• Dzień Patronki Szkoły przybrał uroczysty charakter. Zaraz po wejściu do budynku można było zauważyć portret Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej.
   • Uczniowie klasy 5a i 5c 12 stycznia wybrali się na wycieczkę do Płocka. Jedną z atrakcji był udział w spektaklu...
   • W dniach 08-09.12.2023 r. Zespół do spraw promocji szkoły zorganizował kiermasz świąteczny, podczas którego sprzedawane były ciasta i ozdoby świąteczne.
   • 30 listopada 2023 kończy się tegoroczny projekt BohaterON .

    W klasach 4-8 nauczyciele historii, a w klasach 0-3 nauczyciele wychowawcy przeprowadzili lekcje na temat bohaterskiej walki Polaków w czasie Powstania Warszawskiego.
   • 10 listopada w naszej szkole obchodzona była 105 Rocznica Odzyskania Niepodległości. Uczniowie klasy 7b pod opieką Pani Eweliny Paczkowskiej oraz Pani Magdaleny Siniarskiej przygotowali apel.
     • Konkurs recytatorski

      Uwaga!
      Biblioteka szkolna zaprasza uczennice i uczniów z klas I – VIII do udziału w konkursie recytatorskim.
      Tematem konkursu są „ Wierszyki domowe” Michała Rusinka.
      Konkurs odbędzie się 10 kwietnia.
      Chętni do udziału z klas I- III zapisują się u wychowawcy klasy.
      Chętni z klas IV – VIII zapisują się u p. Joli Sawczuk w bibliotece szkolnej.
      Zapisy będą przyjmowane do 5 kwietnia.
      Regulamin Konkursu zamieszczony na szkolnej stronie www.

     • Klasa 2b - Warsztaty „(Nie)złota biżuteria”

      8 marca uczniowie klasy 2b brali udział w warsztatach pt. (Nie)złota biżuteria w Muzeum Starożytnego Hutnictwa.

      Biżuteria towarzyszyła człowiekowi niemal od zawsze! Nie spełniała jednak funkcji tylko ozdobnej, a była wyznacznikiem statusu, przynależności do określonej grupy plemiennej i społecznej. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się, z czego wykonywano dawniej ozdoby, co to jest brąz, jakie były techniki jego obróbki i kim był brązownik. Własnoręcznie wykonaliśmy ozdoby, wzorując się na zabytkach z epoki brązu, żelaza lub wczesnego średniowiecza.
      Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością, pomysłowością, a także sprawnością manualną. Dziewczynki wykonały biżuterię, która była upominkiem dla nich na Dzień Kobiet, a chłopcy podarowali wisiorki swoim mamom. [A.F.]

     • Aktywny tydzień w 2d

      W minionym tygodniu uczniowie klasy 2d stworzyli podczas edukacji plastyczno-technicznej atrakcyjną zabawkę - robota.
      Na drugi dzień wzięli udział w warsztatach z gliny. Uczniowie stworzyli piękne prace, które zabrali do domu. [A.P], [M.O]

     • Dzień eksperymentów w zerówce

      W czwartek naszą zerówkę odwiedziły Julia i Łucja z klasy 6. Dzięki nim dzieci mogły wziąć udział w bardzo ciekawych eksperymentach. Uczennice klasy 6 pokazały nam co się dzieje kiedy połączymy olej z wodą, a także kiedy do wody nasypiemy cynamon. Następnie dzieci mogły zobaczyć jaka reakcja zachodzi , kiedy do wody dodamy ocet i sodę. Powstał wspaniały wulkan . Bardzo dziękujemy Julii i Łucji za ten wspaniały pokaz.[K.F], [K.K]

     • Klasa 3a i 3e „W królestwie szachów”

      W minionym tygodniu uczniowie klas 3a i 3e uczestniczyli w lekcji otwartej pt. „W królestwie szachów”. Celem lekcji otwartej było pokazanie w jaki sposób uczniowie uczą się gry w szachy w klasach.
      Szachy są niezwykle rozwijającą grą szczególnie w zakresie logiki, orientacji przestrzennej, myślenia analitycznego, rozwiązywania problemów oraz kształtowania ważnych cech osobowości, jak odpowiedzialność, koncentracja, intuicja.
      W ciągu ostatnich miesięcy nauki uczniowie poznali nazwy bierek szachowych i ich właściwości, pojęcia szachowe, podstawowe zasady oraz taktykę gry. Uczniowie klas trzecich uczyli się posunięć bierek, debiutu, układali plan gry, poznali motywy taktyczne oraz notację szachową. Szkoła Podstawowa nr 3 aktualnie bierze udział w dwóch projektach „Edukacja poprzez szachy”, „Mazowiecki program przygotowania szkół , nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego”.
      Podziękowania

     • Na deskach klasowego teatru klasa 6 c

      Podczas lekcji języka polskiego uczniowie klasy 6c mogli się sprawdzić w tworzeniu przedstawienia teatralnego. W grupach przygotowali mini spektakle na podstawie lektury pt. „Balladyna” Juliusza Słowackiego. Uczniowie zadbali o stroje, efekty dźwiękowe, wizualne oraz scenografię. Widoczne było ich zaangażowanie a także poważne podejście do tematu. Było trochę stresu, ale też śmiechu i satysfakcji. [A.W.]

     • Klasa 5a – w parku trampolin oraz Centrum Pieniądza

      7 marca uczniowie klasy 5a wzięli udział w nietypowej lekcji wychowania fizycznego. Z wychowawcą oraz nauczycielem współorganizującym proces edukacji wybrali się do parku trampolin. Mieli okazję skorzystać tam z atrakcji takich jak: park linowy, boisko do koszykówki z trampolinami, tor przeszkód ninja, poduszka z wieżami do skoków, sala gimnastyczna ze ścieżką gimnastyczną oraz interaktywne trampoliny z grami komputerowymi. Uczestnictwo w zajęciach okazało się świetnym pomysłem na aktywne spędzanie czasu razem, a emocje towarzyszące "wyskokowym" zabawom, z pewnością jeszcze długo będą przypominać piątoklasistom tę niesamowitą, energetyczną formę spędzania czasu. Żeby zachować równowagę dla ciała i ducha uczniowie przemieścili się do Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka gdzie wzięli udział w warsztatach pt. „Sprawdzam! Laboratorium autentyczności banknotów”. W trakcie zajęć

     • Zielona szkoła klas IIIa, IIIb

      W dniach 26.02-1.03 klasy IIIa i IIIb wyjechały na zieloną szkołę do Wygonina. To przepiękne miejsce na Kaszubach, położone wśród lasów i jezior. Jest to kraina kolorów, pięknego wzornictwa, unikatowej architektury, niepowtarzalnej ludowej muzyki oraz charakterystycznego języka kaszubskiego.
      Zamieszkaliśmy w Domu Wczasów Dziecięcych w powiecie Kościerskim. Każdy dzień był niezwykle bogaty w różne atrakcje. I tak odbyliśmy kilka zielonych lekcji w terenie realizując tematy: "Mieszkańcy lasu i ich zwyczaje", "Drzewa przyjaciółmi człowieka", "Na tropach zwierząt". Wielką atrakcją były dla nas zajęcia sportowo-rekreacyjne. Do naszych ulubionych należały: "Polowanie na smocze jajo", "Celni i szybcy", "Wędrujące piłki", "Poszukiwacze złota", "Zbijany kwadrat". Dużo radości dostarczyły nam zabawy terenowe np: "Baskucja" oraz "Podchody przyrodnicze". Często korzystaliśmy również z placu zaba

     • Konkurs "Warszawska Syrenka"

      W tegorocznym konkursie recytatorskim Warszawska Syrenka wzięło udział 22 uczniów. Do II etapu zakwalifikowali się następujący uczniowie:
      Zuzanna Grązka z klasy 4d
      Szymon Szczęsny z klasy 5b
      Natalia Ratajczyk z klasy 7 b
      Kamila Głowacka z klasy 7c
      7 marca w Szkole Podstawowej Azymut odbyły się przesłuchania do kolejnego etapu. Wszyscy recytatorzy zaprezentowali się znakomicie, a eliminacje gminne wygrała Natalia Ratajczyk, która będzie nas reprezentował w etapie powiatowym. Gratulujemy i życzymy sukcesów.

     • Dni ciekawostek w świetlicy

      W miesiącu lutym przeprowadziliśmy 2 eksperymenty - doświadczenia. Dzieci wykonały piasek kinetyczny (olej, mąka). Zabawa piaskiem wyrabia cierpliwość i koordynację. Wspiera motorykę i uczy kreatywności. Piasek to rodzaj plastycznej masy o fantastycznych właściwościach.
      Drugim eksperymentem były "Tańczące rodzynki" (woda gazowana, rodzynki). Rodzynki unosiły się i opadały dlaczego? Obserwowaliśmy proces i omówiliśmy jego przyczynę. [M.C], [A.P]

     • Luty w świetlicy

      Miesiąc luty obfitował w zajęcia wykraczające poza program szkolny. Dzieci miały okazję obejrzeć i wysłuchać informacji jak obchodzony jest okres karnawału w Polsce i na świecie.
      Rozwijaliśmy nasze zmysły poprzez zabawę np: rozpoznawanie dotykiem, węchem różnych przedmiotów w tygodniu "Zmysły".
      Pracowaliśmy nad rozpoznawaniem gatunków ptaków zimujących w Polsce i ich zwyczajach.
      Wędrowaliśmy po Europie (praca z mapą). Poznawaliśmy naszych sąsiadów - nazwy państw, stolice oraz ich zabytki i kulturę.
      Byliśmy też w białych krainach. Oglądaliśmy filmy edukacyjne pokazujące życie na biegunach.
      W lutym dzieci wykonały mnóstwo prac do każdego tematu tygodnia. Wykorzystywaliśmy różnorodne techniki plastyczne - dzieci miały prawo wyboru sposobu wykonania pracy. Wszystkie prace eksponowane były na tablicach w holu i świetlicy. Każdy temat tygodnia kończyliśmy rozwiązywaniem zgadek, krzyżówek,

     • Pocztówka z Afryki 🌞

      Na koniec przygody z lekturą „W pustyni i w puszczy” uczniowie klas 5a, 5b i 5c mieli do wykonania zadanie, które łączyło kompetencje polonistyczne i cyfrowe.
      Wykorzystując bezpłatną aplikację do projektowania kartek pocztowych i znaczków, którą im podesłałam, musieli „wysłać do swojej klasy kartkę z Afryki” w imieniu wybranego bohatera powieści. Zadanie wymagało znalezienia odpowiedniego zdjęcia (lub zdjęć, jeśli ktoś się decydował na collage) oraz zredagowania krótkiej informacji, dzięki której uczniowie wykazali się znajomością lektury, swobodnie nawiązując do wydarzeń przedstawionych na kartkach powieści.
      Okazało się, że w łatwy sposób można połączyć przyjemne z pożytecznym. Zapraszam do obejrzenia prac moich Piątoklasistów.

     • Klasa 1e w Muzeum Starożytnego Hutnictwa

      W czwartek 07.03 uczniowie z klasy I E brali udział w zajęciach z gliny w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie. Dzieci poznały tajniki pracy z gliną oraz wykonały piękne miseczki z gliny. Dzięki zajęciom uczestnicy rozwijali umiejętności manualne, pobudzali wrażliwość, uczyli się wytrwałości i cierpliwości. Warsztaty z gliny bardzo podobały się uczniom. [A.B.]

     • Klasa 5a, 5b, 5c - Zapraszamy na wycieczkę do Afryki

      Wiedzę o Afryce zdobytą w trakcie omawiania „W pustyni i w puszczy” moi uczniowie z klas 5a, 5b i 5c wykorzystali do opracowania plakatu reklamowego zachęcającego do udziału w wycieczce szlakiem Stasia i Nel.
      Pracując w grupach musieli zaprojektować i stworzyć folder zawierający mapę Afryki z zaznaczonym Nilem oraz szlakiem wędrówki bohaterów, informacje o florze, faunie oraz zjawiskach typowych dla tego kontynentu, a także wiadomości o środkach transportu i grożących turystom niebezpieczeństwach.
      Kreatywność moich uczniów była ogromna, powstały niezwykłe prace. Niestety na niektórych pojawiły się błędy, nie tylko ortograficzne, ale także merytoryczne. Dlatego w każdej z klas wspólnie ocenialiśmy prace, wskazując jego mocne i słabsze strony, po czym wybraliśmy najlepszy.
      Przy okazji zrealizowaliśmy elementy doradztwa zawodowego – uczniowie ustalali, jakie kompetencje musi posiadać kto

     • Program profilaktyczno-wychowawczy w klasach I-III

      W dniach 23.02 oraz 01.03 uczniowie klasy 1a, 1b, 2b, 2c, 3a i 3e uczestniczyli w programie profilaktyczno – wychowawczym EPSILON. Jego celem jest kształtowanie postaw tolerancji i wzajemnego szacunku w klasie, budowanie pozytywnych relacji pomiędzy uczniami, budowanie poczucia przynależności do pozytywnej grupy rówieśniczej, zapobieganie przemocy rówieśniczej w klasach, zapobieganie izolacji i odrzuceniu. Uczniowie bardzo aktywnie i dużym zaciekawieniem uczestniczyli w warsztatach. [A.M.]

  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 996474
  • Rekrutacja 2024/2025
   • {#1508} 3
   • Plan lekcji
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Godziny dzwonków

   Środa 26.06.2024
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Projekty

  • Partnerzy

   • UNICEF
   • Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo
   • Early Stage
  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej w Pruszkowie
   • 22 728 08 83
   • al. Wojska Polskiego 34
    05-800 Pruszków
    05-800 Pruszków
    Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych