Strona główna
Poznań – przygoda klas 6a i 6c
516 maja uczniowie klas 6a i 6c wraz z wychowawcami oraz nauczycielem wspomagającym wyruszyli na trzydniową wycieczkę do Poznania.
Po przyjeździe i zakwaterowaniu rozpoczęło się intensywne zwiedzanie. Na początek uczniowie odwiedzili Katedrę Poznańską oraz Rezerwat Archeologiczny, gdzie wzięli udział w interaktywnej grze terenowej „Drużyna Chrobrego”, łączącej zabawę z nauką o początkach państwa polskiego.
Kolejnym punktem programu był pokaz koziołków na wieży ratuszowej oraz emocjonująca gra miejska QR-Code, dzięki której uczestnicy poznali najważniejsze atrakcje miasta, rozwiązując zagadki i wykonując ciekawe zadania.
Drugiego dnia uczniowie wcielili się w rolę kryptologów podczas gry edukacyjnej „Pogromcy Enigmy”. Następnie odwiedzili Palmiarnię Poznańską, gdzie podczas zajęć survivalowych poznawali rośliny tropikalne i ich zastosowanie w sztuce przetrwania.
Ostatniego dnia uczniowie
Dzień Unii Europejskiej w grupie Motylków
29 maja obchodziliśmy Dzień Unii Europejskiej. Z tej okazji dzieci z naszego oddziału przedszkolnego zrealizowały zajęcia o tematyce poświęconej temu zagadnieniu. Dowiedziały się czym jest Unia Europejska, dlaczego powstała, jakie kraje do niej należą, a także jak wygląda flaga UE i poznały jej hymn. Następnie każdy wykonał pracę plastyczną dotyczącą omawianego tematu.
Szóstoklasiści wynalazcami
47Omówienie lektury „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” dla uczniów klas 6a, 6b, i 6c zakończyło się realizacją projektu edukacyjnego Jesteśmy wynalazcami! A dlaczego nie? Zadaniem szóstoklasistów było stworzenie w grupie z rzeczy zbędnych niezwykłego wynalazku, który pomógłby rozwiązać jeden z problemów współczesnych ludzi :-)
Wydawać by się mogło, że to niemożliwe. A jednak kreatywność uczniów przerosła moje oczekiwania! I tak oto w dniu prezentacji wszyscy mogliśmy zobaczyć i przetestować m.in. kapelusz relaksujący, Roll-zbieracz 300, kwiatopójkę, czyścik łapek, zmywakowiczki, polepszacz nastroju i wiele innych. Prawie wszystkie powstały z rzeczy zbędnych, wszystkie działały i wprawiały nas w zdumienie. A mnie cieszyło, że uczniowie ćwiczyli nieszablonowe myślenie, współpracę, prezentację, a także słowotwórstwo, tworząc niezwykłe neologizmy jako nazwy swoich wynalaz
Eksperymenty i egzotyka w Łodzi - klasy 5b i 5e
539 kwietnia dla uczniów klas 5b i 5e był dniem pełnym wrażeń pod hasłem EKSPERYMENTY I EGZOTYKA. Spędzili go w łódzkim Centrum Nauki i Techniki EC1 oraz w ZOO i orientarium.
W zrewitalizowanym kompleksie dawnej Elektrowni Łódzkiej uczniowie przenieśli się w fascynujący świat techniki, historii i nauki. Ścieżka „Przetwarzanie energii” pozwoliła zobaczyć, jak działała dawna elektrownia – oryginalne maszyny, piece do wytopu żelaza oraz generatory prądu oraz dowiedzieć się, jak energia była wykorzystywana, aby zasilać dynamicznie rozwijające się miasto. Ścieżka „Rozwój wiedzy i cywilizacji” okazała się interaktywną opowieścią o wielkich odkryciach naukowych, które zmieniły świat – od wynalazków, które zrewolucjonizowały przemysł, po osiągnięcia współczesnej nauki. Natomiast Ścieżka „Mikroświat – makroświat” ukazała uczniom piękno świata w różnych skalach – od tajemnic atomów po fascynujące
🚴 Wycieczka klas 4a i 4b do Miasteczka Ruchu Drogowego w Warszawie 🚦
130 kwietnia uczniowie klas 4a i 4b wzięli udział w wyjątkowej wycieczce do Miasteczka Ruchu Drogowego w Warszawie. Celem wyjazdu było przygotowanie dzieci do zdobycia karty rowerowej oraz praktyczne utrwalenie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze.
Zajęcia zostały podzielone na trzy części:
Wyniki konkursu ekologiczno – plastycznego „Obraz lub rzeźba z surowców wtórnych”:
klasy 1-3
I miejsce: Zofia Lewandowska 1D
II miejsce: Jakub Michalak 3C
III miejsce: Ex aequo - Alicja Krasnodębska 2D i Hanna Krasnodębska 2D
Wyróżnienia:
Jan Regner 3c, Aleksandra Mucha 3c, Marcin Szopa 3c, Antonina Brączek 3c
klasy 4-6
I miejsce: Maja Żółtowska 5C
II miejsce: Tymoteusz Zdanowicz 6A
III miejsce: Natasza Stawarska 6C
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy kreatywności, zaangażowania oraz ogromnego serca włożonego w wykonanie prac!
Wręczenie nagród odbędzie się na zakończenie roku szkolnego 2024/25. [M.Min.] [A.P.]
Rok 2025 – Rokiem Olgi Boznańskiej
10Rok 2025 został oficjalnie ogłoszony Rokiem Olgi Boznańskiej – wybitnej polskiej malarki, uznawanej za jedną z najważniejszych postaci sztuki przełomu XIX i XX wieku.
Decyzja ta upamiętnia 160. rocznicę urodzin artystki oraz jej nieoceniony wkład w historię sztuki polskiej i europejskiej.
W związku z obchodami, na lekcjach plastyki oraz w świetlicy uczniowie naszej szkoły mieli okazję zapoznać się z twórczością artystki, przyglądając się jej charakterystycznym portretom, subtelnej kolorystyce i wyjątkowej atmosferze obrazów. Inspirując się stylem Olgi Boznańskiej, wykonali własne prace plastyczne, które stanowią twórczą interpretację jej dzieł.
Klasy 1a, 1b, 1d, 1e - Wycieczka do Warszawskiego Zoo
2929 kwietnia uczniowie z klas pierwszych uczestniczyli w wycieczce do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie. Celem wyjazdu było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata, zapoznanie z warunkami życia zwierząt mieszkających w ZOO oraz kształtowanie umiejętności kulturalnego zachowania w miejscach publicznych .Uczniowie podczas wycieczki mieli okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta pochodzące ze wszystkich kontynentów. Przyglądanie się zachowaniu egzotycznych zwierząt budziło wśród dzieci wiele emocji. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami sprawił, że wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci dzieci. Zapraszamy do oglądania zdjęć. [K.F], [M.D], [J.W], [P.Ch.P]
Wiosna na plakatach uczniów klasy 1a
8Podczas zajęć techniczno-przyrodniczych uczniowie klasy 1a z wielkim zaangażowaniem wykonali plakaty o tematyce wiosennej. Dzieci wykazały się ogromną kreatywnością, wykorzystując przyniesione z domu materiały plastyczne, kolorową bibułę, flamastry oraz inne ozdoby. Efektem ich pracy są barwne, pełne detali i wiosennej radości plakaty, które ozdobiły naszą klasę. Zajęcia były nie tylko okazją do rozwijania zdolności manualnych, ale również do rozmów o zmianach zachodzących w przyrodzie wiosną. Gratulujemy uczniom pomysłowości i dziękujemy za piękne prace, które wniosły do naszej szkoły dużo koloru i pozytywnej energii! [K.F], [K.K]
Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja w naszej szkole
14Z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja uczennice i uczniowie klas 3d, 6b oraz chóru szkolnego, pod opieką nauczycieli, przygotowali wyjątkowe przedstawienie słowno-muzyczne.
Szóstoklasiści zaprezentowali lekcję historii w formie prezentacji multimedialnej i inscenizacji teatralnych, przybliżając wszystkim wydarzenia związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy 3d zachwycili publiczność dostojnym polonezem do muzyki Wojciecha Kilara. Wspólnie z chórem szkolnym odśpiewaliśmy patriotyczne pieśni, w tym „Witaj majowa jutrzenko”, tworząc podniosłą i wzruszającą atmosferę.
