• Klasa 0

• Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych (klasy 0)
          w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest
          Gmina Miasto Pruszków
          na rok szkolny 2024/2025

Dzieci sześcioletnie (urodzone w 2018 roku) obowiązane są odbyć roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolu, oddziale przedszkolnym zorganizowanym w szkole podstawowej lub innej formie wychowania przedszkolnego. Obowiązek ten rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 6 lat.

Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych odbywać się będzie w terminie:

• od 4 marca 2024 r. od godz. 8.00
          • do 15 marca 2024 r. do godz. 16.00

Rekrutacja będzie prowadzona elektronicznie.

Szczegółowe informacje oraz link do logowania:

W roku szkolnym 2024/2025 oddziały przedszkolne (kl.„0”) utworzone zostaną w następujących szkołach podstawowych:

S Z K O Ł Y

im. Marii Konopnickiej

ul. Pływacka 16

Mirosława Śliwińska

Rodzice mają możliwość  wskazania 3 oddziałów przedszkolnych w procesie rekrutacji.

Jeśli w postępowaniu rekrutacyjnym dziecko nie zostanie przyjęte do żadnego oddziału przedszkolnego, wskazanego przez Rodziców we wniosku,  Prezydent Miasta skieruje dziecko do innego oddziału przedszkolnego, z zachowaniem odległości 3 km od miejsca zamieszkania.

Rekrutacja do oddziału przedszkolnego będzie przeprowadzana zgodnie z następującymi kryteriami:

- kryteria ustawowe określone w art. 131 ust. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (t. j. Dz.U. z 2023 r. poz. 900 ze zm.) po 30 punktów za każde z kryteriów:

1. wielodzietność rodziny kandydata;
          2. niepełnosprawność kandydata;
          3. niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata;
          4. niepełnosprawność obojga  rodziców kandydata;
          5. niepełnosprawność rodzeństwa kandydata;
          6. samotne wychowywanie kandydata w rodzinie;
          7. objęcie kandydata pieczą zastępczą.

- kryteria samorządowe, które będą brane pod uwagę na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego:

1. Obowiązkowe szczepienia ochronne – 8 punktów.
          2. Zasiłek rodzinny - 4 punkty.
          3. Praca zawodowa obojga rodziców/ samotnego rodzica/ prawnego opiekuna - 2 punkty.
          4. Podatek odprowadzany w Gminie Miasto Pruszków – 3 punkty dla każdego z rodziców.
          5. Rodzeństwo dziecka w placówce wskazanej na pierwszym miejscu -  8 punktów.
          6. Dochód na osobę w rodzinie dziecka – 1 punkt.

Wygenerowany w systemie wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego należy złożyć wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów rekrutacyjnych do oddziału przedszkolnego pierwszego wyboru.

Przewodniczący komisji rekrutacyjnej, powołanej w oddziale przedszkolnym Szkoły Podstawowej może wystąpić do rodziców o przedstawienie dokumentów, potwierdzających informacje zawarte w oświadczeniach oraz zwrócić się z wnioskiem o potwierdzenie informacji zawartych w oświadczeniach do Prezydenta Miasta, który za pośrednictwem odpowiednich instytucji uzyska niezbędne informacje.

Komisja Rekrutacyjna nie będzie uwzględniała  punktów za kryterium, dla którego brak jest potwierdzenia w złożonej przez rodziców/opiekunów prawnych dokumentacji.

Dzieci 6-letnie, których rodzice złożą deklarację o kontunuowaniu wychowania przedszkolnego w przedszkolu, do którego uczęszcza dziecko nie podlegają rekrutacji do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.

Postępowanie uzupełniające

Postępowanie uzupełniające będzie prowadzone wyłącznie w przypadku, gdy w oddziale przedszkolnym będą wolne miejsca po zakończeniu rekrutacji.

Wnioski złożone po terminie określonym w harmonogramie rekrutacji nie zostaną uwzględnione.

Szczegółowych informacji na temat rekrutacji będą udzielali:

• pracownicy sekretariatu szkoły,
          • pracownicy Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Pruszkowa

Harmonogram rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.

link z zarządzeniem:  24/2024 - Zarządzenia - Biuletyn Informacji Publicznej Urząd Miasta Pruszkowa (um.pruszkow.pl)

Kryteria rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasto Pruszków, branych pod uwagę na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego, określenia liczby punktów za każde z tych kryteriów oraz dokumentów niezbędnych do ich potwierdzania.

link z uchwałą:    LXXI.648.2023 - Uchwały - Biuletyn Informacji Publicznej Urząd Miasta Pruszkowa (um.pruszkow.pl)