• Międzyświetlicowy konkurs plastyczny pt. "Henryk Sienkiewicz w oczach uczniów"

• 23.05.2022 22:37
        • Na początku kwietnia bieżącego roku w naszej świetlicy szkolnej ogłosiliśmy konkurs międzyświetlicowy, którego głównym organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Pruszkowie.
          Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej na temat "Henryk Sienkiewicz w oczach uczniów" w technice dowolnej.
          Udało nam się osobiście obejrzeć wystawę prac naszych uczniów, którą uwidoczniliśmy na zdjęciach.
          Okazało się, że mamy trzech laureatów konkursu. Są to dziewczynki z klasy ID oraz IIE.
          1. Maja Ciecierska - miejsce II
          2. Łucja Lewandowska - miejsce III
          3. Oliwia Głowala - wyróżnienie
          Nagrodami w konkursie były pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe, a także maskotki wręczone przez nauczycieli świetlicy.
          Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu :) [D.R.]

• Książka moim przyjecielem

• 16.05.2022 14:00
        • Książka moim przyjacielem tak brzmiał temat tygidnia w naszej świetlicy. Z tej okazji  w naszej świetlicy szkolnej odbyły się niecodzienne zajęcia, którym głównym bohaterem była książka. Uczniowie wczasie zajęć wykonali piękne zakładki. Podczas zajęć uczniowie poznali historię powstawania książek. [B.W], [M.Ż]
        • Święta majowe w świetlicy

• 16.05.2022 13:48
        • W ostatnim tygodniu kwietnia uczniowie w świetlicy 30B brały udział w zorganizowanych zajęciach z okazji święta Uchwalenia Konstytucji 3 maja.
          Nasi uczniowie zapoznali się z symbolami narodowymi. Poznali historię święta flagii oraz dowiedzieli się co to jest konstytucja i co zawiera ten ważny dokument. [B.W] [M.Ż]
        • Dzień Ziemi w świetlicy

• 16.05.2022 13:48
        • Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia mające na celu promowanie postaw ekologicznych, oraz uświadamiania dzieciom, że ziemia to nasz dom. Dzieci dowiedziały się, że dbanie o naszą planetę jest naszym wspólnym obowiązkiem.  [B.W] [M.Ż]
        • Wielkanoc w Świetlicy

• 20.04.2022 14:18
        • Ostatni tydzień w świetlicy był poświęcony tematyce świątecznej. W czasie zajęć plastycznych dzieci wykonały piękne dekoracje wielkanocne wykorzystując różne materiały. W trakcie różnych pogadanek zapoznały się z tradycjami Wielkanocnymi obchodzonymi w Polsce jak również w innych częściach świata. [M.Ż], [B.W]

• TYGODNIOWY ROZKŁAD ZAJĘĆ

• DZIEŃ

TYGODNIA

CO DZISIAJ ROBIMY?

PONIEDZIAŁEK

- Zajęcia czytelnicze: gawędy, wiersze, opowiadania wprowadzające nowe hasło tygodnia.

- Zajęcia plastyczno - techniczne zgodnie z hasłem tygodnia.

- Zajęcia muzyczne – słuchanie różnych gatunków muzyki /muzyka łączy obyczaje/.

-Słuchanie bajek z różnych stron świata. Bajki terapeutyczne.

- Zabawy rytmiczne.

-Filmy edukacyjne zgodne z hasłem tygodnia.

CZWARTEK

- Omówienie aktualnych wydarzeń: kulturalnych, przyrodniczych, technicznych itp.

- Tematyczne prezentacje multimedialne.

- Zajęcia pogłębiające wiedzę z różnych dziedzin.

- Poranek z bajką.

- Gry i zabawy dydaktyczne.

- Podsumowanie informacji z tygodnia.

- Popołudnie z bajką.

• RAMOWY ROZKŁAD DNIA

• L.P.

GODZINY

1.

7:00 - 8:30

Przyjmowanie dzieci, cicha zabawa, kontrola prac domowych, czytanie lektur
      i prasy dziecięcej.

2.

8:30- 9:00

Śniadanie.

3.

9:00 - 10:00

Zajęcia wg planu tygodniowego, oglądanie programów edukacyjnych

4.

10:00 - 11:30

Zabawy ruchowe, stolikowe gry edukacyjne.

5.

11:30 - 12:30

Rozmowa na tematy aktualne dotyczące świetlicy np. nieodpowiednie zachowanie, konflikty, rozwiązywanie ich na bieżąco.

6.

12:30 - 13:00

Spacery, zabawy ciche z rówieśnikami, czytanie lektur i prasy dziecięcej.

7.

13:00 - 14:00

Zajęcia wg planu tygodniowego.

8.

14:00 - 15:00

Odrabianie prac domowych /podział na grupy wiekowe/.

9.

15:00 - 15:30

Podwieczorek.

10.

15:30 - 17:00

Zabawy wg zainteresowań pod opieką nauczyciela. Oglądanie programów edukacyjnych. Porządkowanie świetlicy.