• XVIII Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr 2023

21.11.2023 21:35

W naszej szkole w dniach 14 – 16 listopada 2023 r. odbył się XVIII Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr. Brali w nim udział uczniowie z klas II – VII. Uczniowie zmagali się z pytaniami z kodowania w trzech kategoriach wiekowych. Były to następujące kategorie:
      Bóbr – Junior (kl. VII – VIII)
      Bóbr – Benjamin (kl. IV-VI)
      Bóbr – Skrzat (kl. I-III)
      Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.
      Bóbr to konkurs, który nie tylko dotyczy nowoczesnych technologii, ale też realizowany jest w nowoczesny sposób. Rejestracja odbyła się przez platformę edukacyjną dzwonek.pl która dostępna jest w oknie przeglądarki internetowej. Konkurs trwał jedną godzinę. Treść zadań zahacza o różne tematy związane z wiedzą ogólną oraz innymi przedmiotami szkolnymi, jednak najważniejsza jest umiejętność szybkiego i kreatywnego rozwiązywania problemów, która zależy już tylko od Twojego sposobu myślenia i postrzegania świata ucznia!
    • Konkurs na film o zdrowym posiłku

21.11.2023 14:11

Konkurs na film o zdrowym posiłku - Obrazek 1
      Młodzieżowa Rada realizuje projekt w ramach zadania pn. „Liderzy Młodzieżowej Rady Miasta Pruszkowa” współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Jednym z elementów jest – konkurs na film o zdrowym posiłku.

Zadanie Konkursowe polega na stworzeniu, w składzie dwuosobowym  (w  którym co najmniej jedna osoba jest w wieku 9-19 lat druga osoba może być powyżej wskazanego wieku) krótkiego filmu, który przedstawiać będzie jak autorzy filmu samodzielnie wykonują zdrową potrawę, prezentują produkty użyte do przygotowania potrawy (bez lokowania produktu) oraz  opisują substancje odżywcze i ich wpływ na nasze zdrowie i życie.

Konkurs dedykowany mieszkańcom miasta Pruszkowa. Dla laureatów konkursu nagroda w postaci profesjonalnych warsztatów kulinarnych.

Filmy w formacie kompatybilnym z programem „Windows Media Player” (np. 3GP, AAC, AVCHD, MPEG-4, WMV i WMA, AVI, DivX, MOV i XviD) należy składać jedną z wybranych metod:

1. Drogą elektroniczną na  adres e-mail wis@miasto.pruszkow.pl z  wykorzystaniem usługi internetowej służącej do transferowania plików np. „WeTransfer”, „Dysk  Google” do dnia 27 listopada 2023 r. do  godziny  18:00. W  zgłoszeniu należy wpisać: nazwę filmu (potrawy), imiona, nazwiska i wiek autorów oraz wypełniona i  podpisaną zgodę rodzica/opiekuna prawnego o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych i wykorzystaniu wizerunku osoby niepełnoletniej, która stanowi załącznik Nr 1 do Regulaminu.

2. Na nośniku danych pamięci USB (pendrive). Pendrive wraz z  wypełnioną i  podpisaną zgodą rodzica/opiekuna prawnego o  wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych i wykorzystaniu wizerunku osoby niepełnoletniej, która stanowi załącznik Nr 1 do Regulaminu, należy dostarczyć w kopercie opisanej: nazwą filmu (potrawy), imieniem, nazwiskiem oraz numerem kontaktowym, adresem e-mail do autorów filmu do  dnia  27  listopada 2023 r. do  godziny  18:00 do pokoju 51 (2- gie  piętro) Urzędu  Miasta Pruszkowa przy ulicy J.  I.  Kraszewskiego 14/16 w  Pruszkowie. Po  zakończeniu Konkursu nośnik pamięci USB (pendrive) zostanie zwrócony autorom filmu.

• UWAGA KONKURS!!!

21.11.2023 14:12
      UWAGA KONKURS!!! - Obrazek 1
      3 grudnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Osób z  Niepełnosprawnością. Z tej okazji, aby przybliżyć uczniom naszej szkoły zagadnienia związane z tym tematem przygotowaliśmy konkurs dla klas 4-8. Należy stworzyć pracę w formacie min. A3 przedstawiającą sylwetkę znanej osoby z niepełnosprawno\';cią. Mogą to być sportowcy, naukowcy, artyści itd. Nic nie ogranicza Waszej kreatywności!! Na Wasze prace czekamy do 28.11.2023 r. Wszystkie szczegóły na plakacie, a regulamin jest dostępny u organizatorów. Powodzenia 😊

XXI WOJEWÓDZKI KONKURS POEZJI RELIGIJNEJ DLA UCZCZENIA PONTYFIKATU ŚW. JANA PAWŁA II

21.11.2023 14:03
      • Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej składał się z trzech etapów.

Ośmiu uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Katolickiej Szkole im. Ks. Piotra Skargi w Warszawie.

1.Anastazja Banasiak – III e

2.Agata Malikiewicz – IIIe

3.Dawid Szumla – III a

4.Zuzanna Grązka – IV d

5. Oliwier Konopka – V e

6.Jan Rędzikowski –V b

7.Maria Regner – Vb

8.Judyta Bartos – VII c

Pięciu uczniów doszło do finału.

Anastazja Banasiak

Agata Malikiewicz

Dawid Szumla

Zuzanna Grązka

Maria Regner- została laureatką wyróżnioną

Gratulujemy naszym wspaniałym aktorom. Niech ta pasja trwa bez końca, aby poznawane słowo rozwijało ducha piękna, prawdy, miłości.

Uroczysta Gala finałowa odbędzie się dnia 24 października br. w Warszawie w Katolickiej Szkole Podstawowej im.Ks.Piotra Skargi.

s.Alicja Pełszyńska SJE

• Kuratoryjne konkursy przedmiotowe 2023/2024

21.11.2023 14:00

Kochani Uczniowie! Szanowni Rodzice!Mamy już wszystkie informacje dotyczące przebiegu tegorocznych kuratoryjnych konkursów przedmiotowych i jak co roku pragniemy zapoznać z nimi wszystkich zainteresowanych. Zachęcamy do zapoznania się z załącznikiem:

Zestawienie konkursów Kuratoryjnych