• 30 listopada 2023 kończy się tegoroczny projekt BohaterON .

    W klasach 4-8 nauczyciele historii, a w klasach 0-3 nauczyciele wychowawcy przeprowadzili lekcje na temat bohaterskiej walki Polaków w czasie Powstania Warszawskiego.
   • 10 listopada w naszej szkole obchodzona była 105 Rocznica Odzyskania Niepodległości. Uczniowie klasy 7b pod opieką Pani Eweliny Paczkowskiej oraz Pani Magdaleny Siniarskiej przygotowali apel.
   • Nasza Szkoła bierze udział w kampanii edukacyjno – charytatywnej, której celem jest edukacja ekologiczna dzieci, a dzięki nim również dorosłych, w zakresie segregacji tuszów do drukarek – tzw. kartridży
   • Uczniowie klas 5a, 5b i 5c na lekcjach języka polskiego po raz pierwszy czytali utwór przeznaczony do wystawienia na scenie.
   • Koniec października to czas, pamięci, wspomnień i czci tych, którzy od nas odeszli. Dlatego nasza szkoła wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”.
   • 20 października 2023 roku w naszej szkole po raz pierwszy została przeprowadzona akcja „Przerwa na czytanie”.
   • Dzień Edukacji Narodowej to święto nie tylko nauczycieli, ale całej społeczności szkolnej.
    To dzień wyjątkowy, kiedy składamy najserdeczniejsze życzen
     • MISTRZOSTWA PRUSZKOWA W MINI SIATKÓWCE DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

      W czwartek i w piątek 2 oraz 3 marca 2023 r., w Szkole Podstawowej nr 8 odbyły się Mistrzostwa Pruszkowa w mini siatkówce dziewcząt i chłopców z roczników 2010 i 2011. W zawodach udział wzięły również dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Pruszkowie. Dziewczęta zajęły VII miejsce natomiast reprezentacja chłopców po zaciętych i wyrównanych meczach zajęła ostatecznie V miejsce. Niezależnie od zajętych miejsc, duże brawa należą się dzieciom za waleczność. Zawody odbyły się pod honorowym patronatem Prezydenta Pruszkowa Pawła Makucha. Opiekunem drużyn był trener Przemek. [P.P.]

     • Klasa 1b - Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki

      Uczniowie klasy 1b w piątek 3 marca samodzielnie przygotowali sałatki owocowo-warzywne. Z dużym zaangażowaniem: kroili, tarli i łączyli składniki tworząc kolorowe kompozycje owocowo-warzywne. Oprócz tego uczniowie dowiedzieli się, że surowe, świeże owoce i warzywa to żródło witamin niezbędnych doprawidłowego funkcjonowania organizmu.
      Witamina A- niezbędna do prawidłowego wzrostu
      Witamina B- daje nam zdrową skórę, dobry wzrok oraz prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego
      Witamina C- zwiększa odporność organizmu na infekcje
      Witamina D- wzmcnia nasze kości i napięcie mięśni, dostarcz wapń do kości
      Zajęcia spodobały się uczniom, dobrze się bawili i uczyli podczas ich wykonywania. Z dużym apetytem zajadali się sałatkami, które samodzielnie przygotowali.
      Motto klasy 1b
      Nigdy nie mam krzywej miny
      Kiedy widzę witaminy
      Jem warzywa i owoce
      Wierzę w ich zdrowotne moce

     • Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu 2023!

      W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) odbywał się 7 lutego pod hasłem „Działajmy razem!”

      Z okazji tego dnia nauczyciele informatyki w klasach IV–VIII przeprowadzili zajęcia, podczas których mówiono o zaletach korzystania z internetu, a także o zagrożeniach: cyberprzemocy, uzależnieniach, łamaniu prawa, kradzieżach danych osobowych, włamaniach komputerowych, zagrożeniach technicznych (wirusach), wyłudzeniach poufnych informacji.Młodzież aktywnie uczestniczyła w zajęciach. W celu utrwalenia wiedzy uczniowie przygotowali prezentację o tym dniu lub o zasadach bezpiecznego korzystania z internetu.

     • Klasa 1a - ogólnopolski projekt edukacyjny „Europa i ja”

      W bieżącym roku szkolnym, uczniowie klasy 1a biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjny „Europa i ja”, którego celem jest przybliżenie wiedzy na temat krajów znajdujących się w Europie. Naszym krajem, który wybraliśmy jest Francja.

      Projekt składa się z zadań, które należy wykonać po jednym co miesiąc. W każdym miesiącu wykonywaliśmy różne zadania. Dotyczyły one m.in. odnalezienia wybranego państwa oraz stolicy na mapie, poznania symboli narodowych, zabytków, poznania bajki, która nawiązuje do wybranego kraju, poznania języka oraz potraw francuskich.

     • Klasa 3a - Czas na pizzę

      Dnia 9 lutego w klasie 3A obchodzony był „Międzynarodowy Dzień Pizzy”. Na lekcji uczniowie mieli okazję zobaczyć jak powstaje ten kultowy włoski placek i jakich składników potrzeba, aby go przygotować. Poznali historię jego powstania oraz dowiedzieli się, z którego kraju pochodzi. Na zajęciach obejrzały film edukacyjny oraz wykonały pracę plastyczną. Pomimo, iż pizze były papierowe, bardzo rozbudzały nasze apetyty. Kulminacyjnym punktem tego wyjątkowego dnia było oczywiście zjedzenie przepysznej pizzy. To był niezwykle smakowity dzień!

     • Co słychać w klasie 5a?

      W pierwszym półroczu bieżącego roku szkolnego nie tylko zdobywaliśmy wiedzę i umiejętności z różnych przedmiotów, ale też integrowaliśmy się w różnorodny sposób. Odwiedziliśmy m. in. siedzibę PZPiT „Mazowsze” w Otrębusach i dowiedzieliśmy się więcej o naszej patronce, czyli pani Mirze Zimińskiej-Sygietyńskiej oraz jej zamiłowaniu do kultury i folkloru. Poznaliśmy lepiej nasze polskie dziedzictwo i tradycje związane z różnymi regionami, w tym tańce i stroje ludowe. Uczestniczyliśmy
      w warsztatach z rękodzieła bożonarodzeniowego i wspólnie wykonaliśmy wyjątkowe ozdoby choinkowe, które później zdobiły nasze szkolne i domowe choinki. Wszyscy byliśmy bardzo kreatywni. Obejrzeliśmy wyjątkowy spektakl pt. „Betlejem Polskie” według Lucjana Rydla. Podziwialiśmy aż 150 wykonawców, czyli aktorów, solistów śpiewaków, artystów baletu, chóru i orkiestry. Razem z nimi wspominaliśmy najwspanialsze karty

     • Bezpieczne ferie w klasie 5b

      Uczniowie klasy 5b przygotowali na lekcji wychowawczej lapbooki z bardzo ważnymi informacjami na temat bezpieczeństwa podczas ferii. Przedstawiali swoje plany na ferie oraz sposoby odpowiedniego ubierania się i zachowywania w różnych sytuacjach. Z pięknych prezentacji stworzyliśmy gazetke klasową, aby zachęcić wszystkich do rozsądnej zabawy w trakcie ferii zimowych. [M.S.]

     • Dzień pizzy w klasie 2a

      9 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pizzy. Uczniowie klasy 2a bardzo chętnie włączyli się w świętowanie tego dnia. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się między innymi gdzie powstał pierwszy placek zwany pizzą oraz który kraj zjada najwięcej pizzy jak również, że najpopularniejszym rodzajem serowego smakołyku jest Margherita. Największą atrakcją okazała się wizyta Pana z pyszną pizzą, którą wszyscy zjedli z wielkim smakiem i apetytem. Cały dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze. Z pewnością możemy stwierdzić, ze będzie to nowa, smaczna tradycja w naszej klasie! Z niecierpliwością czekamy na ten dzień w kolejnych latach! [M.N], [M.R]

     • Karnawał klas IV-VIII

      Karnawał to miła, pełna wrażeń zabawa dla wszystkich. W tym roku szkolnym klasy starsze dzięki wsparciu Rady Rodziców w ramach zabawy karnawałowej mogły wykonać pamiątkowe zdjęcia w specjalnie przygotowanym do tego fotolustrze. Fantastyczne 55 calowe lustro, to najnowsza wersja popularnej już fotobudki. Dzięki jednemu dotknięciu na lustrze pojawiają nam się polskie animacje, co bez wątpienia przyciąga wszystkie osoby do wspólnej zabawy. Każdy uczestnik miał również możliwość wybrania dowolnego rekwizytu do zdjęcia z przyjaciółmi z klasy. Zabawa była udana, o czym świadczyły uśmiechnięte buzie naszych uczniów i nauczycieli, którzy dołączyli do wspólnej zabawy. [K.Ś.]

     • Konkurs (NIE)ZIEMSKA GRA

      Z okazji zbliżającej się 550-tej rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika, w imieniu organizatora - Strefy Odkrywania Wyobraźni i Aktywności SOWA w Pruszkowie (przy SP10) zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie (NIE)ZIEMSKA GRA. Celem konkursu jest zaprojektowanie i stworzenie autorskiej gry planszowej nawiązującej do życia lub działalności Mikołaja Kopernika. W konkursie mogą brać udział rodziny z uczniami szkół podstawowych powiatu pruszkowskiego.

     • Bal karnawałowy

      Karnawał to czas pełen wrażeń, muzyki i kolorów nie tylko dla dorosłych. Również wśród dzieci jest bardzo lubianą i wyczekiwaną atrakcją. Dostarcza im wielu wrażeń i przeżyć. Nie inaczej było 26 stycznia ponieważ na pięknie udekorowanej sali gimnastycznej odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas 0-3. Uczniowie przebrani były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, królewny, biedronki, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów, żołnierzy…nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. W czasie zabawy na sali było bardzo kolorowo. Wszyscy bawili się bardzo wesoło, a uśmiech nie schodził z twarzy dzieci. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały aulę. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.
      Dziękujemy dzieciom za zaan

     • Klasa 2a - Warsztaty garncarskie

      W styczniu klasa 2A wzięła udział w warsztatach garncarskich w Muzeum Starożytnego Hutnictwa w Pruszkowie. Dzieci poznały różne techniki wykonywania naczyń. Samodzielnie zrobiły naczynia z gliny. Ugniatały i wałkowały glinę, sklejały i wygładzały wałeczki. Po powrocie do szkoły uczniowie pomalowali swoje prace farbami i zabrali do domu. [M.N.] [M.R.]

  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 781075
  • rekrutacja
   • {#1508} 3
   • Plan lekcji
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Godziny dzwonków

   Poniedziałek 04.12.2023
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Projekty

  • Partnerzy

   • UNICEF
   • Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo
   • Early Stage
  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej w Pruszkowie
   • 22 728 08 83
   • al. Wojska Polskiego 34 05-800 Pruszków 05-800 Pruszków Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych