• Dzień Patronki Szkoły przybrał uroczysty charakter. Zaraz po wejściu do budynku można było zauważyć portret Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej.
      • Uczniowie klasy 5a i 5c 12 stycznia wybrali się na wycieczkę do Płocka. Jedną z atrakcji był udział w spektaklu...
      • W dniach 08-09.12.2023 r. Zespół do spraw promocji szkoły zorganizował kiermasz świąteczny, podczas którego sprzedawane były ciasta i ozdoby świąteczne.
      • 30 listopada 2023 kończy się tegoroczny projekt BohaterON .

        W klasach 4-8 nauczyciele historii, a w klasach 0-3 nauczyciele wychowawcy przeprowadzili lekcje na temat bohaterskiej walki Polaków w czasie Powstania Warszawskiego.
      • 10 listopada w naszej szkole obchodzona była 105 Rocznica Odzyskania Niepodległości. Uczniowie klasy 7b pod opieką Pani Eweliny Paczkowskiej oraz Pani Magdaleny Siniarskiej przygotowali apel.
          • Do nauki nie zawsze służy podręcznik

            Historię narodzin greckich bogów uczniowie klas 5a, 5b i 5c poznali niestandardowo. Tym razem nie usłyszeli Kochani, otwieramy podręczniki…
            W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictw 2.0 p. J. Sawczuk zakupiła do naszej szkolnej biblioteki „Mitologię Greków i Rzymian w komiksie”. Ta niezwykła książka, która ukazała się nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia trafiła do nas na lekcje języka polskiego. Najpierw uczniowie w parach czytali komiks o powstaniu świata, potem go omawialiśmy, analizując poszczególne etapy i odtwarzając drzewo genealogiczne bogów olimpijskich.
            Moi piątoklasiści uznali, że to niezwykle atrakcyjne połączenie słowa i rysunku będzie świetną powtórką przed sprawdzianem z mitologii. Dlatego część z nich postanowiła przeczytać cały komiks i po lekcji udali się do biblioteki, by wypożyczyć mitologię w wersji francuskiej pisarki Sandrine Mirzy zilustrowan

          • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

            W dniu 04.04.2024r w naszej szkole jak co roku był obchodzony Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Symbolem autyzmu jest kolor niebieski. Na znak solidarności z osobami dotkniętymi takim zaburzeniem, uczniowie naszej szkoły w dniu 04.04.2024 ubrani byli w stroje z elementami w tym kolorze. Na szkolnym korytarzu zostały umieszczone informacje na temat autyzmu, prezentacja przedstawiająca znane osoby ze spektrum. Na drzwiach wejściowych pojawiły się również inne dekoracje i symbole, które bezpośrednio kojarzone są z zaburzeniami o charakterze neurorozwojowym, takie jak: żarówka, motyl, puzzle czy dłoń. W sali fitness uczniowie szkoły mogli obejrzeć krótkie filmiki ukazujące życie osób ze spektrum autyzmu, które pomogły zrozumieć i poznać lepiej codzienność osób żyjących z tym zaburzeniem. Akcje podobne do dzisiejszej, mają na celu zwiększyć świadomość uczniów na autyzm oraz uwrażliwić ich

          • Marzec w świetlicy

            Miesiąc marzec był miesiącem intensywnej pracy. Pierwszy tydzień upłynął pod hasłem "Dzień kobiet". Dzieci poznały historię powstania tego święta. Mówiły o roli mamy w ich życiu. Słuchały wierszy i opowiadań. Wykonały prace plastyczne i dekoracje z życzeniami dla wszystkich pań.
            Uczniowie mieli okazję zapoznać się z postacią Fryderyka Chopina. Dowiedziały się o życiu i twórczości najwybitniejszego polskiego kompozytora. Słuchały jego utworów.
            Z inicjatywy nauczycieli świetlicy i we współpracy z samorządem klas młodszych zorganizowano przywitanie wiosny.
            21.03.2024 dzieci uczęszczające do świetlicy wystąpiły z inscenizacją pt "Wiosna" zakończoną "Wiosennym pokazem mody".
            Tradycją świetlicy jest jest kultywowanie zwyczajów i obrzędów naszego kraju. Rozmawialiśmy o zwyczajach i obrzędach Świąt Wielkanocnych u nas i na świecie. Wykonano wiele dekoracji i prac plastyczno-technicznych.
            W

          • Warsztaty "Wielka Piątka" w świetlicy

            W marcu, w świetlicy szkolnej, odbył się cykl warsztatów psycho-edukacyjnych, pod tytułem "Wielka Piątka". Dzieci uczestniczące w zajęciach, uczyły się rozpoznawać emocje, nazywać je i wyrażać w dobry sposób. Przy okazji ćwiczyły głośne czytanie, rysowanie i pisanie, a także umiejętność pracy grupowej. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym Dzieciom! [H.Z.] [A.D.]

          • Klasy 1b, 3a w Jurassic Adventure

            22 marca klasy 1b oraz 3a zwiedziły wystawe Jurassic Adventure w Warszawie. W kilkunastu stylizowanych na prastarą dżunglę salach zamieszkało 46 naturalnej wielkości ruszających się i ryczących gadów. Odwiedzenie wystawy ułatwia dzieciom przyswojenie wiedzy w niecodzienny sposób. Pomagają w tym pracujący na wystawie edukatorzy. Nasi uczniowie mogli zobaczyć najsłynniejsze dinozaury z całego świata: są stegozaury, triceratopsy, celofyzy, jest przedstawiciel długoszyjców, czyli diplodok, znany z ogromnych przednich łap deinocheirus, wyglądający jak ptak beipiaozaur, jest wreszcie najgroźniejszy z drapieżników – tyranozaur.
            Takie ekspozycje tematyczne to nie tylko przepustka do świata nauki, ale przede wszystkim do poszerzenia zainteresowań uczniów. [K.K, M.N]

          • MISTERIUM - ZMARTWYCHWSTAŁ...

            W środowy dzień Wielkiego Tygodnia w naszej szkole SP3 dzieci przedstawiły wydarzenia z życia i śmierci Pana Jezusa.

            Przy akompaniamencie Igora i skrzypaczki Marysi Rolki bielanki i byłej naszej uczennicy dzieci w sposób piękny oddały przeżycia paschalne.

            Święta Zmartwychwstania Chrystusa są największym cudem naszej wiary. Niech więc będą dla każdego serca radością i nadzieją na lepsze jutro.

          • Międzynarodowy Dzień Gofra w świetlicy🧇

            25 marca na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Gofra. Chrupiący przysmak kojarzy się wielu z wakacjami w nadmorskich kurortach czy smakami dzieciństwa. Uczniowie naszej świetlicy szkolnej, również obchodzili to święto. Z okazji Światowego Dnia Gofra mali kucharze poznali tajemnice związane z pieczeniem gofrów. Dzieci pod kierunkiem nauczycieli świetlicy z wielkim zapałem odmierzały składniki i przygotowały ciasto na gofry. Kiedy wszystko było gotowe świetliczaki przystąpiły do pieczenia. Było słodko, smacznie i kolorowo. Głównymi dodatkami do gofrów były bita śmietana, cukier puder oraz dżem jabłkowy. Podczas zajęć dzieci poznały zasady bezpiecznego korzystania ze sprzętu kuchennego. Sprzęt został zakupiony w ramach programu #laboratoria przyszłości. Omówione zostały również zasady higieny podczas przygotowywania posiłków. Gofry wyszły znakomite! Wszystkie dzieci degustow

          • Szkolne czytanie „Wierszyków domowych” Michała Rusinka

            W poniedziałek 18 marca odbyło się szkolne czytanie „Wierszyków domowych” Michała Rusinka.
            Ola, Liza, Matylda, Amelka i Ola z Klasy IV b, Ola i Zuzia z klasy VI d oraz Emilka z VI c, a także wychowawczynie młodszych klas czytały dzieciakom z poziomów I – III „Wierszyki domowe” Michała Rusinka. Celem tej szkolnej imprezy czytelniczej było zachęcenie dzieci do czytania wierszy oraz zainteresowanie ich twórczością Michała Rusinka. Jego wierszyki odkrywają przed czytelnikiem inny sposób patrzenia na zwykłe przedmioty: Budzik, Dywan, Kocyk, Toster itp. Na zakończenie został ogłoszony Szkolny Konkurs Recytatorski, którego tematem są „Wierszyki domowe”.

          • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRZYTULANIA BIBLIOTEKARZA

            Nauczycielki szkolnej biblioteki – panie: Monika Jaśtal i Jola Sawczuk serdecznie dziękują dzieciom ze świetlicy, które
            1 marca z okazji
            MIĘDZYNARODOWEGO DNIA PRZYTULANIA BIBLIOTEKARZA
            sprawiły nam bardzo miłą niespodziankę. Z tej sympatycznej okazji otrzymałyśmy piękną laurkę i kwiaty. Było też przytulanie, potem było czytanie. Dzieci wraz ze swoimi paniami: Lucyną Kalinowską i Małgorzatą Mińkowską wysłuchały książki pod tytułem „Dinks” Martina Widmarka i Emilii Dziubak (książka została zakupiona w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa).

          • Klasa 2a, 2d w Młynie Gąsiorowo

            Dnia 13 marca uczniowie klasy 2a i 2d byli na wycieczce integracyjno – dydaktycznej w „Młyn Gąsiorowo”. Tam szukali i znaleźli wiosnę w ogródku. Poszerzyli swoją wiedzę o zwiastunach wiosennych, a także widzieli klucze powracających żurawi. Następnie poznali zwyczaje i tradycje wielkanocne i ozdabiali krepiną pisanki. Uczyli się także robienia pierogów, które potem jedli na obiad. Na koniec biegali i bawili się na placu zabaw. Ta wycieczka dostarczyła wszystkim uczniom dużo wiedzy, radości i zabawy na świeżym powietrzu. [G.},[M.S],[A.P]

          • Klasa 2a - Pieczenie gofrów

            Dnia 12 marca w klasie 2a było pieczenie gofrów. Dzieci poznały przepis na gofry. Następnie wspólnie z mamami zrobiły ciasto i upiekły pyszne gofry w gofrownicach, które zostały zakupione w ramach programu „Laboratoria przyszłości” Upieczone gofry wspólnie dekorowaliśmy owocami i syropami oraz cukrem. Takie gofry były pyszne. [G.P], [M.S]

          • Godzina dla Ziemi WWF🌎

            Godzina dla Ziemi WWF to akcja, którą obchodzi się na całym świecie W każdą ostatnia sobotę marca. Kojarzona jest głównie z tym, że w symbolicznym geście troski przyszłość naszej planety na jedna godzinę ludzie gaszą światła w swoich domach, a instytucje wygaszają oświetlenie w budynkach użyteczności publicznej.

    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 1021974
    • Rekrutacja 2024/2025
      • {#1508} 3
      • Plan lekcji
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Godziny dzwonków

      Sobota 27.07.2024
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Projekty

    • Partnerzy

      • UNICEF
      • Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo
      • Early Stage
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej w Pruszkowie
      • 22 728 08 83
      • al. Wojska Polskiego 34
        05-800 Pruszków
        05-800 Pruszków
        Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych