Klasy IV-VIII

Klasy IV-VIII

        • Legendy, pierniki i gwiazdy, czyli nasza wyprawa do Torunia
        • Legendy, pierniki i gwiazdy, czyli nasza wyprawa do Torunia

        • 06.05.2026 16:43
        • 4 maja uczniowie klas 4a, 5c i 6b pod opieką swoich wychowawców wyruszyli na podbój jednego z najpiękniejszych polskich miast – Torunia.
          Naszą przygodę zaczęliśmy od Domu Legend, gdzie historia nie jest nudnym wykładem, lecz interaktywnym widowiskiem. Nie tylko słuchaliśmy opowieści o flisaku czy toruńskich flisaczkach, ale sami staliśmy się częścią tych historii! Śmiechu było co niemiara, a niektórzy z nas musieli wykazać się niemałą odwagą, biorąc udział w dawnych rytuałach i scenkach.
          Kolejnym przystankiem była Piernikarnia Mistrza Bartłomieja. To tutaj poznaliśmy tajniki wypieku najsłynniejszych ciastek w Polsce. Każdy z nas: poznał skład tradycyjnego ciasta piernikowego, własnoręcznie uformował swój piernik w ozdobnej, drewnianej formie, zabrał ze sobą pachnącą pamiątkę do domu (o ile nie została zjedzona jeszcze w autokarze!).
          Toruńska Starówka, wpisana na listę UNESCO, zrobiła na nas ogromne wrażenie. Podczas spaceru nie mogło zabraknąć: pamiątkowego zdjęcia przed domem Mikołaja Kopernika, sprawdzenia swojej równowagi pod Krzywą Wieżą czy podziwiania pięknych, gotyckich kamienic.
          Na zakończenie dnia „oderwaliśmy się od ziemi”. Podczas seansu w Planetarium ruszyliśmy w daleką podróż przez Układ Słoneczny. Nowoczesne wizualizacje pozwoliły nam poczuć się jak na pokładzie statku kosmicznego, a opowieść o gwiazdach i galaktykach była idealnym zwieńczeniem naszej wycieczki.
          Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wyjazdu w naszej galerii.
          [A.G.]
        • więcej
        • Poczuj chemię do chemii😉
        • Poczuj chemię do chemii😉

        • 24.04.2026 11:12
        • Uczniowie klas siódmych eksperymentują. Proste odczynniki t.j. woda utleniona, drożdże lub ziemniak i gotowe. Jeszcze tylko badanie właściwości otrzymanego gazu. [M.M.]
        • więcej
        • 4d i 4e w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu
        • 4d i 4e w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

        • 24.04.2026 10:58
        • ​22.04 klasy 4d i 4e udały się w niezwykłą podróż w czasie, odwiedzając Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. To była lekcja historii w najlepszym wydaniu – zamiast dat, poznawaliśmy zapachy, narzędzia i codzienne trudy życia dawnych mieszkańców Mazowsza. Tuż po przekroczeniu bramy skansenu czekała na nas pierwsza atrakcja – przejazd wozami konnymi. Z perspektywy zagrody i sady wyglądały jak z obrazka, a my mogliśmy poczuć się jak dawni podróżni przybywający na jarmark. Kolejną atrakcją był udział w grze terenowej. Musieliśmy wykazać się sokolim wzrokiem, by odnaleźć ukryte detale w dawnej szkole czy karczmie. Uczestniczyliśmy również w warsztatach z robienia lalek. Pod czujnym okiem instruktora, tworzyliśmy tradycyjne „motanki” i lalki z gałganków. Dowiedzieliśmy się, że tradycyjne lalki tworzyło się poprzez wiązanie i owijanie materiału.
          Zwieńczeniem dnia było ognisko w  otoczeniu sielskiej natury. To był idealny moment na integrację i regenerację sił po dniu pełnym wrażeń. [M. J.]
        • więcej
        • Makieta miasta z surowców wtórnych
        • Makieta miasta z surowców wtórnych

        • 14.04.2026 14:30
        • Uczniowie klas czwartych podczas lekcji plastyki realizowali kreatywny projekt polegający na wykonaniu makiety miasta z surowców wtórnych.
          Pracując w grupach, wykorzystywali różnorodne materiały, takie jak kartony, plastikowe butelki, nakrętki, rolki po papierze czy opakowania, nadając im nowe życie. Dzięki temu rozwijali swoją wyobraźnię, zdolności manualne oraz uczyli się zasad ekologii i odpowiedzialnego podejścia do środowiska.
          Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i zaangażowaniem, tworząc wyjątkowe i barwne projekty. Zajęcia były doskonałą okazją do nauki poprzez zabawę oraz współpracę w grupie.
          [A.P.]
        • więcej
        • Kreatywny finał lektury w klasie 6b
        • Kreatywny finał lektury w klasie 6b

        • 14.04.2026 14:12
        • Uczniowie klasy 6b zakończyli omawianie lektury „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” w niezwykle twórczy sposób. Wzięli udział w projekcie edukacyjnym, którego celem było rozwijanie wyobraźni, pomysłowości i praktycznego myślenia.
          Zadaniem uczniów było stworzenie własnego wynalazku z przedmiotów uznawanych w domu za zbędne lub bezużyteczne. Powstały prawdziwie innowacyjne konstrukcje – od praktycznych usprawnień codziennego życia, przez zabawne i niecodzienne urządzenia, po pomysłowe rozwiązania „na przyszłość”. Każdy projekt miał swoją nazwę, opis działania i przeznaczenie, a autorzy z dumą prezentowali swoje prace przed klasą.
          Zobaczyliśmy m.in. łapacz kluczy, organizacyjną stację ładowania, dwa różne organizery biurkowe, tablicę ścieralną, tęczową lampkę, magiczną doniczkę, ogranicznik poboru wody, antyłamacz ładowarkowy, długopis chłodzący.
          Projekt pokazał, że wielkie pomysły mogą powstawać z rzeczy pozornie niepotrzebnych. Gratuluję moim uczniom wyobraźni, zaangażowania i świetnej zabawy przy tworzeniu wynalazków!
          [A.G.]

           
        • więcej
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej w Pruszkowie
      • 22 728 08 83
      • al. Wojska Polskiego 34
        05-800 Pruszków
        05-800 Pruszków
        Poland
      • e-Doręczenia:
        AE:PL-57016-31874-SIFGS-22

        Wysłanie wiadomości poprzez system e-Doręczenia możliwy wyłącznie za pośrednictwem osobistej skrzynki e-Doręczenia.
  • Galeria zdjęć

    • brak danych