Strona główna
Powitanie Wiosny w Naszej Szkole🌼🌷
4221 marca w naszej szkole odbyło się radosne i pełne kolorów powitanie wiosny. Tradycyjnie uczniowie klas 0-3 pożegnali zimę i przywitali nową porę roku tańcem oraz śpiewem. Nie zabrakło również pokazu mody, podczas którego dzieci zaprezentowały barwne, wiosenne stroje.
Sala gimnastyczna zamieniła się w piękną łąkę pełną kwiatów, tworząc wyjątkową atmosferę. To był dzień pełen radości i uśmiechu, który na długo pozostanie w naszej pamięci! [G.P.]
Dzień Kolorowej Skarpetki - symbolicznie wspieramy osoby z zespołem Downa!
321.03 wielu uczniów i nauczycieli okazało solidarność z osobami z Zespołem Downa poprzez założenie dwóch kolorowych skarpetek. Niby tak mało, a znaczy tak wiele! Dziękujemy wszystkim zaangażowanym i jak zawsze w kolejnym roku liczymy na więcej 💛 [J.S.]
Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa w naszej szkole
21 marca obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – wyjątkowe święto, które przypomina o jedności, szacunku i wsparciu dla osób z ZD.
Z tej okazji w naszej szkole pojawiły się okolicznościowe gazetki, a uczniowie szkolnego Koła Wolontariatu zaangażowali się w przygotowanie plakatów uwrażliwiających na ten dzień. Ich celem było szerzenie wiedzy oraz budowanie atmosfery akceptacji i zrozumienia.
Klasa 3d - Jak powstaje ser?
9W ramach omawianych tematów klasa 3d wykonała z zaangażowaniem piękne i smakowite - Serowe przekąski. Wykorzystali uczniowie wiele rodzajów sera( podpuszczkowe,dojrzewające z przerostem niebieskim,sery żółte różne rodzaje,mozzarella, topione) Pomysły na podanie sera były bardzo różnorodne ozdobione warzywami ,owocami,wędliną.[A.P],[M.O]
Klasa 1a - Lekturowe inspiracje
11Uczniowie klasy 1a zainspirowani lekturą o Niesamowitych Przygodach 10 Skarpetek, postanowili stworzyć swoich własnych skarpetkowych bohaterów i udało się. Przedstawiamy efekty naszej pracy, przy której świetnie się bawiliśmy. [K.F] [K.K]
Klasa 3b - Z wizytą w teatrze Lalka w Warszawie
911 marca uczniowie klasy 3b wybrali się koleją SKM do Warszawy na spektakl pt."Wakacje Mikołajka".
Po obejrzeniu spektaklu uczniowie zwiedzili kulisy teatru Lalka. Obejrzeli pomieszczenia, w których przechowuje się elementy dekoracji, rekwizyty, garderoby aktorów. Zapoznali się z urządzeniami, przedmiotami naśladowującymi np.: wiatr, grzmoty, deszcz. Sami mogli poczuć się jak aktorzy, gdy odgrywali scenę zainicjowaną przez aktora.nUczniowie byli bardzo zadowoleni z wycieczki i w drodze powrotnej w komunikacji miejskiej dzielili się wrażeniami.
[A.F.], [U.G.]
Wyniki szkolnego konkursu recytatorskiego poezji anglojęzycznej "Poetry Contest"
8Dnia 14 marca 2025r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski poezji anglojęzycznej "Poetry contest". Wydarzenie zgromadziło utalentowanych uczniów z różnych klas, którzy mieli możliwość zaprezentowania wybranego przez siebie utworu w języku angielskim. Gratulujemy odwagi wszystkim uczestnikom :)
Dzień Kobiet i Mężczyzn w klasie 2a
14Uczniowie kl. 2a obchodzili Dzień Kobiet i Mężczyzn w Klockowni - Rodzinnym Centrum Edukacji i Zabawy. Jest to miejsce, które łączy rozrywkę z nauką i praktyką, dając dzieciom szansę na rozwój i budowanie pewności siebie. To świat genialnych konstrukcji, projektów, nieskrępowanej zabawy oraz niczym nieograniczonej wyobraźni. [A.M.]
Muzeum Starożytnego Hutnictwa w Pruszkowie - klasa 2e
2W piątek 14.03 uczniowie z klasy 2E wybrali się na warsztaty (Nie) złota biżuteria do Muzeum Starożytnego Hutnictwa w Pruszkowie. Dzieci zamieniły się w prawdziwych rzemieślników. Wzorując się na zabytkach z epoki brązu, własnoręcznie wykonali unikalne ozdoby poznając dawne techniki jubilerskie. Kreatywność oraz zaangażowanie uczniów zaowocowały pięknymi i wyjątkowymi naszyjnikami. To była niezwykła lekcja sztuki i historii. [A.B.]
OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ JUDO POD PATRONATEM BURMISTRZA MSZCZONOWA – 16.03.2025
2W dniu 16.03.2025 grupa dzieci, uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Pruszkowie trenująca judo w klubie UKS Ulisses Team Pruszków, wzięła udział w Ogólnopolskim Turnieju Judo pod patronatem Burmistrza Mszczonowa. Zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze w swoich kategoriach wiekowo -wagowych godnie reprezentując szkołę i miasto Pruszków.
Klasy 2c, 2d - Kubusiowi Przyjaciele Natury
W ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Kubusiowi Przyjaciele Natury” klasy 2c i 2d zapoznały się z tematem dokarmiania ptaków zimą. Panie zaprezentowały dzieciom plakaty ptaków zimujących w Polsce, jak i tych odlatujących na okres zimy do cieplejszych krajów. Uczniowie wykonali lapbooki oraz pracę plastyczną „Ptaki w karmniku”, po czym udały się do filmowego ogródka dydaktycznego, by tam uzupełnić informację w jaki sposób i czym karmimy ptaki. Dzieci wiedzą, że pora roku zima, to trudny czas dla ptaków, dlatego nigdy nie zapominają o swoich skrzydlatych przyjaciołach.
Klasa 1a - Muzeum Starożytnego Hutnictwa
10Dnia 7 marca, klasa 1a udała się na wycieczkę do Muzeum Hutnictwa w Pruszkowie. Podczas wizyty mieliśmy okazję poznać fascynującą historię dawnych mieszkańców tych terenów. Szczególnie zainteresowała nas opowieść o dwóch siostrach, które żyły tutaj w odległych czasach. Dowiedzieliśmy się, czym zajmowali się ludzie w tamtym okresie. Poznaliśmy podział obowiązków – kobiety zajmowały się głównie pracami domowymi, tkactwem oraz przygotowywaniem pożywienia, natomiast mężczyźni trudnili się hutnictwem, kowalstwem i rzemiosłem. Przewodnik wyjaśnił nam również, na czym polegała praca kowala i jakie przedmioty wytwarzał. Podczas zwiedzania poznaliśmy także tajemnicze słowo „fibula”. Dowiedzieliśmy się, że była to ozdobna zapinka, służąca do spinania ubrań, pełniąca funkcję podobną do współczesnej agrafki. Wycieczka była bardzo ciekawa i pouczająca. Dzięki niej mogliśmy lepiej zrozumieć życie d
Czym jest pionizacja języka?
Język w pozycji spoczynkowej (bez spożywania pokarmów i mówienia) przybiera, w nazewnictwie logopedycznym, tzw. kształt kobry. Polega on na tym, że szeroko rozłożony język unosi się ku górze, jego przednia i środkowa część przylega do wałka dziąsłowego oraz podniebienia twardego. Boki języka przylegają natomiast do wewnętrznej strony górnego łuku zębowego. Tę pozycję nazywa się także wertykalno-horyzontalną. Zwykle odbywa się to bez naszej świadomości - warto przez chwilę zamknąć usta, złączyć zęby i poczuć, gdzie układa się nasz język. Czy przylega do góry, tak jak opisano wyżej? Proste doświadczenie pozwala zyskać świadomość ułożenia języka.
Pionizacja języka jest niezbędna dla podstawowych funkcji prymarnych, takich jak oddychanie, połykanie. Jest także bardzo ważna dla prawidłowej artykulacji. Wiele polskich głosek wymaga pionizacji języka, m.in. głoski szumiące i [r], głoski ciszące
Jak wywołać głoskę i ćwiczyć jej prawidłową wymowę w następujących wadach wymowy
1. SYGMATYZM ( INACZEJ SEPLENIENIE ) – nieprawidłowa wymowa głosek :
- sz, ż, cz, dż, ( tak zwany szereg szumiący )
- s, z, c, dz, ( szereg syczący )
- ś, ź, ć, dź ( szereg ciszący )
Wywoływanie głosek:SZEREG SYCZĄCY ( GŁSKI: S, Z, C, DZ )
Etap wywołania głosek szeregu syczącego („s”, „z”, „c”, „dz”)
Głoska „s”
Rozpoczynamy od wyjaśnienia ułożenia narządów artykulacyjnych: język leży za dolnymi zębami, tworząc rynienkę (jak podczas dmuchania), wargi rozchylają się w łagodny uśmiech. Podczas demonstrowania brzmienia głoski „s” przykładamy wewnętrzną stronę dłoni ćwiczącego do naszych warg, pokazując, że strumień wydychanego powietrza trzeba kierować środkiem ust.
Jeśli są problemy:
– Zaczynamy od ćwiczeń w dmuchaniu wprost na wybrany przedmiot, przechodząc do dmuchania z równoczesnym ułożeniem ust do uśmiechu, aż po wybrzmienie „s” przy niezmienionym położeniu narządów mowy.
– Aby dok
Wycieczka klasy 6a do Warszawy
3111 marca klasa 6a wraz z wychowawcą i nauczycielem współorganizującym kształcenie wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem programu była wizyta w Muzeum Niepodległości, gdzie uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej pt. „Józef Piłsudski a niepodległość” . Poznali sylwetkę Józefa Piłsudskiego, jego drogę do odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wyzwania, z jakimi musiał się mierzyć.
Drodzy Rodzice uczniów ze Specjalnymi Potrzebami Edukacyjnymi
Każdy rodzic kiedy dowiaduje się, że jego dziecko jest niepełnosprawne zostaje sam ze swoim problemem. Już od samego początku szuka specjalistów, informacji- co dalej. Jest to bardzo duże obciążenie z którym się Państwo borykacie.
Moim celem jest stworzenie grupy, w której państwo będziecie mogli wymieniać się swoimi doświadczeniami na tematy rodzicielstwa, problemów czy rozwoju swoich dzieci.
Zainteresowane osoby zapraszam w ostatnie piątki każdego miesiąca w godzinach 15:00-16:00/16:30 do gabinetu nr 125.
Klasa 1e i 2d odkrywają świat programowania z GeniBotem!
Uczniowie klasy 1e i 2d podczas zajęć z edukacji informatycznej mieli okazję poznać GeniBota – interaktywnego robota edukacyjnego, który wprowadza najmłodszych w świat programowania. 🤖✨
Dzieci z ogromnym zaangażowaniem uczyły się podstaw kodowania, sterując robotem za pomocą specjalnych kart i poznając zasady logicznego myślenia. Dzięki takiej nauce poprzez zabawę rozwijały kreatywność, umiejętność współpracy i myślenie algorytmiczne.
Klasa 1e - Wirtualna podróż do Barcelony-realizacja projektu „Nauka w Plecaku”
2Dzieci z klasy 1e od września biorą udział w projekcie wirtualne podróże "Nauka w plecaku". Celem projektu to min. poszerzenie wiedzy o Polsce i świecie w rozumieniu geograficznym, przyrodniczym, społecznym i kulturowym, kształtowanie postawy otwartości wobec świata i ludzi, kształtowanie odpowiedzialności za zbiorowość, świadomego podróżowania, postaw prospołecznych i proekologicznych, zaprezentowanie zalet podróżowania i poznawania świata, przekazywanie wiedzy poprzez nawiązywanie do autentycznych przeżyć i doświadczeń.
W ramach projektu dzieci tym razem były na wirtualnej wycieczce w Barcelonie. Uczniowie wykonali przepiękne mozaiki na zwór prac architekta marzeń którym był Antonio Gaudi. Gdzie wyruszymy dalej, czas pokaże. [P. Ch. P.]
#projektnaukawplecaku #wirtualnepodróże
Dzień Kobiet z Małym Samorządem Uczniowskim
Zapraszamy do obejrzenia galerii.
17
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 1373740
Dyżury wakacyjne 2025
Lato w mieście 2025
Zapisy przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń, rozpoczną się 5 maja 2025 r. i potrwają do 9 maja 2025 r.
Link do systemu:
https://rekrutacje-pruszkow.pzo.edu.pl
Więcej informacji dla rodziców:
Standardy Ochorony Małoletnich
Godziny dzwonków
Poniedziałek 19.05.2025Kalendarz
- maj
- 27
- Półwywiadówka kl. 1 - 3
- 27.05.
17:30-18:15 - Wieczór rodziców
- 27.05.
- maj
- 28
- Dzień otwarty tylko dla uczniów zagrożonych poprawką, brakiem promocji
- 28.05.
17:00-19:00 - Wieczór rodziców
- 28.05.
- cze
- 19
- Boże Ciało
- 19.06.
- Święto
- cze
- 20
- Dzień Dyrektorski
- 20.06.
- Dzień wolny
- cze
- 27
- Zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach
- 27.06.
- Inne wydarzenie
Galeria zdjęć
- brak danych
Projekty