• Klasy 1c i 2e w gospodarstwie agroturystycznym w Kicinach

     • Klasy 1c i 2e, odwiedziły gospodarstwo agroturystyczne w Kicinach. Celem wycieczki była integracja zespołu klasowego, odkrywanie sekretów wsi oraz przybliżenie idei zdrowego trybu życia. Podczas wizyty w Mini ZOO karmiliśmy konie, kuce i kozy. Dużą atrakcją były niezwykle łagodne alpaki pozwalające się głaskać, dotykać i karmić.
      Uczestniczyliśmy też w zajęciach plastycznych techniką decoupage, podczas których każdy wykonały swój własny magnes. Braliśmy udział w grze terenowej i piekliśmy podpłomyki. Na zakończenie wycieczki było ognisko z pieczonymi kiełbaskami. Naładowani pozytywną energią i pełni wrażeń wróciliśmy do Pruszkowa.

      [M.P., P.CH-P.]

     • Gra Miejska "Z Janem Pawłem II w drogę".

     • Wydarzenie organizowane przez społeczność Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Pruszkowie, na terenie naszego miasta od 2017 roku dla upamiętnienia kolejnych rocznic urodzin wielkiego papieża Polaka – dziś już świętego – Jana Pawła II. Gra Miejska ma też na celu promowanie Jego nauczania i wartości, którym całe swoje życie służył.

      17 maja 2023 r. odbyła się już V edycja Gry, do udziału w której zaproszenie przyjęli PRZEDSTAWICIELE WSZYSTKICH PRUSZKOWSKICH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. Z naszej szkoły SP 3 pod opieką ks. Józefa - nauczyciela religii udział wzięli następujący uczniowie: z kl. 8 Dominik Mierzejewski, z kl. 7 Gabrysia Mendza, z kl. 6 Michał Cieślak oraz Maciek Andrzejak z kl.5 i Igor Kalamon z kl. 4.

      Trasa prowadziła do charakterystycznych punktów na mapie miasta, a zadania były tak skonstruowane, żeby poprzez zabawę edukacyjną pokazać naszego Patrona jako człowieka mającego wiele pasji i zainteresowań. Nie zabrakło przy tym nutki rywalizacji, wysiłku intelektualnego i fizycznego i czegoś "dla ciała" - czyli "papieskich kremówek". :)) Ponieważ każda gra z zasady ma prowadzić do wyłonienia "zwycięzców" po skończonej wędrówce i podliczeniu zdobytych punktów wyłoniono liderów tegorocznych zmagań:

      1️⃣ miejsce - Szkoła Podstawowa nr 6

      2️⃣ miejsce - Szkoła Podstawowa nr 8

      3️⃣ miejsce - Szkoła Podstawowa nr 4

      Podczas uroczystej gali wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali dyplomy i nagrody z rąk dyrektora szkoły p. Marii Stawskiej i gości specjalnych - Prezydenta Miasta Pruszkowa p. Pawła Makucha i Proboszcza Parafii św. Kazimierza ks. Mariana Mikołajczaka

      Bo nieważne czy słońce, czy deszcz - zawsze warto iść "w drogę z Janem Pawłem II".

      Ks. Józef

     • Klasa 2c,2d - Muzeum Sportu i Rekreacji

     • Dnia 12 maja klasy 2c i 2 d były na wycieczce w Muzeum Sportu i Rekreacji w Warszawie. Braliśmy udział w muzealnej lekcji i warsztatach. W czasie zajęć dzieci zapoznały się z historią igrzysk, symbolami olimpijskimi oraz najwybitniejszymi polskimi olimpijczykami. Mogliśmy zobaczyć oryginalne medale olimpijskie i wiele eksponatów i ciekawych zdjęć związanych ze sportem i turystyką. Na zajęciach warsztatowych uczniowie mogli wczuć się w atmosferę stadionu piłkarskiego przy pomocy własnoręcznie wykonanych transparentów. [M.D], [J.W]
     • Egzamin ósmoklasisty 23-25 maj 2023

     • Oto co się działo tuż przed rozpoczęciem. Nastroje pozytywne, atmosfera przyjazna i miejmy nadzieję, że młodzież gotowa do spełnienia swojego obowiązku.

      Dzisiaj język polski, w środę matematyka, a na koniec język obcy.

      W naszej szkole wszyscy uczniowie są przygotowani na zadania.

      Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki👊👊👊

     • Ósmoklasistom życzymy powodzenia

     • Nie jeden ósmoklasista zastanawiał się jak przygotować się do egzaminu? Książka z matematyki pod poduszkę, magiczny eliksir, znalezienie grosza! Z pomocą przyszli młodsze koleżanki i młodsi koledzy. Postanowili oni zaprojektować, wydrukować na drukarce 3D, a następnie podarować swoim starszym koleżankom i kolegom czterolistne koniczynki na szczęście. Koniczynki były spersonalizowane dla każdej klasy oraz zawierały rok przystąpienia do egzaminu. Mamy nadzieję, że poza szczęściem będą one stanowiły pamiątkę z tego wydarzenia.
      #Laboratoria Przyszłości
      [K.P.]
       
     • Rozstrzygnięcie Szkolnego Etapu Konkursu Plastycznego "SUPERBOHATER SBX"

     • Konkurs obejmował prace plastyczne mające na celu utrwalenie produktów dostępnych w ramach „Programu dla szkół” tj. jabłko, gruszka, truskawka, sok owocowy, marchewka, rzodkiewka, pomidor, kalarepa, papryka, mleko, kefir, jogurt naturalny, które zostaną przedstawione jako Superbohater.

       

      Celem konkursu było:

      1) propagowanie zdrowego odżywiania wśród dzieci uczęszczających do klas I-V szkół podstawowych,

      2) rozwijanie wyobraźni u dzieci,

      3) doskonalenie zdolności plastycznych u dzieci.

       

      Prace, które napłynęły na konkurs były bardzo ciekawe. Komisja, po burzliwych obradach, spośród 50 prac konkursowych do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowała prace następujących uczniów:

      Emilia Sobczak kl. 2E

      Szymon Krasnodębski kl. 3C

      Maria Rolka kl. 3D

       

      Bardzo dziękujemy za duże zainteresowanie konkursem. Prace, które będą reprezentować naszą szkołę w drugim etapie zostały już wysłane do organizatora konkursu. Zaangażowanie, talent i wyobraźnia wszystkich uczestników i uczestniczek konkursu postanowiliśmy dodatkowo nagrodzić drobnymi słodkimi upominkami.

      [K.Ś.]

     • MAZOWIECKI TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA

     • W dniach 13–20 maja br. w naszej szkole odbył się Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa.

      Nauczyciele uczący w klasach 0-8 wraz ze swoimi wychowankami włączyli się do tej wspaniałej akcji profilaktycznej. Podczas zajęć prowadzone były warsztaty, zajęcia profilaktyczne o tematyce bezpieczeństwa, projekcje filmów, nauka piosenek dotyczących bezpieczeństwa oraz pogadanki, dramy i prezentacje. Prace plastyczne uczniów zostały zaprezentowane na tablicach szkolnych.

      Dodatkowo w ramach podsumowania akcji przedstawiciele oddziału „0” oraz klas pierwszych, drugich i trzecich wzięli udział w pokazie odblaskowej mody. Łącznie swoje odblaskowe kostiumy zaprezentowało dwudziestu pięciu uczniów. Można było zobaczyć różne stylizacje – klasyczne, sportowe i eleganckie, ale oczywiście w każdej znalazły się elementy odblaskowe tak bardzo ważne  dla naszego bezpieczeństwa na drodze. Wszystkie stroje bardzo się podobały publiczności, która nagrodziła fantastyczne modelki i modele gromkimi brawami.

      Odblaskowe gadżety dla wszystkich klas biorących udział w odblaskowym pokazie mody ufundowała Pani Małgorzata Wiśniewska z firmy bezpieczny.pl ubezpieczającej dzieci z naszej szkoły oraz Pan Komendant Włodzimierz Majchrzak ze Straży Miejskiej w Pruszkowie. Bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie!

      [K.Ś.]

     • Pho3Nix Active School – prosimy o oddanie głosu na nasz filmik⛹️‍♀️🤾‍♂️🤸‍♀️🏋️‍♀️

     • Nasza szkoła w kwietniu przystąpiła do Pho3nix Active School - największego w Polsce sportowego konkursu dla szkół podstawowych pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Konkurs polega na zorganizowaniu w szkole inicjatyw, które zaangażują szkolną społeczność w świętowanie aktywności fizycznej i aktywizację sportową wśród uczniów. Zadaniem szkoły i uczniów było przygotowanie jak największej liczby różnorodnych inicjatyw sportowych (zawodów, biegów, turniejów etc.) i zaangażowanie do nich jak największej liczby dzieci.

      Ogromne zaangażowanie uczniów naszej szkoły pokazuje powyższy filmik podsumowujący program.

