• III Zawody pływackie dla dzieci ze spektrum autyzmu

• 4 kwietnia na Miejskiej Pływalni Kapry odbyły się III Zawody pływackie dla dzieci ze spektrum autyzmu. Zawody "AUTYZM NA FALI" to coroczna inicjatywa Szkoły Podstawowej dla Dzieci z Autyzmem "Przylądek" mająca na celu podnoszenie świadomości społecznej w temacie autyzmu. Honorowym Patronatem imprezę objął Paweł Makuch Prezydent Pruszkowa. [K.Ś.]

• DROGA DO EMAUS- montaż słowno- muzyczny

• W Wielką Środę w naszej szkole młodzi aktorzy ukazali dyrekcji szkoły, nauczycielom, rodzicom i uczniom montaż słowno -muzyczny  „Droga do Emaus”. Uwaga! Uwaga! Pierwsze słowa Anioła zapowiedziały cud, który można zobaczyć  przez wiary okulary. W tle uczniowie idący do Emaus i chór śpiewający pieśni. Muzyka płynąca z klawiszy fortepianu i ze strun skrzypiec prowadziła nas do głębi spotkania z Tym do którego mówimy Panie.

W drodze do Emaus on nas dłonią szczodrą uświęcił nadzieją, że nam serce pękło. Przychodzimy po to, żeby czynić  dobro, przychodzimy po to, aby tworzyć piękno.

Całe nasze życie jest drogą do Emaus. Wyrażam wdzięczność wszystkim którzy przyczynili się do budowania dobra  w sercach innych i w naszej szkole.

s. Alicja Pełszyńska

• 21 marca 2023 r. – Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

• Przypominamy, że w ostatni wtorek obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołu Downa. Jest to święto, które zostało ustanowione w 2005 r. przez Europejskie Stowarzyszenie Zespołu Downa. Od 2012 r. patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych. Nasi wolontariusze kolejny raz aktywnie przyłączyli się do akcji, która polegała na założeniu skarpetek nie do pary
            w różnych wesołych kolorach. Pragnęli oni wyrazić w ten sposób swoją solidarność  z osobami, które powinny być bardziej kochane. Niektórzy przygotowali również plakaty informacyjne. Dziękujemy za Wasze postawy!

[I.W.Ś.]

• Warsztaty z przedstawicielami komendy Stołecznej Policji w klasach pierwszych

• Dnia 28 marca odbyły się warsztaty z przedstawicielami Komendy Stołecznej Policji. Tego dnia uczniów zerówki i klas pierwszych odwiedził sierżant Borsuk, maskotka Komendy Stołecznej Policji.
            Borsuk rozmawiał z dziećmi o ich bezpieczeństwie w różnych codziennych sytuacjach. Podczas spotkania przyjaciel borsuk przypomniał dzieciom jak bezpiecznie bawić się i zachowywać, a także jak unikać zagrożeń.
            Uczył także: Jak prawidłowo wezwać służby? Co zrobić, gdy ktoś potrzebuje pomocy? Kto to jest nieznajomy i jak się zachować, kiedy nas zaczepia? Jak zachować się w sytuacjach trudnych, zagrażających zdrowiu i bezpieczeństwu? Co zrobić, gdy ktoś potrzebuje pomocy? Jak taką pomoc wezwać?
            Taką lekcję z pewnością wszyscy zapamiętają na długo.

[G.P.]