• Klasa 2a - Warsztaty garncarskie, czyli jak ulepić garnek

• 24.04.2022 22:43
        • W piątek, 22 kwietnia, klasa 2A brała udział w warsztatach garncarskich w Muzeum Starożytnego Hutnictwa w Pruszkowie. Dzieci poznały różne techniki wykonywania naczyń. Samodzielnie zrobiły naczynia z gliny – dawnymi technikami, bez użycia koła garncarskiego. Ugniatały i wałkowały glinę, sklejały i wygładzały wałeczki, a na zakończenie pracy ozdabiały gotowe naczynia. Wszystkie swoje prace zabrały potem do domu.

[A.M.]
        • Wycieczka do gospodarstwa edukacyjnego "Cuda i Wianki"

• 22.04.2022 18:56
        • W dniu 12.04 klasy 1a, 1b, 1c, 1d wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa edukacyjnego „Cuda i Wianki” w Kicinach. Piękna pogoda pozwoliła na świetną zabawę w otoczeniu przyrody i zwierząt. Podczas wizyty mieliśmy okazję karmić króliki, kuce i kozy. Największą atrakcją były niezwykle łagodne alpaki pozwalające się głaskać, dotykać, przytulać i karmić.
          Uczestniczyliśmy też w zajęciach plastycznych, gdzie każdy wykonał wielkanocną pisankę. Braliśmy udział w grze terenowej i piekliśmy podpłomyki. Na zakończenie wycieczki zorganizowano ognisko.
          ​​​Naładowani pozytywną energią i pełni wrażeń wróciliśmy do Pruszkowa. [M.N]

• Klasa 1e  - Warsztaty plastyczne
        • Klasa 1e - Warsztaty plastyczne

• 22.04.2022 15:51
        • W ostatnich dniach w klasie 1e odbyły się warsztaty plastyczne.

Uczniowie wykonali piękne stroiki świąteczne a także świece. Każdy ozdobił swoją pracę według własnego pomysłu. Podczas warsztatów rozmawialiśmy o różnych technikach plastycznych które będziemy poznawać w kolejnych miesiącach nauki .Celem warsztatów było rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej dziecka oraz jego indywidualnych  zdolności twórczych.

Była to świetna twórcza zabawa. [P.Ch.]

• Klasa 1e - Ciekawi świata

• 22.04.2022 15:48
        • Uczniowie klasy I e wykorzystując piękną pogodę i uroki wiosny udali się do pobliskich parków na lekcję przyrody, która dostarczyła nam nie tylko wielu wiadomości, ale również niezapomnianych wrażeń. Park odkrył przed nami swe piękno. Podziwialiśmy wiosenne barwy, rosnące krzewy i drzewa, słuchaliśmy odgłosów przyrody, ,,rozmawialiśmy" z drzewami.

Podczas wycieczki zbieraliśmy najpiękniejsze kolorystycznie liście, którymi przyozdobiliśmy nasz klasowy kącik przyrody. Znaleźliśmy również chwilę czasu, aby odpocząć przy szumie fontann i kwitnących kwiatach. [P.Ch.]

• Klasa 3c – Projekt edukacyjny „ODLOTOWY PRUSZKÓW”

• 06.04.2022 23:36
        • Uczniowie klasy 3c w grudniu 2021 roku przystąpili do realizacji projektu edukacyjnego „Odlotowy Pruszków”. Celem projektu jest zwiększenie świadomości ekologicznej uczniów przez zwrócenie ich uwagi na przyrodę występującą w najbliższej okolicy miejsca zamieszkania, a także zachęcenie uczniów do prowadzenia własnych obserwacji przyrodniczych.

Projekt składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej i w naszej szkole prowadzany jest przez ornitologa Łukasza Wardeckiego. Uczniowie w ramach realizacji projektu w pierwszej części obejrzeli prezentację multimedialną o ptakach, ich wyglądzie, sposobie odżywiania zachowaniach i terenach lęgowych. W drugiej części - praktycznej razem z panem ornitologiem wybrali się na lekcję terenową i najbliższej okolicy szkoły, podczas której wspólnie wyszukiwali, rozpoznawali i obserwowali zaprezentowane wcześniej ptaki.

W ramach projektu w miesiącach grudzień - marzec trzecioklasiści wykonali także dwie prace projektowe: własnoręczne karmniki z butelek PET oraz kule z pokarmem dla ptaków. W tym niezwykle trudnym okresie zimowym uczniowie starali się dbać aby w karmnikach umieszonych w szkolnym ogrodzie, na parapecie klasy, a także w pobliskim parku nie zabrakło pożywienia dla ptaków.

Taka forma zajęć edukacyjnych spodobała się wszystkim uczestnikom, a w szczególności zajęcia w terenie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zadania do realizacji. [K.Ś.]