• Klasa 7a i 7b w Centrum Nauki "Kopernik"

• 22.04.2024 11:14
      • Wycieczka do warszawskiego Centrum Nauki „Kopernik”, w której uczestniczyli uczniowie klas 7a i 7b, była okazją do eksperymentowania z ponad 200 eksponatami tworzącymi 19 grup tematycznych. Na wystawach można było zapoznać się z zagadnieniami z dziedziny fizyki,  funkcjonowania człowieka oraz wszystkim, co go otacza i wraz z nim prosperuje. Uczniowie mogli doświadczyć, w jaki sposób zmysły  oraz ich umiejętności pozwalają odbierać, interpretować i opisywać świat. Mogli również przetestować możliwości własnego ciała (wrażliwość na światło, postrzeganie kolorów, podatność na iluzje oraz wiele innych).
        W laboratorium fizycznym poznali właściwości jednej z najzimniejszych substancji – suchego lodu. Sprawdzili, z czego składają się jego bryłki oraz poznali ich właściwości. To była bardzo ciekawa lekcja fizyki, zaś sam pobyt w „Koperniku” stał się na pewno inspiracją do pogłębiania tematyki niektórych dziedzin życia. Polecamy!
        [U.T.]