• Klasa 1c – poznajemy tajniki pracy fizjoterapeuty

• 07.05.2023 23:10
        • W klasie 1c odbyła się lekcja, która miała na celu zaznajomienie uczniów z pracą fizjoterapeuty. Gościem była p. Dorota Szopa, która przybliżyła dzieciom jak poprawia kondycję psychofizyczną swoich pacjentów, łagodzi ból oraz przywraca sprawność organizmu. Uczniowie mieli okazję zobaczyć odcisk swojej stopy oraz wykonać ćwiczenia na ścieżce sensorycznej.
          [M.P.]
        • Klasa 3d i 3e – na wycieczce w Toruniu

• 07.05.2023 23:06
        • 27 kwietnia uczniowie klasy 3d oraz 3e udali się do Torunia.  Pierwszą atrakcją była wizyta w Piernikowej Chacie. Podczas pobytu uczestnicy nie tylko mogli zobaczyć jak wyrabia się tradycyjne toruńskie pierniki, ale też wziąć czynny udział w ich powstawaniu. Własnoręcznie przygotowane wyroby stały się niepowtarzalną pamiątką z Torunia. Kolejnym etapem wycieczki była gra terenowa, która miała na celu poznanie miasta w aktywny sposób. Na koniec dzieci dowiedziały się jak w średniowieczu wyglądał kupiecki Toruń oraz uczestniczyły w interaktywnym pokazie. [M.R.] , [I.Ł.]
        • Wizyta dzieci z przedszkola nr 10

• 04.05.2023 08:48
        • W kwietniu odwiedziły naszą szkołę dzieci z przedszkola nr 10 - była to grupa sześćiolatków. Celem ich wizyty było zapoznanie się z budynkiem szkoły jak również ze szkolną atmosferą. Na samym początku przedszkolaki został przywitane przez uczniów klasy IIa, którzy przygotowali dla nich krótki występ. Na smym początku trochę nieśmiało ale z dużym zaciekawieniem przeszli kroytarze szkolne spotykając innych pracowników szkoły. Dzieci odwiedziły m.in. szkolną bilbiotekę, gabinet Pani pielęgniarki, gabinet dyrektora, salę integracji sensorycznej oraz salę gimnastyczną. Były też w świetlicy i szkolnej zerówce. Odwiedziły też jedną z sal lekcyjnych, gdzie przy okazji mogły usiąść w ławkach jak prawdziwi uczniowie. Na zakończenie zostały przygotowane dla przedszkolaków krótkie zajęcia plastyczne gdzie na przygotowanych foliach miały za zadanie namalować wiosnę.
          Serdeczne podziękowania dla dyrekcji oraz nauczycieli z przedszkole nr 10 za wspaniale spędzony czas. [M.N], [P.Ch.P], [M.R]
        • Klasa 1b – Warsztaty garncarskie

• 03.05.2023 16:11
        • W dniu 25 kwietnia uczniowie klasy 1b uczestniczyli w warsztatach garncarskich "Jak ulepić garnek" w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie.
          Garncarstwo to jedno z najstarszych rzemiosł. Pierwsze naczynia gliniane zaczęto wykonywać na ziemiach polskich już ponad 7000 lat temu, w okresie neolitu.
          Zajęcia w muzeum miały formę warsztatów, podczas których uczniowie poznali różne techniki wykonania naczyń.
          Uczestnicy samodzielnie wykonali naczynia z gliny - dowolnymi technikami, bez użycia koła garncarskiego.
          Ugniatali, wałkowali glinę, sklejali i wygładzali wałeczki z gliny. Na zakończenie pracy ozdabiali gotowe naczynia.
          Warsztatom towarzyszyły: miła atmosfera,dobry humor, duże zaangażowanie, wytrwała praca i kreatywność.
          [A.F] [B.Ż]
        • Klasa 2e - wygrani uczniowie w konkursach międzyszkolnych

• 26.04.2023 23:14
        • Wygrana uczniów z klasy 2e w konkursach międzyszkolnych: „Wykonaj ilustrację do wybranego wiersza o tematyce wiosennej” oraz „Napisz wiersz o wiośnie”  organizowanych przez Miejską Biblioteką Publiczną im. H. Sienkiewicza. Filia nr 2 "Czytanka"
          W ramach współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. H. Sienkiewicza. Filia nr 2 "Czytanka", uczniowie klasy 2e po raz kolejny brali udział w konkursie międzyszkolnym. Konkursy cieszył się ogromnym zainteresowaniem – przystąpili do nich uczniowie z pobliskich szkół w Pruszkowie. Wszystkie prace były piękne i fantastycznie wykonane!  Jury miało nie lada zadanie, aby wyłonić spośród prac te najpiękniejsze, ponieważ wszystkie były bardzo ciekawe, kolorowe, przyciągające uwagę.
          Ogromne gratulacje dla:
          Anastazji Banasiak - I i II miejsce