• Klasa 3a - Bakterie wokół nas

• 30.03.2023 10:14
        • Uczniowie klasy 3a wykonali ciekawe plakaty o bakteriach, z którymi styka się każdy z nas. Poznali bakterie pożyteczne i te, które wywołują różne choroby. Podczas wykonywania prac mogli uświadomić sobie jak ważna jest dbałość o czystość i higienę.
          [A.M.]
        • Warsztaty z przedstawicielami komendy Stołecznej Policji w klasach pierwszych

• 03.04.2023 14:23
        • Dnia 28 marca odbyły się warsztaty z przedstawicielami Komendy Stołecznej Policji. Tego dnia uczniów zerówki i klas pierwszych odwiedził sierżant Borsuk, maskotka Komendy Stołecznej Policji.
          Borsuk rozmawiał z dziećmi o ich bezpieczeństwie w różnych codziennych sytuacjach. Podczas spotkania przyjaciel borsuk przypomniał dzieciom jak bezpiecznie bawić się i zachowywać, a także jak unikać zagrożeń.
          Uczył także: Jak prawidłowo wezwać służby? Co zrobić, gdy ktoś potrzebuje pomocy? Kto to jest nieznajomy i jak się zachować, kiedy nas zaczepia? Jak zachować się w sytuacjach trudnych, zagrażających zdrowiu i bezpieczeństwu? Co zrobić, gdy ktoś potrzebuje pomocy? Jak taką pomoc wezwać?
          Taką lekcję z pewnością wszyscy zapamiętają na długo.
          [G.P.]
        • Klasa 1b - odwiedziny przedszkolaków z Przedszkola "Tuptuś"

• 30.03.2023 10:06
        • W ramach adaptacji dzieci 6-letnich do warunków szkolnych 28 marca odwiedziły nas przedszkolaki z Przedszkola "Tuptuś".
          Uczniowie klasy 1b wraz z wychowawcą i p. Beatą Żebrowską wprowadzili przedszkolaków w szkolny świat. Dzieci zwiedzały szkołę, odwiedziły min. stołówkę, bibliotekę, salę gimnastyczną oraz klasopracownię numer 27. W klasie zapoznały się z uczniami klasy 1b, zobaczyły co znajduje się w klasie: ławki, krzesła, zieloną tablicę oraz tablicę interaktywną.
          Zapoznały się z jej działaniem, sposobem korzystania. Mogły zobaczyć na czym polega ciekawa nauka i poznawanie świata liter i liczb.
          Goście otrzymali upominki- odblaskowe zawieszki i medale SPnr 3.
          Od przedszkolaków otrzymaliśmy podziękowanie i upominki dla uczniów klasy 1b - dwie gry.
          Uczniowie klasy 1b sprawdzili się w roli gospodarzy i w sposób bardzo odpowiedzialny zaopiekowali się młodszymi kolegami i koleżankami.
          [A.F.] [B.Ż.]
        • Klasa 2c,2d - Wycieczka do Karolina

• 29.03.2023 09:40
        • Dnia 22 marca klasy 2C i 2D wybrały się na kolejną w tym roku szkolnym wycieczkę do Centrum Folkloru Polskiego „Karolin”. „Kompanija wesoła” to warsztaty muzyczne, w których wzięli udział uczniowie. Artysta zespołu Mazowsze poprowadził niezwykłą lekcję. Dowiedzieliśmy się jak wzmacniać głos oraz jak ważny podczas śpiewu jest oddech. Nauczyliśmy się ludowej piosenki :”Polka Tramblanka”, do której zagraliśmy na instrumentach perkusyjnych. „ Wielkanoc na ludowo” to kolejna ciekawa lekcja. Poznaliśmy zwyczaje związane ze świętami wielkanocnymi oraz wykonaliśmy oryginalne ozdoby świąteczne inspirowane sztuką ludową. [M.D], [J.W]