• W grudniu w klasie 3b

      W grudniu klasa 3b uczestniczyła w warsztatach ,,Tańcowala igła z nitką" w MSH. Uczniowie mieli szansę sprawdzenia swoich zdolności krawieckich. Klasa obchodziła również Mikołajki oraz Wigilię klasową. Uczniowie miło spędzili ostatni miesiąc starego roku. [P.G.]

     • Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Pruszkowa

      Dnia 10 stycznia odbyły się w naszej szkole wybory do MRM. Wszyscy uczniowie, którzy ukończyli 12 lat i mieszkają na terenie Pruszkowa mieli możliwość wzięcia udziału w głosowaniu. W komisji zasiedli przedstawiciele SU: Kuba Biel, Hela Szarwacka, Zosia Nawrocka i Bartek Krasnodębski. Chętni uczniowie mieli też mozliwość udzielenia wywiadu dla Pruszkowskiej Telewizji Kablowej, która odwiedziła naszą szkołę. Opowiadali czym dla nich jest samorządnosć i dlaczego warto brać udział w życiu lokalnej społeczności.

     • Od środy do środy, czyli od serca…

      W grudniu 2022 r. wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu zorganizowali zbiórkę żywności dla osób potrzebujących. Szczególne zainteresowanie akcją wykazała się grupa młodzieży z kl. VIIIB, która przekazywała ogłoszenia, pełniła dyżury przed lekcjami i w czasie długich przerw, przygotowywała paczki. Do tego zacnego grona wyjątkowo dołączyli uczniowie z kl. VA. Dzięki ofiarności wszystkich DOBROCZYŃCÓW przygotowaliśmy w sumie 18 paczek, które trafiły do właściwych rodzin jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia 2022 roku. Za bezinteresowną pomoc i życzliwość pięknie DZIĘKUJEMY. [I. W. Ś.]

     • Warsztaty w Karolinie z klasą 8d

      Dnia pierwszego grudnia nasza klasa 8d wybrała się wraz ze swoją panią wychowawczynią
      Katarzyną Jakobielską oraz panią Justyną Szymańską do Karolina, do muzeum zespołu
      Mazowsze. Zwiedzaliśmy tam różne sale. Każda była poświęcona innemu regionowi Polski, jego
      strojom ludowym, instrumentom czy tańcom. W jednej z sal chętni mogli nawet spróbować
      odtworzyć jeden z ludowych układów tanecznych. Po zwiedzaniu mieliśmy zajęcia, na których
      każdy robił swoją ozdobę na choinkę. Spędziliśmy tam miło czas oraz rozszerzyliśmy swoją
      wiedzę na tematy ludowe. Jeszcze mocniej do nas dotarło, jak wiele dla przetrwania polskiego
      folkloru zrobiła nasza Patronka – Mira Zimińska -Sygietyńska. Wycieczka była udana :)

     • Jasełka bożonarodzeniowe w naszej szkole

      Boże Narodzenie powraca znów jako zachwyt i piękno. Światło i radość z obecności Tego drugiego. Szczęście i poczucie wolności, że jesteśmy razem. Ta wielka radość przeniosła wydarzenia historyczne na scenę przedstawienia w naszej szkole. Uczniowie, rodzice zapatrzeni w wielkość Tej Miłości, która przyszła na świat aby nas umacniać na drodze naszego życia. Jasełka były ukazaniem walki między dobrem a złem. Nasi aktorzy, w sposób bardzo głęboki przedstawiły sceny rozmów między aniołami i diabłami.

     • Wielkie pasje małych ludzi

      Wielkie pasje małych ludzi

      Moi kochani czwartoklasiści zaliczyli właśnie bardzo ważne publiczne wystąpienie.

      W ramach pracy domowej z języka polskiego musieli przygotować trzyminutową wypowiedź na temat swojej pasji. Na lekcji, wykorzystując przyniesione przedmioty, zdjęcia czy prezentacje opowiadali o swoim hobby.

     • Betlejemskie Światło Pokoju

      Prezydent miasta Pruszkowa Paweł Makuch zaprasza na przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Tradycyjnie spotykamy się przy Urzędzie Stanu Cywilnego o godzinie 17:30, 16 grudnia 2022.

      Wydarzeniu towarzyszyć będzie wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek z ZTL “Pruszkowiacy” oraz Grupami Artystycznymi z Miejskiego Ośrodka Kultury “Kamyk”.

     • Rozstrzygnięcie konkursu „My unique Advent Calendar”

      Tradycje związane z obchodami Bożego Narodzenia mogą różnić się w zależności od kraju, ale jest jeden zwyczaj znany już niemal na całym świecie – kalendarz adwentowy. Kalendarze ze słodyczami, drobnymi upominkami, zabawkami, a nawet kosmetykami wprowadzają nas dzień po dniu w magiczny nastrój i powalają odliczać dni do świąt. Jestem pewna, że nigdzie nie znajdziecie takich kalendarzy adwentowych, jakie zostały przygotowane przez uczniów naszej szkoły! Na konkurs językowo-plastyczny wpłynęło aż 50 wyjątkowych prac. Wszyscy zasłużyli na dyplom i wyróżnienie oceną celującą z języka angielskiego. Komisja konkursowa nie miała prostego zadania przy wyborze zwycięzców.

     • Kiermasz świąteczny

      05.12.2022 Zespół do spraw promocji szkoły zorganizował kiermasz świąteczny, podczas którego sprzedawane były ciasta i ozdoby świąteczne.

      Sprzedaż rozpoczęła się o 9.00, a zakończyła o 11.00. Dla całej społeczności szkolnej było przygotowane kakao z piankami.

      Podziękowania kierujemy do osób kupujących, którzy swoją hojnością wsparli Zespół do spraw promocji szkoły. Po raz kolejny jesteśmy pod wrażeniem aktywności podczas zakupów, a także szczodrości i życzliwości dla nas, i tego co wspólnie robimy.

     • BohaterON

      Nasza szkoła wzięła udział, już po raz kolejny w Projekcie BohaterON / DUMNI Z POWSTAŃCÓW. We wszystkich klasach wychowawcy przeprowadzili lekcję dotycząca bohaterów Powstania Warszawskiego. Nauczyciele historii we wszystkich klasach przeprowadzili lekcję dotyczącą walk powstańczych z uwzględnieniem historii Pruszkowa. W naszym mieście Niemcy w czasie II wojny światowej zorganizowali Obóz Przejściowy Dulag 121, dzisiaj znajduję się w tym miejscu muzeum upamiętniające ludność Warszawy, stąd napis: TĘDY PRZESZŁA WARSZAWA.

  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 692953
  • rekrutacja
   • {#1508} 3
   • Plan lekcji
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Godziny dzwonków

   Czwartek 21.09.2023
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Partnerzy

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej w Pruszkowie
   • 22 728 08 83
   • al. Wojska Polskiego 34 05-800 Pruszków 05-800 Pruszków Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych