• Konkurs "Bałwankowy zawrót głowy"

• W dniu 12.01.2022 został rozstrzygnięty konkurs świetlicoww "Bałwankowy zawrót głowy". Wszystkie prace były na bardzo wysokim poziomie i komisja w składzie: Lucyna Kalinowska, Maciej Nadstawny, Anna Piotrzkowicz oceniła następująco prace:
            I miejsce: Weronika Szewczak 1a,  Aleksander Boniecki 1b
            II miejsce: Ola Jaszczuk 1a
            III miejsce: Alicja Różańska 1a, Lena Sznajder 1a, Szymon Szczęsny 3b.
            Wyróżnienia dostali :
            Hania Grzelak 1a
            Dominik Jędrzejewski 1a

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

Anna Piotrzkowicz
            Magda Żmijewska

• Zima to super sprawa!

• Być może w ferie zawita do nas prawdziwa zima. Zapewne śnieg i piękna pogoda będą sprzyjać zabawom na świeżym powietrzu. Oto formy spędzania czasu wolnego, które dzieci ze świetlicy przedstawiły na zajęciach plastycznych. [L.K.], [D.R.]
        • Świetlicowe inspiracje :)

• Wszyscy doskonale znają daty 21 oraz 22 stycznia, ponieważ w te dni swoje święta mają kochane babcie i wspaniali dziadkowie.
            Dzieci w świetlicy oprócz pracy twórczej chętnie opowiadały za co kochają te ważne osoby. Pomysłów na zajęcia i upominki było mnóstwo: kolorowo zdobione laurki, piękne wykonane własnoręcznie kwiatki, które nigdy nie zwiędną, portrety kochanych dziadków, ramki z życzeniami itp.
            Przygotowanie podarunków było świetną okazją dla uczniów do wykazania się kreatywnością. Wywiązali się z tego zadania wyśmienicie :) [D.R.], [L.K.]
        • Klasa 2a - Podróże po Europie

• W klasie 2A realizowana jest innowacja pedagogiczna „Małe i duże po Europie podróże”. Jest ona uzupełnieniem i rozszerzeniem programu o treści z zakresu edukacji krajoznawczej. Innowacja ma za zadanie rozwijać u dzieci postawę ciekawości, zainteresowania miejscami w Europie.
            W ramach realizacji programu dzieci poznają położenie geograficzne wybranych krajów europejskich, poszerzają wiadomości na ich temat. Zajęcia te obok przekazania uczestnikom zajęć konkretnej wiedzy  i umiejętności mają na celu aktywizację uczniów oraz pomoc w przełamaniu ich wewnętrznych oporów, jak również dostrzeżenie swojej wartości.

Od początku roku uczniowie poznali Niemcy – bajkową ojczyznę braci Grimm, Czechy z labiryntami skalnych miast, Słowację z urokliwą Bratysławą, Belgię ze stolicą NATO i Unii Europejskiej oraz Francję ze słynną paryską Wieżą Eiffla i pełnym wrażeń Disneylandem.
            W II półroczu dzieci poznają takie kraje jak Holandia, Włochy, Austria, Grecja czy Hiszpania.

[A.M.]

• Ogólnopolski program ekologiczny w klasach drugich

• „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych poświęcony tematyce ekologicznej, organizowany przez markę Kubuś. Jego celem jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie je do ruchu już od najmłodszych lat. Akcja objęła swoim zasięgiem już ponad 6,5 miliona dzieci. W naszej szkole w klasach 2A, 2B, 2C i 2D uczniowie biorą udział w zajęciach tematycznych, podczas których uczą się troszczyć o środowisko naturalne, poznają podstawowe zasady ekologii. Nasi drugoklasiści dowiadują się, dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznają korzyści płynące z ruchu. Program wprowadza w piękny i fascynujący świat natury, uwrażliwia na otaczające środowisko, uczy przy tym jak o nie dbać i chronić. Sprawia nam wiele radości, dobrej zabawy i satysfakcji z osiągniętych celów.

[A.M.]

• Świetlica - Karnawałowy czas do zabaw zaprasza nas :)

• W tym tygodniu, w świetlicy zorganizowaliśmy wewnątrzświetlicowy konkurs artystyczno-edukacyjny pt. "Najpiękniejszy kotylion i maska karnawałowa". Kolejnym etapem było śpiewanie piosenek o tematyce karnawałowej oraz tańce przy muzyce. Karnawałowy czas pozostanie z nami na długo. [L.K.], [D.R.]

• PROGRAM „JUDO W SZKOLE, UKEMI – BEZPIECZNE UPADANIE” W SP3 W PRUSZKOWIE

• W Szkole  Podstawowej nr 3 w Pruszkowie w okresie od września do grudnia 2021 został zrealizowany program pt. „ Judo w szkole”. W ramach programu ponad 30 dzieci z klas 0-3 podzielonych na 2 grupy uczestniczyło w bezpłatnych zajęciach ruchowych na macie 2 razy w tygodniu. W ramach programu dzieci miały możliwość zapoznania się z technikami bezpiecznego upadania oraz podstawami olimpijskiej dyscypliny sportu jaką jest judo. Wszystkie dzieci uczestniczące w programie otrzymały pamiątkowe certyfikaty. Program został zrealizowany dzięki operatywności Pani Dyrektor Agnieszki Góreckiej oraz we współpracy szkoły z Polskim Związkiem Judo oraz klubem judo UKS Ulisses Team. Udział szkoły w programie przyczynił się do wzrostu bezpieczeństwa dzieci w szkole. Zajęcia zostały zrealizowane we współpracy z nauczycielami wychowania fizycznego Iwoną Pruszkowską oraz Krzysztofą Pakułą. Koordynatorem programu był trener Przemysław Pruszkowski. [P.P.]

• Klasa 1b - Bałwanki

• Podczas nauki zdalnej klasa 1a w czasie zajęć z edukacji technicznej wykonała piękne bałwanki. Uczniowie byli bardzo zaangażowani w swoją pracę. Zapraszamy do obejrzenia prac uczniów w galerii. [M.N.]

• Klasa 3b - warsztaty "Ogród w słoiku"

• 13 grudnia 2021 roku klasa 3b wzięła udział w warsztatach „Ogród w słoiku”. Dzieci mogły wykonać samodzielnie wybrany „ogród w słoiku”. Oprócz ciekawie spędzonego czasu, dzieci mogły posłuchać ciekawostek przyrodniczych związanych z roślinami wykorzystywanymi w warsztatach, jak również poznać podstawy życia flory i fauny w wybranym z tematyką ekosystemie.
            W ciekawy i niekonwencjonalny sposób rozwijały swoje zdolności plastyczne i percepcyjne podczas wykonywania dziecięcego ogrodu w słoiku. [A.P.]