• Klasa 2e - Nauka Programowania- Pociąg Intelinio

• 07.02.2023 10:40

• Podczas realizacji tematu "Matematyczna lokomotywa" na lekcjach edukacji wczesnoszkolnej uczniowie klasy IIe wykorzystując interaktywny pociąg Intelino Smart Train wybrali się w matematyczną podróż. Pociąg wykorzystuje najnowszą technologię w zakresie robotyki, dzięki czemu uczniowie mogli sterować nim zdalnie za pośrednictwem aplikacji, jak również stosować czujniki tworząc polecenia bezpośrednio na torach za pomocą kolorowych listew. Przeprowadzone zajęcia były znakomitym sposobem uczenia się programowania z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.
          Dzieci wzbogacały słownictwo, utrwalały kierunki (prawo, lewo, w przód i tył), pracowały w trzyosobowych grupach by w efekcie finalnym stworzyć wspólną całość. Oprócz podstaw konstruowania i kodowania zabawa pociągiem pozytywnie wpłynęła na integrację zespołu klasowego. [P.Ch.]
        • Dodatkowe zajęcia kulinarne MasterChef  dla klas 1-3
        • Dodatkowe zajęcia kulinarne MasterChef dla klas 1-3

• 06.02.2023 22:35
        • W I semestrze bieżącego roku szkolnego grupa uczniów z klas 1-3 dzięki sprzętom zakupionym w ramach Laboratoriów Przyszłości mogła uczestniczyć w dodatkowych zajęciach kulinarnych. Program zajęć kulinarnych umożliwiał naukę dzieci gotowania, ale także pracy w grupie, podziału obowiązków i dogodnego rozplanowania czasu potrzebnego do przygotowania potrawy. Dostosowanie programu do poziomu wiedzy kulinarnej dzieci, zapewniał uczestnikom możliwość opanowania umiejętności gotowania i zainteresowania jej dalszym pogłębianiem tematu.

Wychowankowie podczas tych zajęć usprawniali się manualnie poprzez krojenie, obieranie czy mieszanie, a także dowiedzieli się jak bezpiecznie korzystać ze sprzętu gospodarstwa domowego tj. kuchenka elektryczna, sokowirówka, robot kuchenny, mikser czy też piekarnik.

Podczas zajęć było bardzo dużo śmiechu i zabawy. Dzieci z radością pracowały i chętnie porządkowały swoje miejsca pracy. Zajęcia te nauczyły dzieci czerpania radości ze wspólnego przygotowywania przysmaków. Zachęciły je też do zdrowego odżywiania pokazując, że to, co jest zdrowe może też ładnie wyglądać i wyśmienicie smakować. [K.Ś.]

• 03.02.2023 09:37
        • Karnawał to czas pełen wrażeń, muzyki i kolorów nie tylko dla dorosłych. Również wśród dzieci jest bardzo lubianą i wyczekiwaną atrakcją. Dostarcza im wielu wrażeń i przeżyć. Nie inaczej było 26 stycznia ponieważ na pięknie udekorowanej sali gimnastycznej odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas 0-3. Uczniowie przebrani były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, królewny, biedronki, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów, żołnierzy…nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. W czasie zabawy na sali było bardzo kolorowo. Wszyscy bawili się bardzo wesoło, a uśmiech nie schodził z twarzy dzieci. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały aulę. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.
          Dziękujemy dzieciom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów a Radzie Rodzoców za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia. [M.N.]
        • Klasa 2a - Warsztaty garncarskie

• 02.02.2023 19:01
        • W styczniu klasa 2A wzięła udział w warsztatach garncarskich w Muzeum Starożytnego Hutnictwa w Pruszkowie. Dzieci poznały różne techniki wykonywania naczyń. Samodzielnie zrobiły naczynia z gliny. Ugniatały i wałkowały glinę, sklejały i wygładzały wałeczki. Po powrocie do szkoły uczniowie pomalowali swoje prace farbami i zabrali do domu. [M.N] [M.R]
        • Klasa 1c i 3c - Musical „Kosmos”

• 30.01.2023 14:32
        • Klasa 1c i 3c miała przyjemność obejrzeć 27.01.2023 r. musical „Kosmos”. Była to niepowtarzalna opowieść Wszechświata, zachwycających gwiazd, planet, księżyców, o jego sile niewyjaśnionej, doskonałej, która daje życie nieskończone. Musical przedstawiał problemy współczesnego świata, bazując na kluczowych wartościach oraz ich ulotności, a wszystko w kosmicznej scenerii. Pokazywał jak bardzo w życiu potrzebna jest miłość, przyjaźń, radość i nadzieja. Spektakl wzbogaciły ręcznie malowane horyzonty oraz oryginalna scenografia. Bogactwo akrobacji i tańca zadziwiło uczniów, a skłaniające do refleksji dialogi i muzyka, wzruszyły oraz dodały energii.
          [M.P.], [A.K.]