• Maj i Czerwiec w świetlicy

          • Maj święto naszej szkoły dlatego tydzień poświęcony był patronce Mirze Zimińskiej-Sygietyńsiej. Oglądaliśmy koncerty Zespołu Mazowsze. Dzieci poznały historię życia i twórczości założycieli zespołu. 
            Każdy lubi czytać - tydzień pod hasłem "Książka moim przyjacielem" upłynął pod znakiem poznawania historii powstania książki. Dzieci wykonały zakładki do książki, projektowały własne ilustracje do przeczytanych tekstów. 
            Najpiękniejsze słowo Mama. Rozmawialiśmy o szacunku, miłości i miejscu mamy w rodzinie. Dzieci obejrzały film edukacyjny o historii powstania tego dnia. Wykonały piękne laurki dla mam. 
            Dlaczego obchodzimy "Dzień Dziecka" - film edukacyjny. Dzieci wypowiadały się na temat swoich praw i obowiązków. Wysłuchały wzruszającego opowiadania o małym chłopcu pt. "Jeż". Wnioski dzieci - wszystkie dzieci na całym świecie powinny mieć takie same prawa i obowiązki. 
            3.06 spóźniony Dzień Dziecka w świetlicy - dzieci uczestniczyły w zabawie tanecznej, było karaoke i poczęstunek. 
            W maju wykonano eksperyment - doświadczenie - zmiana koloru roślin pod wpływem barwników. Omówiono proces tych zmian. 
            W czerwcu odbędziemy podróż do świata dzikich zwierząt. Obejrzymy filmy edukacyjne o życiu i sposobie odżywiania zwierząt oraz miejscu ich życia. Będziemy wykonywać prace plastyczne oraz rozwiązywać zagadki i krzyżówki tematyczne. 
            Z mapą zwiedzimy najpiękniejsze regiony naszego kraju. Dowiemy się o ciekawych miejscach i zabytkach na podstawie ilustracji i filmów. 
            Ostatni tydzień to tydzień bezpieczeństwa podczas wakacji. Dzieci będą odgrywały scenki dramowe, będą oglądały filmy edukacyjne mówiące o bezpieczeństwie. 
            Będzie przeprowadzone doświadczenie  - ekspryment "Jak powstaje deszcz".

            Nauczyciele świetlicy
            Życzą Państwu i Dzieciom 
            udanego wypoczynku 

          • Dzień Sportu z okazji Dnia Dziecka w SP3 w Pruszkowie – 3 czerwca 2024

          • W dniu 3 czerwca 2024 szkoła zorganizowała Dzień Sportu z okazji Dnia Dziecka. W imprezie udział wzięły wszystkie dzieci. Dla klas 0-3 zorganizowane zostały konkurencje sportowe oraz zabawa taneczna w której animatorami byli starsi uczniowie. Za udział w konkurencjach sportowo-rekreacyjnych każda klasa otrzymała nagrody w postaci słodkich upominków. Konkurencje dla klas 0 – 3 odbyły się dla wszystkich dzieci w dwóch turach, dla pierwszej i drugiej zmiany.  Dla klas 4- 8 odbyły się konkurencje sprawnościowe  takie jak : sprawnościowy tor przeszkód, konkurs skoków na skakance, , odbicia piłki w siatkówce, konkurs rzutów do kosza oraz konkurs rzutów karnych. Dzieci miały możliwość rywalizacji w konkurencjach sprawnościowych w swoich grupach wiekowych. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne nagrody, a najlepsi sportowcy szkoły otrzymali pamiątkowe puchary Na zakończenie zorganizowany został mecz w piłkę nożną  - reprezentacja klas siódmych i ósmych kontra reszta szkoły, który dostarczył  młodszym dzieciom i pozostałym kibicom wiele emocji. Dzieci z klas młodszych w ramach wychowania poprzez sport  uczyły się właściwego kibicowania i zachowania na zawodach. Organizatorem imprezy była dyrekcja szkoły, rada rodziców oraz nauczyciele wychowania fizycznego. Nagrody za konkurencje sportowe zostały ufundowane przez Radę Rodziców.  Duże brawa dla wszystkich uczestników imprezy. [P.P.]

          • Lekcja pokazowa z pszczelarzem w klasach 2c i 1e

          • Klasa 2c wraz z klasą 1e gościła w poniedziałek, 27 maja, dwóch pszczelarzy (m.in. tatę Wojtka). Przeprowadzona lekcja miała na celu zapoznanie uczniów z życiem pszczół i ogromną rolą, jaką pełnią w środowisku naturalnym. Podczas zajęć dzieci poznały pracę pszczelarza, dowiedziały się jak wybiera się miód z ula i do czego służy podkurzacz. Poznały podział ról i organizację w pszczelej rodzinie oraz zasady bezpiecznego kontaktu z tymi owadami. Jednak największą atrakcją był pokazowy ul, gdzie można przez szyby zobaczyć pszczoły, trutnie oraz matkę pszczelą. Panowie zaprezentowali nam także strój pszczelarza i każda chętna osoba mogła go przymierzyć. To była niezwykle ciekawa i pouczająca lekcja za którą serdecznie dziękujemy. [A.M., A.B.]

          • Klasa 1e w CKiS na spektaklu pt. "Pocahontas"

          • Z okazji Dnia Dziecka klasa IE - 03.06. 2024r. poszła na spektakl „Pocahontas” do Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie. Spektakl został przygotowany przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa.
            Pocahontas zadziwiła i oczarowała wszystkich swoim wdziękiem i ciekawością świata. Walorami przedstawienia były interesujące kostiumy, rekwizyty, ciekawa sceneria, muzyka i taniec. Przedstawienie dostarczyło dzieciom wiele uśmiechu i dobrej zabawy. [A. B]

          • X Ogólnopolski Konkurs Plastyczno-Literacki "Twórczość ks. Jana Twardowskiego widziana oczami dziecka"

          • Oliwia Puchalska uczennica klasy Va zajęła III miejsce w X Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno-Literackim pt. „Twórczość ks. Jana Twardowskiego widziana oczami dziecka" . Zadanie konkursowe polegało na wybraniu wiersza lub tekstu z twórczości ks. Jana Twardowskiego i wykonaniu ilustracji w oparciu o samodzielną interpretację tego utworu. Z uwagi na zasięg ogólnopolski Oliwia odbierze nagrodę podczas Zakończenia Roku Szkolnego 2023/2024.
            Gratulujemy Oliwce i życzymy dalszych sukcesów w edukacji.

          • Warsztaty "Mały kucharz" w oddziale 0a

          • We wtorek 7 maja nasi uczniowie z grupy 0 zamienili się w „Małych kucharzy”. Tym razem dzieci postanowiły zrobić gofry jako słodką przekąske. W przygotowaniu tych pyszności pomogły nam p. Katarzyna Karwowska i p.Agnieszka Micek ( prywatnie mamy naszych uczniów Zuzi i Krzysia). Gofry to wafle, które robi się na ciepło i podaje z bitą śmietaną, polewą czekoladową, cukrem pudrem i z sezonowymi owocami. Przy dużym wsparciu i pomocy mam, dzieci wraz z paniami mogły zabrać się do wykonania pysznych gofrów w gofrownicach zakupionych w ramach projektu #Laboratorium przyszłości. Dużo radości dostarczyło dzieciom samodzielne przyozdabianie gofrów według własnych pomysłów oraz ich degustacja. Gofry wyszły wyśmienite. Bardzo dziękujemy naszym wspaniałym mamom za pomoc - zapraszamy ponownie. [K.F],[K.K]

          • Wycieczka klasy 1b do Gospodarstwa Edukacyjnego „Cuda i Wianki” w Kicinach

          • W piątek (17.05.2024 r.) klasa 1b odwiedziła Gospodarstwo Edukacyjne „Cuda i Wianki”. Uczniowie podczas wycieczki mieli okazję samodzielnie przygotować podpłomyki. Następnie wykonali własnoręcznie figurki z drewna. Po zakończeniu pracy plastycznej, pojechali bryczką do lasu wziąć udział w grze terenowej po której, czekało na nich ognisko z kiełbasami oraz herbatką malinową. Ostatnim punktem naszej wycieczki było odwiedzenie zwierząt, żyjących w gospodarstwie. Uczniowie karmili króliki, prowadzili aplaki oraz czesali źrebaki. Wyjazd był bardzo udany, dzieci wróciły szczęśliwe oraz pogłębiły wiedzę przyrodniczą w praktyce. [K.K]

          • UCZNIOWSKIE DRZEWO ŻYCZEŃ – SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZO – PLASTYCZNY

          • Postanowienia ogólne :

            1. Konkurs jest zorganizowany pod nazwą „ Uczniowskie drzewo życzeń” – szkolny konkurs czytelniczo - plastyczny i zwany jest dalej konkursem.
            2. Organizatorem konkursu są :

            Nauczycielka plastyki – p. Anna Piotrzkowicz
            Nauczycielka biblioteki – p. Jolanta Sawczuk

            1. Konkurs zostanie przeprowadzony w dniach 20. 05.2024r. – 07.06.2024r.
            2. Regulamin konkursu jest dostępny na szkolnej stronie www.

            Cele konkursu:

            1. Zainteresowanie uczniów książką Katherine Applegate – Drzewo życzeń.
            2. Zachęcenie uczniów do refleksji nad sprawami ważnymi w życiu.
            3. Zachęcenie uczniów do kreatywności plastycznej.

            Warunki uczestnictwa:

            1. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas I – VIII Szkoły Podstawowej nr 3 w Pruszkowie.
            2. Aby wziąć udział w Konkursie należy oddać pracę do 7 czerwca  2024r. do p. Anny Piotrzkowicz lub p. Jolanty Sawczuk
            3. Uczestnicy są zobowiązani do wykonania własnych oryginalnych prac, bez kopiowania cudzej własności intelektualnej.

            Zasady uczestnictwa:

            1. Praca konkursowa to praca plastyczna przedstawiająca drzewo – czerwony dąb
            2. Na drzewie powinny być umieszczone 3 życzenia:

            - dla przyrody
            - dla innych ludzi
            - dla siebie

            1. Technika wykonania prac: rysunek/malarstwo/kolaż. Format pracy A4lub A3. Prace mogą być wykonane w formacie 3D.
            2. Praca powinna być podpisana: imię, nazwisko, klasa.

            Komisja konkursowa powołana przez organizatorki oceni:

            1. Kompletność przedstawienia tematu,
            2. Interesujące przedstawienie tematu,
            3. Staranność wykonania pracy,
            4. Ogólne wrażenie artystyczne.

            Nagrody:
            Autorzy najciekawszych prac otrzymają:

            1. Książki zakupione z funduszy Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa,
            2. Pozytywne oceny z plastyki (w przypadku uczniów, którzy mają ten przedmiot).
          • Wycieczka klasy 2b do Centrum Nauki Kopernik

          • 23 maja uczniowie klasy 2b byli na wycieczce w Centrum Nauki Kopernik. W Majsterni uczestniczyli w zajęciach pt. Budujemy muzykę. W ciągu 45 minut uczniowie rozbudzali swoją kreatywność i pomysłowość. Korzystając z rozmaitych przedmiotów wspólnie budowali konstrukcje wydające różne dźwięki. Cały czas pracowali w zespołach, w których wykonywali różne zadania. Ich działania były inspiracją do odkrywania świata poprzez osobiste doświadczanie, sprzyjały także integracji uczniów i rozwijaniu umiejętności w grupie. Ponadto uczestniczyli w procesie twórczym i doskonaleniu umiejętności manualnych. W warsztatach na wystawie uczniowie obserwowali ciekawe zjawiska, przeprowadzali eksperymenty oraz rozwiązywali naukowe zagadki. W planetarium obserwowali strefę nieba, gwiazdozbiory i planety w Układzie Słonecznym oraz obejrzeli film "Żyjące światy". Uczniom klasy 2b bardzo podobała się wizyta w CNK. Towarzyszyła im miła atmosfera, ciekawa nauka podczas zabawy i działań. [A.F.,U.G.]

          • Frajdalandia - wycieczka klasy 1a

          • Wycieczka uczniów z kl.1a do Parku Rozrywki Frajdalandia była ciekawą przygodą, doskonałą rozrywką  i wspaniałą zabawą. Dzieci korzystały z parku linowego, trampolin, dmuchanych zjeżdżalni, tyrolki. Miały możliwość zobaczyć z bliska sowy, sokoły oraz orła. Dowiedziały się wielu ciekawostek o życiu tych ptaków. Uczniowie odwiedzili również zwierzęta w mini zoo, szukali wyjścia z labiryntu i przejechali się ciuchcią. Frajdalandia to super frajda dla dzieciaków.  [A.M.]

          • Wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej - język angielski

          • Z ogromną przyjemnością przedstawiamy wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej Olimpus z języka angielskiego.

            W tegorocznej sesji wiosennej wzięło udział ponad 70 uczniów klas IV-VIII z naszej szkoły. Wszyscy zdobyli bardzo wysokie wynikiPonadto, siedmioro uczniów uzyskało tytuł laureata!

            Są to (wg kolejności uzyskanych wyników):

            • Igor Bartnicki z klasy 6c,
            • Mateusz Wrzesiński z klasy 4c,
            • Leon Dudało z klasy 6b,
            • Tymoteusz Zdanowicz z klasy 5a,
            • Franciszek Wierak z klasy 6b,
            • Antoni Szymczyk z klasy 5d,
            • Sylwia Moczarska z klasy 6b.

            Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! Jesteśmy z Was bardzo dumni :)!

            Zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach. [Zespół Nauczycieli Języków Obcych]

             

          • Wyniki konkursu „Jak wyobrażasz sobie pieniądz przyszłości”

          • Celem konkursu było wykonanie dowolną techniką plastyczną pracy na temat „Jak wyobrażasz sobie pieniądz przyszłości”.

            Komisja w składzie:
            p. Anna Piotrzkowicz
            p. Agnieszka Pietrzak
            p. Monika Ratajczyk
            dokonała wyboru najciekawszych prac.

            Biorąc pod uwagę takie kryteria oceny jak: technika wykonania, artystyczny wyraz pracy, samodzielność wykonania, wyobraźnia twórcza, komisja przyznała nagrody dla następujących osób:

            I miejsce:
            Wojciech Wiaderny- klasa 2c

            II miejsce:
            Jan Regner – klasa 2c

            III miejsce:
            Barbara Maleszewska – klasa 1c

            Wyróżnienia otrzymują:
            Liliana Socha – klasa 1b,
            Jan Lewandowski – klasa 2b,
            Aleksandra Woźniak – klasa 2e,
            Klaudia Szarek – klasa 2e,
            Jakub Michalak – klasa 2c,
            Antoni Stanicki- klasa 1a

            Dyplomy i nagrody zostaną wręczone na Uroczystym Zakończeniu Roku Szkolnego. 

            Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie :). [M.R.], [A.P.]

             

             

          • Warsztaty lepienia z gliny - klasa 1c

          • Dnia 12.04.2024 r. klasa 1c odwiedziła Muzeum Starożytnego Hutnictwa w Pruszkowie. Dzieci podczas zajęć zapoznały się z materiałem jakim jest glina. Uczniowie dowiedzieli się jak pracować z gliną oraz jak ręcznie lepić formy oraz rzeźbić.  Pod opieką prowadzącego dzieci ulepiły i ozdobiły swoje kubeczki i miseczki . [M.R]

          • Finał 31 edycji Festiwalu Piosenki o Zdrowiu

          • 9 maja w siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Mazowsze w Karolinie odbył się finał 31 edycji Festiwalu Piosenki o Zdrowiu. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy 5b Szymon Szczęsny. Pięknie, brawurowo wykonał piosenkę „Zdrowy dzień”. Zajął 2 miejsce i został laureatem Nagrody Specjalnej Dyrektora PZLPiT Mazowsze w kategorii „Soliści”.Gratulujemy!! [E.C.]

          • Wycieczka do Grzybowa - klasy 1C, 1D

          • Dnia 7.05.2024r. klasy 1C i 1D były na wycieczce w gospodarstwie ekologicznym w Grzybowie. Uczestniczyły   w warsztatach „Od ziarenka do bochenka”, podczas których poznały różne rodzaje zbóż. Samodzielnie zmieliły ziarna na mąkę przy użyciu żaren, a następnie uformowały i udekorowały swoje bułeczki do upieczenia.
            Dzieci wykonały również wycinanki ludowe. Uczestniczyły także w warsztatach o owadach i wykonały świeczki   z naturalnego wosku. Uczniowie obcowali i karmili zwierzęta żyjące w gospodarstwie. Miały również możliwość zabaw integracyjno - ruchowych na świeżym powietrzu oraz spożywania posiłków z ekologicznych produktów. [M.R], [J.K.]

          • Teatr Cieni- Baśnie Andersena klasa IE

          • Uczniowie z klasy IE dnia 7 maja wybrali się do Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie, by wziąć udział w Teatrze Cieni przedstawiającym Baśnie Andersena. Dzieci poznały trzy opowieści w artystycznej oprawie. Kolorowe cienie znanych postaci, gra aktorska i lektor rozwinęły u dzieci wyobraźnię, empatię oraz wrażliwość. Na scenie pojawił się również sam Hans Christian Andersen, który przybliżył dzieciom nie tylko swoje baśnie, ale także swoją ciekawą historię. Spektakl zupełnie w nowej odsłonie bardzo zaciekawił dzieci. [A.B]

          • „Lato w Mieście 2024”

          • Akcja Lato w Mieście kierowana jest przez Prezydenta Miasta Pruszkowa do dzieci i młodzieży szkół podstawowych, w terminie od 24 czerwca do 16 sierpnia 2024 r.

             

            Organizacja zajęć odbędzie się wg. poniższego harmonogramu:

            1. 24.06.2024 - 05.07.2024           SP 10 ul. Pływacka 16, tel. (22) 299 39 19

                                                                  SP 1 ul. Topolowa 10, tel. (22) 758 63 52

            2. 08.07.2024 – 19.07.2024          SP 5 ul. Długosza 53, tel. (22) 486 31 21

                                                                  SP 8 ul. Obrońców Pokoju 44, tel. (22) 728 94 39

            3. 22.07.2024 – 02.08.2024          SP 9 ul. Mostowa 6, tel. (22) 758 67 48

                                                                  SP 6 ul. Lipowa 31, tel. (22) 758 79 44

            4. 05.08.2024 – 16.08.2024          SP 2 ul. Jasna 2, tel. (22) 758 79 74

                                                                  SP 4 ul. Hubala 4, tel. (22) 758 68 07

             

            Zapisy przyjmują szkoły, które w wybranym terminie organizują wypoczynek (tabela powyżej). Zapisy odbywają się w godzinach pracy sekretariatu. Decyduje kolejność zgłoszeń. Termin zapisów 20.05.2024

            Pracownicy sekretariatu danej szkoły będą przyjmować maksymalnie 3 karty kwalifikacyjne uczestnika wypoczynku składane przez jedną osobę.

            Uczestnikami akcji mogą być uczniowie klas 1-4 pruszkowskich szkół podstawowych oraz uczniowie klas 1-4 mający stałe miejsce zamieszkania w Pruszkowie.

            W każdej ze szkół planowane jest utworzenie 4 grup liczących po 15 uczestników. Wyjątek stanowi Szkoła Podstawowa Nr 2, w której zostanie utworzonych 6 grup.

            Czas trwania zajęć - 8.00 – 16.00.

            Odpłatność za udział w półkoloniach wynosi 300 zł za tydzień.

            W trakcie pobytu organizatorzy zapewniają opiekę, ciekawe zajęcia, gry i zabawy sportowe, wycieczki, wyjścia na basen, zajęcia rozwijające zainteresowania i pasje oraz 2 posiłki w tym
            II śniadanie i obiad.

            Program wypoczynku będzie realizowany z udziałem wielu jednostek organizacyjnych Urzędu Miasta Pruszkowa: Miejski Ośrodek Kultury „Kamyk”, Pruszkowie Centrum Kultury i Sportu, Książnica Pruszkowska, Miejska Pływalnia „Kapry”, Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Straż Miejska.

            Karta zapisu do pobrania

             

            Akcja współfinansowana jest z budżetu Urzędu Miasta Pruszkowa.

            Koordynatorem przebiegu akcji jest Wydział Edukacji UM.

            Więcej informacji: https://www.pruszkow.pl/oswiata/edukacja/aktualnosci-edukacja/lato-w-miescie-2024/

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej w Pruszkowie
      • 22 728 08 83
      • al. Wojska Polskiego 34
        05-800 Pruszków
        05-800 Pruszków
        Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych