• 29.11.2023 23:52
        • 25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka – Pluszowy Miś.
          W naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia 23 listopada. Uczniowie wtedy przynieśli do szkoły swojego ulubionego pluszowego misia, który towarzyszył podczas wszystkich lekcji.
          W ramach obchodów tego święta w sali fitness uczniowie klas 0 – III wraz z misiami zgromadzili się na „Misiowym Spotkaniu Czytelniczym”.
          Z każdej strony spoglądały misie, które przygotowały dzieci z klasy 2b i uczęszczające do świetlicy. Na stoliku wystawione były przepiękne wydania literatury opisującej misiowe przygody. Spośród wspaniałych, kolorowych książek zachęcających do czytania i słuchania pani dyrektor Elżbieta Żurawiecka, pani Monika Falkowska, pani Monika Jaśtal i emerytowana dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 pani Benedykta Szynkarewicz oraz zgromadzeni nauczyciele przeczytali dzieciom najciekawsze fragmenty.
          Wszyscy uczniowie przytuleni do misiów słuchali czytanych tekstów w skupieniu poznając losy literackich misiów.
          Atmosfera była naprawdę „misiowa”. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział w tym spotkaniu. Jesteśmy przekonani, że rozbudziliśmy zamiłowanie do czytania książek.  [G.P.]
        • Klasa 2a w Stacji Muzeum

• 28.11.2023 17:03
        • 21 listopada uczniowie klasy 2a byli na wycieczce w Stacji Muzeum, która mieści się w zabytkowym budynku byłego Dworca PKP Warszawa Główna Osobowa. Tam w oczekiwaniu na lekcję wszyscy wesoło bawili się w kolejarzy, budowali makiety kolejowe i układali kolejowe puzzle. Podczas lekcji pani przewodniczka zapoznała dzieci z rozkładami jazdy pociągów i wyglądem biletów kolejowych. W sali wystawowej zostały zaprezentowane eksponaty lokomotyw i pociągów, jakie istniały od początku transportu kolejowego. Zwiedzana przez nas ekspozycja poświęcona była także kolejom w Polsce i kolejnym okresom związanym z powstaniem transportu szynowego i jego rozbudową na ziemiach polskich aż do czasów współczesnych. Największe wrażenie zrobiły oczywiście pociągi i lokomotywy – unikaty na skalę światową. Interesujący był wagon pocztowy oraz salonka.
          Stacja Muzeum to ciekawe miejsce, więc wycieczka jak zawsze była udana.
        • Wyróżnienia naszych uczniów w konkursach plastycznych

• 28.11.2023 16:50
        • Uczniowie naszej szkoły otrzymują wyróżnienia w konkursach zewnątrzszkolnych.
          Trzech uczniów: Jakub Michalak kl. 2c, Barbara Maleszewska kl. 1c oraz Amelia Brynkiewicz kl. 5c otrzymało wyróżnienia w konkursie plastyczno-ekologicznym organizowanym przez Urząd
          Miasta Pruszkowa  „Plakat zaprojektuję, u ptaków zapunktuję”. Natomiast Jakub Michalak ucz. klasy 2c oraz Julia Dąbrowska ucz. kl. 5d otrzymali wyróżnienie w konkursie plastycznym „Magiczny świat pszczół” zorganizowanym przez Fundację Wieświejak.
          Wszystkim nagrodzonym dzieciom gratulujemy. Cieszymy się, że nasi uczniowie zdobywają
          osiągnięcia także poza szkołą. [A.M.]
        • Zajęcia kulinarne w klasie 2e

• 27.11.2023 18:31
        • Klasa 2e postanowiła przy pomocy sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria przyszłości upiec gofry. Te zajęcia były fascynującą podróżą do świata smaków i kolorów. Dzięki zabawie w gotowanie połączonej z elementami terapii sensorycznej w prosty i przyjemny sposób wspieramy dziecko w poznawaniu zmysłowym i rozumieniu otaczającego świata.
          Zajęcia miały na celu nauczyć dzieci czerpania radości ze wspólnego przygotowywania posiłków oraz zachęcić do zdrowego odżywiania pokazując, że to, co jest zdrowe może też dobrze smakować i ładnie wyglądać. Dzięki zajęciom kulinarnym dzieci rozwijają nawyki racjonalnego i zdrowego odżywiania, nabywają umiejętność planowania i organizowania swoich działań, rozwijają swoją kreatywność, samodzielność, sprawność manualną oraz zapoznają się z zasadami savoir – vivre przy stole. Wspólne przyrządzanie i dekorowanie gofrów było również okazją do wzmocnienia współdziałania i przyjaźni między dziećmi.
          Nasze gofry smakowała Pani Dyrektor Elżbieta Żurawiecka :). [A.P.]

• 27.11.2023 18:06
        • W poniedziałek 20 listopada 2023 r. uczczono na świecie 34. rocznicę uchwalenia Konwencji
          o prawach dziecka.
          Nasza szkoła przyłączyła się w obchody tego ważnego dnia. Wychowawcy klas zadbali o to,
          by dzieci poznały swoje prawa. Aby łatwiejsze i przyjemniejsze było ich zapamiętywanie uczniowie wykonywali różne prace plastyczne, które następnie zdobiły szkolne korytarze.