• Klasa 2d - Dzień Chłopaka

• 15.10.2021 16:22
        • 30 września w naszej klasie obchodziliśmy niezwykłe święto „Dzień Chłopaka”. Z tej okazji dziewczynki przygotowały dla chłopców laurki. Chłopcy zostali obdarowani także słodkimi upominkami oraz życzeniami. [M.R.]
        • Święto Jabłka

• 15.10.2021 16:21
        • 28 września obchodziliśmy w naszej szkole Święto Jabłka. Celem projektu było propagowanie zdrowego odżywiania się, a przede wszystkim zachęcenie do codziennego spożywania jabłek.

Świętowanie rozpoczęliśmy od bliższego poznania jabłka. Dzieci w klasach wysłuchały wielu ciekawostek na temat właściwości zdrowotnych tego smacznego owocu. Uczniowie opisywali jabłko, jego wygląd, zapach i smak. Były: wiersze, zagadki, quizy i hasła zachęcające do jedzenia jabłek. Ponadto uczniowie wykonali jabłko w różnorodnych technikach plastycznych.

W stołówce szkolnej stały pyszne: lizaki z jabłek, szaszłyki owocowe, a także frytki z marchewek. Nikt nie musiał zachęcać dzieci do skosztowania owocowych pyszności.

Wszystkie podejmowane działania dostarczyły dzieciom wiele radości, a jednocześnie zwróciły uwagę na korzyści wynikające ze spożywania jabłek. [P.Ch.]

• Z gitarą przez świat

• 15.10.2021 16:20
        • Do grona poznanych przez nas instrumentów dołączyła gitara klasyczna.

Muzyk, który odwiedził naszą szkołę w ramach cyklu koncertów pt. „Z gitarą przez świat” omówił budowę gitary, dowiedzieliśmy się m.in. co to jest pudło rezonansowe, gryf. Pokazał, w jaki sposób można nastroić gitarę, jak wyglądają struny, w jaki sposób się je zakłada. Wykonaliśmy razem kilka utworów m.in.„Pieski małe dwa”, „Krasnoludki”.

Muzykom serdecznie dziękujemy za ciekawe zajęcia i wspólne muzykowanie! [P.Ch.]

• Klasa 3c - X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• 15.10.2021 16:17
        • 1 października w klasie 3c obchodzono X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Już kilka dni wcześniej w klasie pojawił się kąciki z zagadkami, gdzie każdy uczeń miał możliwość przypomnieć sobie tabliczkę mnożenia. W piątek tabliczka mnożenia była już obecna wszędzie. Uczniowie cały dzień byli „egzaminowani” z tabliczki mnożenia poprzez rozwiązywanie szeregu zadań, zagadek, łamigłówek dotyczących mnożenia. Kolorowali zakodowane obrazki, szukali tabliczki mnożenia w wykreślankach, grali w gry związane z mnożeniem, takie jak KABOOM, JA MAM, KTO MA?, RULETKA. Nie zabrakło również zabaw z mnożeniem przy użyciu tablicy interaktywnej. [K.Ś.]

• Klasa 3c - Dzień Piżamy

• 15.11.2021 22:30
        • Piątek 30 września był dniem zupełnie wyjątkowym i szczególnie miłym, nie tylko z racji nadchodzącego weekendu, ale także, a może nawet przede wszystkim dlatego, że klasa 3c ogłosiła go „Dniem piżamy”. Każdy, kto miał ochotę, mógł w tym dniu paradować po szkole w cieplutkiej i mięciutkiej piżamie, z szlafroczkiem zarzuconym na plecy lub w swoich domowych kapci­ach na stopach. Na szkolnych korytarzach można było spotkać uczniów w kombinezonach piżamowych. Były tygrysy, misie, jednorożce, zebry i inne postacie z krainy bajek.

Dzień Piżamy w szkole był również dniem zwrócenia uwagi na zdrowie i empatię. Dlaczego piżama? – ponieważ to standardowe ubranie chorych dzieci. Stała się ona nieodłączną częścią ich codzienności. To, co dla nas jest związane z odpoczynkiem i spokojem, dla innych jest symbolem walki o zdrowie i życie.

Chcieliśmy okazać wsparcie wszystkim najmłodszym pacjentom i ich rodzinom w postaci przebrania, organizacji biegu wokół szkoły dla chorych dzieci oraz poprzez wrzucenie do puszki pieniędzy.

Zebrane tego dnia przez uczniów kwota w wysokości 560 zł została już przekazana na pomoc dzieciom na oddziałach onkologicznych.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za aktywny udział akcji i okazane wsparcie! [K.Ś.]