• Klasa 5b i 5c - W świecie osób niepełnosprawnych

• 07.12.2023 22:27
        • W trakcie omawiania na lekcjach języka polskiego „Katarynki” B. Prusa poruszałam z uczniami klas piątych temat osób niepełnosprawnych.
          Chętni uczniowie klasy 5b i 5c mogli nakręcić reklamę społeczną lub film informacyjny na temat codzienności osób niepełnosprawnych. I choć poniżej umieszczone filmiki mogą technicznie pozostawiać trochę do życzenia, to ja jestem dumna z moich piątoklasistów - sami wymyślili scenariusz projektu, nagrali go, zmontowali, a przede wszystkim wykazali się wrażliwością i empatią. Dziękuję, kochani.
          Serdecznie zachęcam do obejrzenia „debiutów filmowych” jedenastolatków.
          [A.G.]
        • Światowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

• 05.12.2023 23:34
        • 3 XII obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Z tej okazji zaproponowaliśmy uczniom klas 4 – 8 konkurs pt. „Znani Niepełnosprawni”. Zadaniem dzieci  było przygotowanie plakatu przedstawiającego sylwetkę znanej osoby z niepełnosprawnością dowolną techniką plastyczną. Do konkursu przystąpiło ośmioro uczniów. Komisja konkursowa pierwszym miejscem nagrodziła Jana Filipowskiego z kl. 4 d, który przygotował pracę o Andrea Bocellim. II miejsce zajął Filip Gajewski, uczeń klasy 6 d z plakatem o Natalii Partyce. Trzecim nagrodzonym został Tymoteusz Zdanowicz z kl. 5 a z plakatem o Janku Meli. Wyróżniliśmy pracę Zuzanny Grązki, za innowacyjne podejście do tematu i Szymona Szczęsnego za estetykę. Trzecim wyróżnionym został uczeń klasy 3 d Dominik Wysocki, który mimo, iż konkurs był dla starszych klas bardzo chciał wziąć w nim udział. Dziękujemy pozostałym uczestnikom 😊 Ze wszystkich prac przygotowaliśmy wystawę, którą mogą podziwiać wszyscy uczniowie.
          4 XII na długiej przerwie wyświetlaliśmy dodatkowo na holu głównym prezentację o znanych osobach z niepełnosprawnościami m.in. Janu Meli, Wojtku Sawickim, Janinie Ochojskiej,  czy Joannie Mazur. [J.S.]
        • Klasy 8 - fizyka i proste ogniwa

• 03.12.2023 22:03
        • Na lekcjach fizyki budowaliśmy proste ogniwa, czyli źródła napięcia. Ogniwo można zbudować np. z cytryny, ziemniaka, jabłka. Wystarczy wbić stalowy gwóźdź i miedziany drut. Uczniowie uczyli się posługiwać woltomierzem oraz badali co wpływa na napięcie otrzymane w ogniwach. [E.P.]
        • Klasy 7 - doświadczenia i obserwacje na fizyce

• 03.12.2023 21:26
        • Uczniowie klas 7 na lekcjach fizyki sprawdzali ile kropel zmieści się na danej monecie. Była to okazja do postępowania zgodnie z określoną procedurą, sposobem postępowania badaczy, czyli tzw. metodą naukową. Uczniowie wiedzą już, że główną metodą badań fizyka są obserwacje i doświadczenia, na podstawie, których dochodzi on do pewnych wniosków i stawia hipotezy. [E.P.]
        • XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• 27.11.2023 08:38
        • 17 października 2023 roku obchodziliśmy w naszej szkole XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Głównym celem akcji było propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób. Światowy dzień tabliczki mnożenia idealnie wpasowuje się  w tę koncepcję, a  jego celem jest lepsze zrozumienie zasad kierujących się matematyką.  Z tej okazji w szkole zrealizowany został projekt, którego koordynatorem była Bogusława Zbrowska. Wszystkie  lekcje matematyki rozpoczynała wspólna zabawa tabliczką mnożenia, oraz tabliczką umieszczoną na stronie www.matzoo.pl. Uczniowie na zajęciach informatyki mogli sprawdzić znajomość tabliczki wykonując testy online. Każdy uczeń dowiedział się czy jego  poziom znajomości jest zadowalający. W tym dniu uczniowie kl. 4b z p. A. Górecką udowodnili, że nawet ucząc się języka polskiego można bawić się matematyką a dokładnie tabliczką mnożenia.
          Uczniowie zmierzyli się z zabawami i grami, a wszystko po to, by powtórzyć tabliczkę mnożenia i doskonale się przy tym bawić.

[B.Z.]