• Uroczyste podsumowanie projektu edukacyjnego „Urodziny Pani Miry - poznajemy życie i dzieło naszej patronki”

     • „Pani Mira z uporem powtarzała, że trzeba kochać to, co się robi… A gdy się spotka innych, którzy także kochają to, co robią, to razem można zrobić wszystko.” Takimi słowami swoje przemówienie na uroczystym apelu rozpoczęła p. dyr Agnieszka Górecka. Następnie podziękowała wszystkim uczniom, od oddziału przedszkolnego począwszy, a na 8 c skończywszy za to, że zechcieli zrobić cos więcej, inaczej, a także nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy dali się porwać pomysłowi i mocno zaangażowali w realizację projektu.

      W tym roku, inaczej niż dotychczas, nie ograniczyliśmy się do poznawania bądź przypominania sobie postaci pani Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej w ramach godzin wychowawczych. Co tydzień uczniowie wszystkich klas odpowiadali na kilka pytań dotyczących życia i dzieła patronki, a także mogli wykazać się zdolnościami artystycznymi - wykonali zakładki do książek z motywem ludowym, wycinanki ludowe i wachlarze do kolekcji Pani Miry. Zdobywali punkty w konkursie, które najlepszym klasom pozwoliły zdobyć nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Wyniki zostały ogłoszone w trakcie piątkowych uroczystości:

       

      Postać patronki, a także udział w koncertach „Mazowsza” skłoniły nas, byśmy spróbowali swoich sił w tańcach ludowych i narodowych. W ramach lekcji wychowania fizycznego uczniowie ćwiczyli podstawowe kroki krakowiaka i poloneza. Najlepsze występy mogliśmy podziwiać podczas apelu.

      Jak powiedziała p. dyrektor: „Urodziny, to uroczystość rodzinna. A my jesteśmy szkolną rodziną. Bez siebie wzajemnie nie istnielibyśmy.” Dlatego podsumowanie projektu uświetnili swoją obecnością: p. Paweł Makuch Prezydent Miasta Pruszkowa, p. Jacek Boniecki Dyrektor Zespołu Mazowsze wraz z artystami, p. Marzanna Geisler naczelnik Wydziału Edukacji. Serdecznie dziękujemy naszym gościom, że byli z nami.

      Impreza urodzinowa nie mogła obyć się bez tortu, który okazał się wielką niespodzianką dla zebranych. Zespół do spraw promocji szkoły, współpracując z p. Małgorzatą Filipiak (Dziękujemy!!!), zadbał również o to, by na imprezie na ludowo nie zabrakło wiejskiego stołu, z którego wszyscy mogli się częstować.

      Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości serdecznie dziękujemy za pomoc.

     • Na Powązkach

     • 19.05.2022 r. w związku z obchodami Święta Szkoły delegacja uczniów naszej szkoły składająca się z przedstawicieli klas 4-8 w uroczystej asyście pocztu sztandarowego złożyła kwiaty i zapaliła znicze na grobie Państwa Sygietyńskich na warszawskich Powązkach.

      Był to pierwszy, ale jakże ważny, akcent uroczystych obchodów Święta Szkoły Podstawowej nr 3 w Pruszkowie.

      Z inicjatywy uczniów odwiedziliśmy również groby żołnierzy poległych podczas walk o Wolność Naszej Ojczyzny, między innymi podczas Powstania Warszawskiego.

      [M.M.]

    • Międzyświetlicowy konkurs plastyczny pt. "Henryk Sienkiewicz w oczach uczniów"
     • Międzyświetlicowy konkurs plastyczny pt. "Henryk Sienkiewicz w oczach uczniów"

     • Na początku kwietnia bieżącego roku w naszej świetlicy szkolnej ogłosiliśmy konkurs międzyświetlicowy, którego głównym organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Pruszkowie.
      Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej na temat "Henryk Sienkiewicz w oczach uczniów" w technice dowolnej.
      Udało nam się osobiście obejrzeć wystawę prac naszych uczniów, którą uwidoczniliśmy na zdjęciach.
      Okazało się, że mamy trzech laureatów konkursu. Są to dziewczynki z klasy ID oraz IIE.
      1. Maja Ciecierska - miejsce II
      2. Łucja Lewandowska - miejsce III
      3. Oliwia Głowala - wyróżnienie
      Nagrodami w konkursie były pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe, a także maskotki wręczone przez nauczycieli świetlicy.
      Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu :) [D.R.]

     • Turniej Polskich Tańców Narodowych

     • Nauczyciele wychowania fizycznego od stycznia do marca 2022 zapoznawali uczniów SP3 z Polskimi Tańcami Narodowymi na lekcjach wychowania fizycznego a  w kwietniu i w maju  zorganizowali Turniej Polskich Tańców Narodowych. Celem turnieju było zapoznanie dzieci i młodzieży SP3 w Pruszkowie
      z dorobkiem artystycznym Patrona Szkoły - Miry Zimińskiej – Sygietyńskiej, zapoznanie
      z polską kulturą i tradycją ludową oraz wychowanie patriotyczne.

      W turnieju udział wzięło 58 uczniów podzielonych na  7 zespołów  z klas 4-8. Komisja sędziowska złożona z trenerów Iwony , Marcina i Przemka oceniała zaprezentowane układy taneczne biorąc pod uwagę technikę, choreografię oraz wrażenie artystyczne w skali od 1 do 10.  Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali wyróżnienia i pochwały a najlepsze zespoły będą miały okazję zaprezentować się na Święto Szkoły. Gratulacje !!! [P.P.]

      Wyniki turnieju:

      I miejsce – klasa 8c

      II miejsce – klasa 4b oraz 4c

      III miejsce – klasa 4d oraz 8b

      IV miejsce -klasa 8a

      V miejsce – klasa 5c

     • Warsztaty dla rodziców

     • Rodzicu!

      Informujemy o możliwości udziału w rekomendowanym programie profilaktycznym „Program Wzmacniania Rodziny”. Zachęcamy do udziału i zgłaszania się pod wskazane w ulotkach numery telefonów.

    • Szkolny konkurs z okazji Dnia Ziemi „Eko-ludek z surowców wtórnych”
     • Szkolny konkurs z okazji Dnia Ziemi „Eko-ludek z surowców wtórnych”

     • W naszej szkole z okazji Dnia Ziemi odbył się konkurs „Eko-ludek” z surowców wtórnych. Skierowany był do wszystkich chętnych uczniów z klas 0-III wraz z rodzicem lub opiekunem. Jego celami było przede wszystkim propagowanie i zachęcanie do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska, edukacja i kształcenie wyobraźni, zachęcanie do myślenia na temat ponownego zastosowania odpadów, wzrost wiedzy na temat surowców wtórnych oraz recyklingu.
      W konkursie wzięło udział 48 uczniów z naszej szkoły. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni oceną celującą z edukacji technicznej. Komisja wybrała 3 zwycięskie prace. Wyłonieni zwycięzcy otrzymają na zakończenie roku szkolnego drobne upominki oraz dyplomy, a pozostałe osoby pamiątkowe podziękowanie za udział w konkursie.

                                                               [A. M.], [P. G.], [M. O.]

     • DYŻURY WAKACYJNE ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

     • W szkołach, które organizują akcję „Lato w mieście” przyjmowane będą również zapisy na wakacyjne dyżury oddziałów przedszkolnych.   

      Uprzejmie informujemy zainteresowanych Rodziców, że ustalone zostały terminy dyżurów wakacyjnych oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.

      Szkoły zapewniają uczniom tzw. klas „0” realizację programu wychowania przedszkolnego pod kierunkiem wykwalifikowanej kadry pedagogicznej oraz właściwą organizację procesu wychowawczo – dydaktycznego przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa, warunków do zabawy oraz wyżywienie.

      Zapisy na dyżury prowadzone będą w szkołach, do których dzieci uczęszczają przez cały rok szkolny i przekazywane zbiorczo do placówek dyżurujących.

      W SP 3 oddział przedszkolny będzie pracował w godzinach 8 – 16. 

      Opłata za wyżywienie dla dzieci z oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 3 wynosi 12 zł za dzień. Płatności będzie można dokonać u pani intendentki po zakwalifikowaniu uczestników.

      Zapisy prowadzone będą w terminie: od 16 do 20 maja 2022 r.

     • LATO W MIEŚCIE 2022

     • „Lato w Mieście” to akcja kierowana do dzieci i młodzieży szkół podstawowych w Pruszkowie, w terminie od 27 czerwca do 26 sierpnia 2022r.

      Wykaz szkół biorących udział w akcji LATO W MIEŚCIE:

      Zapisy będą przyjmowane w szkołach organizujących wypoczynek zgodnie z powyższym harmonogramem.

      Szkoły przyjmują zapisy od 16 do 20 maja 2022 r. Decyduje kolejność zgłoszeń.

      W każdej ze szkół planujemy organizację 4 grup liczących 15 uczestników. Wyjątek stanowi Szkoła Podstawowa nr 2, w której zostanie utworzonych 6 grup. Przebieg akcji jest uzależniony od zaleceń i wytycznych Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.

      Czas trwania zajęć 8.00 – 16.00

      Odpłatność – 200 zł za tygodniowy udział w półkoloniach. Za tydzień 16 - 19 sierpnia 160 zł.

      W trakcie pobytu organizatorzy zapewniają II śniadanie oraz obiad.

      Bogaty program wypoczynku będzie realizowany z udziałem wielu instytucji Pruszkowa, m.in.: Miejski Ośrodek Kultury „Kamyk”, Pruszkowie Centrum Kultury i Sportu, Książnica Pruszkowska, Miejska Pływalnia „Kapry”, Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Straż Miejska. Organizatorzy zapewnią ciekawe i bezpieczne spędzenie wakacyjnego czasu dzieciom pozostającym w mieście.

      Akcja finansowana jest z budżetu Urzędu Miasta Pruszkowa. Koordynatorem przebiegu akcji jest Wydział Edukacji UM.

      Przy składaniu wniosku należy uiścić opłatę. 

       

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej w Pruszkowie
    • 22 728 08 83
    • al. Wojska Polskiego 34
     05-800 Pruszków
     05-800 Pruszków
     Poland
  • Galeria zdjęć

    brak danych