• Klasa 4a – wycieczka dwudniowa do Bałtowa🦕🦖
   • Klasa 4a – wycieczka dwudniowa do Bałtowa🦕🦖

   • 10.05.2023 22:24
   • Uczniowie klasy 4a z wychowawcą i nauczycielem wspomagającym wybrali się 8 maja na dwudniową wycieczkę do Bałtowa, gdzie mieści się Bałtowski Kompleks Turystyczny. Swoją przygodę rozpoczęli od wizyty w Prehistorycznym Oceanarium, które mieści się w ogromnej białej kopule. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii młodzież na własne oczy zobaczyła jak niesamowity wygląd miały zwierzęta morskie żyjące miliony lat temu.
    Kolejną atrakcją był spacer z przewodnikiem po JuraParku pośród blisko 100 modeli dinozaurów wykonanych z niezwykłą dbałością o szczegóły. Podczas zwiedzania uczniowie poznali okresy geologiczne, porządkowali wiedzę na temat poszczególnych gatunków, odkrywali tajemnicę życia i tragicznego wymierania gigantów z przeszłości.
    Dopełnieniem parku dinozaurów było Muzeum Jurajskie gdzie wychowankowie obejrzeli setki eksponatów. Czwartoklasiści odwiedzili również Sabatówkę. Czarownice zamieszkujące wioskę zachęcały dzieci do wspólnych zabaw np. przejścia przez Tunel Odwagi, zdradziły tajemnice latania na miotle oraz zaprezentowały magiczne sztuczki z wykorzystaniem baniek mydlanych.
    Tego dnia wychowankowie odwiedzili również Zwierzyniec Bałtowski Dolny. Była to część Zwierzyńca, którą uczniowie zwiedzali pieszo pośród wolier z egzotycznym ptactwem oraz wybiegami dla sympatycznych owiec, kóz, osiołków, kucyków i wielu innych. Największym zainteresowaniem wśród uczestników cieszyła się kapibara, która jest królową memów internetowych.
    Uczniowie uczestniczyli w seansie filmowym pt. "Dino Safari" w Kinie Emocji CINEMA 5D. Oprócz trójwymiarowego obrazu widzowie mogli doznawać także innych wrażeń zmysłowych: dźwiękowych, ruchowych, dotykowych, a nawet zapachowych.
    Największą atrakcją nie tylko dnia ale również całej wycieczki był Rollercoaster – bałtowska kolejka górska. Dostarczyła ona uczniom dużo radości i zastrzyk adrenaliny. Dla niektórych uczniów była doskonałą okazją do przekroczenia swojej strefy komfortu.
    Następnego dnia uczniowie rozpoczęli zwiedzenie od Zwierzyńca Bałtowskiego Górnego, gdzie ponad 60 hektarowy obszar, zamieszkały jest przez kilkadziesiąt gatunków dzikich zwierząt z kilku kontynentów. Młodzież zwiedzała go z przewodnikiem z pokładu żółtego, amerykańskiego schoolbusa. Dzięki temu, zwiedzający mogli wygodnie i bezpiecznie podglądać z bliska życie tamtejszych mieszkańców. Kolejnym punktem na mapie była Polska w Miniaturze. Jest to hektarowy obszar, którego granice zostały uformowane na kształt Polski. Główną atrakcją było 49 miniatur (w skali 1:25) zamków i pałaców polskich przedstawionych z okresu ich świetności. Spacer wytyczonymi szlakami w towarzystwie przewodnika był dla młodych ludzi swoistą lekcją historii, dzięki której zyskali oni zmysł historyczny, poznali władców Polski, nauczyli się rozróżniać podstawowe style architektoniczne oraz usłyszeli ciekawostki z życia dworskiego.
    Uczniowie nie mogli pominąć na swojej drodze Parku Zabaw na którym mogli korzystać z  ulubionych karuzeli, dmuchańców czy trampolin.
    Podsumowaniem pobytu w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym były warsztaty paleontologiczne. Podczas zajęć dzieci poznały podstawowe zagadnienia dotyczące pracy paleontologa. Następnie same mogły poszukiwać w miękkim gipsowym bloku  „szkieletu” dinozaura. Szkielet dinozaura zabrały na pamiątkę.
    Każda wycieczka ma swój cel. Nadrzędnym celem tej wycieczki była integracja i uważamy, że cel został osiągnięty. Pomimo braku telefonów i tęsknoty za najbliższymi młodzież delektowała się swoim towarzystwem podczas wspólnych gier i rozmów. Czas szybko płynie i nie inaczej było tym razem. Choć czwartoklasiści mieli wypełniony czas do ostatniej minuty to Bałtów po dwóch dniach opuszczali z lekkim niedosytem, który zrekompensowali im czekający na nich rodzice. Cała klasa uczestnicząca w wycieczce będzie ją jeszcze długo wspominać z uśmiechem na twarzy.
    [K.P.], [J.S.]
   • Wróć do listy artykułów
  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej w Pruszkowie
   • 22 728 08 83
   • al. Wojska Polskiego 34
    05-800 Pruszków
    05-800 Pruszków
    Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych