• Nasze jajka 3D

      Na lekcjach informatyki uczniowie klas 4a, 4b, 5b, 5c, 6b zapoznali się z mechanizmem działania drukarki 3D. Nabyli oni podstawy do tworzenia kształtów i projektowania 3D w programie TINKERCAD. Dzięki zajęciom poznali cały proces powstawania przedmiotu 3D, począwszy od pomysłu, poprzez program graficzny, a kończąc na wydruku 3D na drukarce 3D.
      Wykonanie samodzielnie przedmiotu w technologii 3D przez każdego ucznia przyczyniło się do doskonalenia myślenia przestrzennego i poznawanie zasad konstrukcyjnych.
      Udział w ćwiczeniach zagwarantował uczestnikom praktyczną naukę oraz poczucie dumy z samodzielnie zaprojektowanego przedmiotu. [K.P.]

     • Wolontariat klasy 8D

      1 kwietnia 2023 uczniowie klasy 8d wzięli udział w akcji wolontariatu, która polegał na wiosennych porządkach w przy Domu Pomocy Społecznej "Chemik" w Warszawie.

      Dnia 1 kwietnia wraz z częścią mojej klasy pojechaliśmy do Domu Pomocy Społecznej "Chemik" i pomogliśmy posprzątać wokół Domu. To było bardzo przyjemne uczucie pomóc w zadbanie ważnego budynku, szczególnie dla osób starszych. Po naszej pracy pani Dyrektor Monika Banasiak poczęstowała nas i podziękowała za naszą pracę. Moim zdaniem takie uczynki powinna robić młodzież o wiele częściej. Dominik Mierzejewski

     • Otwarte treningi judo dla mieszkańców Pruszkowa

      W sobotę 15 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 w Pruszkowie odbyły się Otwarte treningi judo dla mieszkańców Pruszkowa. Zajęcia odbyły się w 3 blokach , dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz trening dla zawodników. W imprezie udział wzięła duża liczba uczestników, którzy mogli zapoznać się również z kulturą koreańską - odbyły się pokazy tańca koreańskiego i taekwondo. W treningu judo udział wziął również Prezydent Pruszkowa Pan Paweł Makuch. Uczestnicy otrzymali upominki ufundowane przez organizatorów UKS Ulisses Team Pruszków, Szkolę Podstawową nr 3 w Pruszkowie oraz Młodzieżową Radę Miasta. Uczestnicy zajęć zapoznali się z zasadami bezpiecznego upadania oraz podstawowymi technikami judo.[I.P.

     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w naszej szkole

      3 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dnia Świadomości Autyzmu.
      Miało to na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu.

      W tym dniu w naszej szkole odbyły się występy wokalne klas integracyjnych z poziomu 0-3.
      Dzieci z poziomu każdej klasy śpiewały wcześniej przygotowane piosenki.
      Ponadto została zorganizowana kawiarenka, dochód z której zostanie przeznaczony na atrakcje dla klas integracyjnych.
      Dziękujemy całej społeczności szkolnej za zaangażowanie. [M.S.]

     • DROGA DO EMAUS- montaż słowno- muzyczny

      W Wielką Środę w naszej szkole młodzi aktorzy ukazali dyrekcji szkoły, nauczycielom, rodzicom i uczniom montaż słowno -muzyczny „Droga do Emaus”. Uwaga! Uwaga! Pierwsze słowa Anioła zapowiedziały cud, który można zobaczyć przez wiary okulary. W tle uczniowie idący do Emaus i chór śpiewający pieśni. Muzyka płynąca z klawiszy fortepianu i ze strun skrzypiec prowadziła nas do głębi spotkania z Tym do którego mówimy Panie.

     • 21 marca 2023 r. – Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

      Przypominamy, że w ostatni wtorek obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołu Downa. Jest to święto, które zostało ustanowione w 2005 r. przez Europejskie Stowarzyszenie Zespołu Downa. Od 2012 r. patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych. Nasi wolontariusze kolejny raz aktywnie przyłączyli się do akcji, która polegała na założeniu skarpetek nie do pary
      w różnych wesołych kolorach. Pragnęli oni wyrazić w ten sposób swoją solidarność z osobami, które powinny być bardziej kochane. Niektórzy przygotowali również plakaty informacyjne. Dziękujemy za Wasze postawy!

     • Warsztaty z przedstawicielami komendy Stołecznej Policji w klasach pierwszych

      Dnia 28 marca odbyły się warsztaty z przedstawicielami Komendy Stołecznej Policji. Tego dnia uczniów zerówki i klas pierwszych odwiedził sierżant Borsuk, maskotka Komendy Stołecznej Policji.
      Borsuk rozmawiał z dziećmi o ich bezpieczeństwie w różnych codziennych sytuacjach. Podczas spotkania przyjaciel borsuk przypomniał dzieciom jak bezpiecznie bawić się i zachowywać, a także jak unikać zagrożeń.
      Uczył także: Jak prawidłowo wezwać służby? Co zrobić, gdy ktoś potrzebuje pomocy? Kto to jest nieznajomy i jak się zachować, kiedy nas zaczepia? Jak zachować się w sytuacjach trudnych, zagrażających zdrowiu i bezpieczeństwu? Co zrobić, gdy ktoś potrzebuje pomocy? Jak taką pomoc wezwać?
      Taką lekcję z pewnością wszyscy zapamiętają na długo.

     • Kiermasz Wielkanocny

      „Kiermasz Wielkanocny” to tradycyjne wydarzenie w Szkole Podstawowej nr 3. Na głównym korytarzu rozstawione było stoisko z pisankami, palmami wielkanocnymi, różnorakim rękodziełem i wypiekami domowymi. To przedświąteczne spotkanie służy kultywowaniu świątecznych tradycji, budowaniu wspólnoty i poczucia tożsamości.

     • Pierwszy Dzień Wiosny

      Pierwszy Dzień Wiosny, to dzień inny niż wszystkie! Tradycyjnie w tym dniu, żegnamy ponurą zimę, a witamy radosną wiosnę!
      W tym roku szkolnym, z okazji Pierwszego Dnia Wiosny miał miejsce występ klasy 1c i 3e. Szkolna telewizja TV Czwórka przedstawiła relację z różnych zakątków kraju w poszukiwaniu wiosny. Uczniowie byli świadkami "sądu" nad zimą, która wyrządziła wiela zła i została wypędzona. Na koniec przedstawienia mogliśmy się dowiedzieć jak obchodzony jest Pierwszy Dzień Wiosny w innych krajach.

     • 14 marca - Światowy Dzień Liczby Pi

      Światowy Dzień Liczby Pi (π) to święto obchodzone 14 marca, ponieważ data ta zapisywana jest w USA jako 3.14, co kojarzy się z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby pi. Celem jest uczczenie jednej z najbardziej znanych i ważnych stałych matematycznych. Pierwsze obchody tego dnia miały miejsce w 1988 r. w muzeum nauki Exploratorium w San Francisco, z inicjatywy matematyka Larry'ego Shawa. Obecnie w obchody włączają się miłośnicy matematyki z różnych zakątków świata, w tym Polski. W naszej szkole również pamiętaliśmy i świętowaliśmy.

     • Klasa 2c,2d - Wycieczka do Karolina

      Dnia 22 marca klasy 2C i 2D wybrały się na kolejną w tym roku szkolnym wycieczkę do Centrum Folkloru Polskiego „Karolin”. „Kompanija wesoła” to warsztaty muzyczne, w których wzięli udział uczniowie. Artysta zespołu Mazowsze poprowadził niezwykłą lekcję. Dowiedzieliśmy się jak wzmacniać głos oraz jak ważny podczas śpiewu jest oddech. Nauczyliśmy się ludowej piosenki :”Polka Tramblanka”, do której zagraliśmy na instrumentach perkusyjnych. „ Wielkanoc na ludowo” to kolejna ciekawa lekcja. Poznaliśmy zwyczaje związane ze świętami wielkanocnymi oraz wykonaliśmy oryginalne ozdoby świąteczne inspirowane sztuką ludową. [M.D], [J.W]

  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 693122
  • rekrutacja
   • {#1508} 3
   • Plan lekcji
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Godziny dzwonków

   Czwartek 21.09.2023
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Partnerzy

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej w Pruszkowie
   • 22 728 08 83
   • al. Wojska Polskiego 34 05-800 Pruszków 05-800 Pruszków Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych