• Witamy na naszej stronie
        • Z tradycją w przyszłość
        • Konkurs "Bałwankowy zawrót głowy"

W dniu 12.01.2022 został rozstrzygnięty konkurs świetlicoww "Bałwankowy zawrót głowy". Wszystkie prace były na bardzo wysokim poziomie i komisja w składzie: Lucyna Kalinowska, Maciej Nadstawny, Anna Piotrzkowicz oceniła następująco prace:
            I miejsce: Weronika Szewczak 1a, Aleksander Boniecki 1b
            II miejsce: Ola Jaszczuk 1a
            III miejsce: Alicja Różańska 1a, Lena Sznajder 1a, Szymon Szczęsny 3b.
            Wyróżnienia dostali :
            Hania Grzelak 1a
            Dominik Jędrzejewski 1a

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

• Zima to super sprawa!

Być może w ferie zawita do nas prawdziwa zima. Zapewne śnieg i piękna pogoda będą sprzyjać zabawom na świeżym powietrzu. Oto formy spędzania czasu wolnego, które dzieci ze świetlicy przedstawiły na zajęciach plastycznych. [L.K.], [D.R.]
        • Świetlicowe inspiracje :)

Wszyscy doskonale znają daty 21 oraz 22 stycznia, ponieważ w te dni swoje święta mają kochane babcie i wspaniali dziadkowie.
            Dzieci w świetlicy oprócz pracy twórczej chętnie opowiadały za co kochają te ważne osoby. Pomysłów na zajęcia i upominki było mnóstwo: kolorowo zdobione laurki, piękne wykona
        • Klasa 2a - Podróże po Europie

W klasie 2A realizowana jest innowacja pedagogiczna „Małe i duże po Europie podróże”. Jest ona uzupełnieniem i rozszerzeniem programu o treści z zakresu edukacji krajoznawczej. Innowacja ma za zadanie rozwijać u dzieci postawę ciekawości, zainteresowania miejscami w Europie.
            W ramach realizacji programu dzieci poznają położenie geograficzne wybranych krajów europejskich, poszerzają wiadomości na ich temat. Zajęcia te obok przekazania uczestnikom zajęć konkretnej wiedzy i umiejętności mają na celu aktywizację uczniów oraz pomoc w przełamaniu ich wewnętrznych oporów, jak również dostrzeżenie swojej wartości.

• Ogólnopolski program ekologiczny w klasach drugich

„Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych poświęcony tematyce ekologicznej, organizowany przez markę Kubuś. Jego celem jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie je do ruchu już od najmłodszych lat. Akcja objęła swoim zasięgiem już ponad 6,5 miliona dzieci. W naszej szkole w klasach 2A, 2B, 2C i 2D uczniowie biorą udział w zajęciach tematycznych, podczas których uczą się troszczyć o środowisko naturalne, poznają podstawowe zasady ekologii. Nasi drugoklasiści dowiadują się, dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznają korzyści płynące z ruchu. Program wprowadza w piękny i fascynujący świat natury, uwrażliwia na otaczające środowisko, uczy przy tym jak o nie dbać i chronić. Sprawia nam wiele radości, dobrej zabawy i satysfakcji z osiągniętych celów.

• Liczba wizyt

• {#1508} 3