• MISTERIUM - ZMARTWYCHWSTAŁ...

     • W środowy dzień Wielkiego Tygodnia w naszej szkole SP3 dzieci przedstawiły wydarzenia z życia i śmierci Pana Jezusa.

      Przy akompaniamencie Igora i skrzypaczki Marysi Rolki bielanki i byłej naszej uczennicy dzieci w sposób piękny oddały przeżycia paschalne.

      Święta Zmartwychwstania Chrystusa są największym cudem naszej wiary. Niech więc będą dla każdego serca radością i nadzieją na lepsze jutro.

      Alleluja. Zmartwychwstał i my zmartwychwstaniemy. Jak? Kiedy? To się okaże.

      s. Alicja Pełszyńska

     • Wyniki konkursu plastycznego "Wiosenny motyl"

     •  Klasy 1-3

      I miejsce: Mateusz Karwowski kl. 2a

      miejsce: Zofia Micek kl. 2a

      III miejsce: Szymon Sznajder kl. 2a

      Wyróżnienia: Julia Janyszko kl. 2a Danuta Śliwińska kl. 2a Natalia Plasota kl. 2d Łucja Lewandowska kl. 3d Maya Skowronek kl. 3c

      Klasy 4-6

      I miejsce: Marietta Piotrowska kl. 5c

      II miejsce: Amelia Brynkiewicz kl. 5c

      III miejsce: Zofia Bala kl. 4d

      Wyróżnienia: Szymon Krasnodębski kl. 4c Tomasz Foltyński kl. 4e Natasza Stawarska kl. 5c

      Gratulujemy!

     • Międzynarodowy Dzień Gofra w świetlicy🧇

     • 25 marca na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Gofra. Chrupiący przysmak kojarzy się wielu z wakacjami w nadmorskich kurortach czy smakami dzieciństwa. Uczniowie naszej świetlicy szkolnej, również obchodzili to święto. Z okazji Światowego Dnia Gofra mali kucharze poznali tajemnice związane z pieczeniem gofrów. Dzieci pod kierunkiem nauczycieli świetlicy z wielkim zapałem odmierzały składniki i przygotowały ciasto na gofry. Kiedy wszystko było gotowe świetliczaki przystąpiły do pieczenia. Było słodko, smacznie i kolorowo. Głównymi dodatkami do gofrów były bita śmietana, cukier puder oraz dżem jabłkowy. Podczas zajęć dzieci poznały zasady bezpiecznego korzystania ze sprzętu kuchennego. Sprzęt został zakupiony w ramach programu #laboratoria przyszłości. Omówione zostały również zasady higieny podczas przygotowywania posiłków. Gofry wyszły znakomite! Wszystkie dzieci degustowały upieczone gofry i miały możliwość doboru ulubionych dodatków. [M.Min], [L.K.], [A.P.]

     • Szkolne czytanie „Wierszyków domowych” Michała Rusinka

     • W poniedziałek 18 marca odbyło się szkolne czytanie „Wierszyków domowych” Michała Rusinka.
      Ola, Liza, Matylda, Amelka i Ola z Klasy IV b, Ola i Zuzia z klasy VI d oraz Emilka z VI c, a także wychowawczynie młodszych klas czytały dzieciakom z poziomów  I – III „Wierszyki domowe” Michała Rusinka. Celem tej szkolnej imprezy czytelniczej było zachęcenie dzieci do czytania wierszy oraz zainteresowanie ich twórczością Michała Rusinka. Jego wierszyki odkrywają przed czytelnikiem inny sposób patrzenia na zwykłe przedmioty: Budzik, Dywan, Kocyk, Toster itp. Na zakończenie został ogłoszony Szkolny Konkurs Recytatorski, którego tematem są „Wierszyki domowe”.

      [J. S.]

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRZYTULANIA BIBLIOTEKARZA

     • Nauczycielki szkolnej biblioteki – panie: Monika Jaśtal i Jola Sawczuk serdecznie dziękują dzieciom ze świetlicy, które
      1 marca z okazji
      MIĘDZYNARODOWEGO DNIA PRZYTULANIA BIBLIOTEKARZA
      sprawiły nam bardzo miłą niespodziankę.  Z tej sympatycznej okazji otrzymałyśmy piękną laurkę i kwiaty. Było też przytulanie, potem było czytanie. Dzieci wraz ze swoimi paniami: Lucyną Kalinowską i Małgorzatą Mińkowską wysłuchały książki pod tytułem „Dinks” Martina Widmarka i Emilii Dziubak (książka została zakupiona w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa).

     • Konkurs historyczny: Bez korzeni nie zakwitniesz.

     • Moja Wielka i Mała Ojczyzna – 3 edycja 2024.

      Jeśli jesteś uczniem szkoły podstawowej z klasy 6 i 7, lubisz słuchać historii rodzinnych, lubisz oglądać stare fotografie, rozmawiać z rodziną o dawnych czasach i chcesz kreatywnie przedstawić zasłyszane opowieści, weź udział w konkursie.

      Jak to zrobić?

      Spotkaj się z rodziną, porozmawiaj z dziadkami i innymi krewnymi na temat Waszych przodków. Wybierz się razem z nimi w pasjonującą podróż w czasie. Przeszukaj „zakurzone” domowe szuflady, strychy, „odkryj” domowe skarby, pamiątki, zdjęcia, archiwalne dokumenty. Odwiedź najbliższe Twojemu miejscu zamieszkania Archiwum Państwowe, gdzie możesz skorzystać z rad i pomocy życzliwych archiwistów.

      Zajrzyj do bibliotek, przeszukaj zasoby Internetu. Złóż wszystko to, co odnajdziesz, w jedną opowieść i stwórz swoje drzewo genealogiczne. Poproś o pomoc w przygotowaniu i przesłaniu pracy swojego nauczyciela.

      Szczegółowe informacje na stronie:

       https://archiwarodzinne.gov.pl/konkurs

       

      Przesłanie prac przez nauczycieli  do 24 kwietnia, składanie prac do nauczycieli historii do 15 kwietnia.

       

     • Klasa 2a, 2d w Młynie Gąsiorowo

     • Dnia 13 marca uczniowie klasy 2a i 2d byli na wycieczce integracyjno – dydaktycznej w „Młyn Gąsiorowo”. Tam szukali i znaleźli wiosnę w ogródku. Poszerzyli swoją wiedzę o zwiastunach wiosennych, a także widzieli klucze powracających żurawi. Następnie poznali zwyczaje i tradycje wielkanocne i ozdabiali krepiną pisanki. Uczyli się także robienia pierogów, które potem jedli na obiad. Na koniec biegali i bawili się na placu zabaw. Ta wycieczka dostarczyła wszystkim uczniom dużo wiedzy, radości i zabawy na świeżym powietrzu. [G.},[M.S],[A.P]

     • Klasa 2a - Pieczenie gofrów

     • Dnia 12 marca w klasie 2a było pieczenie gofrów. Dzieci poznały przepis na gofry. Następnie wspólnie z mamami zrobiły ciasto i upiekły pyszne gofry w gofrownicach, które zostały zakupione w ramach programu „Laboratoria przyszłości” Upieczone gofry wspólnie dekorowaliśmy owocami i syropami oraz cukrem. Takie gofry były pyszne. [G.P], [M.S]

     • Godzina dla Ziemi WWF🌎

     • Godzina dla Ziemi WWF to akcja, którą obchodzi się na całym świecie W każdą ostatnia sobotę marca. Kojarzona jest głównie z tym, że w symbolicznym geście troski przyszłość naszej planety na jedna godzinę ludzie gaszą światła w swoich domach, a instytucje wygaszają oświetlenie w budynkach użyteczności publicznej.

      Tegoroczną edycję Godziny dla Ziemi WWF w Polsce dedykujemy rzekom. Rzeka to nie tylko woda płynąca w korycie. To coś znacznie cenniejszego. Rzeka to cały ekosystem, który tej woo[dzie towarzyszy: rośliny, zwierzęta, żyjące w nurcie rzeki i w jej dolinie oraz te , które odwiedzają ją w czasie wędrówek czy tarła. Rzeki, to także dla wielu z nas miejsce do rekreacji. Są też naszym dziedzictwem, które pilnie potrzebuje ochrony. Przez wieloletnie przekształcenia, zabudowę hydrotechniczną i antropogeniczne zanieczyszczenia w dobrym stanie zostało zaledwie 1,1% polskich rzek. Polskie rzeki umierają i potrzebują naszego, ludzkiego wsparcia. Potrzebne są natychmiastowe, zdecydowane kroki. Zróbmy je razem!

      O godz. 20:30 w sobotę 23 marca w całej Polsce zgasną światła w geście solidarności z ideą ochrony naszego wspólnego domu.

      Wobec powyższego zachęcamy wszystkich sympatyków tego typu działań do włączenia się w proponowaną akcję. Szczegóły przedsięwzięcia są dostępne na stronie organizacji ekologicznej WWF https://www.wwf.ol/godzina-dla-ziemi-2024

     • TURNIEJ WIOSENNY – PRUSZKOWSKA LIGA JUDO POD PATRONATEM PREZYDENTA PRUSZKOWA

     • W sobotę 16.03.2024 r., w Szkole Podstawowej nr 3 w Pruszkowie odbyły się zawody - Turniej Wiosenny - Pruszkowska Liga Judo 2024 . Zawody rozegrane zostały pod Honorowym Patronatem Prezydenta Pruszkowa Pana Pawła Makucha. Organizatorem turnieju był klub UKS Ulisses Team Pruszków oraz Szkoła Podstawowa nr 3 w Pruszkowie.  Turniej uroczyście otworzył Prezydent Pruszkowa Pan Paweł Makuch. W trakcie turnieju zarząd oraz trenerzy podziękowali prezydentowi za pomoc i wspieranie klubu w prowadzeniu szkolenia oraz w organizacji zawodów judo dla dzieci i młodzieży wręczając pamiątkowy puchar.

       Turniej miał charakter szkoleniowy i celem było podniesienie poziomu sportowego dzieci trenujących judo oraz aktywizacja do zdrowego trybu życia. W turnieju udział wzięło 150 zawodników z czego ponad 70 było z pruszkowskich klubów. W zawodach wzięły udział kluby- Sakura Warszawa, Judo Fight Club Warszawa, UKJ Kobra Warszawa, KSJ Victoria, UKS Czerwone Smoki Toshi, Kata Pruszków oraz gospodarz turnieju UKS Ulisses Team Pruszków. Wszyscy uczestnicy zawodów mieli możliwość stoczenia kilku pojedynków i otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i drobne nagrody rzeczowe. Zawody zostały sprawnie zorganizowane i przebiegły w przyjaznej atmosferze. Obstawę medyczną zawodów zapewniła firma LOOK-TRANS Transport medyczny i sanitarny.

      Impreza stanowi kontynuację cyklu zawodów zapoczątkowanych przez klub judo UKS Ulisses Team Pruszków pod nazwą Pruszkowska Liga Judo, które odbywają się w Pruszkowie dwa razy do roku w edycji wiosennej oraz na jesieni.

      Duże brawa należą się dla wszystkich uczestników zawodów za zaangażowanie, waleczność i determinację.👍 💪 👏

      Specjalne podziękowania za wsparcie zawodów dla Prezydenta Pruszkowa Pana Pawła Makucha oraz dla Dyrektora SP3 w Pruszkowie Pani Elżbiety Żurawieckiej oraz dla Przewodniczącej Zespołu do Spraw Promocji Pani Pauliny Chojnackiej-Potrzebowskiej.👍 👌

      Szkolenie w zakresie judo w klubie UKS Ulisses Team wspiera Gmina Miasto Pruszków.💪 👍 👏 ♥️ 🥋 😉

     • Konkurs recytatorski

     • Uwaga!
      Biblioteka szkolna zaprasza uczennice i uczniów z klas I – VIII do udziału w konkursie recytatorskim.
      Tematem konkursu są „ Wierszyki domowe” Michała Rusinka.
      Konkurs odbędzie się 10 kwietnia.
      Chętni do udziału z klas I- III zapisują się u wychowawcy klasy.
      Chętni z klas IV – VIII zapisują się u p. Joli Sawczuk w bibliotece szkolnej.
      Zapisy będą przyjmowane do 5 kwietnia.
      Regulamin Konkursu zamieszczony na szkolnej stronie www.

     • Klasa 2b - Warsztaty „(Nie)złota biżuteria”

     • 8 marca uczniowie klasy 2b brali udział w warsztatach pt. (Nie)złota biżuteria w Muzeum Starożytnego Hutnictwa.

      Biżuteria towarzyszyła człowiekowi niemal od zawsze! Nie spełniała jednak funkcji tylko ozdobnej, a była wyznacznikiem statusu, przynależności do określonej grupy plemiennej i społecznej. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się, z czego wykonywano dawniej ozdoby, co to jest brąz, jakie były techniki jego obróbki i kim był brązownik. Własnoręcznie wykonaliśmy ozdoby, wzorując się na zabytkach z epoki brązu, żelaza lub wczesnego średniowiecza.
      Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością, pomysłowością, a także sprawnością manualną. Dziewczynki wykonały biżuterię, która była upominkiem dla nich na Dzień Kobiet, a chłopcy podarowali wisiorki swoim mamom. [A.F.]

     • Aktywny tydzień w 2d

     • W minionym tygodniu uczniowie klasy 2d stworzyli podczas edukacji plastyczno-technicznej atrakcyjną zabawkę - robota. 
      Na drugi dzień wzięli udział w warsztatach z gliny. Uczniowie stworzyli piękne prace, które zabrali do domu. [A.P], [M.O]

     • Klasa 3a i 3b w Pałacu Prezydenckim

     • 14 marca klasa 3a i 3b odwiedziły Pałac Prezydencki. 
      Pani przewodnik oprowadziła nas po wybranych miejscach pałacu, i w bardzo ciekawy sposób opowiedziała o historii tego miejsca. Wielkie wrażenie zrobiła na nas sala kolumnowa, w której odbywają się najważniejsze uroczystości. [M.N], [M.P.P], [G.T], [M.R]

     • Dzień eksperymentów w zerówce

     • W czwartek naszą zerówkę odwiedziły Julia i Łucja z klasy 6. Dzięki nim dzieci mogły wziąć udział w bardzo ciekawych eksperymentach. Uczennice klasy 6 pokazały nam co się dzieje kiedy połączymy olej z wodą, a także kiedy do wody nasypiemy cynamon. Następnie dzieci mogły zobaczyć jaka reakcja zachodzi , kiedy do wody dodamy ocet i sodę. Powstał wspaniały wulkan . Bardzo dziękujemy Julii i Łucji za ten wspaniały pokaz.[K.F], [K.K]

     • Klasa 3a i 3e „W królestwie szachów”

     • W minionym tygodniu uczniowie klas 3a i 3e uczestniczyli w lekcji otwartej pt. „W królestwie szachów”. Celem lekcji otwartej było pokazanie w jaki sposób uczniowie uczą się gry w szachy w klasach.
      Szachy są niezwykle rozwijającą grą szczególnie w zakresie logiki, orientacji przestrzennej, myślenia analitycznego, rozwiązywania problemów oraz kształtowania ważnych cech osobowości, jak odpowiedzialność, koncentracja, intuicja.
      W ciągu ostatnich miesięcy nauki uczniowie poznali nazwy bierek szachowych i ich właściwości, pojęcia szachowe, podstawowe zasady oraz taktykę gry. Uczniowie klas trzecich uczyli się posunięć bierek, debiutu, układali plan gry, poznali motywy taktyczne oraz notację szachową. Szkoła Podstawowa nr 3 aktualnie bierze udział w dwóch projektach „Edukacja poprzez szachy”, „Mazowiecki program przygotowania szkół , nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego”.
      Podziękowania dla Pani Dyrektor Elżbiety Żurawieckiej, Pani wicedyrektor Klaudii Śliwińskiej i Pani wicedyrektor Eweliny Paczkowskiej, Panu Prezydentowi miasta Pruszków Pawłowi Makuchowi, Panu zastępcy prezydenta Konradowi Sipierze oraz Pani naczelnik wydziału edukacji Marzannie Geisler. Dziękujemy Radzie Rodziców za zakup dużych edukacyjnych szachów oraz wszystkim przybyłym gościom.
      Mamy nadzieje, że w przyszłości uda się zorganizować międzyszkolny turniej szachowy.

      [P.CH.P],[M.N.]

     • Na deskach klasowego teatru klasa 6 c

     • Podczas lekcji języka polskiego uczniowie klasy 6c mogli się sprawdzić w tworzeniu przedstawienia teatralnego. W grupach przygotowali mini spektakle na podstawie lektury pt. „Balladyna” Juliusza Słowackiego. Uczniowie zadbali o stroje, efekty dźwiękowe, wizualne oraz scenografię. Widoczne było ich zaangażowanie a także poważne podejście do tematu. Było trochę stresu, ale też śmiechu i satysfakcji. [A.W.]

     • Klasa 5a – w parku trampolin oraz Centrum Pieniądza

     • 7 marca uczniowie klasy 5a wzięli udział w nietypowej lekcji wychowania fizycznego. Z wychowawcą oraz nauczycielem współorganizującym proces edukacji wybrali się do parku trampolin. Mieli okazję skorzystać tam z atrakcji takich jak: park linowy, boisko do koszykówki z trampolinami, tor przeszkód ninja, poduszka z wieżami do skoków, sala gimnastyczna ze ścieżką gimnastyczną oraz interaktywne trampoliny z grami komputerowymi. Uczestnictwo w zajęciach okazało się świetnym pomysłem na aktywne spędzanie czasu razem, a emocje towarzyszące "wyskokowym" zabawom, z pewnością jeszcze długo będą przypominać piątoklasistom tę niesamowitą, energetyczną formę spędzania czasu. Żeby zachować równowagę dla ciała i ducha uczniowie przemieścili się do Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka gdzie wzięli udział w warsztatach pt. „Sprawdzam! Laboratorium autentyczności banknotów”. W trakcie zajęć utrwalili sobie zabezpieczenia jakie ma polska waluta oraz dowiedzieli się w jaki sposób możemy rozpoznać prawdziwe pieniądze od falsyfikatu. Na koniec uczniowie zwiedzili skarbiec oraz mieli okazję podnieść sztabkę złota, która warta jest 3 miliony złotych. Przekonaliśmy się, że w tym przypadku wartość ma również swoją wagę. Kiedy uczestnicy osiągnęli równowagę pomiędzy ciałem i umysłem bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia mogli wrócić do Pruszkowa. [K.P.], [J.S.]

     • Mały Samorząd - Dzień Kobiet🌷🌼

     • 8 marca uczniowie Małego Samorządu Uczniowskiego złożyli pracownikom naszej szkoły oraz dziewczynkom w klasach 1-3 życzenia z okazji Dnia Kobiet. W tym dniu każda kobietka zarówno mała jak i duża otrzymała słodki poczęstunek. [A.P.]
       

     • Zielona szkoła klas IIIa, IIIb

     • W dniach 26.02-1.03 klasy IIIa i IIIb wyjechały na zieloną szkołę do Wygonina. To przepiękne miejsce na Kaszubach, położone wśród lasów i jezior. Jest to kraina kolorów, pięknego wzornictwa, unikatowej architektury, niepowtarzalnej ludowej muzyki oraz charakterystycznego języka kaszubskiego. 
      Zamieszkaliśmy w Domu Wczasów Dziecięcych w powiecie Kościerskim. Każdy dzień był niezwykle bogaty w różne atrakcje. I tak odbyliśmy kilka zielonych lekcji w terenie realizując tematy: "Mieszkańcy lasu i ich zwyczaje", "Drzewa przyjaciółmi człowieka", "Na tropach zwierząt". Wielką atrakcją były dla nas zajęcia sportowo-rekreacyjne. Do naszych ulubionych należały: "Polowanie na smocze jajo", "Celni i szybcy", "Wędrujące piłki", "Poszukiwacze złota", "Zbijany kwadrat". Dużo radości dostarczyły nam zabawy terenowe np: "Baskucja" oraz "Podchody przyrodnicze". Często korzystaliśmy również z placu zabaw i parku linowego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zawody w strzelaniu z łuku. Niezapomniane chwile spędziliśmy podczas wycieczki do Szymbarku. To tam zobaczyliśmy najdłuższą deskę świata (46m), największy w świecie koncertujący fortepian, dom stojący na dachu oraz pomnik niedźwiedzia Wojtka. Obejrzeliśmy także wagony, którymi wywożono ludzi na Syberię, dom Sybiraka oraz doświadczyliśmy symulacji prawdziwego nalotu w schronie. Każdy z nas obowiązkowo przywiózł sobie pamiątki z Szymbarka. 
      Codziennie braliśmy też udział w wielu zajęciach świetlicowych. Poznaliśmy na przykład zabawy: "Spotkanie z zagadką", "Tajemnicze karty", oraz "Założysz się". 
      Piękna pogoda pozwoliła nam na realizację wszystkich zaplanowanych zajęć. 
      Pełni wrażeń wróciliśmy do Pruszkowa, gdzie po drodze czekała na nas niespodzianka - Mcdonald. Każdy z nas zamówił sobie ulubiony zestaw. 
      Ten wyjazd na długo pozostanie w naszej pamięci. [M.N], [G.P], [M.P.P], [M.R]

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej w Pruszkowie
   • 22 728 08 83
   • al. Wojska Polskiego 34
    05-800 Pruszków
    05-800 Pruszków
    Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych