• Klasa 3c - Dzień Języków Obcych

• 15.10.2021 16:14
        • We wrześniu klasa 3c przyłączyła się do programu eTwinning „ We celebrate European Day of Languages”, w ramach którego wspólnie z przyjaciółmi z różnych krajów (Armenii, Bośni i Hercegowiny, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Francji, Grecji, Niemiec, Portugalii, Czech, Ukrainy, Włoch, Słowacji, Turcji, Rumunii), przygotowywaliśmy się do obchodów Dnia Języków Obcych. Głównym założeniem tego święta było promowanie wśród uczniów różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować.

26 września , w Dzień Języków Obcych, uczniowie przygotowali gazetkę przed klasą zachęcającą do nauki języków obcych. Tego dnia na zajęciach plastycznych wykonywali własnoręczne kartki, które wysłane zostały do naszych zagranicznych przyjaciół a także sprawdzaliśmy swoją wiedzę poprzez rozwiązywanie interaktywnych zadań online zamieszonych na platformie naszego programu eTwinningowego.
          Sami również otrzymaliśmy pocztówki z pozdrowieniami za które serdecznie dziękujemy.

Można śmiało powiedzieć, że tegoroczne obchody Dnia Języków Obcych zapadną na długo w pamięci uczniów klasy 3c. [K.Ś.]

• Klasa 3e - Manufaktura Cukierków

• 15.10.2021 16:13
        • W poniedziałek 04.10.2021 roku klasa 3e pojechała na warsztaty do Manufaktury Cukierków. Przed warsztatami klasa wykorzystała piękny słoneczny jesienny dzień i udała się na spacer urokliwymi uliczkami Warszawy. Podczas wędrówki odwiedziliśmy między innymi Kolumnę Zygmunta III Wazy oraz grób Nieznanego Żołnierza.

W Manufakturze Cukierków uczniowie mieli okazję zobaczyć cały proces tworzenia słodyczy z karmelu. Każdy z uczestników samodzielnie wykonał lizaka. Na zakończenie uczniowie otrzymali dyplom Małego Cukiernika wraz ze słodką niespodzianką.

Wycieczkę zwieńczyła wizyta w Pałacu Kultury i Nauki, gdzie udaliśmy się na Taras Widokowy, który znajduje się na 30 piętrze. Uczniowie mieli okazję zobaczyć fenomenalny widok na Warszawę. [A.J.]
        • Klasa 1e - Wychowanie Fizyczne inaczej

• 15.10.2021 16:12
        • W naszej klasie podczas wychowania fizycznego, które jest zamierzonym i świadomym działaniem ukierunkowanym na kształtowanie postaw (tj. stosunku do ciała i fizycznego funkcjonowania) oraz postaw prospołecznych staramy się by nie był nudny, dlatego wykorzystujemy różne rekwizyty a także dbamy o zmysły, które pełnią wyjątkową rolę w rozwoju małego dziecka. Dlatego uczniowie klasy 1e podczas jesiennych zabaw będą mieli okazję chodzić po kasztanach, wrzucać je do celu, zwracając tym samym uwagę na ich kształt, fakturę, itp. [P.Ch.]
        • Klasa 1e - Kasztanowa matematyka

• 15.10.2021 16:10
        • Kasztany, kasztany… Ozdoby jesieni… Ale nie tylko. Można zastosować je na wiele sposobów. Uczniowie klasy 1e wykonywali ciekawe konstrukcje podczas edukacji matematycznej, liczyli kasztanami a także podczas edukacji plastycznej wykonywali ciekawe figury geometryczne.
          Z kolei ich kasztanowe ludziki, zwierzątka i ufoludki ozdabiają szkolne parapety. W sali nr 26 zrobiło się jeszcze bardziej jesiennie, ale miło i przyjemnie.
          W nadchodzącym tygodniu zaczynamy omawiać projekt klasowy „Nasz Zielnik”. [P.Ch.]

• Klasa 1e - Bilet do klasy 1e

• 15.10.2021 16:09
        • 1 września w Szkole pojawili się nowi uczniowie i pomimo początkowej nieśmiałości, dzieci szybko przekonały się, że to doskonałe miejsce nie tylko do nauki, ale też zabawy. W pierwszych dniach września uczniowie zwiedzili szkołę oraz odwiedzili bibliotekę. Bardzo ważnym momentem było ustalenie zasad pracy na zajęciach i zobowiązanie się do ich przestrzegania.
          Na lekcjach dzieci pilnie uczą się pisać i liczyć, a w czasie przerw wspólnie spędzają czas, budując np. zamki z kolorowych klocków. Pierwszy miesiąc nowego roku szkolnego już za nami bilety wstępu jak najbardziej zasłużone. Już niedługo czeka nas kolejna, ważna uroczystość– Ślubowanie uczniów klas pierwszych. [P.Ch.]