• Klasa 1e "You Can Dance – Nowa Generacja"

• 12.11.2021 01:06
        • Roztańczona klasa 1e w Szkole Podstawowej nr 3 walczy w konkursie "You Can Dance – Nowa Generacja". Konkurs ma za zadanie aktywizację dzieci w wieku szkolnym, promocję  aktywności fizycznej i motywowanie do odbudowywania relacji koleżeńskich po pandemii. Uczniowie poradzili sobie znakomicie a to dopiero początek i czekamy na inne konkursy taneczne! [P.Ch.]

• Klasa 1e w "Magii Gliny"

• 12.11.2021 00:21
        • W naszej klasie odbyły się pierwsze warsztaty ceramiczne –  lepienie z gliny. Warsztaty poprowadziły p.Katarzyna i p.Monika, które o glinie wiedzą prawie wszystko. Na wstępie spotkania pokazały dzieciom, jak ciekawe i piękne rzeczy można ulepić lub wyrzeźbić z gliny. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, że glina to rodzaj skały, którą można spotkać pod ziemią oraz jest stosowana jako materiał do budowy domów, wyrabiania garnków, rzeźbienia oraz , co to jest rzeźba i płaskorzeźba i zostały zachęcone do samodzielnego wykonania różnych ozdób świątecznych i nie tylko. Sama zabawa gliną była dla dzieci wielką przyjemnością, a kiedy zaczęły powstawać małe arcydzieła, dzieci były zachwycone. Wałkowały glinę, robiły ozdoby zwykłymi przedmiotami, np. patyczkiem. Uczniowie z ogromnym zapałem ugniatali, wałkowali i kroili kawałki gliny tak, aby uformować z nich zamierzone kształty. Zanim powstała ostateczna rzeźba, dzieci wielokrotnie niszczyły swoją pracę, by zacząć od nowa, do momentu całkowitego zadowolenia z powstałego dzieła. Pani Monika  udzielała instrukcji, odpowiadała na wiele pytań dzieci i pomagała nieco w tworzeniu.

Na warsztatach wszyscy świetnie się bawili… Zajęcia pełne twórczej aktywności dały dużo radości i satysfakcji dzieciom. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na drugą część  zajęć. [P.Ch.]

• Klasa 1e - Paleontologia

• 12.11.2021 00:16
        • Te stworzenia fascynują dzieci, kryją wiele tajemnic, zaskakują swoim wyglądem i wielkością. Dlatego też dzieci poznały historię dinozaurów, dowiedziały się jak wyglądały, czym się żywiły oraz jak wyginęły. Uczniowie rozpoznawali nazwy  dinozaurów i radzili sobie z tym świetnie z dumą chwaląc się swoją wiedzą. W naszej sali pojawiły się tyranozaury, triceratopsy, diplodoki, pterodaktyle itp. Następnie dzieci klasyfikowały dinozaury na większe i mniejsze, mięsożerne i roślinożerne.

Uczniowie obejrzeli również prezentację multimedialną ściśle związaną z tematyką zajęć. Był to szczególny dzień, pełen radosnych wrażeń. [P.Ch.]

• Klasa 3c - Patyczaki – ludziki z patyków i kolorowej włóczki

• 08.11.2021 23:46
        • Realizując kolejne zadania z projektu „Z darami natury świat nie jest ponury” uczniowie klasy 3c na zajęciach technicznych tworzyli swoje własne patyczaki. Do ich stworzenia posłużyły patyki zebrane podczas jesiennego spaceru i kawałki włóczki. Po połączeniu tych dwóch składników powstały niezwykłe cudaki, które towarzyszyły dzieciom podczas poniedziałkowych zajęć w szkole. [K.Ś.]

• Zbiórka dla zwierząt

• 08.11.2021 10:26
        • W dniach 25-29 października w SP3 odbyła się zbiórka karmy i akcesoriów dla psów i kotów z Pruszkowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Zwierząt.

Zostało zebrane ponad 50kg łącznie karmy suchej i mokrej dla psów i kotów oraz różne akcesoria: legowiska, smycze, zabawki, koce czy smakołyki.

Wszystkie rzeczy zostały przekazane dla Stowarzyszenia na ulicy Północnej 12 w Pruszkowie.

Dziękujemy Naszym uczniom za przyniesienie wyżej wymienionych rzeczy. [A.P.]