• Wielkie pasje małych ludzi

      Wielkie pasje małych ludzi

      Moi kochani czwartoklasiści zaliczyli właśnie bardzo ważne publiczne wystąpienie.

      W ramach pracy domowej z języka polskiego musieli przygotować trzyminutową wypowiedź na temat swojej pasji. Na lekcji, wykorzystując przyniesione przedmioty, zdjęcia czy prezentacje opowiadali o swoim hobby.

     • Betlejemskie Światło Pokoju

      Prezydent miasta Pruszkowa Paweł Makuch zaprasza na przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Tradycyjnie spotykamy się przy Urzędzie Stanu Cywilnego o godzinie 17:30, 16 grudnia 2022.

      Wydarzeniu towarzyszyć będzie wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek z ZTL “Pruszkowiacy” oraz Grupami Artystycznymi z Miejskiego Ośrodka Kultury “Kamyk”.

     • Rozstrzygnięcie konkursu „My unique Advent Calendar”

      Tradycje związane z obchodami Bożego Narodzenia mogą różnić się w zależności od kraju, ale jest jeden zwyczaj znany już niemal na całym świecie – kalendarz adwentowy. Kalendarze ze słodyczami, drobnymi upominkami, zabawkami, a nawet kosmetykami wprowadzają nas dzień po dniu w magiczny nastrój i powalają odliczać dni do świąt. Jestem pewna, że nigdzie nie znajdziecie takich kalendarzy adwentowych, jakie zostały przygotowane przez uczniów naszej szkoły! Na konkurs językowo-plastyczny wpłynęło aż 50 wyjątkowych prac. Wszyscy zasłużyli na dyplom i wyróżnienie oceną celującą z języka angielskiego. Komisja konkursowa nie miała prostego zadania przy wyborze zwycięzców.

     • Kiermasz świąteczny

      05.12.2022 Zespół do spraw promocji szkoły zorganizował kiermasz świąteczny, podczas którego sprzedawane były ciasta i ozdoby świąteczne.

      Sprzedaż rozpoczęła się o 9.00, a zakończyła o 11.00. Dla całej społeczności szkolnej było przygotowane kakao z piankami.

      Podziękowania kierujemy do osób kupujących, którzy swoją hojnością wsparli Zespół do spraw promocji szkoły. Po raz kolejny jesteśmy pod wrażeniem aktywności podczas zakupów, a także szczodrości i życzliwości dla nas, i tego co wspólnie robimy.

     • BohaterON

      Nasza szkoła wzięła udział, już po raz kolejny w Projekcie BohaterON / DUMNI Z POWSTAŃCÓW. We wszystkich klasach wychowawcy przeprowadzili lekcję dotycząca bohaterów Powstania Warszawskiego. Nauczyciele historii we wszystkich klasach przeprowadzili lekcję dotyczącą walk powstańczych z uwzględnieniem historii Pruszkowa. W naszym mieście Niemcy w czasie II wojny światowej zorganizowali Obóz Przejściowy Dulag 121, dzisiaj znajduję się w tym miejscu muzeum upamiętniające ludność Warszawy, stąd napis: TĘDY PRZESZŁA WARSZAWA.

     • Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

      3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Tego dnia na całym świecie odbywają się uroczystości, których celem jest promowanie praw osób z niepełnosprawnością i działań na rzecz pełnej realizacji tych praw.

      Międzynarodowemu Dniu Osób z Niepełnosprawnościami co roku patronuje określony temat przewodni. W tym roku tematem przewodnim obchodów są innowacyjne rozwiązania wspierające włączenie społeczne osób z niepełnosprawnościami, m.in. poprzez zwiększanie dostępności - czyli takie tworzenie produktów, środowiska, programów i usług, by były użyteczne dla wszystkich w możliwie największym stopniu.

     • Program judo w szkole

      W Szkole Podstawowej nr 3 w Pruszkowie, dzięki staraniom Pani Dyrektor Elżbiety Żurawieckiej oraz Klaudii Śliwińskiej w okresie listopad – grudzień 2022, jest realizowany „Program judo w szkole”. Program został uruchomiony we współpracy z klubem UKS Ulisses Team Pruszków.

      W ramach programu dzieci ze świetlicy mają możliwość udziału w bezpłatnych zajęciach podstaw judo oraz bezpiecznego upadania. Celem programu jest usprawnienie dzieci i zapobieganie wypadkom co powinno się przełożyć również na wzrost bezpieczeństwa w szkole Zajęcia prowadzi trener Przemek Pruszkowski we współpracy z nauczycielami wychowania fizycznego Agnieszką Zatorską oraz Michałem Misiewiczem. [P.P.]

     • Wyniki zawodów judo - listopad 2022

      Listopad był bardzo pracowitym miesiącem dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Pruszkowie, którzy reprezentowali szkołę oraz miasto Pruszków w zawodach judo. W szkole zostały zorganizowane również badania lekarskie, gdzie uczniowie szkoły trenujący judo w klubie UKS Ulisses Pruszków zostali przebadani przez lekarza sportowego. Reprezentacja szkoły wzięła udział w 3 turniejach judo, gdzie zawodnicy wystartowali w wielu kategoriach wagowych w różnych grupach wiekowych. Wszyscy zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze zdobywając medale i miejsca punktowane. Najmłodsi zawodnicy mieli okazję zebrać pierwsze doświadczenia. Organizatorami wydarzeń byli trenerzy Przemek oraz Iwona. Gratulacje dla wszystkich zawodników!!! Duże podziękowania należą się również Dyrekcji Szkoły za pomoc w organizacji badań lekarskich😊. [P.P.]

     • Klasa 3e - Konkurs „Kierunek – Bezpieczeństwo”

      Klasa 3e wzięła udział w konkursie „Kierunek – Bezpieczeństwo” zorganizowanym w ramach Kampanii Kolejowe ABC. Do organizatorów konkursu wpłynęło ponad 4114 prac a jedną z nich była praca klasy 3e, która została wyróżniona i zdobyła nagrodę dla naszej szkoły w postaci lekcji o bezpieczeństwie. Jesteśmy dumni z naszej pracy, tym bardziej, że w konkursie wzięło udział, aż 40 454 uczniów, a nam udało się zdobyć wyróżnienie. Zachęcamy do oglądania zdjęć naszej pracy. [I.Ł.]

  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 600325
  • rekrutacja
   • {#1508} 3
   • Plan lekcji
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Godziny dzwonków

   Środa 31.05.2023
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Partnerzy

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej w Pruszkowie
   • 22 728 08 83
   • al. Wojska Polskiego 34 05-800 Pruszków 05-800 Pruszków Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych