• Uroczyste podsumowanie projektu edukacyjnego „Urodziny Pani Miry - poznajemy życie i dzieło naszej patronki”

     • „Pani Mira z uporem powtarzała, że trzeba kochać to, co się robi… A gdy się spotka innych, którzy także kochają to, co robią, to razem można zrobić wszystko.” Takimi słowami swoje przemówienie na uroczystym apelu rozpoczęła p. dyr Agnieszka Górecka. Następnie podziękowała wszystkim uczniom, od oddziału przedszkolnego począwszy, a na 8 c skończywszy za to, że zechcieli zrobić cos więcej, inaczej, a także nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy dali się porwać pomysłowi i mocno zaangażowali w realizację projektu.

      W tym roku, inaczej niż dotychczas, nie ograniczyliśmy się do poznawania bądź przypominania sobie postaci pani Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej w ramach godzin wychowawczych. Co tydzień uczniowie wszystkich klas odpowiadali na kilka pytań dotyczących życia i dzieła patronki, a także mogli wykazać się zdolnościami artystycznymi - wykonali zakładki do książek z motywem ludowym, wycinanki ludowe i wachlarze do kolekcji Pani Miry. Zdobywali punkty w konkursie, które najlepszym klasom pozwoliły zdobyć nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Wyniki zostały ogłoszone w trakcie piątkowych uroczystości:

       

      Postać patronki, a także udział w koncertach „Mazowsza” skłoniły nas, byśmy spróbowali swoich sił w tańcach ludowych i narodowych. W ramach lekcji wychowania fizycznego uczniowie ćwiczyli podstawowe kroki krakowiaka i poloneza. Najlepsze występy mogliśmy podziwiać podczas apelu.

      Jak powiedziała p. dyrektor: „Urodziny, to uroczystość rodzinna. A my jesteśmy szkolną rodziną. Bez siebie wzajemnie nie istnielibyśmy.” Dlatego podsumowanie projektu uświetnili swoją obecnością: p. Paweł Makuch Prezydent Miasta Pruszkowa, p. Jacek Boniecki Dyrektor Zespołu Mazowsze wraz z artystami, p. Marzanna Geisler naczelnik Wydziału Edukacji. Serdecznie dziękujemy naszym gościom, że byli z nami.

      Impreza urodzinowa nie mogła obyć się bez tortu, który okazał się wielką niespodzianką dla zebranych. Zespół do spraw promocji szkoły, współpracując z p. Małgorzatą Filipiak (Dziękujemy!!!), zadbał również o to, by na imprezie na ludowo nie zabrakło wiejskiego stołu, z którego wszyscy mogli się częstować.

      Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości serdecznie dziękujemy za pomoc.

     • Na Powązkach

     • 19.05.2022 r. w związku z obchodami Święta Szkoły delegacja uczniów naszej szkoły składająca się z przedstawicieli klas 4-8 w uroczystej asyście pocztu sztandarowego złożyła kwiaty i zapaliła znicze na grobie Państwa Sygietyńskich na warszawskich Powązkach.

      Był to pierwszy, ale jakże ważny, akcent uroczystych obchodów Święta Szkoły Podstawowej nr 3 w Pruszkowie.

      Z inicjatywy uczniów odwiedziliśmy również groby żołnierzy poległych podczas walk o Wolność Naszej Ojczyzny, między innymi podczas Powstania Warszawskiego.

      [M.M.]

    • Międzyświetlicowy konkurs plastyczny pt. "Henryk Sienkiewicz w oczach uczniów"
     • Międzyświetlicowy konkurs plastyczny pt. "Henryk Sienkiewicz w oczach uczniów"

     • Na początku kwietnia bieżącego roku w naszej świetlicy szkolnej ogłosiliśmy konkurs międzyświetlicowy, którego głównym organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Pruszkowie.
      Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej na temat "Henryk Sienkiewicz w oczach uczniów" w technice dowolnej.
      Udało nam się osobiście obejrzeć wystawę prac naszych uczniów, którą uwidoczniliśmy na zdjęciach.
      Okazało się, że mamy trzech laureatów konkursu. Są to dziewczynki z klasy ID oraz IIE.
      1. Maja Ciecierska - miejsce II
      2. Łucja Lewandowska - miejsce III
      3. Oliwia Głowala - wyróżnienie
      Nagrodami w konkursie były pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe, a także maskotki wręczone przez nauczycieli świetlicy.
      Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu :) [D.R.]

     • Turniej Polskich Tańców Narodowych

     • Nauczyciele wychowania fizycznego od stycznia do marca 2022 zapoznawali uczniów SP3 z Polskimi Tańcami Narodowymi na lekcjach wychowania fizycznego a  w kwietniu i w maju  zorganizowali Turniej Polskich Tańców Narodowych. Celem turnieju było zapoznanie dzieci i młodzieży SP3 w Pruszkowie
      z dorobkiem artystycznym Patrona Szkoły - Miry Zimińskiej – Sygietyńskiej, zapoznanie
      z polską kulturą i tradycją ludową oraz wychowanie patriotyczne.

      W turnieju udział wzięło 58 uczniów podzielonych na  7 zespołów  z klas 4-8. Komisja sędziowska złożona z trenerów Iwony , Marcina i Przemka oceniała zaprezentowane układy taneczne biorąc pod uwagę technikę, choreografię oraz wrażenie artystyczne w skali od 1 do 10.  Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali wyróżnienia i pochwały a najlepsze zespoły będą miały okazję zaprezentować się na Święto Szkoły. Gratulacje !!! [P.P.]

      Wyniki turnieju:

      I miejsce – klasa 8c

      II miejsce – klasa 4b oraz 4c

      III miejsce – klasa 4d oraz 8b

      IV miejsce -klasa 8a

      V miejsce – klasa 5c

     • Warsztaty dla rodziców

     • Rodzicu!

      Informujemy o możliwości udziału w rekomendowanym programie profilaktycznym „Program Wzmacniania Rodziny”. Zachęcamy do udziału i zgłaszania się pod wskazane w ulotkach numery telefonów.

    • Szkolny konkurs z okazji Dnia Ziemi „Eko-ludek z surowców wtórnych”
     • Szkolny konkurs z okazji Dnia Ziemi „Eko-ludek z surowców wtórnych”

     • W naszej szkole z okazji Dnia Ziemi odbył się konkurs „Eko-ludek” z surowców wtórnych. Skierowany był do wszystkich chętnych uczniów z klas 0-III wraz z rodzicem lub opiekunem. Jego celami było przede wszystkim propagowanie i zachęcanie do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska, edukacja i kształcenie wyobraźni, zachęcanie do myślenia na temat ponownego zastosowania odpadów, wzrost wiedzy na temat surowców wtórnych oraz recyklingu.
      W konkursie wzięło udział 48 uczniów z naszej szkoły. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni oceną celującą z edukacji technicznej. Komisja wybrała 3 zwycięskie prace. Wyłonieni zwycięzcy otrzymają na zakończenie roku szkolnego drobne upominki oraz dyplomy, a pozostałe osoby pamiątkowe podziękowanie za udział w konkursie.

                                                               [A. M.], [P. G.], [M. O.]

     • „Zdrowo Bo Sportowo” - Tenis stołowy

     • W dniu 10.05.2022 w Szkole Podstawowej nr 4 w Pruszkowie odbyły się kolejne zawody sportowe z cyklu „Zdrowo Bo Sportowo”. Tego dnia dzieci ze szkół podstawowych rywalizowali w tenisie stołowy. Każda uczestnicząca w zawodach szkoła reprezentowana była przez trzech chłopców i trzy dziewczynki. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 bardzo ambitnie rywalizowali ze wszystkimi przeciwnikami co przełożyło się na dobrą lokatę dziewcząt oraz waleczną postawę chłopców w każdym pojedynku. Ostatecznie dziewczęta zajęły miejsce trzecie zdobywając brązowe medale, natomiast chłopcy uplasowali się na piątej pozycji. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. [M.M.]

     • DYŻURY WAKACYJNE ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

     • W szkołach, które organizują akcję „Lato w mieście” przyjmowane będą również zapisy na wakacyjne dyżury oddziałów przedszkolnych.   

      Uprzejmie informujemy zainteresowanych Rodziców, że ustalone zostały terminy dyżurów wakacyjnych oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.

      Szkoły zapewniają uczniom tzw. klas „0” realizację programu wychowania przedszkolnego pod kierunkiem wykwalifikowanej kadry pedagogicznej oraz właściwą organizację procesu wychowawczo – dydaktycznego przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa, warunków do zabawy oraz wyżywienie.

      Zapisy na dyżury prowadzone będą w szkołach, do których dzieci uczęszczają przez cały rok szkolny i przekazywane zbiorczo do placówek dyżurujących.

      W SP 3 oddział przedszkolny będzie pracował w godzinach 8 – 16. 

      Opłata za wyżywienie dla dzieci z oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 3 wynosi 12 zł za dzień. Płatności będzie można dokonać u pani intendentki po zakwalifikowaniu uczestników.

      Zapisy prowadzone będą w terminie: od 16 do 20 maja 2022 r.

     • LATO W MIEŚCIE 2022

     • „Lato w Mieście” to akcja kierowana do dzieci i młodzieży szkół podstawowych w Pruszkowie, w terminie od 27 czerwca do 26 sierpnia 2022r.

      Wykaz szkół biorących udział w akcji LATO W MIEŚCIE:

      Zapisy będą przyjmowane w szkołach organizujących wypoczynek zgodnie z powyższym harmonogramem.

      Szkoły przyjmują zapisy od 16 do 20 maja 2022 r. Decyduje kolejność zgłoszeń.

      W każdej ze szkół planujemy organizację 4 grup liczących 15 uczestników. Wyjątek stanowi Szkoła Podstawowa nr 2, w której zostanie utworzonych 6 grup. Przebieg akcji jest uzależniony od zaleceń i wytycznych Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.

      Czas trwania zajęć 8.00 – 16.00

      Odpłatność – 200 zł za tygodniowy udział w półkoloniach. Za tydzień 16 - 19 sierpnia 160 zł.

      W trakcie pobytu organizatorzy zapewniają II śniadanie oraz obiad.

      Bogaty program wypoczynku będzie realizowany z udziałem wielu instytucji Pruszkowa, m.in.: Miejski Ośrodek Kultury „Kamyk”, Pruszkowie Centrum Kultury i Sportu, Książnica Pruszkowska, Miejska Pływalnia „Kapry”, Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Straż Miejska. Organizatorzy zapewnią ciekawe i bezpieczne spędzenie wakacyjnego czasu dzieciom pozostającym w mieście.

      Akcja finansowana jest z budżetu Urzędu Miasta Pruszkowa. Koordynatorem przebiegu akcji jest Wydział Edukacji UM.

      Przy składaniu wniosku należy uiścić opłatę. 

       

     • Poparcie rozbudowy i modernizacji Szkoły Podstawowej nr 3 w Pruszkowie

     • Szanowni Państwo!

      Skoro jesteście na stronie Szkoły Podstawowej nr 3 w Pruszkowie, to znaczy, że jesteście z naszą szkołą w jakiś sposób związani. Może macie tu dzieci, może planujecie swoje dziecko do nas zapisać, a może sami jesteście absolwentami SP 11, PG 3 lub SP3. Bez względu na powód jestem głęboko przekonana, że jesteście osobami, którym dobro „Trójki” leży na sercu. Dlatego pozwolę sobie poprosić Państwa o podpisanie listy poparcia pod wnioskiem o rozbudowę i modernizację naszej placówki.

      Jest to dla nas niezwykle ważne, bowiem pochodzący z lat 60. XX wieku budynek, w którym funkcjonujemy, nie był zaprojektowany na 768 uczniów, 32 oddziały i 100 pracowników. Oczywiście, że się mieścimy. Ale to tylko dlatego, że uczniowie, nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni, odwiedzający nas goście lubimy się i tolerujemy „naszą ciasnotę”. Wzajemna życzliwość i szacunek, wysoki poziom nauczania oraz zaangażowanie społeczności szkolnej w liczne wspólne działania sprawiają, że nie dostrzegamy tego mankamentu.

       

      Jednakże nie da się ukryć, że nie mamy świetlicy z prawdziwego zdarzenia – z wyodrębnionymi kącikami do pracy i miejscem do odpoczynku. Obiady wydajemy w 5 turach, bowiem stołówka jednorazowo może pomieścić 75 osób, a wydaje ponad 400 obiadów. Pokój nauczycielski dla 72 nauczycieli znajduje się w sali, która dawniej była salą lekcyjną dla 15-osobowej klasy integracyjnej. O luźnych korytarzach, na których moi uczniowie mogliby w swoich grupkach usiąść i spokojnie dyskutować oraz o pomieszczeniach, gdzie uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, mogliby się wyciszyć ,na razie mogę tylko marzyć.

       

      Ale marzę i mam nadzieję, że również dzięki Państwa zrozumieniu i pomocy uda nam się już wkrótce te marzenia spełnić i przeobrazić naszą Trójkę w szkołę na miarę XXI wieku.

       

      Z poważaniem

       

      Agnieszka Górecka

      p.o. dyrektora

      Szkoły Podstawowej nr 3

      W Pruszkowie

       

    • Klasa 3c - Lekcja przyrody w ogródku meteorologicznym
     • Klasa 3c - Lekcja przyrody w ogródku meteorologicznym

     • W ramach realizacji projektu „Odlotowy Pruszków” uczniowie klasy 3c uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych przeprowadzonych w szkolnym ogródku meteorologicznym Szkoły Podstawowej nr 10. Celem lekcji było poznanie przyrządów stacji meteo oraz funkcji jaką pełnią. Uczniowie obserwowali pogodę, nazywając składniki, dobierali ilustracje – symbole poszczególnych składników pogody do danych zjawisk pogodowych. Po dokładnym zapoznaniu się z przyrządami stacji meteorologicznej, ich nazwami i przeznaczaniem, dzieci przyporządkowały do danego składnika pogody odpowiedni przyrząd oraz nazwy:  wiatromierz, deszczomierz, termometr, barometr. Następnie pracując w parach dobierali nazwę urządzenia meteorologicznego do opisu jego działania i przeznaczenia. Nie zabrakło także pracy z kompasem – każdy musiał nauczyć się ustalać kierunek za pomocą kompasu. Uczniowie nie tylko zdobyli umiejętność obserwacji pogody, dostrzegania zmian zachodzących w przyrodzie ale również uczyli się poprzez zabawę ,a następnie wiedzę wykorzystali w praktyce. [K.Ś.]

     • Rozpięty na ramionach....

     • W naszej szkole dnia 13 kwietnia bieżącego roku uczniowie- młodzi aktorzy w sposób bardzo piękny przedstawili wydarzenia związane z życiem i śmiercią  Pana Jezusa. Bardzo ładna dekoracja, śpiew i muzyka oraz akcje w wykonaniu artystów ubogaciły nas wszystkich i przygotowały do Świąt Wielkanocnych. Niech  te wspomnienia towarzyszą nam i prowadzą  każdego dnia do dobra. Bo tylko dobro ma to do siebie, że buduje i pociąga. Jest siłą w podążaniu za pięknem otaczającego nas świata i ludzi. [s. A. P.]

     • II Wiosenny Turniej Judo UKS Ulisses Team o Puchar Dyrektora SP3 w Pruszkowie

     • W dniu 9 kwietnia UKS Ulisses Team oraz Szkoła Podstawowa nr 3 w Pruszkowie zorganizowali wspólnie II Wiosenny Turniej Judo o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w Pruszkowie. Zawody zostały zorganizowane po ponad 2 -letniej przerwie spowodowanej  pandemią. W zawodach udział wzięło prawie 100 zawodników z klubów z terenu Powiatu Pruszkowskiego oraz z Warszawy. Zawody oficjalnie otworzyli - Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Pruszkowie Agnieszka Górecka oraz Prezydent Miasta Pruszków - Pan Paweł Makuch. Zawodnikom kibicowała licznie zgromadzona publiczność. Zawody miały charakter szkoleniowy. Celem turnieju było podniesienie poziomu sportowego zawodników zrzeszonych w pruszkowskich klubach judo. W turnieju wystartowało 45 zawodników UKS Ulisses Team Pruszków, którzy  łącznie zdobyli 21 medali. GRATULACJE !!!

      - I  miejsce – 6 zawodników

      - II miejsce – 9 zawodników

      - III miejsce – 6 zawodników

      Poza medalami, dyplomami oraz drobnymi nagrodami rzeczowymi klub ufundował puchary dla najlepszych zawodników turnieju. Na szczególne słowa uznania zasłużył zawodnik UKS Ulisses Team Aleksander Wielechowski, który otrzymał puchar dla najlepszego zawodnika turnieju. Szczególne podziękowania należą się dla kadry trenerskiej klubu – Iwony, Agnieszki oraz Marcina za zaangażowanie w organizację imprezy. Ze strony szkoły organizację turnieju wspierała Pani Paulina Chojnacka - Przewodnicząca Zespołu do Spraw Promocji. Kierownikiem zawodów był Przemysław  Pruszkowski. [P.Ch.]

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej w Pruszkowie
   • 22 728 08 83
   • al. Wojska Polskiego 34
    05-800 Pruszków
    05-800 Pruszków
    Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych