• Ósmoklasistom życzymy powodzenia

• 29.05.2023 22:33
            • Nie jeden ósmoklasista zastanawiał się jak przygotować się do egzaminu? Książka z matematyki pod poduszkę, magiczny eliksir, znalezienie grosza! Z pomocą przyszli młodsze koleżanki i młodsi koledzy. Postanowili oni zaprojektować, wydrukować na drukarce 3D, a następnie podarować swoim starszym koleżankom i kolegom czterolistne koniczynki na szczęście. Koniczynki były spersonalizowane dla każdej klasy oraz zawierały rok przystąpienia do egzaminu. Mamy nadzieję, że poza szczęściem będą one stanowiły pamiątkę z tego wydarzenia.
              #Laboratoria Przyszłości
              [K.P.]

• Warsztaty tkackie

• 07.05.2023 23:36
            • W ramach programu „Laboratoria przyszłości” w naszej szkole odbyły się warsztaty tkackie.
              Uczniowie dostali krosna wraz z kolorowymi włóczkami, zapoznali się z ich budową, specjalistycznym nazewnictwem, podstawowymi splotami. Początki nie były najłatwiejsze, ale młodzież szybko pochłonęło tkactwo i w efekcie powstały bardzo ładne bieżniki, które uczniowie zabrali na pamiątkę do domu. [E.Cz.]
            • Kurs elektroniki w klasach 8

• 04.05.2023 16:37
            • Uczniowie klas 8 uczestniczą w zajęciach koła fizycznego, na których poznają świat rezystorów, tranzystorów oraz diod. Korzystają z kursu elektroniki zakupionego w ramach Laboratoriów Przyszłości. Wykonują praktyczne ćwiczenia i budują elektroniczne urządzenia. Poznali najważniejsze wielkości w elektronice, dowiedzieli się do czego służą rezystory, jak prawidłowo używać miernika, o czym mówi prawo Ohma i Kirchhoffa. [E.P.]
            • Klasa 6b - Lekcja techniki

• 04.05.2023 16:36
            • Uczniowie klasy 6b na lekcji techniki uczyli się przygotowywać i piec gofry oraz obsługiwać sprzęty domowe. Poznali też przepisy kulinarne od podstaw. Zapach pieczonych gofrów z pysznymi dodatkami roznosił się po całej szkole. [E.P.]
            • Nasze jajka 3D

• 20.04.2023 23:50
            • Na lekcjach informatyki uczniowie klas 4a, 4b, 5b, 5c, 6b zapoznali się z mechanizmem działania drukarki 3D. Nabyli oni podstawy do tworzenia kształtów i projektowania 3D w programie TINKERCAD. Dzięki zajęciom poznali cały proces powstawania przedmiotu 3D, począwszy od pomysłu, poprzez program graficzny, a kończąc na wydruku 3D na drukarce 3D.
              Wykonanie samodzielnie przedmiotu w technologii 3D przez każdego ucznia przyczyniło się do doskonalenia myślenia przestrzennego i poznawanie zasad konstrukcyjnych.
              Udział w ćwiczeniach zagwarantował uczestnikom praktyczną naukę oraz poczucie dumy z samodzielnie zaprojektowanego przedmiotu. [K.P.]