• Nasi zwycięzcy

     • Z wielką radością pragnę poinformować, że Natalia Ratajczyk uczennica klasy VI b została laureatką XX Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej dla uczczenia Pontyfikatu św. Jana Pawła II.

      Natomiast  finalistami zostali uczniowie:  Dawid Szumla – kl. II a , Zuzanna Grązka  kl. III d, Marta Ratajczyk  kl. IV b i Gabriela Grązka  kl. VI b.

      Wielkie gratulacje i podziękowanie.

      s. Alicja Pełszyńska

     • Sprzątamy groby naszych bohaterów i nie tylko...

     • Sprzątamy groby naszych BOHATERÓW:
      Oprócz tego, że porządkowaliśmy cmentarz, był to  fajny wspólny spacer z naszą wychowawczynią i kolegami z klasy. Podczas sprzątania była miła atmosfera. Nasza mobilizacja do działania i chęci doprowadziły do zgrania naszej grupy. Uważam, że to wyjście było udane i plan zrealizowany 😀. Dużo zebraliśmy śmieci i liści. W ten sposób wyraziliśmy swoją wdzięczność za wolną Polskę.

       

      Damian Petryk, 8d

      W dniach 13 i 19 października 2022 roku, osoby chętne z klasy 8d wybrały się na cmentarz w towarzystwie naszej wychowawczyni, pani Katarzyny Jakobielskiej posprzątać groby polskich  żołnierzy. Spędziliśmy przy tym przyjemnie czas oraz zrobiliśmy coś dobrego. Posprzątaliśmy również grób niemieckich i rosyjskich żołnierzy, naszych najeźdźców, ale ważne jest by znać historię i uczyć się wybaczać.

      Wiktoria Szewczak, 8d

      13 października 2022 roku  razem z naszą Panią wychowawczynią Katarzyną Jakobielską poszliśmy sprzątać groby żołnierzy, którzy oddali życie za ojczyznę w czasie II wojny światowej. W ten sposób chcieliśmy upamiętnić ich odwagę i honor. Czułem, że sprzątanie grobów to pozytywny uczynek. Chociaż w taki sposób mogliśmy wyrazić pamięć o bohaterach wojny i powstania warszawskiego.

      Dominik Mierzejewski, 8d

      Kotwica' Polski Walczącej ma 75 lat

     • XX Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej „Usłysz Panie, moje słowa” dla uczczenia Pontyfikatu św. Jana Pawła II

     • W Katolickiej Szkole im. Ks. Piotra Skargi przy ul. Bema 73/75 w Warszawie w dniu 22.10.2022r. 6 osób z naszej szkoły brało udział w II etapie konkursu recytatorskiego na poziomie wojewódzkim. Czekamy na wyniki kto z uczestników przeszedł do finału.

      Oto nazwiska i imiona uczniów:

      1.Dawid Szumla – kl. II a

      2.Zuzanna Grązka – kl. III d

      3.Mata Ratajczyk – kl. IV b

      4.Maria Regner – kl. IV b

      5.Gabriela Grązka- kl.VI c

      6. Natalia Ratajczyk – kl. VI c

                  Dwudziesty Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej zakończy uroczysta gala występami laureatów w muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II (Galeria Porczyńskich- Plac Bankowy3).

      s. Alicja Pełszyńska

    • Konkurs biblioteczny Moje wspomnienia z wakacji
     • Konkurs biblioteczny Moje wspomnienia z wakacji

     • W dniu 21.10 został rozstrzygnięty konkurs biblioteczny zorganizowany przez bibliotekę publiczną pt: " Moje wspomnienia z wakacji". 
      Pracownicy biblioteki mieli nie lada problem z wytypowaniem zwycięzców! Postanowiono więc nagrodzić wszystkich uczestników i ich prace pamiątkowymi dyplomami, zakładkami oraz upominkami książkowymi. 
      Zapraszamy po odbiór nagród do biblioteki publicznej w filii nr 2, oraz do obejrzenia prac konkursowych w naszej galerii. 
      Gratulujemy wuczestnikom konkursu wygranych! [M.Ż]

     • Odznaczenie "Złotym Medalem za Długoletnią Służbę"

     • W dniu 18 października 2022 roku nasza koleżanka Grażyna Tyszko została odznaczona "Złotym Medalem za Długoletnią Służbę" nadanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Ta piękna uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych odbyła się z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Auli Schumana Uniwersytetu Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie. W wydarzeniu udział wzięli m.in. Poseł na Sejm RP Teresa Wargocka, Poseł na Sejm RP Zdzisław Sipiera, Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz oraz Mazowiecki Kurator Oświaty Aurelia Michałowska. Serdecznie gratulujemy Pani Grażynie, dziękujemy za jej pracę i życzymy wielu sukcesów.[K.P.]

    • Ślubowanie klas pierwszych
     • Ślubowanie klas pierwszych

     • Dnia 14 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Prezydent Miasta Pruszków Paweł Makuch, zastępca prezydenta Pan Konrad Sipiera, przewodnicząca Rady Rodziców Beata Dąbrowska, dyrekcja szkoły, nauczyciele i rodzice uczniów klas pierwszych.
      Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonała dyrekcja szkoły Elżbieta Żurawiecka, Klaudia Śliwńska oraz Ewelina Paczkowska. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej w Pruszkowie.  [M.N]

    • Dzień Edukacji Narodowej
     • Dzień Edukacji Narodowej

     • 13 października okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów z klasy 3a oraz 3b. Po wysłuchaniu programu przygotowanego przez uczniów głos zabrała dyrekcja szkoły, która podziękowała nauczycielom oraz pracownikom niepedagogicznym za ich codzienną pracę i zaangażowanie w kształcenie dzieci i młodzieży. 

     • Zapraszamy do udziału w konkursie bibliotecznym pt. "Książka na jesień"

     • Jaką książke polecisz na jesienne wieczory?

      Biblioteka szkolna organizuje konkurs fotograficzny pod hasłem "Książka na jesień". Zapraszamy do udziału wszystkich młodych czytelników-fotografów. Czekamy niecierpliwie na Wasze prace! Przygotwałyśmy atrakcyjne nagrody. Wyróżnione prace będą zaprezentowane na wystawie, na stronie internetowej szkoły i na profilu na Instagramie. Regulamin konkursu dostępny jest w bibliotece i na naszym profilu na Instagramie  bibliotekasp3wpruszkowie .[M.S.M.]

     • Dzień tabliczki mnożenia

     • 7 października obchodziliśmy w naszej szkole XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny sposób. Akcja była okazją do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę na różne sposoby: były testy sprawdzające, tabliczka mnożenia na „matzoo”, tabliczki szczęścia , tabliczkowe kolorowanki.
      Wszyscy świetnie sobie poradzili i okazało się, że w naszej szkole jest wielu Ekspertów Tabliczki Mnożenia.
      Jeżeli ktoś ma jeszcze  ochotę to może pobawić się tabliczką mnożenia na stronach:
      https://www.tabliczkamnożenia.pl/
      https://www.matzoo.pl
      [B.Z.]
     • Dzień Jabłka

     • 29 września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 obchodzili Światowy Dzień Jabłka.
      Tego dnia zajęcia rozpoczęły się pogadanką na temat witamin, które kryją jabłka i czy warto je spożywać. Wszyscy uczniowie zajadali się zdrowymi, soczystymi jabłkami, które można było zjeść bądź wypić z nich sok. Była to akcja prozdrowotna, której celem było zachęcanie uczniów do spożywania jabłek, a także spopularyzowanie zalet tego owocu.
      Serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców oraz wszystkich zaangażowanych w zorganizowanie akcji w szkole. [P.Ch.]
     • Lekcja z ratownikiem

     • W dniu 20.09 dzieci ze świetlicy wzięły udział w zajęciach z ratownikiem medycznym. W czasie zajęć dzieci poznały zasady pierwszej pomocy. Usłyszeli wiele ciekawostek o pracy ratowników medycznych. Brały również udział w ćwiczeniach z fantomem.Dzieciom zajęcia bardzo się podobały. Pod koniec zajęć wręczyły naszemu gościowi własnoręcznie wykonane prace oraz dyplom.  [M.Ż], [B.W] 

     • PRZYTUL się do DRZEWA

     • Nasza szkoła (klasa 0-3) wzięła udział w kampanii PRZYTUL się do DRZEWA, która polegała na przytuleniu się i otoczeniu miłością drzew!
      Dzięki temu drzewa  czuły się bezpieczne, a my sprawiliśmy, że takimi małymi czynami jesteśmy w stanie pokazać całej Polsce, że sprzeciwiamy się celowym podpaleniom lasów!
      Drzewoterapia, czyli zielona energia drzew ma niesamowity, uspokajający wpływ na nasze zachowanie. Dzięki akcji organizowanej przez strażników lasów  i przytuleniu się do drzewa pokazaliśmy mądrą postawę leśną, oraz zyskaliśmy coś dla samych siebie. [M.S.]
     • Spektakl ekologiczny „Najważniejsza lekcja”

     • 7 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Czystego Powietrza dla błękitnego nieba. Dzień ten został ustanowiony w celu zwiększenie zaangażowania w ochronę powietrza oraz wspierania działań służących poprawie jego jakości.

      Z tej okazji w dniu 29 września Miasto Pruszków zorganizowało specjalny spektakl ekologiczny dla uczniów klas 4 i 6, który miał za zadanie popularyzację wśród młodzieży potrzeby segregacji i recyklingu odpadów. Pokazał również, jak ważnymi kwestiami są ograniczenia niskiej emisji oraz dbałość o czystość powietrza [K.Ś.]

     • Europejski Dzień Języków

     • 26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków (EDJ).  Święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, a jego celem jest popularyzowanie wiedzy na temat różnych języków używanych w Europie, promowanie różnorodności językowej i kulturowej oraz zachęcania ludzi do nauki języków obcych.

      Co roku nasza szkoła włącza się w obchody EDJ. Na holu głównym pojawiła się kolorowa gazetka prezentująca ideę święta oraz ciekawostki językowe. Uczniowie mogli spróbować „połamać sobie język” czytając łamańce językowe i rymowanki w różnych językach. Była to doskonała okazja do dyskusji podczas lekcji angielskiego na temat korzyści płynących z nauki języków obcych lub przypomnienia z uczniami nazw państw europejskich, ich flag lub charakterystycznych miejsc. Najmłodsi poznali pytanie „Where are you from…?, a najbardziej ucieszyli się, gdy w piosence, wśród wielu innych krajów, nagle pojawił się ich własny – Poland.

      Wrzesień tego roku wiązał się również ze zmianą na tronie Wielkiej Brytanii. Uczniowie naszej szkoły przygotowali prace dotyczące życia i panowania Królowej Elżbiety II, które zostały zaprezentowane w formie gazetki szkolnej, upamiętniając tą historyczną postać.                          [Zespół nauczycieli języków obcych]

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej w Pruszkowie
    • 22 728 08 83
    • al. Wojska Polskiego 34
     05-800 Pruszków
     05-800 Pruszków
     Poland
  • Galeria zdjęć

    brak danych