Strona główna
Piknik i mecz w zbijaka klas 2c i 2f
1325 czerwca uczniowie klas 2c i 2f spędzili wspólnie czas podczas pikniku w parku. Była to doskonała okazja do integracji, rozmów i wspólnej zabawy na świeżym powietrzu. Jednym z najważniejszych punktów spotkania był emocjonujący mecz w zbijaka. Obie klasy wykazały się zaangażowaniem, świetną współpracą i sportowym duchem. Po zaciętej rywalizacji mecz zakończył się remisem, co sprawiło, że wszyscy uczestnicy mogli cieszyć się wspólnym sukcesem. Nie zabrakło również chwili na odpoczynek i pyszne lody, które były miłym dopełnieniem tego wyjątkowego dnia. To spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniów klas 2c i 2f. 🍦🏐🌳 [I.Ch], [M.N]
Zdrowe i kolorowe kanapki w klasie 1a!
3W środę, 24 czerwca sala klasy 1a zamieniła się w prawdziwą kuchnię pełną witamin. Uczniowie wzięli udział w warsztatach kulinarnych, podczas których samodzielnie przygotowywali zdrowe kanapki. Lekcja miała na celu promowanie zdrowych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat. Dzieci przyniosły z domów mnóstwo świeżych składników. Na ławkach pojawiły się m.in. chrupiące, pełnoziarniste pieczywo, świeże warzywa: rzodkiewki, ogórki, pomidory, kolorowe papryki i aromatyczny szczypiorek, ser, wędlina oraz zdrowe twarożki. Pierwszoklasiści wykazali się ogromną samodzielnością. Z zaangażowaniem smarowali pieczywo i precyzyjnie układały kolejne warstwy. Na kanapkach powstały prawdziwe dzieła sztuki: warzywne uśmiechy, zwierzątka i kolorowe mozaiki. Podczas pracy rozmawialiśmy o tym, dlaczego warto jeść warzywa i jak dbać o higienę podczas przygotowywania posiłków. Każdy uczeń pamiętał o dokład
Wizyta klasy 2c w pizzerii Corrado
22 czerwca uczniowie klasy 2c wybrali się do pizzerii Corrado. Wyjście było doskonałą okazją do integracji oraz miłego spędzenia czasu poza murami szkoły.Podczas wizyty uczniowie delektowali się pyszną pizzą, rozmawiali i wspólnie spędzali czas w radosnej atmosferze. Nie zabrakło uśmiechów, dobrego humoru i wielu miłych chwil.Dziękujemy pizzerii Corrado za serdeczne przyjęcie i smaczny poczęstunek. To było bardzo udane wyjście, które na długo pozostanie w pamięci klasy 2c! [M.N]
Klasa 2b,2d w Frajdalandii
51Dnia 17 czerwca uczniowie klas 2b i 2d uczestniczyli w wycieczce do Frajdalandii. Na dzieci czekało wiele atrakcji, m.in. dmuchane zjeżdżalnie i place zabaw, trampoliny, eurobungee, park linowy, strzelanie z łuku, labirynt, przejazd ciuchcią oraz wizyta w mini zoo. Uczniowie mogli także korzystać z jeździków i innych atrakcji przygotowanych na terenie parku. Wycieczka dostarczyła dzieciom dużo radości, uśmiechu i niezapomnianych wrażeń. Była również doskonałą okazją do wspólnej zabawy, integracji oraz aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. [M.D], [J.W]
Klasa 7a na basenach – tradycji stało się zadość!
W ostatni poniedziałek roku szkolnego uczniowie klasy 7a wraz z wychowawcą oraz nauczycielem współorganizującym proces kształcenia, już chyba zgodnie z tradycją, wybrali się na baseny w Strzeniówce.
Choć na autobus wyruszaliśmy w kroplach deszczu, pogoda postanowiła nas rozpieścić i wraz z naszym wejściem na teren basenów wyszło słońce. Dzięki temu mogliśmy w pełni korzystać z atrakcji wodnych i cieszyć się wspólnie spędzonym czasem.
Włoskie smaki i wielkie integracyjne pieczenie, czyli warsztaty robienia pizzy w 6b!
84W ostatni poniedziałek roku szkolnego klasa 6b uczestniczyła w wyjątkowych warsztatach kulinarnych, które okazały się nie tylko lekcją samodzielności, ale przede wszystkim – wspaniałą integracyjną zabawą.
Podczas warsztatów nie było miejsca na nudę ani gotowe rozwiązania. Każdy uczeń od podstaw przygotował swoją własną, autorską pizzę. Uczniowie 6b z wielkim zaangażowaniem walczyli o idealny kształt ciasta, komponowali sosy i dobierali ulubione dodatki według własnych, często bardzo oryginalnych upodobań kulinarnych.
Prawdziwą sensacją i ogromną niespodzianką okazała się jednak obsługa. Nasze gotowe, gorące wypieki dostarczał do stolików... specjalny robot zastępujący kelnera! Ten nowoczesny pomocnik, nazywany Zosią, wzbudził mnóstwo emocji, bezbłędnie lawirując między stolikami i cierpliwie pozując do zdjęć z uczniami. Taka technologiczna niespodzianka dała nam do myślenia o zawoda
Klasa 1A i wielka uczta!
Smacznie, wesoło i bardzo integracyjnie – tak w kilku słowach można opisać wyjście klasy 1 A na pizzę! Nasi najmłodsi uczniowie udowodnili, że potrafią zachować się jak prawdziwi, kulturalni goście w restauracji, a przy tym świetnie się bawić. Wspólny posiłek był doskonałą okazją do rozmów poza szkolną ławką, zacieśniania klasowych przyjaźni i po prostu – pysznej zabawy! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w naszej galerii!
Tydzień dla Bezpieczeństwa
W naszej szkole w ostatnich tygodniach nauki realizowana jest Akcja Tydzień dla Bezpieczeństwa.
Akcja ma na celu wyposażenie uczniów na wakacje w wiedzę odnośnie bezpiecznego poruszania się w kaskach na rowerze, hulajnogach, w tym elektrycznych, czy pojazdach transportu osobistego do lat 16. oraz bezpieczeństwa nad wodą.
Ponadto wakacje mogą być czasem aktywności dzieci w sieci w związku z tym przypomniane zostały również zasady bezpiecznego poruszania się w Internecie i ochrony wizerunku uczniów w sieci.
Dziękujemy funkcjonariuszom Straży Miejskiej za przeprowadzenie w obszarze bezpieczeństwa warsztatów dla uczniów klas 1-8
Dziękujemy Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Pruszkowie za materiały do pracy warsztatowej z uczniami na godzinach wychowawczych w ramach kampanii KOMPAS przygotowanej przez Instytut Nowej Kultury na zlecenie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pruszkowie
Klasa 1c i 1e w zagrodzie Alpaki Tulaki
72Klasy 1c i 1e wybrały się na spotkanie z alpakami. Poznały na czym polega hodowla tych zwierząt, miały również możliwość karmienia kóz oraz kucyków. Nie zabrakło zabaw na świeżym powietrzu oraz warsztatów, z których każdy wrócił ze swoją drewnianą alpaką do domu. [P.G], [A.F]
Wycieczka do Kosmicznego Rancza
35Dzieci uczestniczyły w ciekawej lekcji edukacyjnej, podczas której dowiedziały się, jak żyje astronauta podczas podróży w kosmos. Następnie korzystały z licznych atrakcji znajdujących się na terenie parku rozrywki, m.in. z karuzel, rakiety, samolotów oraz wielu innych urządzeń. Uczniowie poznali również mieszkańców Kosmicznego Rancza – sympatycznych kosmitów. Dużym zainteresowaniem cieszyło się także zwiedzanie muzeum poświęconego tematyce kosmosu. Po pełnym wrażeń dniu dzieci zjadły pyszny obiad. Na zakończenie wycieczki mogły odwiedzić sklepik z pamiątkami i kupić drobne upominki na pamiątkę pobytu. Wycieczka dostarczyła uczestnikom wielu radosnych chwil, niezapomnianych wrażeń oraz pozwoliła poszerzyć wiedzę o kosmosie. [K.F]
Klasa 3a Bezpieczni w podróży
5Uczniowie kl.3a uczestniczyli w warsztatach pt. "Bezpieczny w podróży", w ramach programu Safety Smart firmy UL Solutions. Na podstawie przedstawionych i omówionych filmików, których bohaterami byli Timon i Pumba, uczniowie utrwalili zasady obowiązujące w czasie podróży. Ich przestrzeganie gwarantuje bezpiecznie spędzone wakacje. [A.M.]
Podsumowanie projektu „Palcem po mapie czyli wirtualne podróże” w klasie 2F
8W tym roku szkolnym uczniowie klasy 2 F w ramach zajęć rozwijających uczestniczyli w projekcie „Palcem po mapie czyli wirtualne podróże”. Głównym celem projektu było rozbudzanie ciekawości świata, poznawanie różnych krajów, kultur i tradycji oraz rozwijanie umiejętności korzystania z map i nowoczesnych technologii.
Klasy 3a,3e na wycieczce do Pomiechówka
44Uczniowie klas 3a i 3e spędzali miło czas w Parku Dolina Wkry w Pomiechówku. Pani przewodnik zaprosiła wszystkich na spacer w koronach drzew, przedstawiając wiele ciekawostek z życia ptaków. Dzieci podziwiały piękny krajobraz z wieży widokowej. Świetnie bawiły się kręcąc na karuzeli, czy zjeżdżając na tyrolce. Dużą frajdę sprawiała dzieciom hydrozabawa, polegająca na przemieszczaniu wody ze strumyka do drewnianych korytek. Nie lada wyzwaniem było pokonywanie trasy w parku linowym. Po tak aktywnie spędzonym dniu, miło było usiąść przy palenisku, na którym smażyły się pyszne kiełbaski. [A.M.], [M.P.P]
Projekt Wirtualne Podróże w klasie 3a
W mijającym roku szkolnym, uczniowie kl.3a realizowali projekt edukacyjny pt. " Wirtualne podróże". Wędrowali zwiedzając wszystkie kontynenty na świecie. Poznali cechy charakterystyczne krajobrazu, klimat, roślinność, zwierzęta wybranych krain świata. Dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat ich mieszkańców i panujących kultur. Najbardziej zafascynowała uczniów Afryka, której tajniki skrywa omówiona lektura " Afryka Kazika" autorstwa Łukasza Wierzbickiego. Miło było poczuć się podróżnikiem. [A.M.]
Klasa 4a i kółko plastyczne w Muzeum Narodowym w Warszawie
816 czerwca uczniowie klasy 4a oraz członkowie kółka plastycznego wybrali się na wspólną wyprawę do Muzeum Narodowego w Warszawie. Głównym celem wycieczki było rozbudzenie zainteresowania sztuką oraz bezpośrednie spotkanie z arcydziełami polskich i światowych artystów.
Podczas zwiedzania uczniowie mieli okazję zobaczyć m.in.: tajemnicze mumie egipskie w Galerii Sztuki Starożytnej, które wzbudziły ogromną ciekawość, monumentalną „Bitwę pod Grunwaldem” Jana Matejki, zachwycającą wszystkich swoimi rozmiarami i detalami, a także przepiękne, nastrojowe obrazy Olgi Boznańskiej.
Wycieczka była wartościową lekcją historii i sztuki. Dla członków kółka plastycznego była to doskonała okazja do analizy technik malarskich. Wszyscy uczniowie wrócili do szkoły z głowami pełnymi artystycznych inspiracji i nowych wiadomości.
Wycieczka klas ósmych do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau
416 czerwca uczniowie klas 8b, 8c i 8d uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. Wyjazd rozpoczął się bardzo wcześnie – zbiórka odbyła się o godzinie 5:45 przed szkołą, skąd uczniowie wraz z opiekunami wyruszyli autokarem do Oświęcimia.
O godzinie 10:30 rozpoczęło się zwiedzanie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz I. Uczniowie mieli okazję poznać historię tego miejsca, zobaczyć zachowane bloki obozowe oraz wysłuchać opowieści przewodników, które przybliżyły im tragiczne losy więźniów.
Nasza aktywność w II półroczu – podsumowanie działań Szkolnego Koła Wolontariatu
5Drugie półrocze roku szkolnego było dla naszego Szkolnego Koła Wolontariatu czasem niezwykle intensywnej pracy, pełnym empatii, kreatywności i bezinteresownej pomocy. Nasi wolontariusze po raz kolejny udowodnili, że mają ogromne serca i chęć do działania.
Oto podsumowanie najważniejszych akcji i inicjatyw, w które zaangażowaliśmy się w tym semestrze:
💙 Akcje charytatywne i wsparcie rówieśników
Zielona Szkoła klas 7a i 7c w Lublinie
33W dniach 10–12 czerwca uczniowie klas 7a i 7c uczestniczyli w trzydniowej Zielonej Szkole na Lubelszczyźnie. Wyjazd był doskonałą okazją do poznawania ciekawych miejsc, integracji zespołów klasowych oraz aktywnego spędzania czasu.
Pierwszego dnia odwiedziliśmy malowniczy Kazimierz Dolny – jedno z najpiękniejszych miasteczek w Polsce. Podczas spaceru po rynku uczniowie podziwiali zabytkowe kamienice, Kościół Farny oraz słynną Kamienicę Celejowską. Następnie udaliśmy się na Górę Trzech Krzyży, skąd mogliśmy podziwiać panoramę miasta i okolic. Zwiedziliśmy również ruiny zamku oraz najstarszy zabytek Kazimierza – XIII-wieczną basztę.
Drugi dzień upłynął pod znakiem aktywności i dobrej zabawy. Młodzież zwiedzała Lublin w nietypowy sposób – poprzez grę miejską. Rozwiązując zagadki, wykonując zadania i zdobywając punkty, uczniowie poznawali historię oraz najciekawsze zakątki miasta. Po połud
Niezapomniane przygody w Hiszpanii 🇪🇸
40Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niezapomnianej wycieczce do Hiszpanii. Celem podróży było malownicze wybrzeże Costa Brava oraz stolica Katalonii – Barcelona.
Po wyjeździe spod szkoły i przejeździe przez Niemcy oraz Francję dotarliśmy do jednego z najpiękniejszych regionów Hiszpanii – Costa Brava, zwanego również Dzikim Wybrzeżem. Po zakwaterowaniu w hotelu mogliśmy odpocząć i przygotować się na kolejne atrakcje.
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 2526297


Link do logowania dla rodziców:
https://rekrutacje-pruszkow.pzo.edu.pl
Rekrutacja rozpoczyna się 4.05.2026 r. o godzinie 18.00.
Godziny dzwonków
Piątek 26.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych
Projekty