Malowanie kamieni na kółku plastycznym
3Uczniowie uczestniczący w kole plastycznym wzięli udział w wyjątkowych zajęciach pod hasłem „Malowanie kamieni”. Ta nietypowa forma pracy plastycznej okazała się prawdziwym źródłem radości, kreatywności i inspiracji. Uczniowie samodzielnie wybierali kamienie, które następnie zamieniali w małe dzieła sztuki, używając farb akrylowych oraz mazaków wodoodpornych. Powstały kolorowe wzory, zwierzątka, a nawet miniaturowe krajobrazy. Każdy kamień był inny i wyjątkowy – tak jak jego autor. Zajęcia miały na celu nie tylko rozwijanie zdolności manualnych i kreatywnego myślenia, ale także pokazały, że sztuka może powstawać wszędzie – nawet na zwykłym kamieniu znalezionym w ogrodzie. Praca z naturalnym materiałem pomogła również uczniom dostrzec piękno w codziennych przedmiotach i wzmocniła postawy proekologiczne.
Warsztaty tworzenia kul kwietnych - kl 2b
7Uczniowie klasy 2b mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowych warsztatach ekologicznych pt. „Stwórz łąkę kwietną!” w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie. Podczas zajęć dzieci własnoręcznie tworzyły kule nasienne – mieszankę nasion, gliny i ziemi, która po wysianiu przekształca się w kolorowe łąki kwietne. Była to wspaniała okazja do nauki poprzez zabawę i rozwijania kreatywności. [K.K]
Wycieczka klas 1c i 2b do Łazienek Królewskich – „Królewscy Botanicy”
24W piękny, wiosenny poranek 25 kwietnia klasy 1c i 2b wybrały się na wycieczkę do Łazienek Królewskich w Warszawie, aby wziąć udział w wyjątkowych warsztatach edukacyjnych pt. „Królewscy Botanicy”. Zajęcia odbyły się w otoczeniu zabytkowego ogrodu i pozwoliły uczniom odkryć fascynujący świat roślin, które przez wieki upiększały królewskie ogrody. Dzieci uczyły się rozpoznawać gatunki drzew i krzewów, poznały ich historię oraz ciekawostki botaniczne związane z czasami króla Stanisława Augusta. Nie zabrakło również aktywności praktycznych – uczniowie prowadzili obserwacje przyrodnicze i zadawali wiele interesujących pytań, na które z entuzjazmem odpowiadali prowadzący zajęcia edukatorzy.Wycieczka była nie tylko okazją do nauki na świeżym powietrzu, ale też wspaniałą przygodą, która z pewnością pozostanie na długo w pamięci uczestników. [K.K],[M.N]
Wycieczka klasy 3c i 3d do miasteczka edukacyjnego Miniciti
21Uczniowie klasy 3c i 3d mogli przez jeden dzień poczuć się jak dorośli, wcielić się w różne role zawodowe, odkryć swoje pasje i zdobyć dodatkowe doświadczania. A to wszystko w ciekawym miejscu Miniciti - miasteczku edukacyjnym w Warszawie. Tam dzieci mogły sprawdzić się w czternastu różnych zawodach np. strażak, policjant, dziennikarz, lekarz, bankowiec, radiowiec i wielu innych. Miały możliwość wyboru pracy w dwóch zawodach. Za każdą z nich otrzymały wynagrodzenie. Ukoronowaniem pobytu w Miniciti i jednocześnie dużą frajdą dla dzieci była możliwość dokonania zakupów za samodzielnie zarobione pieniądze.
Nauka poprzez zabawę, czy też zabawa poprzez naukę, której doświadczyły podczas pobytu w Miniciti to doskonała i przystępna forma przybliżenia dzieciom skomplikowanego świata dorosłych. A do tego świetna zabawa dla wszystkich.
Wojewódzkie Biegi Przelajowe
25 kwietnia 2025 roku nasz uczeń, Kajetan Badena z klasy 8A, godnie reprezentował szkołę podczas Wojewódzkich Biegów Przełajowych w Kamionie. Rywalizując z zawodnikami klubowymi, którzy na co dzień trenują biegi, Kajetan osiągnął świetny rezultat, plasując się w drugiej dziesiątce stawki. Pokonał blisko 60 najlepszych biegaczy z całego Województwa Mazowieckiego.
Ogólnopolski test kompetencji trzecioklasistów
5W dniach: 25 i 26 kwietnia uczniowie klas trzecich przystąpili do pierwszego ważnego sprawdzianu – Ogólnopolskiego testu kompetencji trzecioklasistów LUPA, którego organizatorem było Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.
Uczniowie w pierwszym dniu pisali test z edukacji polonistyczno-społeczno-przyrodniczej, a w drugim z edukacji matematycznej.
Celem testu jest zgromadzenie istotnych informacji o poziomie wiadomości i umiejętności uczniów. Test dostarcza informacji o uczniach w zakresie różnych kompetencji: czytania, pisania, wiedzy o języku, sprawności rachunkowej oraz praktycznych umiejętnościach w rozwiązywaniu zadań matematycznych. Analiza wyników sprawdzianu stanowi ważną informację zwrotną oraz motywuje uczniów do nauki.
Test ma za zadanie nie tylko sprawdzenie, czego dzieci się nauczyły w klasach I-III, ale także wskazanie nauczycielom, uczniom i ich rodzicom tych obszarów edukacyjnyc
TURNIEJ WIOSENNY – PRUSZKOWSKA LIGA JUDO POD PATRONATEM PREZYDENTA PRUSZKOWA, PRUSZKÓW, 26.04.2025
58W sobotę 26.04.2025 r., w Szkole Podstawowej nr 3 w Pruszkowie odbyły się zawody - Turniej Wiosenny - Pruszkowska Liga Judo 2025 . Zawody rozegrane zostały pod Honorowym Patronatem Prezydenta Pruszkowa Pana Piotra Bąka. Organizatorem turnieju był klub UKS Ulisses Team Pruszków oraz Szkoła Podstawowa nr 3 w Pruszkowie. Zawody zostały oficjalnie otworzone przez Panią Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Pruszkowie Elżbietę Żurawiecką.
Pisanki dla Oli
Według tradycyjnych przekonań pisanki miały i mają symboliczne znaczenie. Niegdyś chroniły przed pożarami, nieszczęściami. Jednak przede wszystkim zapewniały dostatek i zdrowie. W związku z tym w kwietniu wolontariusze ze SKW przygotowywali je dla naszej absolwentki Oli, która długotrwale choruje. W Wielką Środę prace uczniów i kartki świąteczne trafiły do jej domu. Zarówno Ola, jak i jej rodzice byli mile zaskoczeni oraz bardzo wdzięczni za pamięć, życzenia i różnokolorowe ozdoby. Mama Oli udekorowała nimi jej pokój, co znacząco wpłynęło na wielkanocną atmosferę i miły nastrój. Napisała: ,,Cały zespół pisanek cieszy”. Wszyscy, którzy się do tego przyczynili, powinni być dumni z udziału w tak potrzebnym i pięknym projekcie. [I.W.Ś.]
Wycieczka klasy 4c do "Labiryntu pod Warszawą"
123 kwietnia klasa 4c wybrała się na niezapomnianą wycieczkę do „Labiryntu pod Warszawą”. To niezwykle klimatyczne miejsce zachwyciło uczniów swoją swobodną atmosferą oraz ciekawymi atrakcjami.
Na początku uczniowie zmierzyli się z zagadkami w ramach „burzy mózgów” przygotowanej specjalnie dla uczestników. Choć drużyna chłopców musiała uznać wyższość przeciwników w emocjonującej walce na przeciąganie liny, wszyscy bawili się doskonale.
Wielkanocny apel
W środę 16 kwietnia 2025 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Świąt Wielkanocy. Uczniowie klasy 3e i 6e pod kierunkiem wychowawczyń przygotowali program artystyczny, który wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój. Podczas apelu dzieci przedstawiły różne zwyczaje wielkanocne i przybliżyły symbolikę świąt. Program był wypełniony pięknymi piosenkami, a na scenie pojawili się mali aktorzy w przebraniu: pani kwoki, kurczaczka. Nie zabrakło również koszyczka ze święconką, babki, palm oraz śmigusa-dyngusa w wykonaniu klasy 6e. Na apelu mogliśmy gościć seniorów z pruszkowskiego domu seniora.
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 1362478
Dyżury wakacyjne 2025
Lato w mieście 2025
Zapisy przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń, rozpoczną się 5 maja 2025 r. i potrwają do 9 maja 2025 r.
Link do systemu:
https://rekrutacje-pruszkow.pzo.edu.pl
Więcej informacji dla rodziców:
Standardy Ochorony Małoletnich
Godziny dzwonków
Sobota 10.05.2025Galeria zdjęć
- brak danych
Projekty