• Grafik pracy psychologa na            I półrocze 2021/2022

Piątek:

• Psycholog szkolny Anna Bober

• O mnie:

Z wykształcenia jestem psychologiem, posiadającym kwalifikacje pedagogiczne. Moje doświadczenie zawodowe obejmuje przede wszystkim pracę z dziećmi i młodzieżą. Zdobywałam je współpracując z ośrodkiem terapii, ze szkołą podstawową dla dzieci ze spektrum autyzmu, a także z fundacjami wspierającymi rozwój dzieci i młodzieży.

Perspektywę, którą przyjmuję pracując z dziećmi i nastolatkami, pozwala mi patrzeć na nich jako na indywidualności z konkretnymi potrzebami oraz potencjałem. Podstawą wsparcia i skutecznej terapii jest dla mnie życzliwa relacja oparta na akceptacji i szacunku. Niezwykle ważną rolę odgrywa tu komunikacja - bliskie jest mi podejście oparte na "porozumieniu bez przemocy" (ang. nonviolent communication).  Podczas spotkań z dzieckiem/nastolatkiem, pracujemy wspólnie nie tylko nad konkretnymi umiejętnościami, ale też nad tym, aby "czuć się ze sobą dobrze", aby siebie polubić i akceptować. Kluczową więc dla mnie kwestią jest wspieranie dzieci i młodzieży w rozwijaniu samoświadomości, poczucia własnej wartości i tożsamości, a także w kształtowaniu umiejętności samoregulacji. Szczególną wagę przywiązuję do potrzeby samostanowienia, której komponenty - autonomia, kompetencja i więź - są wg badaczy niezbędne dla optymalnego funkcjonowania i rozwoju.

• al. Wojska Polskiego 34 05-800 Pruszków