       

      Do wygrania są Rekordowe nagrody konkursowe o łącznej wartości ponad 1 000 000 zł! Bardzo prosimy oddawanie głosów na naszą szkołę. Link do filmiku i do głosowania ->

      https://pho3nix-kids.com/polska/pho3nix-active-school/?video-id=5774

      Aby oddać prawidłowo głos na naszą szkołę należy wejść w link powyżej lub na stronę https://pho3nix-kids.com/polska/ , znaleźć nasza szkołę, wpisać swój adres e-mail i wysłać głos. Następnie trzeba zalogować się na swoją pocztę i w wiadomości zwrotnej od Pho3nix Kids Polska kliknąć link potwierdzający głosowanie.

      Głosując walczymy o dofinansowanie na zakup sprzętu sportowego. Bardzo prosimy o liczne głosy oraz wsparcie. Głosować będzie można do 17 do 24 maja 2023 r.

     • #EKOPRUSZKÓW

     • W ramach gminnego projektu „EKOPRUSZKÓW” uczniowie klas 4 i 5 wykonali albumy o wybranym polskim Parku Narodowym. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością.

      Wszystkie prace zostały wystawiona na holu głównym, by wszyscy uczniowie naszej szkoły mogli się z nimi zapoznać i poszerzyć swoją wiedzę o wiadomości.

      [A.P.]

     • Dyżury wakacyjne 🌞 oddziałów przedszkolnych szkół podstawowych

     • Uprzejmie informujemy zainteresowanych Rodziców, że ustalone zostały terminy dyżurów wakacyjnych oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, które będą prowadzone przez szkoły organizujące akcję „LATO w MIEŚCIE”.

      Szkoły zapewniają uczniom tzw. klas „0” realizację programu wychowania przedszkolnego pod kierunkiem wykwalifikowanej kadry pedagogicznej oraz właściwą organizację procesu wychowawczo – dydaktycznego przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa, warunków do zabawy oraz wyżywienie.

      Zapisy na dyżury w terminie od 15 do 19 maja 2023 r. prowadzone będą w  szkołach, do których dzieci uczęszczają przez cały rok szkolny i przekazywane zbiorczo do placówek dyżurujących.

       

      Do pobrania: KARTA ZAPISU

     • 🌞LATO W MIEŚCIE 2023🌞

     • „Lato w Mieście” – akcja kierowana przez Prezydenta Miasta Pruszkowa do dzieci i młodzieży szkół podstawowych, w terminie od 26 czerwca do 18 sierpnia 2023 r.

      LATO W MIEŚCIE 2023

      Wykaz szkół biorących udział w akcji  LATO W MIEŚCIE:

      Szkoły przyjmują zapisy od 15 do 19 maja 2023 r. Decyduje kolejność zgłoszeń.

      Zapisy przyjmują szkoły, które w wybranym terminie organizują wypoczynek.

      W każdej ze szkół planujemy utworzenie 4 grup liczących 15 uczestników. Wyjątek stanowi Szkoła Podstawowa Nr 2, w której zostanie utworzonych 6 grup.

      Czas trwania zajęć - 8.00 – 16.00

      Odpłatność – 250 zł za tygodniowy udział w półkoloniach.

      W trakcie pobytu organizatorzy zapewniają opiekę, ciekawe zajęcia, gry i zabawy sportowe, wycieczki, wyjścia na basen, zajęcia rozwijające zainteresowania i pasje oraz 2 posiłki w tym
      II śniadanie i obiad.

      Program wypoczynku będzie realizowany z udziałem wielu jednostek organizacyjnych Urzędu Miasta Pruszkowa:

      Miejski Ośrodek Kultury „Kamyk”, Pruszkowie Centrum Kultury i Sportu, Książnica Pruszkowska, Miejska Pływalnia „Kapry”, Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Straż Miejska.

      Do pobrania: KARTA KWALIFIKACYJNA

       

      Akcja finansowana jest z budżetu Urzędu Miasta Pruszkowa.

      Koordynatorem przebiegu akcji jest Wydział Edukacji UM.

     • Klasa 5a, 6a i 7a - „Cuda i Wianki” w Kicinach

     • 8 maja uczniowie klasy 5a, 6a oraz kilkoro z 7a wybrali się  na  jednodniową wycieczkę do miejscowości Kiciny w powiecie wyszkowskim.  Znajduje się tam Gospodarstwo Edukacyjne, położone wśród lasów i pól, z dala od zgiełku miasta. Uczestnicy mieli okazję przejechać się wozem konnym po okolicy, wziąć udział w warsztatach sporządzania podpłomyków lub też wykonania poduszki wypełnionej łuskami gryki. W ramach orientacji w terenie  dzieci uczestniczyły w grze „Mapa mym przyjacielem”. W gospodarstwie można było pogłaskać i nakarmić konie, alpaki, króliki i kozę. Psy, wyszkolone do dogoterapii, towarzyszyły wszystkim na każdym kroku, chętne do zabawy piłką i przytulania. Zwieńczeniem tego pobytu było ognisko z kiełbaskami i pyszną herbatą malinową.
      Gorąco polecamy to miejsce.
      [U.T.]
       
     • Konkurs historyczny „Wokół Konstytucji 3 Maja 1791 r.”

     • To pierwszy w naszej szkole konkurs z historii w formie quizu online, który odbył się 27 kwietnia 2023 w sali informatycznej.

      Organizatorzy konkursu to Departament Szkolnictwa Wojskowego Ministerstwa Obrony Narodowej, Wojskowa Akademia Techniczna oraz Wojskowe Ogólnokształcące Liceum Informatyczne w Warszawie.

      18 naszych uczniów z klas V-VIII wzięło udział w quizie za pomocą smartfona, przy jednoczesnym obserwowaniu imprezy na stronie Wojskowej Akademii Technicznej.

      Zainteresowanie konkursem w całej Polsce było bardzo duże, nie zawsze sieć działała sprawnie, ale nasi uczniowie, by się nie poddać pomagali sobie wzajemnie. Nie zdobyliśmy żadnego wysokiego miejsca, ale zdobywaliśmy wiedzę o naszej przeszłości bawiąc się😊

      PAMIĘTAJMY O NASZYCH ŚWIĘTACH NARODOWYCH!

      [K.J.]

     • Festiwal Piosenki o Zdrowiu

     • 10 maja  Staś Rawski z klasy 6a reprezentował naszą szkołę w Festiwalu Piosenki o Zdrowiu, który odbył się w siedzibie zespołu Mazowsze – w Karolinie.

      Gratulujemy wspaniałego występu :) [E.Cz.]

     • Klasa 4d - wycieczka survivalowa

     • Uczniowie klasy 4d 16 maja pojechali na wycieczkę survivalową do miejscowości Emów koło Otwocka. Przeżyli tam prawdziwą szkołę przetrwania: budowali kuchnie polowe, gotowali zupy, budowali szałasy. Nie zabrakło gier i zabaw sportowych, ogniska z pieczeniem kiełbas, z opiekaniem chleba i warzyw. [E.Cz.]
       
     • Jubileuszowa Gala Konkursowa

     • W Katolickiej Szkole Podstawowej im. Ks. Piotra Skargi ul. Bema 73/75 w Warszawie dnia 11 maja 2023r.o godz.10.00  odbyła się Jubileuszowa Gala Konkursowa.

      Nasi uczniowie brali udział w XX Wojewódzkim Konkursie  Poezji Patriotycznej „Witaj Majowa Jutrzenko”. Podczas Gali zwycięzcom zostały wręczone nagrody.

      Dawid  Szumla – klasa II a  otrzymał  wyróżnienie

      Natalia Ratajczyk – klasa VI b  została finalistką

      GRATULUJEMY !

      s. Alicja Pełszyńska

     • Utrwalamy wiedzę o swoim mieście

     • We wszystkich klasach trzecich odbyły się lekcje o Pruszkowie. Miały one na celu przede wszystkim rozwijanie zainteresowania uczniów historią miasta oraz jego walorami turystycznymi, a także kształtowanie właściwego stosunku do własnej miejscowości. Trzecioklasiści zapoznali się z położeniem Pruszkowa na mapie Polski, historią miasta oraz zabytkami w naszym mieście. Obejrzeli prezentację multimedialną i wysłuchali legend związanych z miastem, w którym mieszkają. Na zakończenie wyrecytowali wybrane wiersze oraz przystąpili do konkursu wiedzy o swoim mieście pt. "Pruszków - moje miasto".

      Największą liczbę punktów zdobyło 11 uczniów. Wyłonieni zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowy dyplom oraz drobne upominki. Dziękujemy Panu Konradowi Sipierze za przekazanie nagród dla dzieci.

      [A.M., P.G.]

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej w Pruszkowie
   • 22 728 08 83
   • al. Wojska Polskiego 34
    05-800 Pruszków
    05-800 Pruszków
    Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych