• Wycieczka do Czerska i Otwocka Wielkiego - klasa 2a

• 28.09.2023 17:34
        • Dnia 20 września uczniowie klasy IIa wyjechali na długo oczekiwaną wycieczkę, zorganizowaną w ramach programu Poznaj Polskę.
          Podczas wycieczki uczniowie zwiedzali ruiny zamku Książąt Mazowieckich w Czersku. Tu uczestniczyli w żywej lekcji historii. Obejrzeli do dzisiaj zachowane mury zamku oraz wszystkie trzy wieże. Podziwiali też pradolinę Wisły z okna wieży. Zobaczyli jajo smoka. Sprawdzili też jak więziono ludzi w dybach.
          Drugim punktem wycieczki był Pałac w Otwocku Wielkim. Tam z zainteresowaniem wszyscy podziwiali pałac z zewnątrz i zwiedzali mieszczące się w nim Muzeum Wnętrz. Najbardziej podobały się instrumenty muzyczne, przepiękne meble i porcelana. Potem był spacer alejkami parku wśród wiklinowych wyrobów. Ostatnim – trzecim punktem był pyszny obiad i powrót do szkoły.
          To była ciekawa wycieczka po ziemi mazowieckiej. [G.P., M.S.]
        • Dzień chłopaka w klasie 1a

• 28.09.2023 17:26
        • 30 września obchodzimy Dzień Chłopaka. Z tej okazji w kl.1a odbyły się eksperymentalne warsztaty. Było bardzo ciekawie, ekscytująco i "wybuchowo". [A. M.]
        • Dzień bez samochodu - klasa 2c

• 25.09.2023 18:53
        • Dzień bez Samochodu to międzynarodowa kampania proekologiczna świętowana corocznie 22
          września, mająca wspomóc proekologiczne idee i zmniejszyć ilość spalin wytwarzanych przez miliony aut poruszających się po miastach.
          W klasie 2C odbyła się lekcja poświęcona temu zagadnieniu. Dzieci rozmawiały o tym, jakie są plusy i minusy przemieszczania się samochodami i jak można inaczej się poruszać. Obejrzały film edukacyjny, a następnie wykonały pracę techniczną związaną z omawianym tematem. [A.M.]
        • "Sprzątanie świata łączy ludzi" w klasie 2c

• 25.09.2023 18:50
        • Sprzątanie Świata to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie
          nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Głównym jej przesłaniem jest podejmowanie działań, dzięki którym nauczymy się minimalizować ilość odpadów i będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami, a dzięki temu nie będziemy zaśmiecać, nadmiernie zużywać i niszczyć środowisko.
          Klasa 2c w ramach akcji wykonała prace plastyczne w formie plakatu nawiązującej do hasła akcji "Sprzątanie łączy ludzi". Powstały pomysłowe, ciekawe dzieła, które możemy podziwiać na naszym holu głównym. [A.M.]
        • Klasa 1a-Dzień Kropki

• 25.09.2023 18:42
        • W kl. Ia Dzień Kropki obfitował w liczne zabawy i zadania. Jednym z nich było wyklejenie tęczy kropkami z plasteliny. Piękne prace uczniów zdobią korytarz naszej szkoły. [A.M, M.B]