• Do nauki nie zawsze służy podręcznik

• 10.04.2024 12:07
      • Historię narodzin greckich bogów uczniowie klas 5a, 5b i 5c poznali niestandardowo. Tym razem nie usłyszeli Kochani, otwieramy podręczniki…
        W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictw 2.0 p. J. Sawczuk zakupiła do naszej szkolnej biblioteki „Mitologię Greków i Rzymian w komiksie”. Ta niezwykła książka, która ukazała się nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia trafiła do nas na lekcje języka polskiego. Najpierw uczniowie w parach czytali komiks o powstaniu świata, potem go omawialiśmy, analizując poszczególne etapy i odtwarzając drzewo genealogiczne bogów olimpijskich.
        Moi piątoklasiści uznali, że to niezwykle atrakcyjne połączenie słowa i rysunku będzie świetną powtórką przed sprawdzianem z mitologii. Dlatego część z nich postanowiła przeczytać cały komiks i po lekcji udali się do biblioteki, by wypożyczyć mitologię w wersji francuskiej pisarki Sandrine Mirzy zilustrowaną rzez Clotkę.
        A ja cieszyłam się, że udało mi się zarazić uczniów czytelniczym bakcylem i udowodnić, że nowości wydawnicze w szkolnej bibliotece są bardzo potrzebne.
        [A.G.]