• Mikroskopowanie

          • Na lekcjach biologii uczniowie klas 5 i 6 mieli okazję samodzielnie mikroskopować przy użyciu nowych mikroskopów. Lekcje bardzo podobały się uczniom.

            [A.P.]

          • Warsztaty tworzenia naturalnych kosmetyków

          • 18 listopada chętne uczennice z klas ósmych wzięły udział w warsztatach nt naturalnych kosmetyków. Dziewczęta pod okiem Pani Wioletty Rzosińskiej przygotowały różnego rodzaju peelingi do ciała, a także dowiedziały się jak dbać w naturalny sposób o swoją skórę. W trakcie warsztatów uczennice mogły dotknąć, powąchać i porównać różnych produktów oraz samodzielnie wykonać naturalne pachnące kosmetyki.Takie kosmetyki dają gwarancję pełnego relaksu.
            [W.R.], [P.Ch.], [K.Ś.]
          • Kompetencje STEAM przy użyciu zabawek - Słoneczka

          • Dzięki materiałom zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości dzieci mogą uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Jest to dobry sposób budowania wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Dzieci najchętniej i najszybciej uczą się poprzez zabawę. Oto „Słoneczka”, rozwijające kompetencje STEAM przy użyciu zabawek zakupionych w ramach programu Laboratoria przyszłości.[K.P.], [K.K.]
          • Program Profilaktyczno-Wychowawczy Epsilon dla klas I-III

          • Dnia 15 i 16 listopada w ramach Programu Profilaktyczno – Wychowawczego Epsilon odbyły się warsztaty dla uczniowie klasy 1a, 1d, 2d i 3b.
            Podczas zajęć treści programu zostały wprowadzane w formie narracji i opowieści, które wszyscy uczestnicy przeżyli wspólnie dzięki zastosowaniu metody dramy.
            Ta metoda pozwoliła wszystkim uczestnikom projektu zyskać nowe doświadczenia poprzez indywidualne zaangażowanie i kształtowanie poczucia sprawstwa. Dzięki wspólnej pracy uczniowie poznali nowe wzorce, zachowania i wartości.
            Pogłębili także więzi grupowe – zarówno pomiędzy dziećmi jak i z wychowawcą klasy. [G.P.]
          • Klocki Korbo POMYŚL-ZBUDUJ-ZAKRĘĆ

          • Uczniowie uczęszczający na świetlicę mają możliwość korzystania z zakupionych w ramach Laboratorium Przyszłości klocków Korbo. Zgodnie z zasadą Pomyśl-Zbuduj-Zakręć powstawały małe budowle, a później łączono je w ogromne konstrukcje. Klocki te umożliwiają trening poznawczy, rozwijają zdolności manualne i kształtują umiejętności społeczne poprzez planowanie, współpracę i rozwiązywanie problemów. [D.R., K.Ś.]

            #LaboratoriaPrzyszłości

          • Code Week w klasie 1c.

          • Uczennice i uczniowie z klasy 1c uczyli się kodowania z robotem Doc. 

            Od 8 do 23 października odbywał się Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania pod patronatem GOV. Jest to oddolna inicjatywa  promująca wśród uczestników programowanie i inne kompetencje cyfrowe. Z tej okazji uczniowie klasy 1c pracowali na zajęciach z sympatycznym robotem Doc. Dzieci stopniowo, w zabawie poznawały podstawy programowania. Mogły swobodnie programować robota lub posiłkować się zestawem kart, podpowiadających proste rozwiązania logiczne. Zajęcia okazały się nie tylko okazją do nauki nowych umiejętności, ale przede wszystkim wspaniałą, wciągającą zabawą. A zabawa to najskuteczniejsza forma nauki. Nie tylko dla dzieci :)  Wydarzenie zostało oznaczone na mapie Code Week 2022. W ramach udziału w tygodniu kodowania klasa 1c dla naszej szkoły za aktywny udział zdobyła certyfikat. 

            [M.P.] 

          • Międzyklasowy konkurs wiedzy o Dniu Niepodległości

          • Samorząd Uczniowski włączył się w obchody Dnia Niepodległości w naszej szkole i przygotował międzyklasowe rozgrywki dotyczące wiedzy o 11 listopada.

            Oprócz uroczystego apelu i wspólnego odśpiewania hymnu, uczniowie sprawdzili swoją wiedzę z historii biorąc udział w specjalnie przygotowanym quizie interaktywnym. Pierwsze miejsce, a tym samym zwycięskie vouchery zdobyły klasy: 4a, 5b i  8a. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w naszych akcjach. Emocje towarzyszące temu wydarzeniu najlepiej odda krótki film oraz zdjęcia, więc zapraszamy do oglądania. [M.S. S.Dz.]

          • Polskie drogi do wolności

          • W dniu 10 listopada 2022 roku w naszej szkole uroczystym apelem upamiętniliśmy Dzień Odzyskania Niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli. Uroczystość odbyła się pod hasłem: Polskie drogi do wolności.

            Uroczystość w szczególny sposób nawiązała do Powstania Warszawskiego i związaną z nim historię naszego miasta – Pruszkowa. W czasie Powstania Warszawskiego Niemcy w Pruszkowie, na terenie opustoszałych warsztatów kolejowych, zorganizowali obóz przejściowy – DULAG 121. Od 6 sierpnia do 10 października 1944 roku tutaj w Pruszkowie Niemcy dokonywali selekcji ludności stolicy. Uroczystość przygotowała pani Katarzyna Jakobielską z klasą 8d,  przy współpracy z paniami Małgorzatą Podgórną - Pawlak i Grażyną Tyszko z klasą 2b. Dekoracje przygotowała pani Anna Piotrzkowicz z klasą 8d. Pieśni legionowe przygotowała pani Ewa Czuba wraz  z szkolnym chórem. [K. J.]

          • Szkoła do hymnu

          • 10 listopada, tuż przed Świętem Niepodległości, o symbolicznej godzinie 11.11 uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami odśpiewali uroczyście hymn państwowy Mazurek Dąbrowskiego. To już kolejna odsłona tego projektu, a zarazem tradycja naszej szkoły. Oto nagranie z tego wydarzenia.

            #SzkołaDoHymnu

          • Mistrzostwa gminy Pruszków w koszykówce

          • W dniu 09.11.22 uczniowie klas ósmych naszej szkoły uczestniczyli w mistrzostwach gminy Pruszków. Chłopcy po bardzo zaciętej walce zakończyli turniej na miejscu IV.

             

            Udział w zawodach uważam za duży sukces, gdyż do gry w finale zabrakło tak niewiele. Dwa mecze które przegraliśmy w sumie zakończyły się różnicą zaledwie czterech punktów. Serdeczne gratulacje dla uczestników za walkę i postawę fair play.  [M.M]

          • Podziękowanie za zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska

          • Składamy serdeczne podziękowania uczniom naszej szkoły za aktywny udział w corocznej zbiórce karmy dla bezdomnych zwierząt z „Towarzystwa opieki nad zwierzętami” w Piastowie. W tym roku również nie zawiedliście. Dziękuję również rodzicom, którzy dostarczyli dary do szkoły. Dzięki dużemu zaangażowaniu i zrozumieniu potrzeb braci mniejszych zgromadziliśmy duże ilości karmy suchej, mokrej oraz drobnych smakołyków dla psów i kotów. Po zakończonej zbiórce dary zostały przekazane.
            Pracownicy schroniska byli wzruszeni ofiarnością i serdecznie wszystkim dziękują.
            Uczniowie, którzy wzięli udział w akcji otrzymali wpis do karty wolontariusza za zaangażowanie i pomoc w ramach Szkolnego Klubu Wolontariatu oraz drobny upominek. [P.Ch.P.]
             

          • Galeria Porczyńskich – wręczenie nagród XX Jubileuszowego Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej

          • W słoneczny, jesienny i kolorowy wtorek dnia 8 listopada 2022 roku nasi zwycięzcy XX Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej poświęconej św. Janowi Pawłowi II odebrali nagrody. W Muzeum Porczyńskich w Warszawie przy placu Bankowym odbyła się uroczysta gala. Recytacje wierszy, śpiew dziecięcy, atmosfera ciszy i radości otworzyły nasze serca na piękno słowa i kultury polskiej.

            Ta chwila należy do jednej z najpiękniejszych kart w roku nauki i wychowania.

            Oby takich bezcennych dni było jak najwięcej, które budują więzi, rozwijają ojczystą mowę i kształtują charakter. Uczmy się zgłębiać dokonania polskiego papieża św. Jana Pawła II i podkreślać szacunek do drugiego człowieka.

            Miłość jest drogą wychodzi od ciebie i prowadzi ku drugim.

            Laureatka: Natalia Ratajczyk- uczennica kl.VI b

            Finaliści :                                            

            Zuzanna Grązka – uczennica kl. III d

            Marta Ratajczyk – uczennica kl. IVb

            Dawid  Szumla – uczeń kl. II a

            Gabriela Grązka – uczennica kl. VI b

             

            GRATULUJEMY!

             

            s.Alicja Pełszyńska

        • Spotkanie z kominiarzem
          • Spotkanie z kominiarzem

          • Dn. 3.11. 2022 r gościliśmy w naszej Świetlicy Kominiarzy, Pana Mariusza Dębskiego z pomocnikiem . Goście opowiedzieli dzieciom wiele ciekawostek związanych z zawodem kominiarza. Zaprezentowali narzędzia, którymi posługują się w trakcie czyszczenia kominów. Dzieci poznały legendę „Guzika na szczęście”, dowiedziały się też kilku bardzo ważnych rzeczy: po co czyszczone są kominy, do czego służą kratki wentylacyjne, dlaczego nie wolno palić śmieci w domowych piecach oraz sprawdzać szczelność piecyków gazowych. Uczniowie mogli zobaczyć z bliska strój, pas oraz przymierzyć najprawdziwszy kominiarski cylinder, co sprawiło im chyba najwięcej radości. Wizyta zakończyła się pamiątkową sesją fotograficzną. Była to wyjątkowa wizyta. Już czekamy na kolejną, a Panom kominiarzom dziękujemy za wspaniałą lekcję i poświęcony czas. [M.Ż] [M.M]

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej w Pruszkowie
      • 22 728 08 83
      • al. Wojska Polskiego 34 05-800 Pruszków 05-800 Pruszków Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych