• Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu ekologiczno – plastycznego „EKO-ZABAWKA/GADŻET”

     • Na konkurs wpłynęło 49 prac z klas I – VI.

      Głównym celem konkursu było podniesienie świadomości ekologicznej uczniów.

      W dniu 29 kwietnia 2024 roku komisja w składzie:

      • p. Barbara Wardzińska
      • p. Anna Piotrzkowicz
      • p. Małgorzata Mińkowska
      • p. Kinga Kojtek

      przyznała nagrody dla następujących osób:

      Klasy I-III

      I miejsce:

      Ex aequo -  Hanna Krasnodębska kl. Id i Alicja Krasnodębska kl. Id

      II miejsce:

      Bruno Szczęsny kl. IIe

      III miejsce:

      Leon Czarnecki kl. IIIb

      Wyróżnienia:

      Jan Lewandowski kl. IIb, Lena Dylewska kl. IIb, Liliana Socha kl. Ib, Miriam Okrasińska kl. Ic, Barbara Maleszewska kl. Ic.

       

      Klasy IV-VI

      I miejsce:

      Szymon Krasnodębski kl. IVc

      II miejsce:

      Maciej Strzeżek kl. VIc

      III miejsce:

      Ex aequo – Kaja Semerak kl. IVc i Jan Gwardecki kl. IVd

      Wyróżnienia otrzymują:

      Natalia Skowrońska kl. Vb, Tymon Szopa kl. Vb, Marta Ratajczyk kl. Vb, Barbara Gajewska kl. Vd, Kornelia Rumińska kl. IVa, Maja Żółtowska kl. IVc.

      Nagrody zostaną wręczone na zakończenie roku szkolnego 2023/2024.

       

      Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i serdecznie gratulujemy tak pięknych i pomysłowych prac! 😊

      [M.Miń.] [A.P.]

     • Klasa 4D na stadionie LEGII w Warszawie

     • Stadion Wojska Polskiego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
      22 kwietnia 2024 r. byliśmy na super wycieczce, spełniło się marzenie nas wielu… dotknąć murawę boiska.
      Poznaliśmy historię Legii, czy wiesz że jest związana z historią Legionów Polskich,
      Józefa Piłsudskiego, powstała w 1916 roku.
      Mogliśmy zobaczyć kabiny komentatorskie sfery premium, szatnie, ławki rezerwowe i Muzeum, oczywiście zasiedliśmy na trybunach. I słynna „Żyleta”, czyli potoczna nazwa północnej trybuny - miejsce najbardziej zagorzałych kibiców, . Historia nazwy sięga 1973 roku, kiedy to zawieszono reklamę żyletek POLSILVER. [K.J.]

     • 19 kwietnia 2024 – Akcja „Żonkile” w naszej szkole.

     • Już od kilku lat w naszej szkole obchodzimy rocznicę wybuchu Powstania w warszawskim getcie. Nasi uczniowie w tym roku wykonali dużo ciekawych prac na temat związany z pruszkowskich Żydów, którzy stanowili ok. 8% przedwojennych  mieszkańców Pruszkowa. Prace poruszały tematykę nietolerancji i rasizmu. Wiele ciekawych prac dotyczyło wybitnych Polaków pochodzenia żydowskiego: Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Janusza Korczaka, Stanisława Lema i innych.

      Jak co roku uczniowie każdej klasy wykonali „żonkile” wg szablonu Muzeum Polin. Dzieci naszej szkoły na przerwach wręczały kwiatek tym, którzy nie mieli. W każdej klasie zostały przeprowadzone lekcje związane z tematyką.

      W tym roku w ramach #Laboratorium Przyszłości Pani od informatyki Krzysztofa Pakuła, zaprojektowała i wydrukowała żonkile w drukarce 3D.

     • Otwarcie pierwszego etapu rozbudowy naszej szkoły

     • W czwartek, 18 kwietnia odbyło się uroczyste otwarcie nowo wybudowanego budynku szkoły. W roku szkolnym 2017/2018 uczyło się tutaj 474 dzieci, obecnie uczęszcza do niej 793 uczniów. Wydarzenie miało swój uroczysty charakter przebiegało w myśl słów „To, co dziś jest rzeczywistością, wczoraj było nierealnym marzeniem”. Paulo Coelho.
       

     • Warsztaty malowania toreb ekologicznych

     • Kwiecień jest miesiącem, w którym uczniowie biorą udział w różnych warsztatach i projektach mających na celu promowanie postaw ekologicznych.  

      Na kółku plastycznym oraz w świetlicy odbyły się warsztaty malowania toreb ekologicznych. Są to zajęcia, które dają dzieciom wiele radości i satysfakcji, dlatego w naszej szkole odbywają się kilka razy w roku. Torby zaprojektowane przez dzieci można było kupić m.in. na kiermaszu świątecznym.  

      Torby wykonane z naturalnych materiałów, ręcznie malowane, to idealny prezent na prawie każdą okazję 😊 

      [A.P.] [M.Min.] [K.L.] 

     • Klasa 7a i 7b w Centrum Nauki "Kopernik"

     • Wycieczka do warszawskiego Centrum Nauki „Kopernik”, w której uczestniczyli uczniowie klas 7a i 7b, była okazją do eksperymentowania z ponad 200 eksponatami tworzącymi 19 grup tematycznych. Na wystawach można było zapoznać się z zagadnieniami z dziedziny fizyki,  funkcjonowania człowieka oraz wszystkim, co go otacza i wraz z nim prosperuje. Uczniowie mogli doświadczyć, w jaki sposób zmysły  oraz ich umiejętności pozwalają odbierać, interpretować i opisywać świat. Mogli również przetestować możliwości własnego ciała (wrażliwość na światło, postrzeganie kolorów, podatność na iluzje oraz wiele innych).
      W laboratorium fizycznym poznali właściwości jednej z najzimniejszych substancji – suchego lodu. Sprawdzili, z czego składają się jego bryłki oraz poznali ich właściwości. To była bardzo ciekawa lekcja fizyki, zaś sam pobyt w „Koperniku” stał się na pewno inspiracją do pogłębiania tematyki niektórych dziedzin życia. Polecamy!

      [U.T.]

     • Warsztaty czekoladowe w klasie 2c

     • Chyba nie ma takiej osoby, która nie lubi czekolady! Poprawia ona nam nastrój, humor czy dodaje energii.

      12 kwietnia, w dzień czekolady, uczniowie klasy 2c uczestniczyli w warsztatach przeprowadzonych przez tatę Janka. Były to praktyczne zajęcia pobudzające zmysł smaku i wykorzystujące zdolności manualne. Dzieci dowiedziały się jak i z czego powstaje czekolada oraz jakie tajemnice skrywa. Otrzymali  formy, które wypełnione były płynną czekoladą, a następnie stworzyli własnoręcznie swoją wymarzoną czekoladę, którą po skończonych lekcjach zabrali do domu. [A.M.]

     • Klasa 1a w Urzędzie Pocztowym

     • 10.04 uczniowie kl.1a spotkali się z pracownikami w Urzędzie Pocztowym, na ul. Chopina. Dzieci zwiedziły pomieszczenia, do których trafiają wszystkie listy, przesyłki i paczki. Przy okienkach pocztowych obserwowały czynności wykonywane podczas przyjmowania i odbierania listów. Spotkały się również z Panem listonoszem. Jak się okazuje, zanim list trafi do adresata, musi przebyć długą drogę i jest w rękach wielu pracowników poczty. To była bardzo ciekawa lekcja. [A.M.]

     • „Królowa śniegu”- malowanie piaskiem IE i zerówka

     • Dzieci z klasy IE i zerówki 15.04 wybrały się na przedstawienie „Królowa śniegu”- malowanie piaskiem do Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie. Cała baśń została namalowana przez artystki piaskiem. Spektakl był przepiękny i niezwykły. Przedstawienie przeniosło nas do pięknego świata baśni, w której życzliwości i miłość ma zwycięską moc. [A.B], [K.F], [K.K]

     • Konkurs kaligraficzny klas pierwszych

     • W marcu wszystkie klasy pierwsze wzięły udział w Szkolnym Konkursie Ładnego Pisania ,,Mistrz Kaligrafii”. Zadaniem konkursowym było przepisanie fragmentu wiersza J.Brzechwy ,,Na wyspach Bergamutach”. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplom, za wzięcie udziału w konkursie.

      Komisja w składzie: p. Kinga Kojtek, p. Anna Maciejewska, p. Iwona Łempicka oraz p. Maciej Nadstawny.

          Pierwsze miejsce: Alicja Kozłowska, klasa 1d

          Drugie miejsce: Inga Rokicka klasa,1b

          Trzecie miejsce ex aequo (na równi)

              Miriam Okrasińska, klasa 1c

              Anastasia Tokar, klasa 1a

              Iga Sobczak, klasa 1e

              Serdecznie gratulujemy!
      Przyznane nagrody i wyróżnienia zostaną wręczone w czerwcu podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego. [K.K]

     • Klasa 4b i 4e Piękna nasza Polska cała…

     • Uczniowie klas 4b i 4e w miniony wtorek 9 kwietnia uczestniczyli w otrębuskim Mateczniku w koncercie „Magiczna podróż - piękna nasza Polska cała”.
      Razem z rodzeństwem – Agnieszką i Tomkiem – oraz konserwatorem ludowych instrumentów muzycznych panem Kajetanem odbyliśmy niezwykłą wędrówkę po wyjątkowych regionach Polski. Poznaliśmy stroje i tańce Mazowsza (Wilanów), Kurpi, Kaszub, Wielkopolski (Szamotuły), Śląska (Wilamowice i Rozbark), Spiszu (Jurgów) oraz Lubelszczyzny (Krzczonów).
      Poznawaliśmy polski folklor, a tym samym żywe dzieło naszej patronki – twórczość stworzonego przez nią zespołu Mazowsze.

      [B.Z.], [A.G.]

     • Mistrzostwa Powiatowe w indywidualnych biegach przełajowych

     • 11 kwietnia 2024 r. w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbył się kolejny etap w indywidualnych biegach przełajowych. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta z kategorii młodzież. Dziewczęta po ciężkich zmaganiach uzyskały następujące miejsca w klasyfikacji:

      4 miejsce – Gabriela Grązka

      28 miejsce – Natalia Ratajczyk

      Ponadto Gabrysia zakwalifikowała się do kolejnego etapu na szczeblu międzypowiatowym.

      Gratulacje dla naszych uczennic za godne reprezentowanie szkoły. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy naszych uczniów! [M.Mi.]

     • Grupa "0" - Warsztaty dobrych manier

     • 12 kwietnia w zerówce odbyły się warsztaty z dobrych manier .Prowadziła pani Elżbieta Jackowicz pielęgniarka szkolna oraz pani     intendent Wioletta Rzosinska.Maluchy dowiedziały się co to jest savoir -vivre, po co dzieciom znajomość dobrych manier, jak uczyć dzieci savoir -vivre co robić a czego nie robić. Na koniec dzieci dostały słodki poczęstunek w postaci sorbetu truskawkowego przygotowanego w szkolnej stołówce. [W.Rz.]

     • XXI Wojewódzki Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej „Witaj Majowa Jutrzenko” dla Uczczenia Konstytucji Trzeciego Maja

     • W sobotę 13 kwietnia br. w Warszawie w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Ks. Piotra Skargi odbył się konkurs recytatorski poświęcony Konstytucji Trzeciego Maja. Uczniowie z naszej szkoły brały udział.

      1.Anastazja Banasiak- 3e

      2.Agata Malikiewicz- 3e

      3.Dawid Szumla -3a

      4. Mateusz Mucha- 5 c

      5. Jan Rędzikowski- 5b

      6.Maria Regner-5b

      Anastazja, Agata, Dawid i Marysia przeszły do finału, który odbędzie się w najbliższy czwartek tj.18 kwietnia br.

      Finalistom gratulujemy, a Mateuszowi i Jasiowi serdecznie dziękujemy.

      Jesteście wspaniali.

      s.Alicja Pełszyńska

     • Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Recytatorskiego wierszy Michała Rusinka

     • 10 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski wierszy Michała Rusinka.
      Z 68 uczniów zapisanych w przesłuchaniach konkursowych wzięło udział 64 z 16 klas: 1b,1d,2a,2b,2e,3a,3b,3c,3d,3e,4b,4e.5b,5c,5d,6b.


      Komisja w składzie:
      p. Kalinowska Lucyna
      p. Sawczuk Jolanta
      p. Tyszko Grażyna
      wysłuchała prezentacji wierszy  wszystkich uczestników i zdecydowała co następuje:


      Nagrody i wyróżnienia:


      KLASY PIERWSZE

      1. Alicja Krasnodębska 1d – Łopata od śniegu – I NAGRODA
      2. Hania Krasnodębska 1d – Toster – II NAGRODA

      KLASY DRUGIE

      1. Mateusz Karwowski 2a – Wieczorem – I NAGRODA
      2. Zofia Micek 2a – Kocyk – II NAGRODA


      Ex aequo ( na równi)
       

      1. Amelia Pydzik 2b - Miś – III NAGRODA
      2. Stefania Szymczyk 2e – Szafa - III NAGRODA
      3. Antonina Wierak 2e - Stolik – III NAGRODA

      KLASY TRZECIE

      1. Julian Shnoda 3e – Łazienka - I NAGRODA

      Ex aeqvo ( na równi)

      1. Wojciech Zawadzki 3b – Kocyk - II NAGRODA
      2. Łucja Lewandowska 3d – Kafelki - II NAGRODA

      Ex aequo (na równi)

      1. Dawid Szumla 3a – Dywan - III NAGRODA
      2. Maja Kamińska 3b – Huśtawka - III NAGRODA

      WYRÓŻNIENIA:

      1. Gabriela Bukała 3c – Kret
      2. Dominik Wysocki 3d –Umywalka
      3. Laura Tomczykowska - Dywanik


      KLASY CZWARTE

      1. Filip Dolega 4b – Toster – I NAGRODA

      KLASY PIĄTE

      1. Szymon Szczęsny 5b - Fotel – I NAGRODA
      2. Natasza Stawarska 5c – Portrety – II NAGRODA

      KLASY SZÓSTE

      1. Łucja Rzosińska 6b – Łóżko – I NAGRODA

      W związku z tym, że do Szkolnego Konkursu Recytatorskiego przystąpiła bardzo duża liczba uczniów  Komisja konkursowa postanowiła przyznać większą pulę nagród oraz wyróżnień na poszczególnych poziomach, a nie jak zaplanowano tylko w trzech kategoriach.
      Przyznane nagrody i wyróżnienia zostaną wręczone w kwietniu 2024r., o konkretnym terminie uczestnicy zostaną powiadomieni, a informacja będzie podana na szkolnej stronie www.
      Protokół podpisany przez Komisję konkursową znajduje się na tablicy informacyjnej przed biblioteką.
       

     • Do nauki nie zawsze służy podręcznik

     • Historię narodzin greckich bogów uczniowie klas 5a, 5b i 5c poznali niestandardowo. Tym razem nie usłyszeli Kochani, otwieramy podręczniki…
      W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictw 2.0 p. J. Sawczuk zakupiła do naszej szkolnej biblioteki „Mitologię Greków i Rzymian w komiksie”. Ta niezwykła książka, która ukazała się nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia trafiła do nas na lekcje języka polskiego. Najpierw uczniowie w parach czytali komiks o powstaniu świata, potem go omawialiśmy, analizując poszczególne etapy i odtwarzając drzewo genealogiczne bogów olimpijskich.
      Moi piątoklasiści uznali, że to niezwykle atrakcyjne połączenie słowa i rysunku będzie świetną powtórką przed sprawdzianem z mitologii. Dlatego część z nich postanowiła przeczytać cały komiks i po lekcji udali się do biblioteki, by wypożyczyć mitologię w wersji francuskiej pisarki Sandrine Mirzy zilustrowaną rzez Clotkę.
      A ja cieszyłam się, że udało mi się zarazić uczniów czytelniczym bakcylem i udowodnić, że nowości wydawnicze w szkolnej bibliotece są bardzo potrzebne.

      [A.G.]

     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

     • W dniu 04.04.2024r w naszej szkole jak co roku był obchodzony Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Symbolem autyzmu jest kolor niebieski. Na znak solidarności z osobami dotkniętymi takim zaburzeniem, uczniowie naszej szkoły w dniu 04.04.2024 ubrani byli w stroje z elementami w tym kolorze. Na szkolnym korytarzu zostały umieszczone informacje na temat autyzmu, prezentacja przedstawiająca znane osoby ze spektrum. Na drzwiach wejściowych pojawiły się również inne dekoracje i symbole, które bezpośrednio kojarzone są z zaburzeniami o charakterze neurorozwojowym, takie jak: żarówka, motyl, puzzle czy dłoń. W sali fitness uczniowie szkoły mogli obejrzeć krótkie filmiki ukazujące życie osób ze spektrum autyzmu, które pomogły zrozumieć i poznać lepiej codzienność osób żyjących z tym zaburzeniem. Akcje podobne do dzisiejszej, mają na celu zwiększyć świadomość uczniów na autyzm oraz uwrażliwić ich na potrzeby i możliwości osób, u których został on zdiagnozowany. Kwiecień jest miesiącem uznawanym za Światowy Miesiąc Autyzmu. [M.S]

     • Światowy Dzień Zdrowia - 7 kwietnia

     • Dziękujemy za troskę uśmiech dobre serce i poświęcenie, za plaster na kolano, za telefon do mamy i taty, za zimny okład i ciepło miętę gdy zaboli brzuszek.Za zmierzenie temperatury i słowa otuchy. Dziękujemy,że pani Ela jest z nami i wiosenny bukiet jej w darze składamy. Dzieci i wychowawcy ze świetlicy

     • Mistrzostwa Pruszkowa w indywidualnych biegach przełajowych

     • 8 kwietnia 2024 r. odbyły się Mistrzostwa Pruszkowa w indywidualnych biegach przełajowych w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Reprezentacja naszej szkoły wystartowała w kategorii dzieci (dziewczęta i chłopcy) oraz młodzież (dziewczęta i chłopcy). Po ciężkiej rywalizacji, dwie z naszych zawodniczek w kategorii młodzież zakwalifikowały się do następnego etapu na szczeblu powiatowym, a jedna z nich sięgnęła po złoto, zajmując pierwsze miejsce.

      Klasyfikacja dziewcząt:

      I miejsce – Gabriela Grązka🥇

      IX miejsce – Natalia Ratajczyk

      Gratulacje dla wszystkich uczestników za walkę, zaangażowanie i sportową postawę. [M.Mi.]

     • Konkurs Ekologiczno-plastyczny „Eko- Zabawka/ Gadżet”

     • Zapraszamy uczniów klas I-VI do wzięcia udziału w konkursie ekologiczno- plastycznym „Eko-zabawka/Gadżet”

      • Prace mogą być wykonywane  z użytych przedmiotów nadających się  do ponownej obróbki: (np. puste butelki, zakrętki, kartony po napojach, pojemniki po jogurtach , makulatura.) i/ lub naturalnych surowców. Format pracy dowolny.
      • Prace należy składać w nieprzekroczonym terminie do 25 kwietnia 2024 r. do P. Małgorzaty Mińkowskiej (Świetlica 30A), lub p. Anny Piotrzkowicz.
  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej w Pruszkowie
   • 22 728 08 83
   • al. Wojska Polskiego 34
    05-800 Pruszków
    05-800 Pruszków
    Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych