z placu zabaw i parku linowego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zawody w strzelaniu z łuku. Niezapomniane chwile spędziliśmy podczas wycieczki do Szymbarku. To tam zobaczyliśmy najdłuższą deskę świata (46m), największy w świecie koncertujący fortepian, dom stojący na dachu oraz pomnik niedźwiedzia Wojtka. Obejrzeliśmy także wagony, którymi wywożono ludzi na Syberię, dom Sybiraka oraz doświadczyliśmy symulacji prawdziwego nalotu w schronie. Każdy z nas obowiązkowo przywiózł sobie pamiątki z Szymbarka. 
            Codziennie braliśmy też udział w wielu zajęciach świetlicowych. Poznaliśmy na przykład zabawy: "Spotkanie z zagadką", "Tajemnicze karty", oraz "Założysz się". 
            Piękna pogoda pozwoliła nam na realizację wszystkich zaplanowanych zajęć. 
            Pełni wrażeń wróciliśmy do Pruszkowa, gdzie po drodze czekała na nas niespodzianka - Mcdonald. Każdy z nas zamówił sobie ulubiony zestaw. 
            Ten wyjazd na długo pozostanie w naszej pamięci. [M.N], [G.P], [M.P.P], [M.R]

          • Konkurs "Warszawska Syrenka"

          • W tegorocznym konkursie recytatorskim Warszawska Syrenka wzięło udział 22 uczniów. Do II etapu zakwalifikowali się następujący uczniowie:
            Zuzanna Grązka z klasy 4d
            Szymon Szczęsny z klasy 5b
            Natalia Ratajczyk z klasy 7 b
            Kamila Głowacka z klasy 7c
            7 marca w Szkole Podstawowej Azymut odbyły się przesłuchania do kolejnego etapu. Wszyscy recytatorzy zaprezentowali się znakomicie, a eliminacje gminne wygrała Natalia Ratajczyk, która będzie nas reprezentował w etapie powiatowym. Gratulujemy i życzymy sukcesów.

            [A.W.]

          • Dni ciekawostek w świetlicy

          • W miesiącu lutym przeprowadziliśmy 2 eksperymenty - doświadczenia. Dzieci wykonały piasek kinetyczny (olej, mąka). Zabawa piaskiem wyrabia cierpliwość i koordynację. Wspiera motorykę i uczy kreatywności. Piasek to rodzaj plastycznej masy o fantastycznych właściwościach. 
            Drugim eksperymentem były "Tańczące rodzynki" (woda gazowana, rodzynki). Rodzynki unosiły się i opadały dlaczego? Obserwowaliśmy proces i omówiliśmy jego przyczynę. [M.C], [A.P]

          • Luty w świetlicy

          • Miesiąc luty obfitował w zajęcia wykraczające poza program szkolny. Dzieci miały okazję obejrzeć i wysłuchać informacji jak obchodzony jest okres karnawału w Polsce i na świecie. 
            Rozwijaliśmy nasze zmysły poprzez zabawę np: rozpoznawanie dotykiem, węchem różnych przedmiotów w tygodniu "Zmysły".
            Pracowaliśmy nad rozpoznawaniem gatunków ptaków zimujących w Polsce i ich zwyczajach. 
            Wędrowaliśmy po Europie (praca z mapą). Poznawaliśmy naszych sąsiadów - nazwy państw, stolice oraz ich zabytki i kulturę. 
            Byliśmy też w białych krainach. Oglądaliśmy filmy edukacyjne pokazujące życie na biegunach. 
            W lutym dzieci wykonały mnóstwo prac do każdego tematu tygodnia. Wykorzystywaliśmy różnorodne techniki plastyczne - dzieci miały prawo wyboru sposobu wykonania pracy. Wszystkie prace eksponowane były na tablicach w holu i świetlicy. Każdy temat tygodnia kończyliśmy rozwiązywaniem zgadek, krzyżówek, wykreślanek. [M.C], [B.W], [M.N]

          • Pocztówka z Afryki 🌞

          • Na koniec przygody z lekturą „W pustyni i w puszczy” uczniowie klas 5a, 5b i 5c mieli do wykonania zadanie, które łączyło kompetencje polonistyczne i cyfrowe.
            Wykorzystując bezpłatną aplikację do projektowania kartek pocztowych i znaczków, którą im podesłałam, musieli „wysłać do swojej klasy kartkę z Afryki” w imieniu wybranego bohatera powieści. Zadanie wymagało znalezienia odpowiedniego zdjęcia (lub zdjęć, jeśli ktoś się decydował na collage) oraz zredagowania krótkiej informacji, dzięki której uczniowie wykazali się znajomością lektury, swobodnie nawiązując do wydarzeń przedstawionych na kartkach powieści.
            Okazało się, że w łatwy sposób można połączyć przyjemne z pożytecznym. Zapraszam do obejrzenia prac moich Piątoklasistów.

            [A.G.]

          • Dzień Kobiet i Mężczyzn w klasie 1a

          • Z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzn uczniowie kl. Ia uczestniczyli w warsztatach robienia pizzy, w Pizzerii Farina. Dzieci poznały historię pizzy, dowiedziały się, w jaki sposób zrobić najlepsze ciasto i samodzielnie przygotowały tą pyszną przekąskę. Był to bardzo mile spędzony czas, super świętowanie. [A.M.]

          • Klasa 1e w Muzeum Starożytnego Hutnictwa

          • W czwartek 07.03 uczniowie z klasy I E brali udział w zajęciach z gliny w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie. Dzieci poznały tajniki pracy z gliną oraz wykonały piękne miseczki z gliny. Dzięki zajęciom uczestnicy rozwijali umiejętności manualne, pobudzali wrażliwość, uczyli się wytrwałości i cierpliwości. Warsztaty z gliny bardzo podobały się uczniom. [A.B.]

          • Klasa 5a, 5b, 5c - Zapraszamy na wycieczkę do Afryki

          • Wiedzę o Afryce zdobytą w trakcie omawiania „W pustyni i w puszczy” moi uczniowie z klas 5a, 5b i 5c wykorzystali do opracowania plakatu reklamowego zachęcającego do udziału w wycieczce szlakiem Stasia i Nel.
            Pracując w grupach musieli zaprojektować i stworzyć folder zawierający mapę Afryki z zaznaczonym Nilem oraz szlakiem wędrówki bohaterów, informacje o florze, faunie oraz zjawiskach typowych dla tego kontynentu, a także wiadomości o środkach transportu i grożących turystom niebezpieczeństwach.
            Kreatywność moich uczniów była ogromna, powstały niezwykłe prace. Niestety na niektórych pojawiły się błędy, nie tylko ortograficzne, ale także merytoryczne. Dlatego w każdej z klas wspólnie ocenialiśmy prace, wskazując jego mocne i słabsze strony, po czym wybraliśmy najlepszy.
            Przy okazji zrealizowaliśmy elementy doradztwa zawodowego – uczniowie ustalali, jakie kompetencje musi posiadać ktoś, kto pracuje w biurze reklamowym.

            [A.G.]

          • Międzynarodowe Badanie Nauczania i Uczenia się – TALIS 2024

          • W dniach 01.03-18.03.2024 nauczyciele z naszej szkoły wezmą udział w Międzynarodowym Badaniu Nauczania i Uczenia się – Talis 2024. W badaniu weźmie udział 35 nauczycieli. Badanie jest organizowane w formie on-line. W Polsce realizację TALIS 2024 prowadzi Instytut Badań Edukacyjnych. Celem badania TALIS jest uzyskanie miarodajnych, reprezentatywnych, porównywalnych danych stanowiących podstawę do:

            - opisu i analizy warunków nauczania i uczenia się

            - śledzenia trendów i zmian

            - tworzeniu wskaźników pokazujących podobieństwa i różnice między systemami edukacji

            - formułowaniu rekomendacji dot. Jakości edukacji i zawodu nauczyciela

            - upowszechnianiu dobrych praktyk w zakresie warunków pracy nauczycieli i organizacji nauczania.

            Wyniki badania będą znane pod koniec 2025 roku.

          • Międzynarodowy Dzień Niedźwiedzia Polarnego w świetlicy

          • 27 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Niedźwiedzia Polarnego. Świetliczaki z tej okazji zapoznały się z wieloma ciekawostkami na temat niedźwiedzi polarnych. Dowiedziały się m.in., że to jeden z największych lądowych drapieżników, który potrafi wytrzymać ekstremalnie niskie temperatury, jednak w wyniku ocieplania się klimatu i topnienia lodowców ich środowisko jest zagrożone. [H.Z], [A.P]

          • Program profilaktyczno-wychowawczy w klasach I-III

          • W dniach 23.02 oraz 01.03 uczniowie klasy 1a, 1b, 2b, 2c, 3a i 3e uczestniczyli w programie profilaktyczno – wychowawczym EPSILON. Jego celem jest kształtowanie postaw tolerancji i wzajemnego szacunku w klasie, budowanie pozytywnych relacji pomiędzy uczniami, budowanie poczucia przynależności do pozytywnej grupy rówieśniczej, zapobieganie przemocy rówieśniczej w klasach, zapobieganie izolacji i odrzuceniu. Uczniowie bardzo aktywnie i dużym zaciekawieniem uczestniczyli w warsztatach. [A.M.]

          • Warsztaty molekularne - klasy 2c, 3a, 3c i 3d

          • W czwartek, 21 lutego klasy 2c, 3a, 3c i 3d wzięły udział w warsztatach kuchni molekuralnej. Poznały na nich właściwości suchego lodu i ciekłego azotu. Z wielkim zainteresowaniem i zaciekawieniem wykonywały doświadczenia fizyko-chemiczne, spróbowały "smoczych chrupków" oraz przygotowały lody sorbetowe, które zjadły z apetytem. [A.M.]

          • Lekcja biblioteczna w klasie 2c

          • W poniedziałek, 26 lutego, klasa 2c uczestniczyła w lekcji bibliotecznej pt. "Krótka historia i budowa książki", która została przeprowadzona przez panią bibliotekarkę. Głównym jej celem było zapoznanie uczniów z budową książki oraz kształtowanie u nich nawyku dbania o nią. Dzieci dowiedziały się z jakich elementów się ona składa i jakie są ich funkcje. [A.M.] 

          • Dyskoteka klas 4-8

          • Karnawał to czas zabawy i radości z tej okazji w naszej szkole po raz pierwszy została zorganizowana dyskoteka dla klas IV-VIII, która odbyła się 8 lutego. Tego dnia nasza sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową. Jak przystało na bal wszyscy chętni uczestnicy bawili się znakomicie w rytmach różnorodnej muzyki. Podczas dyskoteki Samorząd Uczniowski prowadził kawiarenkę, w której spragnieni i głodni uczniowie mogli znaleźć tradycyjne pączki, faworki i wiele innych słodkości. Mamy nadzieję, że taka forma spędzania wspólnego czasu na stałe wpisze się w nasz kalendarz szkolny.

             

            Szczególnie Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim, którzy samodzielnie upiekli i przynieśli pyszności do naszej kawiarenki szkolnej, jest to naprawde wzorowe zachowanie!

            Dziękujemy:

            Tymon Kozłowski

            Piotr Matuszewski

            Natalia Skowrońska

            Milana Kulesza 

            Filip Gajewski

            Adam Zelek

            Jakub Chrzanowski

            Julia Kwiatkowska

            Sylwia Moczarska

            Łucja Rzosinska

            Oliwia Seroka

            Agata First

            Levente Gyevi-Biró

             

             

             

          • DZIEŃ PATRONKI SZKOŁY

          • Dzień Patronki Szkoły przybrał uroczysty charakter. Zaraz po wejściu do budynku można było zauważyć portret Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej.

            W ciągu dnia dla uczniów został wyświetlony na sali gimnastycznej film o zespole tańca ludowego Mazowsze. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyli w seansie. Podczas wyświetlania filmu rozbrzmiały dźwięki ludowych pieśni zespołu Mazowsze, którego twórczynią  wraz z mężem Tadeuszem była Mira Zimińska-Sygietyńska - pieśniarka, reżyserka, pedagog, dyrektor zespołów artystycznych. Urodziła się 21 lutego 1901 roku w Płocku, zmarła 26 stycznia 1997 roku w Warszawie, była ogromną inspiracją dla wielu osób.

            Ten dzień kończył się warsztatami plastycznymi o tematyce ludowej dla uczniów naszej szkoły.

            Dzień Patronki przeszedł do historii. Uczniowie bogatsi w wiedzę o swojej patronce zakończyli dzień nauki – nauki tradycji, patriotyzmu i przywiązania do wartości moralnych.

            Ogromne podziękowania dla wszystkich za zaangażowanie w dzień Patronki Szkoły, oraz gratulacje dla uczniów, którzy włożyli dużo wysiłku w prace plastyczne by nasza szkoła była jeszcze piękniejsza.

              Zespół do spraw promocji szkoły

          • Dzień Tosta 29.02.2024🥪🍞

          • Dziś tost obchodzi swój dzień. Z tej okazji dzieci w świetlicy zapoznały się z historią opiekanego chleba sięgającą czasów Cesarstwa Rzymskiego. Od 2014 roku w ostatni czwartek lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tosta. Świetliczaki obejrzały niezbędne urządzenia i przybory, wysłuchały zasad bezpieczeństwa przy korzystaniu z tosterów zakupionych z programu #laboratoria przyszłości i przystąpiły do pracy. Z ogromnym zaangażowaniem każde dziecko przygotowało tosta według własnego pomysłu: z żółtym serem i keczupem, dżemem, nutellą. Tosty były wyjątkowe, a przede wszystkim pożywne i smaczne. To było bardzo smakowity dzień! :-) [M.Min], [L.K.]

          • Klasy 5 na spotkaniu z mitami

          • W środę 21 lutego klasy 5️⃣ miały okazję uczestniczyć w spektaklu “Mity Greckie” w Domu Kultury "Arsus" w Warszawie. Przedstawienie, przygotowane przez Poznański Teatr Aktora, wprowadziło młodych widzów w świat bogów i herosów. Ciekawa i bogata scenografia oraz kostiumy pozwoliły piątoklasistom przenieść się w starożytne czasy i przekonać się jak ważny element obecnej kultury oraz tradycji stanowią mity. Mityczne historie antycznej Grecji zostały humorystycznie odniesione do współczesnych czasów. Uczniowie poznali wagę ponadczasowych wartości takich jak: męstwo, odwaga, potęga miłości czy poświęcenie. [K.P.], [J.S.]

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej w Pruszkowie
      • 22 728 08 83
      • al. Wojska Polskiego 34 05-800 Pruszków 05-800 Pruszków Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych