• "Tusz do paki"

• 03.11.2021 17:38
        • Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji ekologiczno-edukacyjnej „Tusz do paki”. W szkole zostały umieszczone pojemniki na zużyte tusze do drukarek komputerowych, do których dzieci mogą wrzucać puste tusze zużyte w domu lub pracy rodziców. Celem akcji jest edukacja ekologiczna dzieci w zakresie segregacji tuszów do drukarek tzw. „kartridży”. Zbieramy tylko tusze atramentowe, nie zbieramy laserowych tonerów. Zachęcamy uczniów do przyniesienia z domu zużytych tuszów z drukarek atramentowych i wrzucenia ich do przygotowanych kartonów. Zebrane w ten sposób odpady przekażemy do recyklingu i zakupimy karmę dla bezdomnych zwierząt. „Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki”.

Nad całą akcją czuwa Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce. [P.Ch.]

• Klasa 1e - Gimnastyka to podstawa

• 03.11.2021 17:34
        • Ruch jest naturalną potrzebą dziecka a odpowiednia aktywność ruchowa jest niezbędna dla zapewnienia prawidłowego rozwoju fizycznego, umysłowego, motorycznego i społecznego każdego dziecka. Dlatego podczas wychowania fizycznego uczymy się gier zespołowych, ćwiczeń gimnastycznych, ćwiczymy przy użyciu sprzętu do zajęć z integracji sensorycznej. [P.Ch.]

• TYDZIEŃ DOBRYCH RELACJI

• 02.11.2021 20:13
        • Za nami TYDZIEŃ DOBRYCH RELACJI, który w naszej szkole odbył się pod hasłem EDUKACJA TO RELACJA.
          Nasi Uczniowie brali udział w konkursie MY TEŻ BYLIŚMY DZIEĆMI, który polegał na rozpoznaniu danego nauczyciela na podstawie zdjęcia z dzieciństwa. Jesteśmy pod wrażeniem jak wielu uczniów rozpoznało swoich nauczycieli! - Wyniki już w środę.
          Zarówno uczniowie edukacji wczesnoszkolnej jak i uczniowie klas 4-8 wzięli udział w konkursie TAK WAS WIDZIMY - Narysuj portert swojego wychwowawcy, a ich  prace mogliśmy oglądać na tablicach wiszących obok sal jak również na ściance znajdującej się na holu głównym.
          Dobrym pomysłem okazała się ŚCIANA ŻYCZLIWOŚCI na której zarówno uczniowie jak i nauczyciele wpisywali swoje hasła.
          W czwartkowe popołudnie odbył się Teleturniej Familiada - Uczniowie kontra Nauczyciele. Zwycięską drużyną okazała się drużyna Uczniów. Serdecznie Gratulujemy!
          Teleturniej został nagrany, a film będzie dostępny już we wtorek na naszej stronie. Zachęcamy do obejrzenia.
          W piątek podczas długiej przerwy wspólnie zatańczyliśmy taniec do piosenki JERUSALEMA.

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę!
          To był wspaniały tydzień.
          [M.J.], [A.O.]
        • Klasa 3c i 3d - CodeWeek 2021

• 27.10.2021 10:16
        • CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach, której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Polska jest jednym z jej liderów – w 2020 r. zajęliśmy pierwsze miejsce w rankingu. Klasa 3c i 3d zgłosiła i zorganizowała własne wydarzenie, które znalazło się na mapie i zostało zaliczone do europejskiego rankingu. Programowanie rozwija myślenie logiczne, algorytmiczne i przyczynowo-skutkowe, uczy zadaniowego podejścia do stawianych problemów oraz oswaja z nowoczesnymi technologiami. Uczniowie w ramach CodeWeeku programowali drogę za pomocą robota Doc, kodowali klocki Korbo z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, ułożyli puzzle na macie do kodowania z logo wydarzenia oraz rozszerzali rzeczywistość za pomocą robotów Ozobot. Zabawa była fantastyczna. [M.P.]