• Bezpieczna droga

• 25.09.2022 11:02
        • Na początku września  na świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia związane z bezpieczeństwem dzieci w drodze do i ze szkoły. Celem zajęć  były rozmowy na temat ,,Bezpieczna droga do szkoły”. W ramach zajęć przeprowadzone zostały z dziećmi zabawy dydaktyczne mające na celu naukę prawidłowego przechodzenia przez jezdnię i poruszania się po drodze.

W czasie zajęć plastycznych uczniowie wykonywali znaki drogowe, oraz w celu zapamiętania kolorowały sygnalizatory świetlne. [M.C], [B.W], [M.Ż]

• Wspominamy wakacje

• 25.09.2022 10:56
        • Przywitanie dzieci w świetlicy w nowym roku szkolnym 2022/2023. Dzieci tego dnia opowiadały o swoich wakacjach. Wykonały piękne prace plastyczne przedstawiające miejca wakacyjne. [M.Ż], [B.W], [M.C]
        • Lekcja biblioteczna

• 22.06.2022 11:14
        • W ramach rozwijania czytelnictwa i zachęcania dzieci do częstego sięgania po książki w dniu 15 .06 zorganizowana została lekcja biblioteczna w publicznej bibliotece dziecięcej „Czytanka”. Brały w niej udział dzieci ze świetlicy szkolnej. Podczas tej lekcji ogłoszony został konkurs pt. „Wspomnienia z wakacji", który zostanie rozstrzygnięty w przyszłym roku szkolnym. Zachęcam wszystkie dzieci ze świetlicy szkolnej do wzięcia udziału w nim. [M. Ż.]
        • Makulatura

• 19.06.2022 19:04
        • W celu rozwijania i kształtowania postawy ekologicznej i właściwego stosunku do środowiska naturalnego świetlica szkolna przez rok szkolny 2021/22 robiła zbiórkę makulatury . Zebraliśmy jej 143 kg . Serdecznie dziękujemy za współpracę.  [M.Ź.]
        • "Od karteczki do książeczki"

• 23.05.2022 22:43
        • W dniach 09.05-13.05.2022 r. tematyka zajęć świetlicowych związana była z popularyzowaniem czytelnictwa wśród dzieci. W ramach zajęć dzieci obejrzały film edukacyjny o historii powstania książki, zaprezentowały swoje ulubione książki, były z wizytą w bibliotece dziecięcej, układały Kodeks Przyjaciela Książki, poznały wiele ciekawych baśni Braci Grimm i Andersena.
          Kolejnym krokiem był konkurs na stworzenie własnej książeczki, a efekty możemy podziwiać ma zdjęciach - mamy sześciu młodych autorów książek :

1. Dominik W.

2. Oliwia G.

3. Maja S.

4. Lilianna S.

5. Weronika L.

6. Wojciech T.

Gratulacje ! :)

[L.K.]

• TYGODNIOWY ROZKŁAD ZAJĘĆ

• DZIEŃ

TYGODNIA

CO DZISIAJ ROBIMY?

PONIEDZIAŁEK

- Zajęcia czytelnicze: gawędy, wiersze, opowiadania wprowadzające nowe hasło tygodnia.

- Zajęcia plastyczno - techniczne zgodnie z hasłem tygodnia.

- Zajęcia muzyczne – słuchanie różnych gatunków muzyki /muzyka łączy obyczaje/.

-Słuchanie bajek z różnych stron świata. Bajki terapeutyczne.

- Zabawy rytmiczne.

-Filmy edukacyjne zgodne z hasłem tygodnia.

CZWARTEK

- Omówienie aktualnych wydarzeń: kulturalnych, przyrodniczych, technicznych itp.

- Tematyczne prezentacje multimedialne.

- Zajęcia pogłębiające wiedzę z różnych dziedzin.

- Poranek z bajką.

- Gry i zabawy dydaktyczne.

- Podsumowanie informacji z tygodnia.

- Popołudnie z bajką.

• RAMOWY ROZKŁAD DNIA

• L.P.

GODZINY

1.

7:00 - 8:30

Przyjmowanie dzieci, cicha zabawa, kontrola prac domowych, czytanie lektur
      i prasy dziecięcej.

2.

8:30- 9:00

Śniadanie.

3.

9:00 - 10:00

Zajęcia wg planu tygodniowego, oglądanie programów edukacyjnych

4.

10:00 - 11:30

Zabawy ruchowe, stolikowe gry edukacyjne.

5.

11:30 - 12:30

Rozmowa na tematy aktualne dotyczące świetlicy np. nieodpowiednie zachowanie, konflikty, rozwiązywanie ich na bieżąco.

6.

12:30 - 13:00

Spacery, zabawy ciche z rówieśnikami, czytanie lektur i prasy dziecięcej.

7.

13:00 - 14:00

Zajęcia wg planu tygodniowego.

8.

14:00 - 15:00

Odrabianie prac domowych /podział na grupy wiekowe/.

9.

15:00 - 15:30

Podwieczorek.

10.

15:30 - 17:00

Zabawy wg zainteresowań pod opieką nauczyciela. Oglądanie programów edukacyjnych. Porządkowanie świetlicy.