Klasa 5a - na basenach w Strzeniówce
26Uczniowie klasy 5a spędzili niezapomniany poniedziałek na basenach otwartych w Strzeniówce. Wycieczka miała na celu nie tylko zapewnienie uczniom rozrywki, ale również naukę odpowiedzialnego korzystania z wodnych atrakcji.
Baseny w Strzeniówce oferują wiele atrakcji, w tym zjeżdżalnie wodne, brodziki dla młodszych dzieci oraz głęboki basen dla bardziej zaawansowanych pływaków. W przerwach między pływaniem piątoklasiści bawili się na boiskach do siatkówki plażowej i grali w piłkę nożną. Był także czas na relaks i piknik na trawie, gdzie uczniowie mogli zjeść przygotowane wcześniej kanapki. Uczniowie wrócili do szkoły zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń, z nadzieją na kolejne takie wyjazdy w przyszłości. Cała wycieczka była doskonałą okazją do integracji klasy, nauki przez zabawę oraz aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. [K.P.], [J.S.]
Wyniki szkolnego konkursu czytelniczo – plastycznego „Uczniowskie drzewo życzeń”
4Konkurs został przeprowadzony w dniach 20.05.2024 – 07.06.2024r.
Głównym celem konkursu było zainteresowanie uczniów książką Katherine Applegate – „Drzewo życzeń”. Konkurs miał również na celu zachęcić uczniów do refleksji nad sprawami ważnymi w życiu oraz pobudzić ich kreatywność plastyczną.
Udział w I edycji konkursu "Asy z klasy"
Konkurs "Asy z EkoKlasy" polegał na wykonaniu urządzenia AGD w skali 1:1 z materiałów z recyklingu. Urządzenie miało być funkcjonalne, czyli mieć np. otwierane drzwi. Klasa 5c wybrała pralkę Bosh. Uczniowie wykazali się orgromnym zaangażowaniem. [A.B.]
Wycieczka do Grecji
W dniach 23-29 maja, uczniowie klas 4-7 naszej szkoły wzięli udział w niezapomnianej wycieczce do Grecji. Grupa liczyła 50 uczestników.
Podczas wycieczki, pogoda była wręcz idealna. Ciepłe, słoneczne dni sprawiły, że każdy moment spędzony w Grecji był wyjątkowy. Dzieci miały okazję podziwiać piękne widoki, które oferowała grecka przyroda oraz cieszyć się z licznych atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich.
Kochamy Was
Kochani Rodzice
Dziękujemy
za ciepłe słowa, za serce wielkie, za Waszą troskę, która daje nam siłę.
Tato, Mamo życzymy Wam wszystkiego najlepszego, zdrowia i wielu szczęśliwych dni.
5c z wizytą w Muzeum Narodowym
11 czerwca piątoklasiści udali się na wycieczkę do Muzeum Narodowego w Warszawie. Niestety, bywa, że w codziennym pędzie zapominamy o potrzebie obcowania ze sztuką jednak wizyta w muzeum przypomina, że jest to potrzeba towarzysząca człowiekowi od zarania dziejów. Po krótkiej podróży SKM zawitaliśmy w majestatycznym budynku największego muzeum w Warszawie. Zachwycaliśmy się dziełami sztuki starożytnej, kunsztem wybitnych polskich oraz zagranicznych malarzy. Od samego początku najbardziej wyczekiwanym obrazem była „Bitwa pod Grunwaldem”. Zgodnie z przewidywaniami dzieło pędzla Jana Matejki wzbudziło ogromne zainteresowanie i podziw. Nie dało się również przejść obojętnie obok obrazów Józefa Chełmońskiego czy Stanisława Wyspiańskiego. Wyjazd był bardzo udany w szczególności cieszy fakt, że uczniowie w swoich rozmowach o sztuce nawiązywali do wiedzy zdobytej na lekcjach historii. [A.B], [A.P
Wycieczka klas 5 do Gór Świętokrzyskich
10Koniec roku szkolnego nierozerwalnie łączy się wyjazdami na zieloną szkołę. Uczniowie klas 5a, 5c i 6c w dniach 5-7 czerwca odpoczywali w województwie świętokrzyskim w miejscowości Sielpia nad jeziorem Sielpińskim. Pierwszego dnia uczestnicy wyjazdu spacerem kroczyli przez szlak Świętokrzyskiego Parku Narodowego aby dotrzeć na platformę widokową w Gołoborzu, z której rozciąga się wyjątkowo malowniczy widok na okolicę. Towarzyszący przewodnik ciekawie opowiadał o kolejnych punktach wycieczki: Muzeum Misyjnym, Klasztorze Najśw. Krzyża, Świętej Katarzynie oraz Źródełku św. Franciszka. Po dotarciu do ośrodka „Łucznik” uczniowie zostali zakwaterowani w komfortowych pokojach z łazienkami. Dzień zwieńczyła smaczna obiadokolacja oraz szalona zabawa na dyskotece.
Wycieczka edukacyjno-poznawcza klasy 2a i 2c do „Malowanej Zagrody” w Kawęczynie
6W środę, 5 czerwca, klasa 2 a i 2c odwiedziła „Malowaną Zagrodę” w Kawęczynie. Jest to niezwykle urokliwe miejsce, rozległe, związane z polską kulturą ludową. Na początku wizyty uczniowie zostali powitani przez gospodarza po staropolsku. Następnie zwiedzili dawną, wiejską zagrodę z izbą etnograficzną, piekarnię oraz kuźnię. Zasiedli w ławkach starej szkoły i przejechali się po okolicy zadaszonym wozem traperskim. Oglądali mieszkające w zagrodzie zwierzęta, a na koniec prezentowali swoje umiejętności taneczne podczas zabawy dyskotekowej. Wycieczka była świetną okazją do integracji, poznania dawnych zwyczajów, pogłębienia wiedzy na temat pracy piekarza i kowala, a także zaznajomienia się z wyglądem starej szkoły oraz zasadami tam panującymi. [A.M.]
Cykl warsztatów plastycznych w kl. IIIe
25W ostatnich tygodniach w klasie III „e” mama jednego z uczniów pani Agata przeprowadziła z dziećmi bardzo ciekawe warsztaty plastyczne. Najpierw stworzyła w klasie piękną galerię własnych notesów, w czasie oglądania których dzieci podziwiały sztukę ich wykonywania z naturalnych materiałów. Następnie trzecioklasiści poznali tajniki dotyczące sztuki malowania farbami. Głównym celem zajęć było pomalowanie przez uczniów własnych podobizn. Zadanie to wykonali wzorowo. Uczniom warsztaty bardzo się podobały, pracowali z wielkim zaangażowaniem, a ciekawe efekty pracy na pewno widać na załączonych zdjęciach. Pani Agacie bardzo dziękujemy za poświęcony czas i zaangażowanie w przygotowanie spotkania.
Wycieczka do Frajdalandii klas III c, III d, III e
2811.06.2024 uczniowie klas trzecich wybrali się w niezapomnianą podróż do krainy przygód i edukacji w Rodzinnym Parku Rozrywki Letnia pogoda i dobre humory dopisywały wszystkim uczestnikom wycieczki już od momentu wyjazdu autokarem z Pruszkowa. Na miejscu czekało na trzecioklasistów wiele atrakcji, które wzbudzały zachwyt i radość, a wśród nich: park linowy, skoki na eurobunge i na trampolinach, zabawy na dużych dmuchańcach, zjazdy na tyrolce, tunel kreta, labirynt i wspólne zabawy na świeżym powietrzu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy sokolnicze, podczas których dzieci poznały wiele ciekawostek z życia sów, orłów, sokołów i jastrzębi m.in.: jak wyglądają, jak się zachowują, jakie wydają dźwięki i jak polują. Obserwowały drapieżniki z bliska, w locie oraz w spoczynku. Odwiedziły też mini zoo, gdzie podziwiały i karmiły wielbłądy, lamy, alpaki czy owce. To był dzień pełen niez
Wycieczka klasa 6a i 5e
49W dniu 24 maja odbyła się wycieczka klas 6a i 5e na stadion klubu piłkarskiego Legia w Warszawie. Podczas wizyty na stadionie, uczniowie poznali niezwykłą historię tego utytułowanego klubu, spędzili wyjątkowy czas zwiedzając muzeum Legii, trybuny stadionu, ławki rezerwowych, szatnie piłkarzy, salę konferencyjną oraz strefę biznesową klubu. [K.K.-W.]
Piątoklasiści bajkopisarzami
17Uczniowie klas 5a, 5b, 5c na lekcjach języka polskiego poznali wybrane bajki Ezopa, Krasickiego i La Fontaine’a. Analiza utworów pozwoliła uczniom poznać cechy gatunkowe bajki, a następnie wykorzystać teorię w praktyce. Zgodnie z maksymą Konfucjusza „Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem” samodzielnie lub w grupach pracowali nad zestawieniem kontrastowych bohaterów i wymyśleniem historii, która będzie zawierała morał. W ten sposób na 45 minut stali się bajkopisarzami…
Pozwoliłam sobie zebrać stworzone przez moich piątoklasistów utwory, zilustrować je, wykorzystując elementy dostępne w Canvie i stworzyć „Bajki na polskim pisane”. Żałuję, że nie wszyscy odważyli się zaprezentować publicznie swe dzieło, ale przecieramy szlaki, więc może następnym razem…
Laboratoria przyszłości w klasie 1b
W maju klasa 1b na lekcji informatyki, poznała GeniBoty. Jest to niezwykle uniwersalny, wyposażony w wiele funkcji robot edukacyjny do nauki programowania. Otwiera dzieciom drzwi do świata nowoczesnych technologii i edukacji. Uczniowie klasy pierwszej w małych grupach za pomocą specjalnych kart, zakodowywali drogę, którą ma przejechać robot. Dzieci poprzez zabawę, doskonaliły współpracę w grupach oraz umiejętności kodowania. [K.K, I.Ł]
Maj i Czerwiec w świetlicy
7Maj święto naszej szkoły dlatego tydzień poświęcony był patronce Mirze Zimińskiej-Sygietyńsiej. Oglądaliśmy koncerty Zespołu Mazowsze. Dzieci poznały historię życia i twórczości założycieli zespołu.
Każdy lubi czytać - tydzień pod hasłem "Książka moim przyjacielem" upłynął pod znakiem poznawania historii powstania książki. Dzieci wykonały zakładki do książki, projektowały własne ilustracje do przeczytanych tekstów.
Najpiękniejsze słowo Mama. Rozmawialiśmy o szacunku, miłości i miejscu mamy w rodzinie. Dzieci obejrzały film edukacyjny o historii powstania tego dnia. Wykonały piękne laurki dla mam.
Dlaczego obchodzimy "Dzień Dziecka" - film edukacyjny. Dzieci wypowiadały się na temat swoich praw i obowiązków. Wysłuchały wzruszającego opowiadania o małym chłopcu pt. "Jeż". Wnioski dzieci - wszystkie dzieci na całym świecie powinny mieć takie same prawa i obowiązki.
3.06 spóźniony Dzie
Dzień Sportu z okazji Dnia Dziecka w SP3 w Pruszkowie – 3 czerwca 2024
18W dniu 3 czerwca 2024 szkoła zorganizowała Dzień Sportu z okazji Dnia Dziecka. W imprezie udział wzięły wszystkie dzieci. Dla klas 0-3 zorganizowane zostały konkurencje sportowe oraz zabawa taneczna w której animatorami byli starsi uczniowie. Za udział w konkurencjach sportowo-rekreacyjnych każda klasa otrzymała nagrody w postaci słodkich upominków. Konkurencje dla klas 0 – 3 odbyły się dla wszystkich dzieci w dwóch turach, dla pierwszej i drugiej zmiany. Dla klas 4- 8 odbyły się konkurencje sprawnościowe takie jak : sprawnościowy tor przeszkód, konkurs skoków na skakance, , odbicia piłki w siatkówce, konkurs rzutów do kosza oraz konkurs rzutów karnych. Dzieci miały możliwość rywalizacji w konkurencjach sprawnościowych w swoich grupach wiekowych. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne nagrody, a najlepsi sportowcy szkoły otrzymali pamiątkowe puchary Na zakończenie zorganizowany został
Lekcja pokazowa z pszczelarzem w klasach 2c i 1e
Klasa 2c wraz z klasą 1e gościła w poniedziałek, 27 maja, dwóch pszczelarzy (m.in. tatę Wojtka). Przeprowadzona lekcja miała na celu zapoznanie uczniów z życiem pszczół i ogromną rolą, jaką pełnią w środowisku naturalnym. Podczas zajęć dzieci poznały pracę pszczelarza, dowiedziały się jak wybiera się miód z ula i do czego służy podkurzacz. Poznały podział ról i organizację w pszczelej rodzinie oraz zasady bezpiecznego kontaktu z tymi owadami. Jednak największą atrakcją był pokazowy ul, gdzie można przez szyby zobaczyć pszczoły, trutnie oraz matkę pszczelą. Panowie zaprezentowali nam także strój pszczelarza i każda chętna osoba mogła go przymierzyć. To była niezwykle ciekawa i pouczająca lekcja za którą serdecznie dziękujemy. [A.M., A.B.]
Klasa 1e w CKiS na spektaklu pt. "Pocahontas"
Z okazji Dnia Dziecka klasa IE - 03.06. 2024r. poszła na spektakl „Pocahontas” do Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie. Spektakl został przygotowany przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa.
Pocahontas zadziwiła i oczarowała wszystkich swoim wdziękiem i ciekawością świata. Walorami przedstawienia były interesujące kostiumy, rekwizyty, ciekawa sceneria, muzyka i taniec. Przedstawienie dostarczyło dzieciom wiele uśmiechu i dobrej zabawy. [A. B]
X Ogólnopolski Konkurs Plastyczno-Literacki "Twórczość ks. Jana Twardowskiego widziana oczami dziecka"
Oliwia Puchalska uczennica klasy Va zajęła III miejsce w X Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno-Literackim pt. „Twórczość ks. Jana Twardowskiego widziana oczami dziecka" . Zadanie konkursowe polegało na wybraniu wiersza lub tekstu z twórczości ks. Jana Twardowskiego i wykonaniu ilustracji w oparciu o samodzielną interpretację tego utworu. Z uwagi na zasięg ogólnopolski Oliwia odbierze nagrodę podczas Zakończenia Roku Szkolnego 2023/2024.
Gratulujemy Oliwce i życzymy dalszych sukcesów w edukacji.
Warsztaty "Mały kucharz" w oddziale 0a
5We wtorek 7 maja nasi uczniowie z grupy 0 zamienili się w „Małych kucharzy”. Tym razem dzieci postanowiły zrobić gofry jako słodką przekąske. W przygotowaniu tych pyszności pomogły nam p. Katarzyna Karwowska i p.Agnieszka Micek ( prywatnie mamy naszych uczniów Zuzi i Krzysia). Gofry to wafle, które robi się na ciepło i podaje z bitą śmietaną, polewą czekoladową, cukrem pudrem i z sezonowymi owocami. Przy dużym wsparciu i pomocy mam, dzieci wraz z paniami mogły zabrać się do wykonania pysznych gofrów w gofrownicach zakupionych w ramach projektu #Laboratorium przyszłości. Dużo radości dostarczyło dzieciom samodzielne przyozdabianie gofrów według własnych pomysłów oraz ich degustacja. Gofry wyszły wyśmienite. Bardzo dziękujemy naszym wspaniałym mamom za pomoc - zapraszamy ponownie. [K.F],[K.K]
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 1070132
Zbieramy TALENCIAKI
Szanowni Państwo, Przyjaciele Naszej Szkoły!
Od 2 września rusza w Lidlu 3 edycja TALENCIAKÓW. Po raz kolejny mocno na Was liczymy i prosimy -odbierajcie kartoniki przy kasach. Liczymy na zapełnienie pudełek dostępnych w szkole i/lub przesyłanie Talenciaków kodem QR na KONTO NASZEJ SZKOŁY. Dziękujemy! 🥰Godziny dzwonków
Poniedziałek 09.09.2024Galeria zdjęć
brak danych