• Poparcie rozbudowy i modernizacji Szkoły Podstawowej nr 3 w Pruszkowie

     • Szanowni Państwo!

      Skoro jesteście na stronie Szkoły Podstawowej nr 3 w Pruszkowie, to znaczy, że jesteście z naszą szkołą w jakiś sposób związani. Może macie tu dzieci, może planujecie swoje dziecko do nas zapisać, a może sami jesteście absolwentami SP 11, PG 3 lub SP3. Bez względu na powód jestem głęboko przekonana, że jesteście osobami, którym dobro „Trójki” leży na sercu. Dlatego pozwolę sobie poprosić Państwa o podpisanie listy poparcia pod wnioskiem o rozbudowę i modernizację naszej placówki.

      Jest to dla nas niezwykle ważne, bowiem pochodzący z lat 60. XX wieku budynek, w którym funkcjonujemy, nie był zaprojektowany na 768 uczniów, 32 oddziały i 100 pracowników. Oczywiście, że się mieścimy. Ale to tylko dlatego, że uczniowie, nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni, odwiedzający nas goście lubimy się i tolerujemy „naszą ciasnotę”. Wzajemna życzliwość i szacunek, wysoki poziom nauczania oraz zaangażowanie społeczności szkolnej w liczne wspólne działania sprawiają, że nie dostrzegamy tego mankamentu.

       

      Jednakże nie da się ukryć, że nie mamy świetlicy z prawdziwego zdarzenia – z wyodrębnionymi kącikami do pracy i miejscem do odpoczynku. Obiady wydajemy w 5 turach, bowiem stołówka jednorazowo może pomieścić 75 osób, a wydaje ponad 400 obiadów. Pokój nauczycielski dla 72 nauczycieli znajduje się w sali, która dawniej była salą lekcyjną dla 15-osobowej klasy integracyjnej. O luźnych korytarzach, na których moi uczniowie mogliby w swoich grupkach usiąść i spokojnie dyskutować oraz o pomieszczeniach, gdzie uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, mogliby się wyciszyć ,na razie mogę tylko marzyć.

       

      Ale marzę i mam nadzieję, że również dzięki Państwa zrozumieniu i pomocy uda nam się już wkrótce te marzenia spełnić i przeobrazić naszą Trójkę w szkołę na miarę XXI wieku.

       

      Z poważaniem

       

      Agnieszka Górecka

      p.o. dyrektora

      Szkoły Podstawowej nr 3

      W Pruszkowie

       

    • Klasa 3c - Lekcja przyrody w ogródku meteorologicznym
     • Klasa 3c - Lekcja przyrody w ogródku meteorologicznym

     • W ramach realizacji projektu „Odlotowy Pruszków” uczniowie klasy 3c uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych przeprowadzonych w szkolnym ogródku meteorologicznym Szkoły Podstawowej nr 10. Celem lekcji było poznanie przyrządów stacji meteo oraz funkcji jaką pełnią. Uczniowie obserwowali pogodę, nazywając składniki, dobierali ilustracje – symbole poszczególnych składników pogody do danych zjawisk pogodowych. Po dokładnym zapoznaniu się z przyrządami stacji meteorologicznej, ich nazwami i przeznaczaniem, dzieci przyporządkowały do danego składnika pogody odpowiedni przyrząd oraz nazwy:  wiatromierz, deszczomierz, termometr, barometr. Następnie pracując w parach dobierali nazwę urządzenia meteorologicznego do opisu jego działania i przeznaczenia. Nie zabrakło także pracy z kompasem – każdy musiał nauczyć się ustalać kierunek za pomocą kompasu. Uczniowie nie tylko zdobyli umiejętność obserwacji pogody, dostrzegania zmian zachodzących w przyrodzie ale również uczyli się poprzez zabawę ,a następnie wiedzę wykorzystali w praktyce. [K.Ś.]

     • Rozpięty na ramionach....

     • W naszej szkole dnia 13 kwietnia bieżącego roku uczniowie- młodzi aktorzy w sposób bardzo piękny przedstawili wydarzenia związane z życiem i śmiercią  Pana Jezusa. Bardzo ładna dekoracja, śpiew i muzyka oraz akcje w wykonaniu artystów ubogaciły nas wszystkich i przygotowały do Świąt Wielkanocnych. Niech  te wspomnienia towarzyszą nam i prowadzą  każdego dnia do dobra. Bo tylko dobro ma to do siebie, że buduje i pociąga. Jest siłą w podążaniu za pięknem otaczającego nas świata i ludzi. [s. A. P.]

     • II Wiosenny Turniej Judo UKS Ulisses Team o Puchar Dyrektora SP3 w Pruszkowie

     • W dniu 9 kwietnia UKS Ulisses Team oraz Szkoła Podstawowa nr 3 w Pruszkowie zorganizowali wspólnie II Wiosenny Turniej Judo o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w Pruszkowie. Zawody zostały zorganizowane po ponad 2 -letniej przerwie spowodowanej  pandemią. W zawodach udział wzięło prawie 100 zawodników z klubów z terenu Powiatu Pruszkowskiego oraz z Warszawy. Zawody oficjalnie otworzyli - Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Pruszkowie Agnieszka Górecka oraz Prezydent Miasta Pruszków - Pan Paweł Makuch. Zawodnikom kibicowała licznie zgromadzona publiczność. Zawody miały charakter szkoleniowy. Celem turnieju było podniesienie poziomu sportowego zawodników zrzeszonych w pruszkowskich klubach judo. W turnieju wystartowało 45 zawodników UKS Ulisses Team Pruszków, którzy  łącznie zdobyli 21 medali. GRATULACJE !!!

      - I  miejsce – 6 zawodników

      - II miejsce – 9 zawodników

      - III miejsce – 6 zawodników

      Poza medalami, dyplomami oraz drobnymi nagrodami rzeczowymi klub ufundował puchary dla najlepszych zawodników turnieju. Na szczególne słowa uznania zasłużył zawodnik UKS Ulisses Team Aleksander Wielechowski, który otrzymał puchar dla najlepszego zawodnika turnieju. Szczególne podziękowania należą się dla kadry trenerskiej klubu – Iwony, Agnieszki oraz Marcina za zaangażowanie w organizację imprezy. Ze strony szkoły organizację turnieju wspierała Pani Paulina Chojnacka - Przewodnicząca Zespołu do Spraw Promocji. Kierownikiem zawodów był Przemysław  Pruszkowski. [P.Ch.]

    • Klasa 3c – Projekt edukacyjny „ODLOTOWY PRUSZKÓW”
     • Klasa 3c – Projekt edukacyjny „ODLOTOWY PRUSZKÓW”

     • Uczniowie klasy 3c w grudniu 2021 roku przystąpili do realizacji projektu edukacyjnego „Odlotowy Pruszków”. Celem projektu jest zwiększenie świadomości ekologicznej uczniów przez zwrócenie ich uwagi na przyrodę występującą w najbliższej okolicy miejsca zamieszkania, a także zachęcenie uczniów do prowadzenia własnych obserwacji przyrodniczych.

      Projekt składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej i w naszej szkole prowadzany jest przez ornitologa Łukasza Wardeckiego. Uczniowie w ramach realizacji projektu w pierwszej części obejrzeli prezentację multimedialną o ptakach, ich wyglądzie, sposobie odżywiania zachowaniach i terenach lęgowych. W drugiej części - praktycznej razem z panem ornitologiem wybrali się na lekcję terenową i najbliższej okolicy szkoły, podczas której wspólnie wyszukiwali, rozpoznawali i obserwowali zaprezentowane wcześniej ptaki.

      W ramach projektu w miesiącach grudzień - marzec trzecioklasiści wykonali także dwie prace projektowe: własnoręczne karmniki z butelek PET oraz kule z pokarmem dla ptaków. W tym niezwykle trudnym okresie zimowym uczniowie starali się dbać aby w karmnikach umieszonych w szkolnym ogrodzie, na parapecie klasy, a także w pobliskim parku nie zabrakło pożywienia dla ptaków.

      Taka forma zajęć edukacyjnych spodobała się wszystkim uczestnikom, a w szczególności zajęcia w terenie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zadania do realizacji. [K.Ś.]

     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

     • 2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu . Nie inaczej było w naszej szkole! 1 kwietnia odbyła się lekcja otwarta w klasie 1a „ Na niebiesko dla autyzmu ” w której wzięli udział : prezydent miasta Pruszkowa pan Paweł Makuch wraz z zastępcą Panem Konradem Sipierą, a także nauczyciele pruszkowskich szkół . Ponadto tego dnia w naszej szkole funkcjonowała NIEBIESKA KAWIARENKA - w której dzięki zaangażowaniu rodziców, uczniów z klas integracyjnych pojawiły się przekąski i desery z niebieskim akcentem . Tego dnia wszystkie klasy na godzinie wychowawczej rozmawiały na temat świadomości autyzmu . Na dwóch długich przerwach samorząd uczniowski zorganizował zabawy integracyjne. W ramach obchodów tego święta odbył się konkurs plastyczny „ Pomaluj mój świat na niebiesko”- wyniki już wkrótce . Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego dnia w naszej szkole ! [M.J], [M.N.]

     • Szkolny projekt „Poznajemy życie i dzieło naszej patronki” na półmetku

     • Minął właśnie 5 tydzień projektu edukacyjnego, w którym biorą udział nie pojedynczy uczniowie, lecz całe zespoły klasowe. Uczniowie w każdym tygodniu mieli za zadanie odpowiedzieć na kilka pytań związanych z życiem oraz dziełem Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej. Odpowiedzi wrzucali w każdy piątek do urny, a w poniedziałkowe poranki mogli już zapoznać się z aktualną punktacją.

      Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej oraz wychowawcy klas starszych prowadzili lekcje na temat naszej patronki. Uczniowie co tydzień przeszukują różnorodne źródła, aby odnaleźć odpowiedzi na pytania odnoszące się między innymi do rodziny oraz dzieciństwa Miry, powstania Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze, niezwykłego życia naszej patronki.

      Oprócz pytań uczniowie otrzymali dwa zadania do wykonania. Pierwszym z nich było stworzenie zakładki do książki w stylu ludowym, natomiast drugim wykonanie łowickiej wycinanki. Aktualnie przepiękne dzieła zdobią hol główny naszej szkoły. Warto nadmienić, że wszystkie oddziały od najmłodszej zerówki po klasy ósme chętnie i z zaangażowaniem biorą udział w projekcie.

      Przed nami druga połowa projektu, wszystkim Uczniom życzymy powodzenia oraz czerpania radości z zabawy!

      Poniżej prezentujemy aktualną punktację.

       

       

       

       

     • Konkurs na plakat

     • Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje, skierowany do dzieci i młodzieży, konkurs na plakat.

      Zadanie konkursowe polega na stworzeniu plakatu promującego mediację i Międzynarodowy Dzień Mediacji 2022.

      Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody: tablety graficzne, dyplomy oraz zaproszenia na spotkanie w Ministerstwie Sprawiedliwości.

      Prace można przesyłać do dn. 31 maja 2022 r. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 19 września 2022 r.

      Szczegóły znajdują się w regulaminie na stronie:

      https://www.gov.pl/attachment/9a3389fa-41a0-4cac-bfa7-05a424bfb964

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej w Pruszkowie
    • 22 728 08 83
    • al. Wojska Polskiego 34
     05-800 Pruszków
     05-800 Pruszków
     Poland
  • Galeria zdjęć

    brak danych