• Trzecioteścik

• 17.05.2023 19:09
        • W dniach 26 - 28 kwietnia uczniowie klas III przystąpili do ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty OMNIBUS zaproponowanego przez MAC Edukację. Dzieci rozwiązywały testy z edukacji polonistycznej, przyrodniczej i matematycznej. Sprawdzian ma zweryfikować umiejętności ucznia po pierwszym etapie edukacji. Na wyniki i podsumowanie sprawdzianów będziemy czekać do końca maja. Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki!
          [K.Ś.]
        • Klasa 1b - projekt "Europa i ja"

• 15.05.2023 17:43

• Utrwalamy wiedzę o swoim mieście

• 06.06.2023 19:06
        • We wszystkich klasach trzecich odbyły się lekcje o Pruszkowie. Miały one na celu przede wszystkim rozwijanie zainteresowania uczniów historią miasta oraz jego walorami turystycznymi, a także kształtowanie właściwego stosunku do własnej miejscowości. Trzecioklasiści zapoznali się z położeniem Pruszkowa na mapie Polski, historią miasta oraz zabytkami w naszym mieście. Obejrzeli prezentację multimedialną i wysłuchali legend związanych z miastem, w którym mieszkają. Na zakończenie wyrecytowali wybrane wiersze oraz przystąpili do konkursu wiedzy o swoim mieście pt. "Pruszków - moje miasto".
          Największą liczbę punktów zdobyło 11 uczniów. Wyłonieni zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowy dyplom oraz drobne upominki. Dziękujemy Panu Konradowi Sipierze za przekazanie nagród dla dzieci.
          [A.M., P.G.]
        • Klasa 3a i 2a - wycieczka do Mandorii

• 11.05.2023 20:09
        • 8 maja uczniowie klas 3e oraz 2a wybrali się do parku rozrywki- Mandoria w Rzgowie. Park jest zadaszony i wystylizowany na renesansowe miasto handlowe. W środku można było znaleźć wiele atrakcji takich jak: roller-coastery, karuzele, zjeżdżalnia na 6 torów, łódki na wodzie oraz lustrzany labirynt. Po wielu godzinach zabawy z przerwą na obiad uczniowie wrócili zadowoleni i pełni wrażeń. [I.Ł], [M.N]
        • Klasa 2a - Spotkanie przy herbacie

• 10.05.2023 22:21
        • 9. maja klasa IIa wyruszyła w podróż do Sri Lanki na pola herbaty. Umożliwiły to warsztaty, które poprowadziła dla uczniów Pani Sabina Piłat autorka kanału na YouTube - Nauka w Plecaku. Klasa miała okazję zobaczyć jak wygląda zbiór herbaty. Dowiedzieli się również ile czasu zajmuje kobietom praca podczas zbiorów liści herbaty oraz jednogłośnie stwierdzili, że jest to bardzo ciężka praca. W trakcie warsztatów poznaliśmy różne odmiany herbat i nauczyliśmy się je rozróżniać. Największą atrakcją cieszyła się degustacja zielonej herbaty z miętą. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał woreczek prawdziwej zielonej herbaty.
          Bardzo dziękujemy Pani Sabinie za tą inspirującą dawkę wiedzy oraz wspaniale spędzony czas. Czekamy na kolejne tak interesujące warsztaty. [M.N], [M.R]