• Przedstawienie "Alicja w zaczarowanej krainie"

• 20.11.2023 20:10
        • Dnia 17 listopada uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami wybrali się do Centrum Kultury i Sportu na spektakl pt. "Alicja w zaczarowanej krainie", które wystawiał Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Sen główenj bohaterki o tym jak znalazła się w dziwnej krainie zintrygował wszystkich. Piękna scenografia i fantastyczne efekty specjalne wzbudziły wśród widowni wielki zachwyt. To były niezapomniane chwile. [M.N]
        • "Magiczny świat pszczół" w klasie 2c

• 17.11.2023 18:11
        • Klasa 2C wzięła udział w wojewódzkim konkursie plastycznym „Magiczny świat pszczół”. Konkurs miał na celu popularyzację wiedzy na temat znaczenia i roli owadów zapylających w
          środowisku naturalnym, zwrócenie uwagi na zagrożenia ekologiczne wynikające z ciągle malejącej liczby pasiek oraz postępującej degradacji środowiska oraz przedstawienie możliwości ochrony przyrody, będącej źródłem surowców niezbędnych do wytwarzania produktów pszczelich.
          Ze wszystkich prac uczniów wyłoniono 10, które biorą udział w kolejnym etapie konkursu.
          Z niecierpliwością czekamy na wyniki, a wszystkim dzieciom gratulujemy wykonania przepięknych i ciekawych prac oraz aktywnego udziału w konkursie. [A.M.]
        • Klasa 2e na zajęciach dogoterapii

• 17.11.2023 18:02
        • 17.11 naszą klasę odwiedziły pieski o imieniu Jarzębina i Jantar. Pieski były bardzo aktywne jako terapeuci. Uczniowie dzielnie przełamywali bariery niepewności, obawy przed kontaktem z psem. Prowadząca zajęcia wyjaśniła uczniom jak należy podchodzić do psa, w których miejscach ciała zwierzaczka można głaskać, w jaki sposób należy karmić go smakołykami.
          W trakcie zajęć dzieci stworzyły kodeks współpracy ze zwierzętami, uczyły się jak prawidłowo bawić się i ćwiczyć ze zwierzęciem oraz jak dostrzegać jego potrzeby. Dzieci nadpobudliwe wyciszały się, lękliwe i nieśmiałe nabierały odwagi i tuliły się do psa jak do najlepszego przyjaciela. Obecność Jarzębiny i Jantara na zajęciach w dużym stopniu motywowały uczniów do wykonywania różnorodnych ćwiczeń, do zmiany negatywnych zachowań, a zabawa z pieskami dawała dzieciom wiele radości i uśmiechu.
          Dogoterapia, inaczej zwana kynoterapią, wzmacnia i wspiera szeroko rozumiany rozwój dziecka. Dogoterapia przynosi wiele korzyści zdrowotnych. Dzięki dogoterapii wywiązuje się więź człowiek-zwierzę, która pozytywnie wpływa na ludzi i zwierzęta. W tym aspekcie dogoterapia wpływa u człowieka na:
          • Zmniejszenie lęku i stresu
          • Zmniejszenie odczuwania bólu
          • Zmniejszenie uczucia strachu lub zmartwienia
          • Zwiększenie poczucia wsparcia społecznego
          • Dostarczanie motywacji, stymulacji i skupienia.
          [A.P.]
        • Innowacja pedagogiczna „Po Polsce podróże małe i duże” kl. 2c

• 17.11.2023 17:57
        • W klasie 2C realizowana jest innowacja pedagogiczna „Po Polsce podróże małe i duże”, która ma za zadanie rozwijać u dzieci postawę ciekawości, zainteresowania wybranymi miejscami w Polsce. W ramach jej realizacji poznają oni położenie geograficzne większych miast, najważniejsze zabytki, jak również poszerzają wiadomości na ich temat. Zajęcia te, oprócz przekazania uczestnikom konkretnej wiedzy i umiejętności, mają na celu aktywizację uczniów oraz pomoc w przełamaniu ich wewnętrznych oporów.
          Dotychczas dzieci wyruszyły z Pruszkowa na wirtualną wycieczkę do naszej stolicy –
          Warszawy, a następnie udały się do Torunia – miasta Kopernika i pierników. [A.M.]
        • Klasa 3a - Warsztaty techniczne

• 16.11.2023 18:17