• Klasa 2a - Podróże po Europie

• 16.01.2022 23:59
        • W klasie 2A realizowana jest innowacja pedagogiczna „Małe i duże po Europie podróże”. Jest ona uzupełnieniem i rozszerzeniem programu o treści z zakresu edukacji krajoznawczej. Innowacja ma za zadanie rozwijać u dzieci postawę ciekawości, zainteresowania miejscami w Europie.
          W ramach realizacji programu dzieci poznają położenie geograficzne wybranych krajów europejskich, poszerzają wiadomości na ich temat. Zajęcia te obok przekazania uczestnikom zajęć konkretnej wiedzy  i umiejętności mają na celu aktywizację uczniów oraz pomoc w przełamaniu ich wewnętrznych oporów, jak również dostrzeżenie swojej wartości.

Od początku roku uczniowie poznali Niemcy – bajkową ojczyznę braci Grimm, Czechy z labiryntami skalnych miast, Słowację z urokliwą Bratysławą, Belgię ze stolicą NATO i Unii Europejskiej oraz Francję ze słynną paryską Wieżą Eiffla i pełnym wrażeń Disneylandem.
          W II półroczu dzieci poznają takie kraje jak Holandia, Włochy, Austria, Grecja czy Hiszpania.

[A.M.]

• Ogólnopolski program ekologiczny w klasach drugich

• 16.01.2022 23:54
        • „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych poświęcony tematyce ekologicznej, organizowany przez markę Kubuś. Jego celem jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie je do ruchu już od najmłodszych lat. Akcja objęła swoim zasięgiem już ponad 6,5 miliona dzieci. W naszej szkole w klasach 2A, 2B, 2C i 2D uczniowie biorą udział w zajęciach tematycznych, podczas których uczą się troszczyć o środowisko naturalne, poznają podstawowe zasady ekologii. Nasi drugoklasiści dowiadują się, dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznają korzyści płynące z ruchu. Program wprowadza w piękny i fascynujący świat natury, uwrażliwia na otaczające środowisko, uczy przy tym jak o nie dbać i chronić. Sprawia nam wiele radości, dobrej zabawy i satysfakcji z osiągniętych celów.

[A.M.]

• Klasa 1b - Bałwanki

• 07.01.2022 14:56
        • Podczas nauki zdalnej klasa 1a w czasie zajęć z edukacji technicznej wykonała piękne bałwanki. Uczniowie byli bardzo zaangażowani w swoją pracę. Zapraszamy do obejrzenia prac uczniów w galerii. [M.N.]
        • Klasa 3b - warsztaty "Ogród w słoiku"

• 07.01.2022 14:57
        • 13 grudnia 2021 roku klasa 3b wzięła udział w warsztatach „Ogród w słoiku”. Dzieci mogły wykonać samodzielnie wybrany „ogród w słoiku”. Oprócz ciekawie spędzonego czasu, dzieci mogły posłuchać ciekawostek przyrodniczych związanych z roślinami wykorzystywanymi w warsztatach, jak również poznać podstawy życia flory i fauny w wybranym z tematyką ekosystemie.
          W ciekawy i niekonwencjonalny sposób rozwijały swoje zdolności plastyczne i percepcyjne podczas wykonywania dziecięcego ogrodu w słoiku. [A.P.]
        • Klasa 1c - Wycieczka do Teatru Lalka

• 21.12.2021 15:43
        • 14 grudnia klasa 1c wybrała się na wycieczkę do Teatru Lalka. Uczniowie obejrzeli przepiękne legendy warszawskie Artura Oppmana. W kameralnej atmosferze aktorzy wystawili dwie opowieści:" Złota kaczka" i "Kościół Panny Marii".
          Dzieci miały również okazję obejrzeć wystawę związaną z historią powstania teatru oraz posłuchać ciekawostek o lalkach teatralnych. [M.D.]