• Każdy może mieć swojego lapbooka

     • Uczniowie klas 5a, 5b i 5c, czytając „Chłopców z Placu Broni”, tworzyli własne lapbooki. Tym samym zrealizowali projekt edukacyjny, który nie tylko przybliżył im treść lektury, ale także pozwolił poznać jedną z metod na tworzenie indywidualnych notatek na temat czytanej książki.
      Lapbook przypomina edukacyjne portfolio. Zbudowany jest z grubszej teczki, w środku której przykleja się książeczki, kieszenie, harmonijki, wachlarze, ilustracje, notatki, pozwalające na uporządkowanie informacji według pomysłu i inwencji autora.
      Uczniowie otrzymali ode mnie instrukcję tworzenia lapbooka oraz listę zagadnień dotyczących lektury. Wspólnie ustaliśmy kryteria sukcesu, czyli co będzie punktowane przy ocenie.
      Powstały niezwykłe prace, które moim uczniom pomogły zrozumieć historię Nemeczka, mnie pokazały, z jak twórczymi osobami na co dzień pracuję, a Państwu pozwolą się poczuć jak na wystawie, jeśli zechcecie obejrzeć nasza galerię😀.

      [A.G.]

     • Klasa 5a i 5c w Płocku

     • Uczniowie klasy 5a i 5c 12 stycznia wybrali się na wycieczkę do Płocka. Jedną z atrakcji był udział w spektaklu pt. "Opowieść Wigilijna", który był wystawiany w Teatrze Dramatycznym. Piątoklasiści poznali historię samotnego skąpca Scrooge'a, który każde Święta Bożego Narodzenia spędzał sam w łóżku, wychodząc z założenia, że na święta nie warto marnować czasu ani pieniędzy.
      Pewnego zimnego, świątecznego wieczoru, kiedy Scrooge siedział po skończonej pracy odwiedził go duch jego zmarłego przyjaciela Marleya. Nieoczekiwany gość zapowiedział  przybycie trzech kolejnych duchów, dzięki którym Scrooge przeanalizował swoje postępowanie i spróbował zmienić przyszłość. Opowieść wigilijna mówi o skutkach samotności spowodowanej egoizmem i chciwością. Przypomina o potrzebie wzajemnej życzliwości, która w obliczu szczerej skruchy potrafi odmienić widzenie świata i ludzi.
      Kolejnym punktem programu było zwiedzanie wystawy czasowej „Słowiańskie Betlejem” umieszczonej w oddziale Etnograficznym w Spichlerzu w Muzeum Mazowieckim w Płocku. Wystawa pokazała zwiedzającym uczniom zwyczaje i rytuały związane z obchodami Bożego Narodzenia wśród Słowian, podkreślając wspólne elementy oraz drobne różnice między nimi. Ekspozycja obejmowała obiekty z kultur bułgarskiej, białoruskiej, czeskiej, macedońskiej, polskiej, rosyjskiej, słowackiej i ukraińskiej. Uczniowie wzięli również udział  w warsztatach pt. "Choinkowe ozdoby z opłatka - światy". Uczestnicy poznali genezę i symbolikę opłatka, różne formy ozdób opłatkowych oraz znaczenie w kulturze ludowej. Każdy uczeń wykonał według instrukcji ozdobę, którą mógł później skonsumować.
      W drodze na posiłek w centrum Płocka spotkaliśmy pomnik przedstawiakący Mirę Zimińską - Sygietyńską idącą ulicą z parasolką i bukietem kwiatów. Wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie z patronką naszej szkoły.
      Choć zaczęliśmy ferie trochę później od naszych rówieśników to wróciliśmy z pozytywną energią i bogatsi o nowe doświadczenia. [K.P.], [J.S.], [A.B.]

     • "Dwunastu braci"

     • Dzieci ze świetlicy w grudniu przygotowały inscenizacje pt. "Dwunastu braci". Przedstawienie odbyło się 10.01.24 z udziałem zaproszonych gości - dzieci z oddziału 0 oraz klas 1-3 i Dyrekcji Szkoły. Zapraszamy do obejrzenia inscenizacji na stronie szkoły. Bardzo dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniach przedstawienia.
      Nauczyciele świetlicy 
     • Styczeń w świetlicy

     • W styczniu w "Dniu ciekawostek" postawiliśmy na kreatywność dzieci. Nowy rok ropoczęliśmy filmem edukacyjnym pt. "Historia powstania kalendarza". Film stał się inspiracją dla dzieci do zaprojektowania i wykonania "świetlicowego kalendarza na 2024 rok". 
      Oto efekt pracy dzieci. [A.P],[M.C]
     • Orszak Trzech Króli 2️⃣0️⃣2️⃣4️⃣

     • W uroczystość Objawienia Pańskiego w naszym mieście z parku Potulickich wyruszył orszak. Piękna sceneria zimowa, liczny udział dzieci, młodzieży i dorosłych w tym wydarzeniu był radosną chwilą.

      Dzieci z naszej szkoły odegrały wspaniałą scenę na „Dworze Heroda”.

      Śpiewane kolędy dodawały nam  radości i pokoju w podążaniu za betlejemską gwiazdą, która prowadziła Mędrców do Betlejem. Powyżej zamieszczamy relację stacji internetowej PR24TV Pruszków z wydarzenia.

      [s.A.P.]

     • Zawody z mini siatkówki z cyklu Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w kategorii dzieci

     • W środę i czwrtek (3 i 4 stycznia) odbyły się zawody z mini siatkówki z cyklu Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w kategorii dzieci w szkole Podstawowej nr 8 w Pruszkowie. Naszą szkołę reprezentowały uczennice i uczniowie z klas piątych i szóstych. Uczniowie zdobyli cenną lekcje i doświadczenie, które miejmy nadzieję zaprocentuje w przyszłości. Dzielnie walczyli o jak najlepsze wyniki, zabrakło szczęścia [A.Z.]

     • Grudzień w klasie 1c

     • Grudzień w klasie Ic obfitował w niezwykle ważne wydarzenia. Przedstawiamy obszerną fotorelację z życia klasy.

      6 grudnia wesoły dźwięk dzwoneczka rozchodził się w naszej szkole od samego rana. Na tą chwilę dzieci czekały od dawna – wizyta Mikołaja.

      W Muzeum Hutnictwa dzieci samodzielnie wykonały z gliny własne ozdoby na choinkę.

      Klasa 1c bierze udział w Program edukacyjnym "Szkolne Przygody Gangu Mocniaków". Uczniowie wykonali plakat "Zdrowy talerz" a także samodzielnie przygotowali zdrowe śniadanie.

      20 grudnia zapachniało zbliżającymi się świętami. A to wszystko za sprawą warsztatów zdobienia pierników podczas których dzieci wykorzystały kolorowe lukry i posypki. Z dużym zaangażowaniem dekorowały ciasteczka. Każde dziecko stworzyło swoje małe dzieło sztuki.  [M.R]

     • Tak się zmienia nasza szkoła

     • Rozbudowa naszej placówki nie zwalnia tempa. Nasza szkoła staje się coraz większa i ładniejsza. O tym, jak wyglądają efekty prac budowlanych, w ostatnim czasie mogła przekonać się sama Pani Dyrektor Elżbieta Żurawiecka wraz z zaproszonymi przedstawicielami Prezydium Rady Rodziców. Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami.

     • Aktywna przerwa

     • W środę 20 grudnia o godzinie 11.30 odbyła się akcja pt. „Aktywna przerwa” uczniowie klas 1-3 oraz 4-8 wzięli udział w zabawach i grach planszowych przygotowanych przez nauczycieli współorganizujących. Przez 20 minut przerwy uczniowie mieli do dyspozycji kilkanaście gier planszowych, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony uczniów. Jednocześnie uczniowie wzięli udział w grach zespołowych tj. guma, Twister. [I.Ł]
     • Przygotowania do świąt w świetlicy

     • Przez cały grudzień uczniowie ze świetlicy 30b, podczas zajęć świetlicowych, przygotowywali ozdoby świąteczne. Podczas warsztatów powstały piękne dekoracje, którymi została udekorowana świetlica. Warsztaty plastyczne to wspaniały czas również do rozmowy na temat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz tradycji z nimi związanych. [M.Ż], [M.C]
     • Grupa 0a - Poznajemy zawody

     • Tuż przed świętami do naszej klasy 0a w odwiedziny przyszła Pani Zuzanna Raczkowska ( mama naszego Wojtusia). Pani Zuzanna w ramach projektu "Poznajemy zawody" opowiedziała nam czym się zajmuje. Okazało się,że mama Wojtusia ma bardzo ciekawa pracę, gdyż jest lekarzem pediatrą. Pani Zuzanna pokazała nam stetoskop, dzięki któremu mogliśmy posłuchać jak bija nasze serduszka, a także wiele innych ciekawych " zabawek". Uczniowie mogli również, sprawdzić swój puls oraz zmierzyć swoje ciśnienie. Później dostali od naszego gościa fartuchy lekarskie i maseczki, które pomogły nam w popołudniowych zabawach. Pani Zuzanna pokazała nam także jak działa kroplówka i wytłumaczyła do czego służy. Był to świetnie spędzony czas, dzieci były bardzo zainteresowane i chętnie uczestniczyły w spotkaniu z mamą Wojtka. Bardzo dziękujemy za poświęcone nam chwilę. [K.F],[K.K]

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej w Pruszkowie
    • 22 728 08 83
    • al. Wojska Polskiego 34
     05-800 Pruszków
     05-800 Pruszków
     Poland
  • Galeria zdjęć

    brak danych