• Klasa 4b - Młodzi pasjonaci

• 10.11.2023 09:16
        • Uczniowie klasy 4b na lekcji języka polskiego prezentowali swoje pasje. Ustne wystąpienie mogło być wzbogacone filmem, prezentacją zdjęć czy po prostu odpowiednimi rekwizytami.
          Mamy w swoim gronie kilka osób uzdolnionych plastycznie, które doskonalą umiejętności rysowania i malowania, ale także rozwijają się w nowatorskiej sztuce zwanej pikselart. Wszelkie formy aktywności ruchowej od koszykówki począwszy, poprzez jazdę konną, trampoliny czy gokarty, na pieszych wędrówkach kończąc, też są bliskie moim czwartoklasistom. Słuchanie muzyki (zwłaszcza k-pop-u) i gra na pianinie, a także programowanie, układanie kloców Lego i gotowanie również pozostają w sferze ich zainteresowań.
          Moi kochani, jestem z Was dumna. Cieszę się, że znajdujecie czas na swoje przyjemności, nie zapominając o obowiązkach.
          [A.G.]
        • Prawie jak w teatrze

• 05.11.2023 17:46
        • Uczniowie klas 5a, 5b i 5c na lekcjach języka polskiego po raz pierwszy czytali utwór przeznaczony do wystawienia na scenie. Czuli się niemal jak aktorzy w teatrze w trakcie prób czytanych. Nauczyli się odróżniać tekst główny od didaskaliów. Zrozumieli, że tekst poboczny jest ważny dla wszystkich twórców widowiska, bo we właściwym momencie musi zgasnąć światło czy zabrzmieć efekt dźwiękowy. Rozwikłali również tajemnicę, czym różni się akt od sceny. Na lekcji nie tylko dobrze się bawiliśmy, ale w ciekawy sposób poznaliśmy historię bogini Demeter i jej córki Kory.
          [A.G.]
        • Klasa 8b - Pamiętamy o Obrońcach Ojczyzny

• 02.10.2023 08:18
        • W środę, tj. 27 września 2023 r., uczennice i uczniowie klasy 8a wraz z wychowawczynią odwiedzili cmentarz na terenie szpitala w pruszkowskiej dzielnicy Tworki. Znajdują się tam groby żołnierzy – obrońców Ojczyzny z września 1939 roku, którzy zmarli w tutejszym szpitalu w wyniku odniesionych ran.

W innej części cmentarza pochowani są Powstańcy Warszawscy i ofiary obozu Dulag 121.

Chwała Bohaterom!  [O.R.]

• Klasa 4b i 4e - Poznawaliśmy się w Julinku!

• 22.09.2023 00:27
        • Uczniowie klas 4 b i 4 e w poniedziałek 18 września pod opieką wychowawczyń p. Agnieszki Góreckiej i p. Bogusławy Zbrowskiej oraz nauczyciela w-f p. Mariusza Trojanowskiego spędzili cały dzień w parku rozrywki w Julinku.
          Piękna, letnia pogoda oraz życzliwa atmosfera sprzyjały aktywności fizycznej, grom i zabawom. Uczniowie skorzystali z wielu atrakcji.
          Spacery w parku linowym poprzedziło szkolenie z zakresu bezpieczeństwa, po zaliczeniu którego każdy samodzielnie decydował, którą trasę wybiera. Byli tacy, którzy przeszli wszystkie! Niektórzy, początkowo niepewni swoich możliwości, podziwiając wyczyny innych, przełamywali się i sami też próbowali.
          W wesołym miasteczku zainteresowaniem naszych uczniów cieszyły się: kręciołek - Zero Gravity, autodrom, kolejka górska Dragon, ale także karuzela Słonie Dumbo.
          Skorzystaliśmy też ze ścianek wspinaczkowych o różnych poziomach trudności oraz pola do minigolfa. Radosnym szaleństwom nie było końca w sferze dmuchawców, gdzie na trampolinach, zjeżdżalniach i torach przeszkód uczniowie skakali, poprawiając swoją koordynację ruchową.
          Ci, którzy potrzebowali chwili relaksu odpoczywali w hamakach lub na huśtawkach.
          Wszyscy świetnie się bawiliśmy, a co ważniejsze, mieliśmy szansę się poznać i integrować.
          [A.G., B.Z.]
        • Integracja klasy 6d

• 20.09.2023 12:23
        • W piątek (15 wrzesień) kiedy na dworze poszarzało my się wciąż dobrze bawiliśmy na integracji z rodzicami i uczniami klasy 6d w Parku Żwirowisko w Pruszkowie. Pogoda nam dopisała, frekwencja też. Był dobry humor, kiełbaski i sporo ruchu na świeżym powietrzu. [P.E.]