Uczniowie klasa 3a na zajęciach rewalidacji doskonali swoje umiejętności wykorzystując GeniBoty.
Jest to niezwykle uniwersalny, wyposażony w wiele funkcji robot edukacyjny do nauki programowania. Otwiera dzieciom drzwi do świata nowoczesnych technologii i edukacji. Uczniowie klasy 3a na zajęciach rewalidacji z wykorzystaniem robotów usprawniali myślenie logiczne i strategicznie .W małych grupach za pomocą specjalnych kart, zakodowywali drogę, którą ma przejechać robot. Dzieci poprzez zabawę, doskonaliły również współpracę w grupach oraz umiejętności kodowania. [M.S.]
Aktualności
Laboratoria przyszłość na zajęciach rewalidacji w klasie 3a
Gorączka Złota - Mały Samorząd
- 8
Nasza szkoła na poziomach klas 1-3 brała udział od września 2024 roku do maja 2025 roku w akcji charytatywnej Gorączka Złota. Akcja zakończyła się zebraniem 30,2kg tak Ważnych "złotych" dla dzieci potrzebujących. Dziękuje serdecznie klasom 1e, 1b, 1f, 2d, 2c, 2e i 3e za pomoc w zebraniu grosików.
Mały Samorząd Uczniowski
Zaproszenie na piknik rodzinny i charytatywny
Konkurs plastyczny pod tytułem "Miejsce pracy rodzica oczami ucznia"
- 5
Uczniowie z klas I – III wzięli udział w konkursie plastycznym pod tytułem "Miejsce pracy rodzica oczami ucznia" zorganizowanego dla szkół przez Praca.pl z siedzibą w Warszawie.
Celem konkursu było przedstawienie umiejętności plastycznych dzieci edukacji wczesnoszkolnej i ukazanie ich spojrzenia na pracę zawodową ich rodziców.
Na terenie szkoły Jury konkursu brali pod uwagę oryginalność wykonanych prac, ich estetykę oraz zgodność z tematem konkursu.
Spośród otrzymanych prac wyłoniono najlepsze cztery, które przesłano do organizatora. [G.P.]
Światowy Dzień Kosmosu w grupie „Motylków”
- 2
21.05.2025r. grupa „Motylków” wyruszyła w daleką podróż, aby zwiedzić kosmos. Zajęcia miały na celu zachęcenie do poznawania i odkrywania tajemnic Wszechświata. Dzieci dowiedziały się czym jest kosmos oraz wzbogaciły swoją wiedzę na temat Układu Słonecznego. Porównywały i starały się zapamiętać wszystkie planety oraz poznały ciekawostki o nich. Nie mogło również zabraknąć kosmicznych zagadek i pracy plastycznej związanej z omawianym tematem. To był dzień pełen pozytywnych emocji.
[A.M.]
Informacje dotyczące rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2025/2026
Rekrutacja we wszystkich szkołach ponadpodstawowych rozpoczyna się od 16 maja 2025r.
- W szkołach na terenie Warszawy odbywa się w elektronicznym systemie rekrutacji na stronie: https://warszawa.edu.com.pl(link otwiera się w nowej karcie)
Wszelkie informacje oraz instrukcja o rekrutacji do szkół ponadpodstawowych warszawskich znajdują się w poniższym linku:
https://edukacja.um.warszawa.pl/-/harmonogram-postepowania-rekrutacyjnego-do-klas-pierwszych-publicznych-szkol-ponadpodstawowych-na-rok-szkolny-2025-2026
https://edukacja.um.warszawa.pl/-/zasady-rekrutacji-do-oddzialow-ogolnodostepnych-na-rok-szkolny-
W szkołach spoza terenu Warszawy informacja, czy rekrutacja odbywa się w systemie elektronicznym, czy należy osobiście złożyć wniosek znajduję się na stronach poszczególnych szkół w zakładce Rekrutacja.
Pozostałe informacje dotyczące rekrutacji znajdują się na stronie Kuratorium Oświaty Warszawie w zakładce Rodzice i Uczniowie – rekrutacja do szkół: Poniżej link do trzech załączników dot. rekrutacji.
https://www.kuratorium.waw.pl/pl/rodzice-i-uczniowie/rekrutacja-do-szkol/18617,Terminy-przeprowadzania-postepowania-rekrutacyjnego-i-postepowania-uzupelniajace.html
Przeliczanie punktów:
https://edukacja.um.warszawa.pl/jak-policzyc-punkty
https://takzdam.pl/kalkulator-punktow/
Informator o szkołach ponadpodstawowych:
https://edukacja.um.warszawa.pl/documents/66399/105567097/Informator_02_24-25+_05b.pdf/7f4c5b3b-bda8-289b-b4a7-20463737c767?t=1715778188296
Jeśli podane linki nie otworzą się bezpośrednio należy skopiować do paska narzędzi.
Spotkanie z przedszkolakami
- 8
Dnia 6 maja w odwiedziny do naszej szkoły przyszły dzieci wraz z wychowawcami z oddziału zerowego z Miejskiego Przedszkola nr 3.
Podczas spotkania dzieci zwiedzały szkołę. Byliśmy w szatni, w bibliotece szkolnej, stołówce oraz w świetlicy i w sali oddziału przedszkolnego. Oglądaliśmy zajęcia SI oraz lekcję w klasie pierwszej.
Następnie przyszli pierwszoklasiści uczestniczyli w lekcji edukacji polonistycznej. Podczas lekcji dowiedzieli się od starszych uczniów z klasy 3a czego dzieci uczą się w szkole oraz jakie mamy różnorodne zajęcia. Zerówkowicze wykazali się również umiejętnością rozwiązywania zagadek, głoskowania, podziału wyrazów na sylaby, przeliczania i układania zdań. W ten sposób wszyscy zdali pierwszy „egzamin do klasy pierwszej”.
Na zakończenie spotkania dzieci z klasy 3a wręczyły wszystkim młodszym kolegom i koleżankom własnoręcznie wykonane piórniki na biurko, a pani dyrektor poczęstowała słodkimi lizakami.
Spotkanie to przyniosło wiele radości zarówno przedszkolakom jak też uczniom klasy 3a. [G.P.], [M.S.]
Niezwykła wyprawa klas 1c i 1f do Smart Kids Planet w Warszawie
- 30
W czwartek, 16 maja, uczniowie klas 1c i 1f wzięli udział w pełnej radości i nauki wycieczce do Smart Kids Planet – interaktywnego centrum edukacji i rozrywki zlokalizowanego w warszawskiej Fabryce Norblina. To wyjątkowe miejsce stworzone z myślą o dzieciach, które poprzez zabawę uczą się logicznego myślenia, współpracy i kreatywności. Na młodych uczestników czekało wiele tematycznych stref edukacyjnych i sensorycznych, w których mogli uczyć się przez działanie. Jedną z głównych atrakcji były warsztaty „Odkrywcy DNA”, podczas których uczniowie poznali fascynujący świat genetyki. Dowiedzieli się, czym jest DNA, jakie informacje zapisane są w naszym kodzie genetycznym oraz jak wygląda cząsteczka DNA. Każde dziecko miało okazję samodzielnie stworzyć kolorowy model tej cząsteczki oraz przeprowadzić proste doświadczenia pod okiem instruktorów. Dużą popularnością cieszyły się także strefy stworzone przez znane marki – Allegro i Carrefour. W strefie Allegro dzieci wcielały się w rolę pracowników centrum logistycznego – kompletowały zamówienia, skanowały produkty, pakowały przesyłki i nadawały je do wysyłki. Z kolei w strefie Carrefour uczniowie mogli bawić się w zakupy i obsługę klienta, ucząc się przy okazji planowania, liczenia i organizacji pracy sklepu. Te aktywności nie tylko sprawiały ogromną frajdę, ale także rozwijały praktyczne umiejętności życiowe. Po intensywnym programie edukacyjnym przyszedł czas na swobodne odkrywanie pozostałych stref – sportowej, konstruktorskiej i kreatywnej. Dzieci z entuzjazmem pokonywały tory przeszkód, budowały własne konstrukcje, malowały, konstruowały i testowały różne pomysły. Wycieczka była doskonałym połączeniem nauki i zabawy, a także okazją do integracji i wspólnego przeżywania nowych doświadczeń. Uczniowie wrócili do szkoły z szerokimi uśmiechami, głowami pełnymi pomysłów i sercami pełnymi pozytywnych emocji. [I.Ch], [M.N]
Projekt edukacyjny „Czytam z klasą”- klasa 2e
- 12
Klasa 2e ukończyła ostatni- 3 moduł projektu edukacyjnego „Czytam z klasą-lekturki spod chmurki” pod tytułem „Świat pełen emocji”. Moduł trzeci dotyczył takich emocji jak: strach i odwaga. Uczniowie w projekcie wykonali następujące zadania:
- wykonali lekturniki dotyczące lektury „Mania dziewczyna inna niż wszystkie autorstwa Julity Grodek,
-wykonali mapę na której przedstawili ważne miejsca z lektury,
-wykonali tzw. „Lekturę w słoiku”- zrobili rysunki do wybranej lektury i zamknęli je w słoiczku,
- narysowali duży kontur postaci z lektury, następnie wypełnili tą postać opisami u rysunkami przedstawiającymi różne jej przygody.
Ponadto dzieci wykonały zadanie emocjonalne; narysowały serduszko, na którym namalowały lub napisały coś, czego się bało, ale udało mu się przezwyciężyć. Cała klasa poprzez udział w projekcie rozwinęła swoją aktywność czytelniczą, udoskonaliła czytanie ze zrozumieniem oraz pogłębiła wiedzę na temat radzenia sobie z emocjami i ukształtowała u czubów postawy empatii i samoakceptacji. [A.B.]
Wyniki konkursu plastycznego „Polski strój ludowy”
Wyniki konkursu plastycznego „Polski strój ludowy” edukacja wczesnoszkolna:
I miejsce: Jakub Michalak 3C
II miejsce: Barbara Maleszewska 2C
III miejsce: Ex aequo- Jan Lewandowski 3B, Zofia Lewandowska 1B
Wyróżnienia: Antonina Brączek 3C, Zofia Lesiak 3C, Hanna Krasnodębska 2D, Karolina Horpynchenko.
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy kreatywności, zaangażowania w wykonanie prac! Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach. Wręczenie nagród odbędzie się podczas zakończenia roku szkolnego 2024/25 [A.B., M.R., A.P.]
„Tusz do paki!” - Mały Samorząd
12 maja w naszej szkole zakończyła się akcja edukacyjno – charytatywna Tusz do Paki. Dzięki pomocy całej społeczności szkolnej możemy wesprzeć zwierzaki.
Dziękujemy😀. [A.P.]
Powodzenia ósmoklasiści!
Realizacja Projektu Ministerstwa Obrony Narodowej - Zawód Żołnierz
W dniu 29.04.2025r. uczniowie klas siódmych i ósmych mieli możliwość w ramach zajęć z doradztwa zawodowego udziału w Projekcie Ministerstwa Obrony Narodowej – Zawód Żołnierz.
Uczniowie podczas spotkania z kpr. Dominikę Będkowską z Wojskowego Centrum Rekrutacji Warszawa-Ochota, otrzymali informację o różnych ścieżkach kariery w wojsku, wymaganiach i możliwościach rozwoju. Uczniowie otrzymali informację o szkoleniach, szkołach ponadpodstawowych w których można zdobywać wiedzę i przygotowanie wojskowe oraz uczelniach wyższych. Spotkanie pozwoliło przekonać się uczniom jak ważny i ponadczasowy jest zawód żołnierza. Dziękujemy to była bardzo cenne doświadczenie dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Pruszkowie.
Poznań – przygoda klas 6a i 6c
- 51
6 maja uczniowie klas 6a i 6c wraz z wychowawcami oraz nauczycielem wspomagającym wyruszyli na trzydniową wycieczkę do Poznania.
Po przyjeździe i zakwaterowaniu rozpoczęło się intensywne zwiedzanie. Na początek uczniowie odwiedzili Katedrę Poznańską oraz Rezerwat Archeologiczny, gdzie wzięli udział w interaktywnej grze terenowej „Drużyna Chrobrego”, łączącej zabawę z nauką o początkach państwa polskiego.
Kolejnym punktem programu był pokaz koziołków na wieży ratuszowej oraz emocjonująca gra miejska QR-Code, dzięki której uczestnicy poznali najważniejsze atrakcje miasta, rozwiązując zagadki i wykonując ciekawe zadania.
Drugiego dnia uczniowie wcielili się w rolę kryptologów podczas gry edukacyjnej „Pogromcy Enigmy”. Następnie odwiedzili Palmiarnię Poznańską, gdzie podczas zajęć survivalowych poznawali rośliny tropikalne i ich zastosowanie w sztuce przetrwania.
Ostatniego dnia uczniowie odwiedzili Rogalowe Muzeum Poznania. Mieli tam okazję poznać historię rogali świętomarcińskich oraz spróbować własnych sił w ich wypieku.
Wieczorami uczniowie integrowali się podczas wspólnych gier i zabaw. Szczególną popularnością cieszyły się gra w mafię i zabawa w chowanego – aktywności, które z pewnością na długo pozostaną w ich pamięci.
Dodatkową atrakcją wyjazdu była podróż pociągiem, która dla wielu uczniów stanowiła ciekawe i nowe doświadczenie.
Pełni wrażeń, wiedzy i wspomnień, uczniowie wieczorem powrócili do Pruszkowa.[K.P.], [A.B.], [J.S.]
Dzień Unii Europejskiej w grupie Motylków
- 2
9 maja obchodziliśmy Dzień Unii Europejskiej. Z tej okazji dzieci z naszego oddziału przedszkolnego zrealizowały zajęcia o tematyce poświęconej temu zagadnieniu. Dowiedziały się czym jest Unia Europejska, dlaczego powstała, jakie kraje do niej należą, a także jak wygląda flaga UE i poznały jej hymn. Następnie każdy wykonał pracę plastyczną dotyczącą omawianego tematu.
[A.M.]
Szóstoklasiści wynalazcami
- 47
Omówienie lektury „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” dla uczniów klas 6a, 6b, i 6c zakończyło się realizacją projektu edukacyjnego Jesteśmy wynalazcami! A dlaczego nie? Zadaniem szóstoklasistów było stworzenie w grupie z rzeczy zbędnych niezwykłego wynalazku, który pomógłby rozwiązać jeden z problemów współczesnych ludzi :-)
Wydawać by się mogło, że to niemożliwe. A jednak kreatywność uczniów przerosła moje oczekiwania! I tak oto w dniu prezentacji wszyscy mogliśmy zobaczyć i przetestować m.in. kapelusz relaksujący, Roll-zbieracz 300, kwiatopójkę, czyścik łapek, zmywakowiczki, polepszacz nastroju i wiele innych. Prawie wszystkie powstały z rzeczy zbędnych, wszystkie działały i wprawiały nas w zdumienie. A mnie cieszyło, że uczniowie ćwiczyli nieszablonowe myślenie, współpracę, prezentację, a także słowotwórstwo, tworząc niezwykłe neologizmy jako nazwy swoich wynalazków.
Kochani, jesteście wielcy! Jestem z Was dumna![A.G.]
Eksperymenty i egzotyka w Łodzi - klasy 5b i 5e
- 53
9 kwietnia dla uczniów klas 5b i 5e był dniem pełnym wrażeń pod hasłem EKSPERYMENTY I EGZOTYKA. Spędzili go w łódzkim Centrum Nauki i Techniki EC1 oraz w ZOO i orientarium.
W zrewitalizowanym kompleksie dawnej Elektrowni Łódzkiej uczniowie przenieśli się w fascynujący świat techniki, historii i nauki. Ścieżka „Przetwarzanie energii” pozwoliła zobaczyć, jak działała dawna elektrownia – oryginalne maszyny, piece do wytopu żelaza oraz generatory prądu oraz dowiedzieć się, jak energia była wykorzystywana, aby zasilać dynamicznie rozwijające się miasto. Ścieżka „Rozwój wiedzy i cywilizacji” okazała się interaktywną opowieścią o wielkich odkryciach naukowych, które zmieniły świat – od wynalazków, które zrewolucjonizowały przemysł, po osiągnięcia współczesnej nauki. Natomiast Ścieżka „Mikroświat – makroświat” ukazała uczniom piękno świata w różnych skalach – od tajemnic atomów po fascynujące zjawiska kosmiczne. Dzięki multimedialnym prezentacjom i interaktywnym stanowiskom piątoklasiści mogli samodzielnie eksperymentować i lepiej zrozumieć otaczający nas świat.
Podzieleni na trzy grupy uczniowie poczuli się jak studenci, biorąc udział w warsztatach laboratoryjnych z zakresu nauk przyrodniczych: Mikroświat w kolorze, Co? Czyli Co nieCo o kobalcie, Magnetyczny powab elektromagnetyzmu. Wszyscy stwierdzili, że marzą o takich zajęciach w szkole.
Popołudnie spędziliśmy w ZOO i Orientarium, gdzie przenieśliśmy się w egzotyczne rejony Azji Południowo-Wschodniej. Największy słoń indyjski w Europie, rekordowych rozmiarów krokodyl gawialowy, krytycznie zagrożone orangutany sumatrzańskie oraz podwodny tunel o długości 26 metrów, z którego można podziwiać przepływające nad głowami rekiny i płaszczki – to tylko część atrakcji, które stały się naszym udziałem. Bonusem był udział w pokazie karmienia i kąpieli słoni w basenie. Niestety nie udało nam się spotkać z kapibarą, która skryła się przed nami i nie chciała wyjść.
Był to niezwykły dzień nauki i rozwijania pasji poprzez zabawę. Jeśli chcecie zobaczyć, jak się bawiliśmy, zapraszamy do obejrzenia galerii.[B.Z.], [A.G.]
🚴 Wycieczka klas 4a i 4b do Miasteczka Ruchu Drogowego w Warszawie 🚦
- 1
30 kwietnia uczniowie klas 4a i 4b wzięli udział w wyjątkowej wycieczce do Miasteczka Ruchu Drogowego w Warszawie. Celem wyjazdu było przygotowanie dzieci do zdobycia karty rowerowej oraz praktyczne utrwalenie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze.
Zajęcia zostały podzielone na trzy części:
- Budowa roweru i sprawy techniczne – uczniowie poznali najważniejsze elementy roweru oraz zasady jego prawidłowego przygotowania do jazdy.
- Pierwsza pomoc – dzieci uczyły się, jak udzielać pomocy w razie wypadku i jak reagować w sytuacjach zagrożenia.
- Praktyczna nauka jazdy – każdy uczestnik miał okazję poćwiczyć jazdę na rowerze na specjalnie przygotowanym torze pod okiem strażnika miejskiego, który czuwał nad poprawnym stosowaniem się do znaków drogowych – zarówno poziomych, jak i pionowych.
Wycieczka była bardzo udana – uczniowie nie tylko poszerzyli swoją wiedzę, ale też spędzili czas w aktywny i przyjemny sposób. [P.K.]
Wyniki konkursu ekologiczno – plastycznego „Obraz lub rzeźba z surowców wtórnych”:
klasy 1-3
I miejsce: Zofia Lewandowska 1D
II miejsce: Jakub Michalak 3C
III miejsce: Ex aequo - Alicja Krasnodębska 2D i Hanna Krasnodębska 2D
Wyróżnienia:
Jan Regner 3c, Aleksandra Mucha 3c, Marcin Szopa 3c, Antonina Brączek 3c
klasy 4-6
I miejsce: Maja Żółtowska 5C
II miejsce: Tymoteusz Zdanowicz 6A
III miejsce: Natasza Stawarska 6C
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy kreatywności, zaangażowania oraz ogromnego serca włożonego w wykonanie prac!
Wręczenie nagród odbędzie się na zakończenie roku szkolnego 2024/25. [M.Min.] [A.P.]
Rok 2025 – Rokiem Olgi Boznańskiej
- 10
Rok 2025 został oficjalnie ogłoszony Rokiem Olgi Boznańskiej – wybitnej polskiej malarki, uznawanej za jedną z najważniejszych postaci sztuki przełomu XIX i XX wieku.
Decyzja ta upamiętnia 160. rocznicę urodzin artystki oraz jej nieoceniony wkład w historię sztuki polskiej i europejskiej.
W związku z obchodami, na lekcjach plastyki oraz w świetlicy uczniowie naszej szkoły mieli okazję zapoznać się z twórczością artystki, przyglądając się jej charakterystycznym portretom, subtelnej kolorystyce i wyjątkowej atmosferze obrazów. Inspirując się stylem Olgi Boznańskiej, wykonali własne prace plastyczne, które stanowią twórczą interpretację jej dzieł.
Rok Olgi Boznańskiej to doskonała okazja, by przypomnieć uczniom, że sztuka może być nie tylko piękna, ale i głęboko poruszająca. To także zachęta, by – wzorem Boznańskiej – patrzeć na świat z uważnością i wrażliwością. [A.P]
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Wszystkie